Marketerzy, Programiści, administratorzy witryn-kimkolwiek jesteś, musisz kochać osobę, która stworzyła test a / B. Lubię wyobrażać sobie, jak pewnego dnia siedzą przy biurku, sfrustrowani tym, ile czasu poświęcali na przeglądanie strony internetowej klienta, ale z niewielką wypłatą, aby ją pokazać w końcu.

Następnie pojawia się literalna żarówka nad ich głową i pamiętają, jak niesamowita (lub, bardziej realistycznie, pomocna) Metoda naukowa była w liceum.

Voila! Narodził się test A / B. (Przynajmniej tak to sobie wyobrażam.)

Do tej pory powinieneś przynajmniej zdawać sobie sprawę z tego, czym jest test A/B, nawet jeśli nie miałeś jeszcze czasu się nim bawić. Jeśli nie, sprawdź WPMU DEV ‘ s Ultimate Guide To A/B Testing. Zawiera wszystko, od tego, czym są testy A/B, różne rodzaje testów A/B, jak wygląda idealny test A / B, a także narzędzia, których możesz użyć do uruchomienia tych testów w swojej witrynie.

Większość odwiedzających najprawdopodobniej wchodzi na Twoją witrynę za pośrednictwem strony głównej, dlatego ważne jest, aby przygwoździć wyzwalacze, które inspirują ludzi do pójścia naprzód lub usunąć tarcie, które uniemożliwia im to. Dzisiejszy artykuł skupi się na tym, co możesz zrobić z testami A/B, aby poprawić wydajność strony głównej witryny WordPress i urzeczywistnić te cele.

8 prostych testów A / B, które powinieneś uruchomić na swojej stronie głównej

Nie ma nic, co mówi, że musisz utworzyć całkowicie nową wersję strony głównej, aby zwiększyć konwersje. Tego rodzaju testy wielowymiarowe są prawdopodobnie zbyt skomplikowane dla tego, czego potrzebujesz. Zamiast tego skupmy się na prostych testach A/B, od których możesz zacząć. Im więcej możesz udoskonalić każdy element na stronie głównej, tym lepszy pomysł na to, co będzie napędzać konwersje w pozostałej części witryny.

Jedno słowo ostrzeżenia, zanim przejdziemy dalej: nie wchodź w Testowanie A / B. Podobnie jak w przypadku tych eksperymentów, które przeprowadziłeś w klasie chemii w liceum, powinieneś mieć hipotezę o tym, co powoduje tarcie w doświadczeniu użytkownika na stronie głównej. Jeśli nie masz pewności, poświęć trochę czasu na kopanie w Google Analytics. Jeśli masz narzędzie do mapowania termicznego, spójrz również na to. Pokaże ci, które miejsca na stronie przyciągają największą uwagę i skieruje cię w stronę słabych, którzy potrzebują więcej miłości.

Po sformułowaniu co najmniej jednej teorii zacznij używać testów A / B, aby zmienić dany element na stronie głównej. Możesz być w stanie szybko potwierdzić swoje teorie i zdusić te problemy w zarodku lub możesz być całkowicie zaskoczony wynikami.

Poniżej zamieściłem 8 propozycji prostych testów A / B, które możesz wypróbować na swojej stronie głównej. Podałem również przykładowe studia przypadków testowania A / B, abyś mógł zobaczyć, jakie spostrzeżenia odkryli inni podczas uruchamiania podobnych testów. Pamiętaj, że wyniki będą różne dla każdego. Chcę po prostu pokazać, jak łatwo jest utworzyć wiele wariancji pojedynczego elementu do celów testowania A/B.

Test # 1. Obraz Nagłówka

Wszystko powyżej krotnie na stronie głównej jest prime nieruchomości, co często sprawia, że trudno zdecydować, co dokładnie należy tam. Czy wystarczy zdjęcie i krótki nagłówek? Co powiesz na tło wideo? Czy powinno być przewijanie paralaksy? A może twój formularz rejestracyjny musi być na pierwszym miejscu? Tak wiele decyzji do podjęcia przy tak małej przestrzeni do pracy.

Jeśli Twoja witryna ma obecnie obraz umieszczony w tym głównym nagłówku, może to być dobre miejsce do rozpoczęcia testów A / B. W tym teście przeprowadzonym przez Signal v. Noise próbowali ustalić, co sprawiło, że bardziej efektywny Projekt strony głównej.

A/B test of images
Po przetestowaniu różnych obrazów, ten test zakończył duże zdjęcia uśmiechniętych klientów.

Po zabawie z krótką i długą formą stylizacji, osiedlili się na jednym ze zdjęciem prawdziwej osoby w tle. Ale na tym nie poprzestali. Chcieli wiedzieć, jakie typy zdjęć są najlepsze dla publiczności. Po włożeniu sześciu różnych zdjęć przeciwko sobie, odkryli, że te z ludźmi, którzy uśmiechnęli się na zdjęciach, były skłonne do większej liczby konwersji.

Test # 2. Typografia

Jest tak wiele, że sprawia, że wybór konkretnej czcionki jest “dobry”, że jestem pewien, że wielu projektantów zmaga się z chęcią eksperymentowania. W końcu jest kolor, rozmiar, kerning, serif vs.sans serif, czcionki uzupełniające i wiele więcej do przemyślenia przy wyborze czcionki lub dwóch do projektu witryny. Ale czasami trzeba to zrobić. Czasami to malutki lifting typografii robi ogromną różnicę wśród odwiedzających.

Przykładem może być ten przykład od tego, kto akceptuje Amex. Przeprowadzili dwa oddzielne testy A / B na swoich czcionkach hiperłącza. Pierwszy test miał na celu wykazanie, że stylizacja, taka jak podkreślenia i pogrubienia, wpłynie na konwersje. Okazało się, że brak stylizacji nadal przewyższał alternatywne opcje, więc zostali z powrotem w punkcie wyjścia.

Amex A/B test
Test został przeprowadzony przez 28 dni, a blisko 3100 odwiedzających stronę internetową stało się częścią tego testu.

W drugim teście stworzono sześć różnych wariantów rozmiaru czcionki, w zakresie od 12 do 18 pikseli. Pod koniec testu uznali projekt 18 pikseli za zwycięzcę, ponieważ spowodował prawie 33% więcej kliknięć.

Test # 3. Wiadomości

To zabawne, jak bardzo balansujące mogą być słowa na twojej stronie. Chcesz, aby przekazywały osobowość Twojej marki. Chcesz, aby były wystarczająco krótkie, aby przyciągnąć uwagę odwiedzających, ale wystarczająco długie, aby uchwycić wszystkie informacje potrzebne do podjęcia decyzji o konwersji. I chcesz, żeby brzmiało naturalnie, profesjonalnie i niesamowicie. Niełatwe zadanie, prawda?

Dlatego testy A / B są szczególnie pomocne w określeniu, jak konwersja jest przyjazna dla wiadomości – w nagłówkach, w wezwaniach do działania i w opisowych tekstach.

W tym teście z Behave bawili się tym, jak napisano nagłówek na górze strony głównej. Chociaż jeden z projektów pozornie miał mniej tekstu i większą czcionkę, była to druga wersja z bardziej zwięzłym nagłówkiem i wariacją na temat wyboru słów, która doprowadziła do 38% większej konwersji.

Behave A/B test for copy
Uwaga Spoiler: Opcja B Wygrana.

Test # 4. Oferta CTA

Jeśli chodzi o CTA, przekonasz się, że różni eksperci marketingu treści powiedzą ci różne rzeczy, a to prawdopodobnie dlatego, że każda z tych różnych rzeczy okazała się dla nich prawdziwa. Weźmy przykładowy test A / B, który Brooks Bell przygotował dla McDonald ‘ s.

Chociaż nie przeprowadzili żadnych testów swojej teorii, zaprezentowali szereg opcji sloganów firmowych, a także uzasadnienie, dlaczego uważali, że publiczność McDonald ‘ s będzie otwarta na każdego z nich. Gdybyśmy wzięli te hasła i zamienili je w test A/B na wezwanie do działania, myślę, że ta sama logika mogłaby zostać użyta. Na przykład, “zasługujesz na przerwę dzisiaj” będzie mówić naprawdę dobrze do bólu klientów.

Ponownie, to do ciebie, aby dowiedzieć się, jaka jest najlepsza oferta, aby przyciągnąć odwiedzających do konwersji. Może to darmowa ocena, może to pokazanie im, że rozumiesz ich ból, a może to tak proste, jak “Zarejestruj się tutaj”. Niezależnie od tego, co zdecydujesz się przetestować, upewnij się, że jest to istotne dla nastawienia odwiedzających po pierwszym wejściu na stronę główną.

Test # 5. CTA Design

Tak, więcej sugestii dotyczących CTA, co ma sens, gdy się nad tym zastanowić. Twoje wezwanie do działania jest zazwyczaj punktem zwrotnym dla odwiedzających. “Hej, spójrz tutaj! Czy jesteś gotowy, aby się zarejestrować?”, a następnie do Twoich gości, aby wykonać następny ruch. Więc tak, CTA ma wiele możliwości zmiany: kolor, rozmiar, rozmieszczenie, wybór czcionki, projekt przycisku itp.

Zabawa kolorem w projektowaniu stron internetowych nie jest nową koncepcją. Jednak użycie go w teście A/B dla Twoich CTA może być dla ciebie.

Weźmy na przykład to studium przypadku z Hubspot. Wrzucili czerwony przycisk CTA przeciwko zielonemu na stronie Performable. Mieli dobre powody, dla których myśleli, że każdy kolor będzie działał dobrze, ale, jak pokazał test, czerwony przycisk wygrał z 21% więcej kliknięć.

Test # 6. Nawigacja

Znalezienie idealnej nawigacji dla witryny WordPress może zająć trochę czasu. Dzięki testom A / B nie musisz się martwić o pełne przeprojektowanie menu nawigacyjnego, zmianę układu z tradycyjnego na mega lub hamburger, a nawet zmianę nazwy wszystkich linków. Gdy masz pomysł na drobne ulepszenia, które można by wprowadzić, aby to naprawić (może kolor tekstu po prostu musi być inny), możesz ustawić pracę w wypróbowaniu nowej odmiany.

W wywiadzie przeprowadzonym z Jeffem Blettnerem z Formstack omawia, w jaki sposób prosta zmiana nazwy linku w ich nawigacji spowodowała 47% więcej wyświetleń strony i 8% więcej konwersji. Dla nich była to kwestia wyraźniejszego wyjaśnienia, o co chodzi na stronie w ograniczonej przestrzeni, ostatecznie zmniejszając tarcie (zamieszanie), które użytkownicy mogli mieć na temat strony.

Test # 7. Długość Strony

Długość twojej strony głównej realistycznie powinna być podyktowana ilością informacji, które musisz przekazać, aby sprzedać odwiedzających na temat twojej koncepcji biznesowej. Może to być tak proste, jak coś w rodzaju rozwiązania Basecamp do zarządzania projektami. Ale jeśli spojrzysz na ich stronę główną, zobaczysz, że jest to dość długie, dopóki wykorzystują zabawną grafikę, referencje klientów, budowniczych zaufania i prostą, a jednocześnie przyciągającą wzrok oś czasu, aby zbudować resztę strony.

To, co działa dla znanej marki, takiej jak Basecamp, może jednak nie działać dla Ciebie. Czy potrzebujesz kilka widgetów wiadomości? Czy referencje pomogą zaszczepić większe zaufanie do odwiedzających, aby dokonać zakupu? A może po prostu musisz declutter i zachować go krótko i słodko jak Dropbox? To jest to, co trzeba dowiedzieć się z testu A / B.

Są tu cztery przykłady długich projektów strony głównej, które konkurowały z krótszymi alternatywami. Wyniki badania dowiodły, że gdy CTA prosi potencjalnych klientów o wydanie pieniędzy, dłuższy Projekt strony głównej działa lepiej w ich konwersji. Jednak gdy jest to tanie zobowiązanie (takie jak rezygnacja z poczty e-mail w zamian za bezpłatną wersję próbną), krótsze projekty radziły sobie lepiej.

Pipedrive A/B test hompage
Po tym, jak inwestorzy zalecili skrócenie strony głównej, a Pipedrive (na początku) żałośnie przeprowadził test, narzędzie do zarządzania rurociągami sprzedaży osiągnęło 300% wzrost liczby rejestracji.

Każdy z tych elementów będzie wymagał od Ciebie osobistej refleksji nad tym, co najlepiej sprawdzi się dla Twojej marki. Tak więc, jeśli tło nagłówka wideo działa lepiej niż zdjęcia rzeczywistych klientów lub twoje menu jest łatwiejsze do znalezienia i nawigacji jako menu hamburgerowe zamiast tradycyjnego, spróbuj. Pamiętaj tylko, aby porównać jabłka do jabłek w testach A / B, aby uzyskać najlepsze (i najdokładniejsze) wyniki.

Wrapping Up

Jak widać, nie zawsze wezwanie do działania jest słabym punktem projektu strony głównej (choć łatwo byłoby tak pomyśleć). Czasami jest to tak proste, jak typ czcionki użytej w obrazie nagłówka lub długość strony. A ponieważ każda strona jest inna, naprawdę nie będziesz wiedział, jakie są optymalne warunki dla konwersji, dopóki nie przetestujesz różnych opcji.

Znajdź sobie wysokiej jakości narzędzie do testowania A / B i zacznij testować już dziś!

Do Ciebie: jaka jest jedna część twojej strony głównej, którą obecnie podejrzewasz, że przyciąga odwiedzających z konwersji i dlaczego?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…