Najlepsze platformy do sprzedaży Produktów Cyfrowych Online

Chcesz sprzedawać produkty cyfrowe online? Być może planujesz stworzyć e-booki, kursy online, oprogramowanie lub coś zupełnie innego.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj produktu cyfrowego tworzysz, potrzebujesz łatwej w użyciu platformy do sprzedaży produktów cyfrowych i dostarczania ich klientom.

W tym artykule udostępnimy najlepsze platformy do sprzedaży produktów cyfrowych online. Gdy je przejdziemy, wyjaśnimy ich zalety i wady, aby pomóc Ci wybrać najlepszą opcję dla Twoich potrzeb.

Best Platforms to Sell Digital Products Online

Dlaczego potrzebujesz platformy do sprzedaży Produktów Cyfrowych

Jeśli sprzedajesz pojedynczy produkt, prawdopodobnie możesz utworzyć formularz kontaktowy i akceptować płatności kartą kredytową za pomocą Stripe lub PayPal.

Jeśli jednak sprzedajesz wiele produktów i potrzebujesz skutecznego sposobu dostępu do plików do pobrania, potrzebujesz odpowiedniej platformy do sprzedaży produktów cyfrowych.

Platformy te zapewniają wszystkie funkcje potrzebne do rozwoju firmy online, w tym:

 • Łatwe sposoby akceptowania płatności przy użyciu wielu metod płatności
 • Dostarczanie produktów do pobrania do klientów
 • Możesz zapewnić klientom obszar zarządzania kontem
 • Możesz sprzedawać subskrypcje oparte na dostępie do pobrania
 • Możesz zaoferować kursy, lekcje, quizy itp.
 • Wbudowane narzędzia do wyświetlania i promowania produktów w Twojej witrynie

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych platform do sprzedaży produktów cyfrowych i do pobrania online.

1. MemberPress

The MemberPress website

MemberPress to najlepsza wtyczka członkostwa WordPress. Pozwala sprzedawać subskrypcje i łatwo kontrolować dostęp do różnych części witryny.

Możesz tworzyć subskrypcje produktów cyfrowych lub do pobrania, aby klienci mogli uzyskać do nich dostęp ze swoich kont po zakupie członkostwa.

Plusy

MemberPress integruje się z głównymi bramkami płatniczymi, takimi jak PayPal, Stripe i Authorize.net. it integruje się również z usługami e-mail marketingu, takimi jak Constant Contact, ConvertKit i innymi.

Możesz użyć MemberPress, aby utworzyć tyle stron lub sekcji tylko dla członków w swojej witrynie. Możesz dostarczać płatne treści w postaci postów, stron lub plików do pobrania, które są dostępne za pośrednictwem chronionej strony “tylko dla członków”.

Nie ma limitu, ile różnych poziomów członkostwa można skonfigurować w MemberPress. Możesz je zdefiniować, jak chcesz.

Większość ludzi uważa, że MemberPress jest dość łatwy w użyciu. Jeśli utkniesz, po prostu sprawdź instrukcje krok po kroku w naszym ostatecznym Przewodniku po tworzeniu witryny członkowskiej WordPress.

MemberPress pozwala na jednorazowe płatności lub cykliczne członkostwo. Możesz nawet skonfigurować bezpłatne członkostwo próbne, tworzyć kody kuponów, aby oferować zniżki lub udostępniać zawartość kroplową, aby przekonwertować większą sprzedaż.

Dostępnych jest wiele raportów, dzięki czemu możesz zobaczyć, które produkty i poziomy członkostwa sprzedają się dobrze.

Możesz użyć MemberPress z dowolnym motywem WordPress, ale zalecamy następujące motywy członkostwa WordPress, ponieważ wyglądają pięknie. Można go również łatwo zintegrować z innymi wtyczkami WordPress.

Wady

MemberPress jest nastawiony na sprzedaż subskrypcji i Członkostwa i może nie być odpowiedni dla firm, które chcą tylko sprzedawać jednorazowe pliki do pobrania.

MemberPress jest niezwykle potężny i elastyczny. Być może będziesz musiał przeczytać ich samouczki pierwsze kroki, aby zapoznać się ze wszystkimi funkcjami.

Cennik

MemberPress kosztuje $149 na poziomie podstawowym, co jest wystarczające dla większości użytkowników, którzy dopiero zaczynają. Możesz uaktualnić plan Plus lub Pro do odblokowania innych zaawansowanych funkcji.

2. WooCommerce

WooCommerce to najlepsza platforma e-commerce na świecie. Jest to darmowa wtyczka WordPress i możesz jej używać do sprzedaży zarówno fizycznych, jak i cyfrowych produktów.

Plusy

 • Sam WooCommerce jest darmowy, ale potrzebujesz witryny WordPress, która wymaga nazwy domeny i hostingu.
 • Możesz go używać do sprzedaży zarówno towarów fizycznych, jak i produktów cyfrowych.
 • Istnieje wiele wtyczek i rozszerzeń WooCommerce, z których możesz korzystać, a wiele z nich jest darmowych lub ma darmową wersję.
 • Istnieje wiele pięknych szablonów WooCommerce, które sprawią, że Twój sklep będzie wyglądał profesjonalnie i zwiększy sprzedaż.
 • WooCommerce ma dziesiątki bramek płatniczych dostępnych jako dodatki, w tym wszystkie najlepsze usługi płatnicze.

Wady

 • WooCommerce może wydawać się nieco przytłaczające, ponieważ istnieje tak wiele opcji.
 • Dodatkowe płatne wtyczki lub narzędzia mogą zwiększyć koszty witryny eCommerce. Możesz jednak łatwo kontrolować go, korzystając z darmowych opcji, gdy tylko to możliwe.

Cennik

Chociaż sam WooCommerce jest darmowy, możesz zapłacić za dodanie dodatkowej funkcjonalności. Może to oznaczać zakup niektórych wtyczek premium lub motywu Premium WooCommerce.

Zalecamy korzystanie z Bluehost lub SiteGround, ponieważ oferują najlepszy hosting WooCommerce w przystępnych cenach. Następnie możesz śledzić nasz kompletny samouczek WooCommerce, aby rozpocząć.

3. LearnDash

The LearnDash website

LearnDash to najlepsza wtyczka LMS (Learning Management System) dla wtyczki WordPress. Pozwala łatwo sprzedawać kursy online na swojej stronie internetowej.

Plusy

 • LearnDash obsługuje szeroką gamę modeli cenowych. Obejmują one sprzedaż jednorazową, subskrypcje, członkostwo, pakiety i inne.
 • Dostępnych jest wiele pomocy, w tym samouczki wideo, fora społecznościowe i dokumentacja. Jest też zespół wsparcia.
 • Jeśli prowadzisz kurs online, znajdziesz wiele przydatnych funkcji. Należą do nich certyfikaty i odznaki, które można wykorzystać jako zachętę dla uczniów.
 • Możesz tworzyć własne fora, specyficzne dla Twoich kursów, aby uczniowie mogli wchodzić ze sobą w interakcje.
 • Istnieje 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy, więc możesz otrzymać zwrot pieniędzy, jeśli zdecydujesz, że LearnDash nie jest odpowiednią opcją dla ciebie.

Wady

 • Możesz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej, wysyłając zgłoszenie. Nie ma opcji czatu na żywo ani telefonu.
 • Nie ma darmowej wersji ani okresu próbnego.

Cennik

Podstawowy plan kosztuje $199 w pełnej cenie. Prawie na pewno zauważysz, że jest on w sprzedaży za $159 podczas odwiedzania strony.

Jeśli chcesz używać LearnDash w kilku witrynach, pakiet Plus pozwala zainstalować go w maksymalnie 10 witrynach. To kosztuje $229 pełna cena, choć zwykle jest w sprzedaży za $189.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat tworzenia i sprzedaży kursów online z LearnDash.

Często użytkownicy używają LearnDash w połączeniu z MemberPress, aby uzyskać największą wartość.

4. Łatwe Pobieranie Cyfrowe

The Easy Digital Downloads website

Easy Digital Downloads robi to, czego można oczekiwać od nazwy. Pozwala sprzedawać cyfrowe pliki do pobrania z twojej witryny. Ponownie jest to wtyczka WordPress, więc potrzebujesz nazwy domeny i hostingu.

Plusy

 • Możesz korzystać z łatwych cyfrowych plików do pobrania za darmo,tak jak w WooCommerce. Jeśli chcesz dodatkowych funkcji, dostępnych jest wiele darmowych i płatnych rozszerzeń.
 • Easy Digital Downloads jest specjalnie zaprojektowany do sprzedaży produktów cyfrowych. Jeśli nie masz zamiaru sprzedawać fizycznych produktów, może to być dla Ciebie idealne rozwiązanie.
 • Jest mnóstwo wsparcia. Obejmuje to fora wsparcia, filmy i samouczki. Jeśli jesteś użytkownikiem premium, możesz uzyskać priorytetowe wsparcie.
 • Możesz użyć skrótów Easy Digital Downloads, aby wyświetlić swoje produkty w dowolnym miejscu, na przykład w poście na blogu.

Wady

 • Nie ma tylu motywów WordPress, które zostały zaprojektowane specjalnie do użytku z łatwymi cyfrowymi plikami do pobrania.
 • Łatwe pobieranie cyfrowe jest bezpłatne, ale możesz potrzebować płatnych rozszerzeń, aby dodać dodatkowe funkcje. Może to zwiększyć twoje koszty.

Cennik

Podstawowa wersja Easy Digital Downloads jest bezpłatna. Jeśli chcesz więcej funkcji, będziesz potrzebował ich rozszerzeń. Niektóre z nich są bezpłatne, a inne płatne dodatki.

Możesz również wybrać jeden z planów cenowych, które są rozliczane co roku. Dają one dostęp do obsługi poczty e-mail i różnych dodatków dzięki dołączonym rozszerzeniom. Zaczynają się od $99 / rok.

5. Ogranicz Zawartość Pro

The Restrict Content Pro website

Ogranicz zawartość Pro to płatna wersja wtyczki Ogranicz zawartość. Jest to wtyczka członkowska WordPress produkowana przez ten sam zespół, który stoi za łatwym pobieraniem plików cyfrowych.

Plusy

 • Restrict Content Pro jest naprawdę łatwy do rozpoczęcia. Nawet jeśli masz niewielkie doświadczenie z WordPressem, powinieneś go uznać za dość prosty.
 • Ogranicz zawartość Pro działa bezproblemowo z łatwym pobieraniem plików cyfrowych. Jeśli chcesz korzystać z obu wtyczek w swojej witrynie, łatwo to zrobić.
 • Jest wyposażony w wiele wbudowanych integracji, takich jak Stripe, PayPal, MailChimp, WooCommerce i inne.
 • Możesz utworzyć dowolną liczbę różnych poziomów członkostwa, w tym członkostwo bezpłatne i próbne.
 • Twoi klienci mogą poruszać się między poziomami subskrypcji i płacić tylko różnicę. Dzieje się to automatycznie i może zaoszczędzić wiele czasu administratora.
 • Możesz łatwo przeglądać raporty dotyczące zarobków, numerów członkostwa i innych.
 • Dostępny jest plan “nieograniczony”, który obejmuje dożywotnie aktualizacje i wsparcie za jedną jednorazową opłatą.

Wady

 • Darmowa wersja wtyczki nie obsługuje płatności. Musisz przejść na wersję Pro, jeśli chcesz, aby ludzie płacili za rejestrację.
 • Niektóre z najbardziej przydatnych dodatków nie są zawarte w planach Personal lub Plus. Należą do nich możliwość kroplowania treści, które większość wtyczek członkowskich zawiera jako podstawową funkcję.
 • Nie ma obsługi telefonu ani czatu na żywo, nawet na wyższych poziomach cen. Zamiast tego musisz przesłać zgłoszenie do pomocy technicznej.
 • Chociaż istnieje 30-dniowy okres zwrotu pieniędzy, możesz uzyskać zwrot tylko wtedy, gdy wyjaśnisz, dlaczego wtyczka nie działa dla ciebie.

Cennik

Dostępna jest darmowa wersja wtyczki o nazwie Restrict Content. Wtyczka Restrict Content Pro kosztuje od $99 / rok, która zawiera bezpłatne dodatki 13.

6. Shopify

The Shopify website

Shopify to platforma all in one dla e-commerce. Oznacza to, że obsługuje wszystko dla Ciebie, takie jak hosting witryny, aktualizacje i zabezpieczenia. Płacisz tylko jedną miesięczną opłatę.

Plusy

 • Rozpoczęcie pracy z Shopify jest naprawdę łatwe. Nie musisz kupować hostingu ani nawet nazwy domeny. Wystarczy zarejestrować konto w Shopify i rozpocząć tworzenie sklepu.
 • Możesz sprzedawać zarówno produkty fizyczne, jak i cyfrowe za pomocą Shopify. Może to być przydatne, jeśli chcesz oferować produkty fizyczne w przyszłości.
 • Dla Shopify dostępnych jest wiele aplikacji. Zwiększają one funkcjonalność Twojego sklepu. Większość z nich będzie cię kosztować, ale niektóre są bezpłatnymi integracjami z innym oprogramowaniem, za które możesz płacić, takim jak OptinMonster.
 • Shopify shopify themes (szablony) możesz wybierać spośród wielu różnych motywów (szablonów) dla swojej witryny, a nawet kupić motyw premium w sklepie Shopify themes.
 • Istnieje wsparcie 24/7 dostępne za pośrednictwem czatu na żywo, telefonu, poczty e-mail i Twittera. Istnieje również wiele dokumentacji, a także samouczki wideo i fora wsparcia.

Wady

 • Nie możesz łatwo zintegrować Shopify z WordPress, więc nie jest to dobra opcja, jeśli chcesz sprzedawać bezpośrednio z istniejącej witryny. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze porównanie Shopify vs WooCommerce.
 • Shopify ma wbudowany system płatności o nazwie Shopify Payments. Jeśli chcesz korzystać z bramek płatności innych firm, takich jak PayPal lub Amazon Payments, Shopify pobiera dodatkową opłatę w wysokości 2% od tych transakcji.

Cennik

Shopify kosztuje $29/miesiąc dla planu podstawowego. Daje to dostęp do większości funkcji, które prawdopodobnie chcesz, oprócz raportów i kart upominkowych. Są one dostępne na następnym poziomie, w cenie $79 / miesiąc.

7. Teachable

The Teachable website

Teachable to platforma, na której możesz tworzyć własne kursy online. Hostuje Twój kurs dla ciebie, więc nie potrzebujesz strony internetowej, aby z niego korzystać.

Plusy

 • Teachable jest łatwe do rozpoczęcia. Ma prosty pulpit nawigacyjny, który poprowadzi cię przez proces.
 • Dostępny jest hojny bezpłatny plan, dzięki czemu możesz zacząć bez płacenia. Ten plan pozwala mieć nieograniczoną liczbę kursów i studentów, a także możesz mieć forum dyskusyjne i podstawowe quizy.
 • Łatwo jest zorganizować i zorganizować zawartość w Teachable za pomocą interfejsu przeciągnij i upuść.
 • Możesz przesłać własne logo, obrazy, tekst, kolory i tak dalej, aby dostosować wygląd Twoich uczących się Stron sprzedaży.
 • Teachable może obsługiwać wiele różnych typów plików. Szczególnie dobrze radzi sobie z filmami, które powinny wyglądać świetnie niezależnie od urządzenia, z którego korzysta uczeń.
 • Istnieją świetne analizy, które mogą pokazać, jak radzą sobie Twoi uczniowie. Możesz nawet śledzić postępy poszczególnych uczniów.
 • Możesz komunikować się z uczniami bezpośrednio z platformy do nauki.

Wady

 • Jeśli chcesz dostosować stronę główną kursu za pomocą Edytora mocy, musisz zrozumieć kod HTML i CSS.
 • Teachable jest przeznaczony do kursów. To naprawdę nie będzie działać dla Ciebie, jeśli chcesz sprzedać coś takiego jak ebook lub oprogramowanie.

Cennik

Darmowy plan Teachable nic nie kosztuje. Jednak zapłacisz $1 plus 10% za każdy płatny kurs, który sprzedajesz. Oznacza to, że jeśli masz kurs kosztujący $200, zapłacisz Teachable $21 na każdej sprzedaży.

Najtańszy plan to $29 / miesiąc. Jeśli korzystasz z tego planu, otrzymasz dodatkowe 5% od każdej sprzedaży. Aby uniknąć płacenia jakiejkolwiek prowizji, musisz być w planie Professional za $ 79 / miesiąc.

Wybór najlepszej platformy dla Twoich potrzeb

Najlepsza platforma do sprzedaży produktów cyfrowych zależy wyłącznie od twoich potrzeb.

Jeśli chcesz sprzedawać produkty cyfrowe oparte na subskrypcji, treści premium lub witrynę pay-per-view, MemberPress jest najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli Twoje produkty obejmują e-booki, muzykę lub oprogramowanie, łatwe pobieranie cyfrowe może być wszystkim, czego potrzebujesz.

Jeśli chcesz sprzedać kurs online, wybierz platformę taką jak LearnDash lub Teachable. Są one specjalnie zaprojektowane dla twórców kursów online i łatwo je wykorzystać do stworzenia profesjonalnie wyglądającego kursu.

Na koniec, jeśli sprzedajesz również produkty fizyczne lub chcesz to zrobić w przyszłości, wybierz WooCommerce lub Shopify. Obie te opcje ułatwiają sprzedaż zarówno towarów cyfrowych, jak i fizycznych.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci porównać najlepsze platformy do sprzedaży produktów cyfrowych. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik po najlepszych wtyczkach WordPress i naszych sprawdzonych wskazówkach, aby zwiększyć ruch w witrynie.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…