Jeśli jesteś jedną z wielu osób, które doświadczyły przerywanych przestojów w witrynie WordPress, ten artykuł jest dla ciebie.

Może się to teraz wydawać beznadziejne, ale jeśli doświadczyłeś któregokolwiek z tych błędów, istnieje rozwiązanie:

 • “Dane nie odebrane” w przeglądarce Google Chrome
 • “Błąd połączenia” w przeglądarkach FireFox i Internet Explorer

Sprawdziłeś swoje połączenie internetowe i wszystko działa; możesz uzyskać dostęp do innych głównych witryn, takich jak Google i Twitter; dwukrotnie sprawdziłeś swoją firmę hostingową i nie przekroczyłeś pamięci, pamięci ani przepustowości, ale nadal zauważasz te błędy.

Jeśli brzmi to zbyt znajomo, oto kroki, aby ustalić, na czym polega problem, a następnie niezbędne rozwiązywanie problemów i jak go rozwiązać.

Connection error
Zatrzymaj błędy połączenia i dane nie odebrane wiadomości w ich śladach.

Kiedy Twoja witryna jest wyłączona, mówi wiele o Tobie

Dobra, złapałeś mnie! Awarie Twojej witryny nie mówią nic o tobie, ale na pewno mówią mnóstwo o prawdopodobnej przyczynie.

Oto kilka rzeczy do rozważenia przed pójściem naprzód i rozwiązaniem problemu.

Jakiego rodzaju hostingu używasz?

Jeśli Twoja witryna mieści się przy użyciu hosting współdzielony lub VPS (Virtual Private Server) i doświadczasz krótkich serii przerywanych przestojów, a prawdopodobną przyczyną może być przeciążenie serwera, na którym się znajdujesz. Może to być szczególnie problemem, jeśli Twoja strona jest niesamowita i ma więcej niż kilka wtyczek i stron. Może nadszedł czas, aby rozważyć aktualizację lub zmianę firm hostingowych.

W obu przypadkach dobrze jest zadzwonić do dostawcy usług iInternet i poprosić go o białą listę adresu IP hostingu. Podczas gdy jesteś na fali, zadzwoń do swojej firmy hostingowej i poproś ją, aby zrobiła to samo dla Twojego zewnętrznego adresu IP, podanego przez Twojego dostawcę usług internetowych. Nie jest to prawdopodobnie problem i z mojego doświadczenia wynika, że obie firmy informują, że nie blokują żadnego adresu IP; pomoże to jednak wyeliminować to jako możliwą przyczynę komunikatów o błędach.

Jeśli używasz hosting dedykowany, to twój problem prawdopodobnie nie jest z serwerem, biorąc pod uwagę, że nie przekroczyłeś przydzielonych limitów. Czas zacząć rozwiązywać problemy.

Zacznijmy rozwiązywać problemy

Dla Windows

Odpal wiersz polecenia:

 1. Naciśnij klawisz Windows i ” R ” w tym samym czasie.
 2. Wpisz” cmd “w polu i kliknij “OK”.

Oto lista kroków, które chcesz wykonać po otwarciu wiersza polecenia:

 1. Wpisz “ipconfig / all” (bez cudzysłowu) i naciśnij enter.
 2. Po zakończeniu i przywróceniu wiersza poleceń wpisz “ping google.com”, a następnie naciśnij enter.
 3. Po zakończeniu, wykonaj go z domeną, która ma problemy, wpisując “ping example.com” (wpisz swoją domenę w miejsce przykładu, oczywiście), a następnie naciśnij enter.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy w oknie i kliknij ” Zaznacz wszystko.”
 5. Naciśnij “Ctrl” i “C”, aby skopiować informacje.
 6. Wklej to w edytorze tekstu.
The Windows command prompt after the ipconfig /all prompt
Tak będzie wyglądać okno wiersza polecenia Windows po uruchomieniu polecenia “ipconfig / all”. Pamiętaj, że twój nie będzie wyglądał dokładnie tak samo, ale bardzo podobnie.

Dla Mac OS X

Odpal nowe okno terminala. Oto lista kroków, które chcesz wykonać po otwarciu wiersza polecenia:

 1. Wpisz “ifconfig-a” (bez cudzysłowów) i naciśnij return.
 2. Po zakończeniu i przywróceniu wiersza poleceń wpisz “ping google.com”, a następnie naciśnij klawisz return.
 3. Po około 15 sekundach zatrzymaj ping, naciskając Ctrl i “C”.
 4. Po zakończeniu, wykonaj go z domeną, która ma problemy, wpisując “ping example.com” (wpisz swoją domenę w miejsce przykładu, oczywiście), a następnie naciśnij return.
 5. Po około 15 sekundach zatrzymaj ping, naciskając Ctrl i “C”.
 6. Wybierz wszystkie informacje, naciskając , shift, i strzałka w górę.
 7. Skopiuj wszystko naciskając  i “C”.
 8. Wklej to do edytora tekstu.
The ifconfig -a in terminal, on a mac OS
To jest przykład tego, co polecenie” ifconfig-a ” ogólnie renderuje w terminalu na mac OS. Pozostaje tylko ping google.com i Twojej strony.

Prawie skończyłeś! Ostatnie Kroki

Zamknij wiersz polecenia lub terminal i przejdź do OpenDNS, aby zmienić ustawienia, aby dopasować je do serwerów nazw, które udostępniają. Zapewniają one zero przestojów, więc jeśli Twoja witryna działa idealnie przy użyciu tych nowych ustawień, znacznie łatwiej jest wyizolować problem.

Po przejściu na stronę konfiguracji możesz postępować zgodnie z instrukcjami, aby skonfigurować nowe serwery nazw na swoim komputerze. Następnie wykonaj te same kroki rozwiązywania problemów, które właśnie przeszliśmy. Prześlij wszystkie te informacje najpierw do swojej firmy hostingowej i poinformuj ją, że występują przerywane przerwy w dostawie, a także zamieściłeś kilka informacji dotyczących rozwiązywania problemów, które należy przejrzeć. Jest prawdopodobne, że nie jest to problem z obsługą poziomu pierwszego i może być konieczne przekazanie tych informacji starszemu technikowi.

Jeśli Twoja witryna została ostatnio przeniesiona, potwierdź ostatnią datę przeniesienia witryny z firmą hostingową. Jeśli minęły co najmniej dwa dni, możesz śmiało wysłać te informacje do nich. Pamiętaj, aby zanotować tę datę dla swoich rejestrów.

Jeśli nie są w stanie rozwiązać tego problemu, wyślij te informacje do dostawcy usług internetowych i wyjaśnij, czego doświadczasz. Możesz mieć problem z DNS strony trzeciej, jeśli inne osoby również mają problemy z dostępem do twojej witryny. W takim przypadku problem nie ma związku z Twoim dostawcą usług internetowych, ale możesz poprosić go o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Prawdopodobnie i tak nie będziesz musiał kontaktować się ze swoim dostawcą usług internetowych, ponieważ Twoja firma hostingowa będzie w stanie rozwiązać ten problem w większości przypadków.

Prawdopodobnie zauważyłeś w tym momencie, że nie możesz wiele zrobić poza rozwiązywaniem problemów, a to dlatego, że w większości przypadków problemem nie jest Twój komputer lub połączenie internetowe, ale raczej problem propagacji DNS, który musi zostać rozpatrzony i rozwiązany przez firmę hostingową lub dostawcę usług internetowych.

Dzięki tym krokom będziesz trzy czwarte drogi do zaplanowania następnego, bardzo potrzebnego urlopu!

Zdjęcie: jjflash53.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…