Dzięki odpowiedniemu stosowi wtyczek WordPress może tworzyć potężne i złożone witryny. Ale WordPress nie ma centralnego organu koordynującego wysiłki wszystkich, więc niezgodności wtyczek są dużym problemem.

To jak podręcznikowa definicja złożoności:

Złożoność charakteryzuje zachowanie systemu lub modelu, którego elementy oddziałują na wiele sposobów i postępują zgodnie z lokalnymi zasadami, co oznacza, że nie ma rozsądnej wyższej instrukcji, aby zdefiniować różne możliwe interakcje.[1]

W przypadku witryn z wtyczkami 30, 50 lub 100+, minimalizacja problemów z wtyczkami poprzez zajęcie się samą złożonością pozwoli Ci stworzyć głęboki stos wtyczek, aby zaspokoić potrzeby klienta.

Jeśli próbujesz budować złożone witryny dla swoich klientów i ciągle napotykasz problemy z uzyskaniem wtyczek do współpracy, ten post jest dla ciebie. Pokażę wam, jak zarządzać złożonością, zapobiegając jej w pierwszej kolejności i minimalizując ryzyko, że coś pójdzie nie tak.

Mo ‘Wtyczki, Mo’ Problemy

Im więcej wtyczek masz na stronie, tym bardziej prawdopodobne jest, że napotkasz konflikty wtyczek. Dlaczego?

Im więcej wtyczek dodajesz, tym więcej interakcji między wtyczkami tworzysz, a interakcje sumują się szybki. Kiedy dodajesz nową wtyczkę, nie tylko zwiększasz złożoność witryny o jeden, jesteś wykładniczo mnożąc interakcje wtyczki przez liczbę istniejących wtyczek. Mała strona z wtyczkami 7 ma interakcje wtyczek 21, podczas gdy duża strona z wtyczkami 30 mA interakcje wtyczek 435!

To szybko się nasiliło.

Screenshot of Plugins on WordPress.org
To nie jest konkurs, aby zobaczyć, kto może zainstalować najwięcej wtyczek

Kiedy pluginy przestają być grzeczne … i zaczynają być prawdziwe

W złożonych systemach musimy zwracać szczególną uwagę na interakcje wtyczek, ponieważ interakcje są miejscem, w którym dzieje się dramat, a także magia.

Proces jest podobny do dodawania współlokatora. Musisz nie tylko wziąć pod uwagę zalety osoby, ale także sposób, w jaki będą się dogadywać ze wszystkimi innymi w domu. Czy zdarzyło ci się spotkać dwóch nudnych, wyluzowanych ludzi i wydobyć z siebie dziką stronę, o której istnieniu nie wiedziałeś? To efekt interakcji.

W teorii systemów, kiedy interakcja elementów wytwarza coś, czego nie ma w żadnym z poszczególnych elementów, powoduje to zjawisko znane jako emergencja. Ale powodzenia w próbie przewidzenia, co się pojawi, ponieważ niezamierzone konsekwencje i skutki uboczne są ściśle związane z pojawieniem się.

To sama natura WordPress, z różnymi programistami robiącymi własne rzeczy bez koordynacji, powoduje złożoność.

Ruch w kierunku JavaScript i powstanie Gutenberga powinny pomóc rozwiązać niektóre z tych napięć (trzymam kciuki). Ale w międzyczasie nie można po prostu dodawać wtyczek, ponieważ nie można przewidzieć pojawienia się, więc potrzebujemy innego podejścia.

Potrzebujemy podejścia uwzględniającego złożoność. Wiem, to ciężki Doktor.

Gdzie jedziemy, nie potrzebujemy dróg

Jeśli chodzi o zarządzanie złożonością, absolutnie pozytywnie, żadne ifs-and-or-buts nie potrzebują holistycznego podejścia. Dlatego ten post koncentruje się szczególnie na budowaniu całej wtyczki stos. Kiedy widzimy szerszy obraz, możemy użyć zasad teorii systemów i wtedy rzeczy przestają być takie frustrujące i zaczynają się, ośmielę się powiedzieć, bawić 🙂

Teoria systemów jest szalenie fajna i rozległa, więc w tym poście skupimy się na

 1. Tworzenie korzystnych warunków początkowych
 2. Wykorzystanie podsystemów
 3. Szukając emergencji
 4. Prawdopodobieństwo

Im mniej wtyczek tym lepiej

Wtyczki są fajne i wszyscy byliśmy winni instalowania zbyt wielu wtyczek tylko dlatego, że jest to tak cholernie łatwe i są (w większości) darmowe! W przypadku złożonych witryn musisz kontrolować gromadzenie wtyczek i wybrać najmniejszą możliwą liczbę wtyczek, aby osiągnąć swoje cele. Czasami możesz uzyskać wszystkie funkcje, których potrzebujesz, od znacznie prostszej konfiguracji, niż myślałeś.

Na przykład, powiedzmy, że chcę skonfigurować rynek wielu dostawców, taki jak Etsy. Oto funkcje, które chcę mieć:

 • Tworzenie witryn sklepowych dla każdego dostawcy
 • Płacisz prowizje każdemu sprzedawcy
 • Potrzebujesz globalnego koszyka na zakupy
 • Stwórz prosty proces rejestracji dla dostawców
 • Potrzebujesz standardowej funkcjonalności e-commerce (zarządzanie produktem, wysyłka, podatki itp.)

Mogę wybrać 5 różnych wtyczek, po jednej dla każdej funkcji, a następnie niektóre, lub mogę użyć dwóch wielofunkcyjnych, które mogą dać mi najbardziej niezbędne funkcje, których potrzebuję.

Utrzymuj złożoność na jak najniższym poziomie, używając najmniejszej liczby wtyczek. Mapuj funkcje, których potrzebujesz, zanim zostaniesz określony. Czy inna kombinacja wtyczek może rozwiązać problem i wyeliminować początkową potrzebę innych funkcji razem?

Wszystko Po Kolei

Gdy na początku złożoność jest niska, masz więcej możliwości do wyboru. Użyj tej elastyczności, aby najpierw umieścić duże kawałki. Twój motyw i początkowe wtyczki, które wybierzesz dla podstawy stosu wtyczek, ustawią scenę dla tego, jak Wszystko inne będzie ze sobą współpracować.

Wybierz Wtyczki, które zapewnią Ci najważniejsze korzyści i zapewnią jak najwięcej krytycznych funkcji. Jeśli to ogranicza twoje opcje, przynajmniej będziesz mieć ważną funkcjonalność, którą need.

Na przykład załóżmy, że chcesz stworzyć i zarabiać na jakiejś witrynie społecznościowej. Aspekt społeczny jest istotą twojej witryny, więc najpierw wybierz wtyczkę sieci społecznościowej. Następnie wybierz Wtyczki do zarządzania awatarami lub kanałami na Instagramie lub innymi przyjemnymi funkcjami. Jeśli pracujesz Wstecz i wybrać awatar niesamowite plugin, który jest kompatybilny tylko z bbPress kiedy naprawdę chciał używać BuddyPress, to nie masz zamiaru osiągnąć swoje cele.

10 podstawowych wtyczek BuddyPress dla rosnących społeczności Online

Wybierz Wtyczki, które odpowiadają twoim potrzebom, Nie naginaj swoich potrzeb, aby dopasować je do swoich wtyczek.

Zachowaj to w rodzinie

Kolejnym dodatkiem do stosu są rodziny wtyczek lub wtyczki utworzone przez tego samego programistę lub zespół.

Te wtyczki zostały zaprojektowane do współpracy. Po wprowadzeniu aktualizacji do jednego z nich wtyczka została prawdopodobnie przetestowana przez programistów pod kątem współpracy z innymi wtyczkami w tym samym pakiecie. Natomiast wybór wtyczek, które nie są ze sobą powiązane, jest bardziej narażony na problemy ze zgodnością.

Dzieje się tak dlatego, że podsystemy mogą funkcjonować jako całość wewnątrz całości.

Oto kilka przykładów wtyczek, które ładnie ze sobą współpracują:

 • JetPack, Akismet, VaultPress są wszystkie przez Automattic
 • WooCommerce ma dosłownie setki rozszerzeń
 • Elegant Themes ma wtyczki do tworzenia podsystemu Divi
 • WPMU DEV ma kilka rodzin wtyczek
  • Superhero rodzina wtyczek narzędziowych, takich jak WP Smush Pro, Hummingbird, Defender i Hustle
  • Wtyczki zwiększające funkcjonalność WordPress Multisite

Można powiedzieć, że jesteśmy ekspertami od złożoności. Którym całkowicie jesteśmy, ponieważ nasz zespół wsparcia będzie tworzyć kopie zapasowe bez względu na to, jakiego hosta, motywu i stosu wtyczek używasz.

Illustrations of WPMU DEV superhero plugins
Bardziej niż super przyjaciele, są rodziną

Dodanie rodziny wtyczek to kolejny najlepszy sposób na dodanie wielu funkcji do stosu wtyczek bez dramatu.

Dla narzędzi witryny, takich jak SEO, kopie zapasowe, udostępnianie w mediach społecznościowych, bezpieczeństwo itp. wybierz rodzinę wtyczek zamiast niepowiązanych wtyczek, jeśli możesz, nawet jeśli musisz poświęcić kilka funkcji. Podsystem jest niezależny z własnymi granicami i zasadami, więc rozwiązano wewnętrzne konflikty.

W ten sam sposób, w jaki wybór wtyczek w tej samej rodzinie ma centralny organ do zarządzania niekompatybilnością, autor wtyczki jest również organem centralnym i zarządza niespójnościami w ramach własnej wtyczki. Z tego powodu wybór jednej wtyczki, która dodaje kilka funkcji, jest lepszy niż dodanie kilku niepowiązanych wtyczek.

Czy Ta Wtyczka WordPress Jest Bezpieczna? 15 znaków ostrzegawczych, aby pominąć pobieranie

Serendipity

Zanim zaczniesz dodawać losowy asortyment wtyczek, aby poradzić sobie z resztkami funkcji, których szukasz, sprawdź, czy istniejące wtyczki w stosie mogą zaspokoić Twoje potrzeby.

Możesz być zaskoczony, że unikalna kombinacja wtyczek, które wybrałeś, daje Ci dodatkowe funkcje, których nie spodziewałeś się. Im więcej wtyczek masz, tym bardziej prawdopodobne jest, że tak się stanie, co jest całkiem fajnym produktem ubocznym.

To jest magia pojawiania się w pracy.

Screenshot of a User-Facing Forminator Form Used for Creating Posts
Prześlij posty na blogu za pomocą Forminatora

Wróćmy do mojego przykładu ecommerce. Powiedz, że chcę stworzyć łatwy sposób na przesyłanie postów na blogu przez sprzedawców na moim rynku. Ponieważ zainstalowałem Forminator, aby utworzyć formularz kontaktowy na mojej stronie, mogę go użyć. Forminator ma pola formularzy, które automatycznie tworzą posty na blogu. Nie muszę instalować dodatkowej wtyczki ani rozszerzenia do Forminatora, ponieważ ta funkcja jest już dołączona.

Jeśli wybierzesz wszechstronne wtyczki do swojego stosu, będziesz mógł używać jednej wtyczki do wielu celów lub w nowy i kreatywny sposób.

Screenshot of how to Activate Ultimate Branding SMTP
Odwróć przełącznik, aby aktywować SMTP w Ultimate Branding

Na przykład Ultimate Branding pozwala dostosować administratora WordPress na różne sposoby. Czy wiesz również, że możesz użyć Ultimate Branding do skonfigurowania SMTP dla e-maili Twojej witryny? Zamiast instalować oddzielną wtyczkę dla SMTP, jeśli masz już zainstalowaną markę Ultimate, aby powiedzieć, Dostosuj ekran logowania, możesz użyć tego również dla SMTP. Następnie możesz dostosować e-maile swojej witryny, ponieważ Ultimate Branding też to robi. Widzisz, co mam na myśli?

Gdy budujesz swój stos, zatrzymaj się i sprawdź, czy istniejąca funkcjonalność może dać ci to, czego potrzebujesz, ze względu na sposób, w jaki wtyczki się łączą.

Ryzykowny Biznes

OK więc pierwszą częścią naszej strategii jest próba jak największego zmniejszenia złożoności. Gdy nie możemy już uprościć, skonsolidować lub pominąć wtyczek, musimy nieco dostosować nasze podejście, od unikania ryzykownych kombinacji do zarządzania ryzykiem. Wtedy wchodzimy w sferę prawdopodobieństwa.

Zanim dołączysz kolejną wtyczkę, zadaj sobie pytanie, czy korzyści przewyższają ryzyko, wybierz wtyczkę najwyższej jakości, którą możesz znaleźć. Staramy się zmniejszyć prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak, ale pamiętaj, że nie możemy całkowicie wyeliminować ryzyka.

Najwolniejsze wtyczki WordPress (i alternatywy, aby spróbować zamiast)

Z tego powodu upewnij się, że zajmujesz się tym ze swoim Klientem. Rzeczy Wola go wrong więc przygotować ich do oczekiwania nieoczekiwane. Wyjaśnij, jak to jest “normalne zachowanie emergentne w złożonych witrynach” i że masz plan, aby sobie z tym poradzić. I mam plan.

Nie zapomnij przetestować wszystkich nowych wtyczek w środowisku tymczasowym i zawsze mieć gotową kopię zapasową podczas zarządzania ciężką stroną wtyczki.

Podobał mi się ten plugin zanim był fajny

Rozszerzając funkcjonalność witryny, zachowaj szczególną czujność, gdy dołączysz niejasne WTYCZKI, ponieważ są one wysokiego ryzyka. Zawsze powinieneś być ostrożny podczas instalowania niepopularnej wtyczki, ale na złożonej stronie musisz jeszcze bardziej podnieść swoje standardy.

Czytanie negatywnych recenzji pomoże Ci zrozumieć, czy wtyczka ma braki lub jeśli ktoś inny napotyka konflikty z innymi wtyczkami.

Screenshot of comment asking if there are any known incomatibilities
Nie bój się pytać

Możesz i powinieneś skontaktować się z deweloperem i zapytać, czy są jakieś znane problemy z innymi wtyczkami.

10 sposobów na określenie jakości darmowej wtyczki WordPress

Miej oko na prośby o wsparcie bez odpowiedzi. Zbyt wiele żądań bez odpowiedzi może wskazywać na nieobecnego programistę, co oznacza, że nie będzie miał kogoś do pomocy, gdy rzeczy nieuchronnie pójdą źle.

“Nie możesz mieć konfliktu wtyczek, jeśli nie masz wtyczek? Użyję tylko fragmentów!”

Gdyby to było takie proste. W złożonych witrynach radzę nie dodawać fragmentów do motywu, aby rozszerzyć funkcjonalność. Po pierwsze, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się zmienić motywy, będziesz musiał przenieść wszystkie te dostosowania.

Ponadto utrzymywanie kodu we wtyczce znacznie ułatwia rozwiązywanie problemów z niezgodnościami. Jeśli rozdzielisz kod na części modułowe, będziesz dokładnie wiedzieć, które części kodu niestandardowego powodują problem podczas rozwiązywania problemów z wtyczkami.

Konflikty wtyczek WordPress: jak je sprawdzić i co zrobić

Rozwiązywanie konfliktów wtyczek poprzez dezaktywację wszystkich wtyczek

Możesz mieć problemy, niezależnie od tego, czy kod znajduje się w motywie lub wtyczce, ale wtyczki są zwykle aktualizowane, podczas gdy fragmenty kodu nie są. Jeśli masz funkcję, która rozwija lukę w zabezpieczeniach, Twoim obowiązkiem będzie jej znalezienie i naprawienie. Dzięki wtyczce będziesz mieć korzyści ze społeczności, która pomoże Ci mieć na nią oko.

Ilu programistów WordPress potrzeba, aby wkręcić żarówkę? Brak, jest do tego plugin

Mam nadzieję, że do tej pory doszedłeś do wniosku, że jeśli chodzi o WordPress, nie możemy całkowicie wyeliminować złożoności. Możemy tylko zarządzać ryzykiem i zmniejszyć prawdopodobieństwo błędów wtyczek. Oznacza to, że Gutenberg pomaga nam standaryzować części WordPressa za pomocą modułowych bloków, dzięki czemu mamy mniej niezgodności na początku.

W międzyczasie zmiana paradygmatu, która uwzględnia złożoność, sprawi, że budowanie złożonej witryny będzie mniej frustrujące. Po dokonaniu zmiany, będziesz miał godziny zabawy stosując te same zasady, aby wymyślić fajne rozwiązania innych złożonych problemów, takich jak zmiany klimatyczne i nierówności ekonomiczne. Za ciężkie?

Chyba nie jesteście jeszcze na to gotowi. Ale Twoim dzieciom się spodoba.

Naprawdę chcę usłyszeć od ciebie w tej sprawie. Jak zarządzać złożonością? Jaka jest większość wtyczek, z których kiedykolwiek korzystałeś na jednej stronie? Myślisz, że muszę zrezygnować z Wikipedii?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…