Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz pracę z WordPressem i potrzebujesz nauczyć się podstaw, czy też rozwijasz strony internetowe od lat, mamy odpowiedni artykuł, który Ci pomoże.

Od 2008 roku opublikowaliśmy ponad 4,800 artykułów WordPress na blogu programistycznym WPMU, gromadząc ciężarówkę artykułów na temat wszystkiego, od motywów i wtyczek po rozwój, Multisite, dostosowywanie motywów, SEO i marketing. W końcu nasze posty przyciągnęły ponad 43 000 komentarzy.

Pomagamy ludziom nauczyć się korzystać z WordPressa, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, średniozaawansowanym czy zaawansowanym użytkownikiem – dlatego uruchomiliśmy Akademię, naszą szkołę WordPressa.

Mając to na uwadze, własnoręcznie wybrałem tę kolekcję naszych największych hitów w tym roku, samouczki, które uderzyły w akord czytelników, pomogły rozwiązać problemy, sprawiły, że strony internetowe były szybsze i bezpieczniejsze, firmy silniejsze i ogólnie przyczyniły się do bogactwa jakości wiedzy WordPress swobodnie dostępnej online, dzięki czemu każdy może skorzystać z tego fantastycznego narzędzia.

Przeglądaj i odkrywaj – a nawet odwiedzaj – Starsze Posty, które mogłeś przegapić.

Smacznego!

WordPress knowledge

Nauka WordPress

#1. Od A do Z terminologii WordPress dla początkujących do zaawansowanych

“Wiele postów na tym blogu próbuje wyjaśnić pojęcia i terminologię WordPress, a przynajmniej te, które są istotne dla postu. A Kodeks WordPress świetnie wyjaśnia pojęcia używane przez WordPress. Ale po wielu pytaniach, które widziałem w komentarzach do postów z prośbą o definicje i wyjaśnienia, pomyślałem, że przydatne byłoby stworzenie Pogromcy żargonu dla użytkowników i programistów WordPress…”

#2. Utknąłeś w zawodowej rutynie? WYJDŹ z tego z WordPress Careers Masterclass

“Zaczynasz pracę z WordPressem i potrzebujesz wskazówek? Czy używasz WordPress jako hobby, ale teraz chcesz przekształcić go w pełnoetatową pracę? A może utknąłeś w zawodowej rutynie i potrzebujesz pomocy? Jeśli odpowiedziałeś “tak”na którekolwiek z tych pytań, to nasz najnowszy kurs w Akademii, WordPress Careers Masterclass, jest dla ciebie…”

#3. Jak nauczyć się WordPress: 7-dniowe wyzwanie

“Więc chcesz dowiedzieć się o WordPress, huh? Gratulacje. Właśnie podjąłeś znakomitą decyzję-i taką chcę ci pomóc osiągnąć w ciągu siedmiu dni….”

#4. Kursy 7, które zmieniają użytkowników WordPress w programistów (opcje bezpłatne i płatne)

“Nie jesteś już początkującym. Nie musisz oglądać kolejnego samouczka, jak zainstalować WordPress, skonfigurować motyw lub znaleźć i zainstalować wtyczki. Ale to nie znaczy, że wiesz wszystko…”

#5. Przedstawiamy … Akademię!

“Say G’ day to the All new Academy, gdzie doświadczeni przedsiębiorcy, Programiści, edukatorzy i autorzy zapewnią naszym członkom intensywne, Pouczające i najwyższej jakości Kursy we wszystkich rzeczach WordPress. Oh, I jest całkowicie darmowy dla członków WPMU DEV!!!…”

#6. Rozwój WordPress dla początkujących: pierwsze kroki

“Interesuje Cię nauka PHP i budowanie własnych motywów i wtyczek do WordPress? Lub po prostu jest w stanie kodować własne dostosowania zabójca dla swoich stron internetowych? Nauka tworzenia WordPress może wydawać się zniechęcającą rzeczą do zrobienia, ale wszystko sprowadza się do rozpoczęcia. Dlatego przygotowaliśmy tę bezpłatną serię, aby pomóc ci rozpocząć nowy rok…”

#7. Rozwój WordPress dla średnio zaawansowanych użytkowników: tworzenie motywów w szczegółach

“Chcesz przenieść swoją grę WordPress na zupełnie nowy poziom? Chcesz dalej rozwijać swoje umiejętności PHP i dodawać bardziej złożone i ekscytujące funkcje do motywów i wtyczek?…”

#8. Jak utworzyć wtyczkę WordPress

“Jeśli od jakiegoś czasu budujesz własne motywy, są szanse, że dodajesz kod do funkcji.plik php. Czasami możesz się zastanawiać, czy powinieneś zamiast tego pisać wtyczkę, ale nie byłeś pewien, jak…”

#9. Nauka PHP dla rozwoju WordPress: kompleksowy przewodnik

“Czy masz stronę internetową WordPress i poprawiłeś swój motyw, przeczytałeś trochę o tagach szablonów, a może nawet zmodyfikowałeś swoje funkcje.plik php we wbudowanym edytorze motywów. A teraz chcesz to swoje umiejętności do następnego poziomu i zagłębić się w Więcej kodu…”

#10. Nauka PHP, głęboko: 8 zasobów dla programistów WordPress

“JavaScript jest językiem na ustach wszystkich, ponieważ współzałożyciel WordPress Matt Mullenweg zaapelował do nas, aby “uczyć się JavaScript, głęboko” podczas swojego ostatniego stanu adresu WordPress. Ale co to oznacza dla PHP, język WordPress został zasadniczo zbudowany z?…”

#11. Zaawansowany rozwój WordPress: Wprowadzenie do programowania obiektowego

“Chcesz przenieść swoją grę WordPress na zupełnie nowy poziom mistrzostwa w kodowaniu? Czy jesteś gotowy, aby naprawdę rozwinąć swoje umiejętności PHP i dodać jeszcze większą złożoność i zaawansowaną funkcjonalność do wtyczek i motywów?…”

Building better WordPress websites

Dla Trudniejszych, Lepszych, Szybszych, Mocniejszych Stron WordPress

#12. 27 musi mieć wtyczki WordPress, aby uruchomić każdą nową stronę

“Nie zrozum mnie źle, świeża instalacja WordPressa jest świetna i w ogóle, ale jeśli naprawdę chcesz uruchomić swoją witrynę, będziesz potrzebował najwyższej klasy wtyczek, aby wykonać zadanie…”

#13. Jak zrobiłem moją witrynę WordPress 1311% szybciej dzięki wtyczkom Cloudways i WPMU DEV

“Tak, dobrze to przeczytałeś: uzyskałem 1311% wzrost prędkości, gdy skonfigurowałem Cloudways managed cloud hosting na moim serwerze w połączeniu z naszymi wtyczkami Hummingbird i Smush Pro. Woah, prawda? I otrzymałem ten wynik z bardzo małym wysiłkiem…”

#14. Bezpieczeństwo WordPress: Ostateczna 32-Stopniowa Lista Kontrolna

“Bezpieczeństwo WordPress było najmniejszym z moich problemów. Hacking był czymś, o czym czytałem, a nie czymś, czego oczekiwałem, że mi się stanie. SQL injection, cross-site scripting, podniesienie uprawnień i krytyczne luki w zabezpieczeniach to tylko słowa kluczowe w tech news. Ale pewnego dnia, zabezpieczenie moich stron nagle stało się bardzo ważne, bardzo szybko, kiedy mój kanał na Facebooku powiedział mi, że istnieje krytyczna luka w WordPressie, która była aktywnie wykorzystywana. Kiedy następnym razem próbowałem zalogować się na mojej stronie, moje dane logowania nie zostały zaakceptowane…”

#15. Najlepsze darmowe wtyczki WordPress 25 i dlaczego są tak cholernie popularne

“Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie są najpopularniejsze darmowe wtyczki WordPress i dlaczego są tak cholernie popularne? Znając odpowiedź może pomóc ci zrozumieć, które z nich są koniecznością, aby zainstalować na swojej stronie (lub nawet jakie rodzaje wtyczek należy budować)…”

#16. 27 rozwiązań dla 14 zapomnianych problemów z szybkością strony WordPress

“Około 50% odwiedzających porzuci Twoją stronę po 10 sekundach lub mniej. Tak, to jest rzeczywistość, z którą mamy do czynienia. Dobrą wiadomością jest jednak to, że istnieje wiele wskazówek zwiększających wydajność, które możesz wykorzystać, aby pomóc ci uniknąć stania się kolejną niefortunną statystyką…”

#17. Najlepszy przewodnik po W3 Total Cache: działa za każdym razem ustawienia dla wspólnego hostingu

“Hosting współdzielony nie jest idealnym środowiskiem do przyspieszenia WordPress z W3 Total Cache. Istnieją funkcje, które po prostu nie działają dobrze na współdzielonym serwerze. Ponadto, jeśli napotkasz problemy z konfiguracją serwera, nie możesz wiele zrobić, jeśli Twoja witryna jest hostowana na współdzielonym serwerze…”

#18. Dlaczego próba uzyskania wyniku 100 W Google PageSpeed Insights dla WordPress nigdy się nie wydarzy

“Mam obsesję na punkcie kobiet. Więc kiedy postanowiłem, że chcę uzyskać ten idealny wynik 100 z Google PageSpeed Insights, poszedłem na to i nie chciał.niech. Idź. Rzuciłem wyzwanie, aby to się stało z większą stroną, ponieważ, cóż, musisz po prostu czasami na to iść!…”

#19. 39 Niezbędnych Narzędzi Programistycznych WordPress

“WordPress nie służy tylko do blogowania. To pełnoprawny CMS i niewątpliwie mocna platforma dla programistów. Ale świat powiązanych trendów i narzędzi może być wyczerpujący, gdy po prostu potrzebujesz solidnego rozwiązania naprawdę szybko…”

WordPress development

Inteligentniejsze i wydajne tworzenie WordPressa

#20. WordPress Developer Super Cheat Sheet

“Na pewno jest wiele, o czym musisz pamiętać podczas pracy z plikami motywów WordPress. Więc, aby ci pomóc, pomyślałem, że przygotuję tę poręczną ściągawkę, która zawiera wszystkie pliki i funkcje, które musisz znać (ale niekoniecznie pamiętać!) podczas pracy z motywami. Jest to zdecydowanie jeden do zakładek i zapisać na przyszłość!…”

#21. Najlepsze Środowisko Programistyczne WordPress

“W ciągu ostatnich kilku lat napisałem mnóstwo samouczków tutaj na WPMU DEV Blog, w którym dzielę się ciekawostkami na temat środowisk programistycznych, których używam. Więc dzisiaj pomyślałem, że nadszedł czas, aby udostępnić pełne środowisko, takie, które chciałbym połączyć i wykorzystać do rozwoju na większą skalę…”

#22. DesktopServer: jak skonfigurować najprostsze środowisko programistyczne dla WordPress

“Konfigurowanie WordPress w środowisku localhost może zaoszczędzić mnóstwo czasu, jeśli często testujesz nowe projekty i polujesz na błędy, ale dzięki super łatwej konfiguracji minut 5, DesktopServer zdecydowanie góruje…”

#23. 10 sposoby WP-CLI może przyspieszyć rozwój WordPress

“WP-CLI to przydatne narzędzie oszczędzające czas dla programistów WordPress i zaawansowanych użytkowników WordPress. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie korzystałeś z tego pakietu wiersza poleceń, rozpoczęcie pracy może być trochę onieśmielające…”

#24. Zainstaluj szybki i bezpłatny protokół SSL i HTTPS w cPanel za pomocą Let ‘ s Encrypt

“Let’ s Encrypt to zaufany urząd certyfikacji open source, który oferuje bezpłatne certyfikaty SSL dla dowolnej liczby domen-a teraz istnieją proste sposoby integracji z cPanel w celu zautomatyzowanej instalacji certyfikatu jednym kliknięciem, która zajmuje zaledwie kilka sekund…”

#25. 50 + wspaniałe darmowe i Premium motywy WordPress zabijając go w 2016

“Jeśli nie zaktualizowałeś swojego tematu w zeszłym roku – lub nawet w ostatnich latach, sapnij! – to chyba najwyższy czas, abyś sprawdził swoją stronę, sprawdził aktualne trendy i pomyślał o tym, jak Twój projekt może być lepszy…”

#26. 24 Musi Zrobić Kontrole Przed Uruchomieniem Witryny WordPress

“Tworzenie stron internetowych często może być długim i żmudnym procesem, zwłaszcza jeśli tworzysz go dla kogoś, kto nie ma jasnej wizji tego, czego chce. Dlatego chęć pośpiechu uruchomienia witryny może być tak kusząca…”

Take a leap of faith and get started using WordPress

Budowanie kariery Freelance lub Agencji z WordPress

#27. Jak zostać profesjonalistą WordPress w wolnym czasie

“Uzyskanie statusu WordPress pro nie jest łatwe. Jeśli chcesz freelancer lub założyć firmę WordPress, musisz zbudować listę klientów i ustanowić reputację dla siebie. A jeśli szukasz pracy WordPress, musisz wykazać, że masz doświadczenie z WordPressem i możesz z nim pracować na profesjonalnym poziomie…”

#28. 10 szablonów e-mail, które każdy programista musi mieć pod ręką

“Spójrzmy prawdzie w oczy-pisanie e-maili nie jest zabawne. Jest to czasochłonne, wymaga przepisania i korekty. Ale jako ktoś, kto prowadzi firmę zajmującą się tworzeniem stron internetowych, codziennie wysyłasz e-maile. Wirtualnie prowadzisz swój biznes na e-mailach. Co oznacza, że każdego dnia poświęcasz kilka godzin na ich tworzenie i modyfikowanie. Oto przydatne szablony 10, które zapewnią ci przewagę. Dodaj je do swojego ulubionego programu pocztowego i zaoszczędź czas, stań się bardziej produktywny i rozwijaj swoją działalność w zakresie tworzenia stron internetowych…”

#29. 10 poważnie proste sposoby na zwiększenie listy e-mail dla witryny WordPress

“Jeśli poważnie myślisz o sukcesie swojej witryny, naprawdę musisz się skupić na jednej rzeczy. W rzeczywistości niektórzy mówią, że jest to jedyna rzecz, na której powinna się skupić Twoja strona. Legendy marketingu internetowego, takie jak Neil Patel i Jon Morrow, projektują własne strony internetowe wokół tej bardzo ważnej strategii: budowania listy e-mail…”

#30. 35 oszczędność czasu Aplikacje produktywności dla zapracowanych ludzi WordPress

“Niezależnie od tego, czy tworzysz witrynę, czy blogujesz za pomocą WordPress(i wszystkiego pomiędzy!) samodzielnie lub z zespołem przewiń poniższą listę, aby zobaczyć jedne z najlepszych aplikacji i narzędzi, których możesz użyć, aby zmaksymalizować swój czas i zwiększyć wydajność…”

#31. 23-Krokowa Lista kontrolna do skalowania firmy WordPress

“Jeśli szukasz długoterminowej przyszłości w tworzeniu stron internetowych, WordPress jest idealnym narzędziem do tego. Podczas gdy sam system zarządzania treścią jest darmowy, możliwości obfitują dla profesjonalistów takich jak ty, aby zarabiać na nim prawdziwe pieniądze. Na szczęście dla Ciebie, Twoje umiejętności jako programisty WordPress są bardzo cenione i oznacza to, że istnieje sporo elastyczności w tym, co może mieć twoja przyszłość…”

#32. Jak zrobić wakacje bez przerwy na stronie WordPress

“Prowadzenie firmy WordPress może być naprawdę satysfakcjonującym doświadczeniem, ale nie jest bez jego wad. Bądźmy szczerzy: jeśli poważnie traktujesz swój biznes WordPress (zwłaszcza jeśli przygotowujesz się do jego skalowania), powinieneś poświęcić na to dodatkowy czas i energię, nawet jeśli oznacza to odkładanie życia osobistego na chwilę. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby zrobić krok wstecz, zbyt. To ciągłe go-go-go nie jest zrównoważone na dłuższą metę…”

#33. 9 sposoby ochrony użytkowników i klientów przed złamaniem ich witryny WordPress

“Każdy popełnia błędy od czasu do czasu. Zdarza się. Ale kiedy błąd pojawia się w witrynie internetowej, którą wkładasz dużo czasu i wysiłku w budowanie, może być frustrujące, aby wrócić i ponownie wykonać swoją pracę, bez względu na to, jak drobny jest problem…”

#34. Jak pozwolić klientowi wyświetlić podgląd swojej witryny WordPress, zanim zostanie uruchomiona

“Więc zbudowałeś piękną stronę WordPress, która pasuje do potrzeb, pragnień i wymagań Twojego klienta. została tylko jedna przeszkoda: twój Klient nie chce, aby strona działała, dopóki nie podpisze gotowego produktu…”

WordPress SEO and growth

Pierwsze SEO prawo

#35. 9 oczywiste rzeczy, których prawdopodobnie nie wiesz o WordPress SEO

“Jeśli jest jedna rzecz, którą powinieneś uwzględnić w strategii witryny WordPress, jest to optymalizacja pod kątem wyszukiwarek. Bo jeśli zrobisz to dobrze, zostaniesz nagrodzony. Ogromnie nagrodzony. Z mnóstwem wysokiej jakości gości…”

#36. Kompleksowy przewodnik po Google Analytics i zrozumieniu ruchu w witrynie WordPress

“Google Analytics to popularna, potężna i bezpłatna usługa, której możesz używać do śledzenia i analizowania ruchu w witrynie. Jeśli jeszcze go nie używasz, rozpoczęcie pracy jest łatwe. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie korzystałeś z tego programu, rozpoczęcie pracy może być nieco onieśmielające. Więc naprawmy to…”

#37. Lista kontrolna SEO: 4 proste kroki, aby Twoja witryna WordPress była wyższa

“Czy kiedykolwiek Googlowałeś własną stronę internetową i byłeś rozczarowany wynikami? Być może został wyświetlony losowy fragment tekstu, a nie właściwy opis strony. A może odkryłeś, że znalezienie i indeksowanie treści zajmuje Google zbyt dużo czasu. W obu scenariuszach masz problem – chyba że oczywiście nie masz nic przeciwko kierowaniu ruchu do swojej witryny wyłącznie za pomocą płatnych reklam. Wyszukiwanie organiczne jest najważniejszym motorem ruchu dla większości witryn internetowych, dlatego prawidłowe indeksowanie witryny ma zasadnicze znaczenie zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich klientów zajmujących się tworzeniem stron internetowych…”

#38. Sposoby 14, Aby zwiększyć czas odwiedzin na stronie i obniżyć współczynnik odrzuceń

“Kiedy po raz ostatni sprawdzałeś analitykę swojej witryny WordPress? A co z współczynnikiem konwersji Twojej witryny? Jeśli dwa zdjęcia nie do końca się zsynchronizują (np. masz wielu odwiedzających, ale sprzedaż jest w kryzysie), nadszedł czas, aby dowiedzieć się, co dzieje się z Twoją witryną…”

#39. 14 podstępnych narzędzi Online, które pomogą Ci szpiegować odwiedzających Twoją witrynę

“Jesteś w biznesie, aby zaspokoić swoją publiczność, prawda? Osobiście. Przez telefon. Przez e-mail. A nawet pasywnie poprzez swoją stronę internetową. Niezależnie od tego, czy są to potencjalni klienci po prostu sprawdzający Twoją witrynę, lojalni subskrybenci, którzy jeszcze nic nie kupili, czy faktyczni klienci płacący, nie ma znaczenia. Liczy się każdy kontakt z nimi…”

#40. Jak dodać Schema.org znaczniki do WordPress dla lepszego SEO

“Jednym z wyzwań związanych z odwiedzaniem Twojej witryny WordPress jest zapewnienie, że Twoje treści mogą być indeksowane przez pająki wyszukiwarek. A jeszcze większym wyzwaniem jest upewnienie się, że wyszukiwarki mogą zrozumieć znaczenie tej treści w kontekście…”

Jak zostać WordPress Multisite Pro

#41. WordPress Multisite i SEO: odpowiedzi na wszystkie pytania

“Jednym z tematów, który pojawia się raz po raz w komentarzach do naszych postów Multisite, jest SEO. W tym poście przyjrzę się trzem różnym scenariuszom i jak wpływają one na SEO-jeden pomoże, jeśli chcesz, aby Twoja sieć dzieliła się sokiem SEO, a pozostałe dwa będą działać najlepiej, jeśli chcesz, aby każda witryna była traktowana inaczej przez wyszukiwarki…”

#42. Multisite, Hummingbird i Cloudflare: spraw, aby Twoja sieć WordPress była błyskawicznie szybka

“Być może złapałeś Ostatnie ogłoszenie, że nasza wtyczka Hummingbird performance została zintegrowana z CloudFlare. Ale biorąc pod uwagę, że CloudFlare działa na poziomie domeny, co to oznacza, jeśli prowadzisz sieć wielostanowiskową? W tym poście pokażę Ci, jak zintegrować Hummingbird z CloudFlare dla witryn w sieci i zidentyfikować różne podejścia, które musisz podjąć w zależności od tego, czy używasz podkatalogów, subdomen lub zmapowanych domen…”

#43. Pytania i Odpowiedzi: wszystko, co kiedykolwiek chciałeś wiedzieć o WordPress Multisite odpowiedział

“Jeśli jesteś zapalonym zwolennikiem tego bloga, zauważyłeś moją serię postów na WordPress Multisite kilka tygodni temu. A jeśli uczysz się o Multisite, być może zapisałeś się na mój kurs Akademii na ten temat. Komentarze, pytania i dyskusje, które wygenerowały kursy i posty, były co najmniej niesamowite. Dziesiątki z was rozmawiało o tym, co robisz z Multisite, dzieliło się swoimi doświadczeniami i zadawało pytania. I są pytania, które były szczególnie przydatne dla innych czytelników lub pojawiały się wielokrotnie…”

WordPress bucket list

I jeszcze jeden na szczęście…

#44. 50 rzeczy Do zrobienia z WordPress przed śmiercią

“Niezależnie od tego, czy pracujesz z WordPress w pełnym wymiarze godzin, czy tylko jako hobby, jedno jest pewne – czytasz to, ponieważ WordPress coś dla ciebie znaczy. Teraz, o ile WordPress jest głównie pracą dla wielu z nas, jestem głęboko przekonany, że nie powinno to być tylko praca. Nie, na pewno jest kilka elementów zabawy, które możesz dołączyć do tego CMS. Więc burza mózgów poniżej listy 50 rzeczy do zrobienia z WordPress przed śmiercią…”

Uwielbiamy publikować artykuły na blogu, które pomagają czytelnikom, więc daj nam znać w komentarzach poniżej, jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o WordPress, tematach, które chciałbyś zobaczyć częściej, lub jeśli masz inne opinie na temat naszych artykułów. I dzięki za bycie czytnikiem WPMU DEV Blog!

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…