Czy pamiętasz, kiedy ostatni raz byłeś w Disney World lub innym parku rozrywki, lokalnym wydarzeniu lub festiwalu? Jesteś podekscytowany wyjazdem, myśląc o wszystkich różnych jedzeniu, które planujesz jeść i przejażdżkach, na których chcesz jechać… ale potem dojeżdżasz tam, a kolejka tylko po to, aby dostać się do miejsca jest owinięta wokół bloku.

Co to w ogóle jest? Nie płacisz dobrych pieniędzy, aby czekać w kolejce przez godzinę, tylko po to, aby czekać in more lines kiedy wejdziesz!

Teraz wyobraź sobie, jak czują się Twoi odwiedzający, gdy trafiają na stronę internetową tylko po to, aby napotkać to samo. Tylko to jest online i oczekuje się, że nie powinno być absolutnie żadnego oczekiwania. Bez czekania na dostęp do witryny. Nie czekaj, aby zobaczyć swoje zdjęcia lub filmy. Nie czekając na otwarcie nowego posta na blogu, który chcieli przeczytać.

Przejdźmy do rzeczy.

Jeśli mówimy o spójnych ulepszeniach prędkości, istnieje wiele rzeczy, które musisz zrobić, aby przyspieszyć swoją witrynę WordPress. To powiedziawszy, jeśli szukasz szybko. napraw i wiesz, że jest coś, co obecnie nękają czasy ładowania witryny, a następnie oto szybkie wskazówki 16, aby przyspieszyć witrynę WordPress right now.

Wskazówki 16, aby szybko i łatwo przyspieszyć witrynę WordPress

Nigdy nie możesz mieć strony, która działa zbyt szybko. (Wyobrażasz sobie, że ktoś kiedykolwiek na to narzekał?) Dlatego te wskazówki są zawsze dobre do utrzymania, ponieważ nie zajmie dużo czasu na wdrożenie i można je łatwo zrobić oprócz innych zadań zwiększających szybkość / wydajność, które regularnie wykonujesz.

1. Użyj wtyczki Buforującej

Hummingbird plugin

Podczas budowania witryn WordPress wtyczka buforująca jest jedną z pierwszych, które należy zainstalować. Spowoduje to wyeliminowanie potrzeby, aby serwer wysyłał te same informacje w kółko do przeglądarek, które już mają (to znaczy, o ile Twoja witryna nie zmienia się zbyt często). Tak więc, jeśli wtyczka buforująca w jakiś sposób wpadła w pęknięcia, jest to najłatwiejsza szybka (i trwała) poprawka, którą możesz wprowadzić, aby przyspieszyć witrynę.

Polecam zacząć od wtyczki Hummingbird z WPMU DEV.

2. Dodaj CDN

Aktualizacja: 20.12.2018-Smush Pro zawiera teraz kompresję WebP, automatyczne skalowanie obrazu i 10 GB pamięci CDN na naszych serwerach 40 Tbps z 45 punktami udostępniania na całym świecie.

Czy Google Analytics mówi ci, że Twoja witryna stała się globalna? Jeśli zaczynasz docierać do osób znajdujących się w odległych lokalizacjach, najwyższy czas, aby Twoja witryna działała na CDN, aby zapewnić najszybsze Ładowanie każdemu odwiedzającemu, niezależnie od tego, gdzie się znajduje.

3. Kompresuj Swoje Zdjęcia

Smush Pro Plugin

Kompresja obrazu jest czymś, czego nigdy nie powinieneś robić ręcznie, gdy istnieją wtyczki takie jak Smush Pro, które robią to za ciebie automatycznie. Po zainstalowaniu wtyczki nigdy nie zaszkodzi uruchomić regularne skanowanie w bibliotece multimediów, aby upewnić się, że wszystkie obrazy były dobre i rozmazane.

Dodatkowo darmowa wersja Smush została uznana za najlepszą wtyczkę w Darmowym WordPress.org repozytorium w 2017 roku. Nie ma nic lepszego.

4. Bądź leniwy ze swoimi obrazami

Jeśli masz witrynę o dużej zawartości obrazów, ale ruch jest teraz powolny, być może będziesz musiał dać tym obrazom przerwę. Oczywiście powyższe wskazówki pomogą złagodzić ciężar posiadania tak wielu obrazów na swojej stronie, ale nadal możesz rozważyć leniwe Ładowanie. Leniwe Ładowanie uniemożliwi Twojej witrynie zapełnienie tych obrazów aż do momentu, w którym odwiedzający przewijają się do nich, oszczędzając niepotrzebnego obciążenia serwera.

5. Uprość projekt

Czy są jakieś elementy witryny WordPress, które mogą być nieco nadmierne? Jeśli tak, pomyśl o sposobach stworzenia bardziej minimalistycznego i usprawnionego doświadczenia z mniejszą liczbą animacji, obrazów, a może nawet widżetów (zawsze możesz porzucić ten pasek boczny!)

6. Zapobieganie Kradzieży Obrazu

Istnieje wiele sposobów zapobiegania kradzieży zdjęć z witryny przez nieautoryzowanych użytkowników. Czy wiesz jednak, że Hotlinkowanie jest nie tylko złe dla celów związanych z prawami autorskimi, ale także dla szybkości witryny? Za każdym razem, gdy ktoś używa obrazu z twojej witryny, po prostu łącząc się z nim, obciąża cały serwer zamiast własnego, ponieważ twój hostuje obraz.

Możesz użyć wtyczki SEO, aby wyłączyć hotlinking i temu zapobiec.

7. Usuń Filmy

Oczywiście nie mówię, że powinieneś pozbyć się treści wideo na swojej stronie. Jeśli jednak w przeszłości przesłałeś rzeczywiste pliki wideo do swojej witryny, sugeruję, abyś je ściągnął, przesłał do preferowanego dostawcy usług wideo (takiego jak YouTube) i zamiast tego osadził je. To będzie wywierać mniejszą presję na serwerze i przyspieszyć rzeczy.

8. Użyj Fragmentów Bloga

WP Reading Settings

Oczywiście celem posiadania bloga w witrynie WordPress jest regularne publikowanie treści. Jednak z każdą nową zawartością dodaną do witryny dodawanych jest więcej danych na serwerze. Nie oznacza to, że powinieneś blogować rzadziej; zamiast tego powinieneś znaleźć sposoby na rozjaśnienie swojego bloga.

Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest w Ustawieniach czytania WordPressa. Możesz:

  • Ogranicz liczbę postów na blogu, które pojawiają się na stronie bloga.
  • Ogranicz liczbę postów w kanale syndykacyjnym.
  • Wyświetla tylko podsumowanie bloga, a nie cały post.

9. Wyłącz Komentarze

Komentarze na blogu mogą również przyczynić się do powolności strony internetowej, dlatego niektórzy ludzie całkowicie wyłączają komentarze WordPress. Oczywiście to do ciebie należy decyzja, czy kanały komentarzy powodują zbyt duże obciążenie,a następnie, Czy twój blog poradziłby sobie bez nich.

10. Rein in Social

Musisz dać ludziom sposób na udostępnianie swoich treści w mediach społecznościowych, ale to nie znaczy, że potrzebujesz mnóstwa wtyczek WordPress działających jednocześnie, aby dodać funkcje społecznościowe do swojej witryny. Wystarczy znaleźć jedną niezawodną i lekką wtyczkę do mediów społecznościowych, która robi wszystko, czego potrzebujesz i idzie z tym. W ten sposób będziesz mieć mniej wtyczek, a także mniej ikon mediów społecznościowych i liczników danych rozsianych po twojej witrynie spowalniającej działanie.

11. Napraw Niedziałające Linki

Broken Link Checker Plugin

Za każdym razem, gdy ktoś dotrze do zepsutego adresu URL, nie tylko tworzy to złe wrażenia użytkownika, ale także wysyła niepotrzebne żądanie do serwera. Użyj wtyczki do sprawdzania uszkodzonych linków, aby upewnić się, że jesteś świadomy złych linków w swojej witrynie i że odwiedzający są automatycznie przekierowywani do działających adresów URL.

12. Wyczyść Swoje Pliki

WP-Optimize Plugin

Istnieje wiele obszarów w witrynie WordPress, w których możesz mieć pliki, które po prostu chłodzą, zajmują miejsce i zmuszają witrynę do spowolnienia, ponieważ je dostosowuje. Takie rzeczy jak:

  • Nieużywane wtyczki
  • Nieużywane tematy
  • Niechciane widgety
  • Stare zdjęcia i filmy w bibliotece multimediów

Zaplanuj czas raz w miesiącu, aby przejść i wyczyścić niepotrzebne, przestarzałe lub nadmierne pliki. Możesz użyć wtyczki, takiej jak WP-Optimize, aby utrzymać czystą bazę danych.

13. Ogranicz zmiany

Chociaż byłoby wspaniale stworzyć stronę lub post, opublikować ją, a następnie mieć to, zawsze jest powód, aby edytować swoje treści więcej niż raz. Jednak z każdym nowym zapisem więcej danych jest dodawanych do serwera. Tak więc, co musisz zrobić, to zmniejszyć liczbę wersji przechowywanych w bazie danych (nie od tego, ile wersji możesz faktycznie wprowadzić). Istnieje Wtyczka WordPress o nazwie Kontrola wersji, która może w tym pomóc.

14. Używaj Szybszych Wtyczek

Kiedy ostatnio zaktualizowałeś swój zestaw wtyczek? Jeśli te same wtyczki siedzą w Twojej witrynie WordPress od roku, może nadszedł czas, aby rozejrzeć się, aby sprawdzić, czy są nowsze, bardziej zwinne opcje, które można wymienić, które mogą osiągnąć to samo.

15. Zamień Swój Motyw

Jeśli obecnie zastanawiasz się nad decyzją o przejściu na nowy motyw WordPress oraz szybkość Twojej witryny pozostawiła coś do życzenia, teraz może być idealny czas na zmianę. Divi, Elementor i Beaver Builder mogą pomóc ci w tworzeniu stron internetowych w mgnieniu oka, jednocześnie zapewniając, że budujesz wysokiej jakości stronę internetową.

16. Ogranicz żądania serwera HTTPS

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co możesz zrobić, aby ograniczyć liczbę żądań serwera HTTPS wysyłanych między przeglądarkami odwiedzających a serwerem, jest idealne. Im mniej plików serwer musi dostarczyć, tym szybciej strona będzie ładować się na ekranach odwiedzających. Pamiętaj, aby przeczytać, jak mogą pomóc sprity, minifikacja CSS i inne.

Wrapping Up

Zapamiętaj tę analogię z parku rozrywki. Nie możesz oczekiwać, że odwiedzający cierpliwie poczekają na załadowanie witryny po więcej niż kilku sekundach, gdy nawet nie wiedzą, czy wypłata w środku jest tego warta. Mogą zakładać, że długie oczekiwanie oznacza jeszcze więcej czekania, gdy wejdą do środka (lub jakiekolwiek inne tandetne doświadczenie), więc nie daj im powodu do porzucenia witryny, zanim nie będą mieli okazji zobaczyć jej lub wejść w interakcję z nią.

Kiedy masz czas, nie zapomnij sprawdzić tych często zapomnianych problemów z szybkością strony WordPress. Naprawa może potrwać trochę dłużej, ale lista jest warta trzymania pod ręką, aby stale przypominać, aby mieć oko na krótko – i długoterminowe poprawki prędkości, które możesz wprowadzić w swojej witrynie.

Do Ciebie: jaka jest jedna niezbędna wtyczka zwiększająca prędkość WordPress, której używasz na każdej stronie klienta i dlaczego?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…