Jeśli jest jedna ważna lekcja, której nauczyłem się w moich latach pracy z WordPressem, to jest to, że jeśli możesz znaleźć sposób na mniej pracy, absolutnie weź to. Oczywiście nie zachęcam do nieostrożnych prac rozwojowych. Jestem jednak zwolennikiem stosowania szeregu narzędzi, które wycinają niepotrzebne, powtarzalne kroki w procesie.

Dla tych z Was, którzy kodują z PHP, wiesz, że istnieją pewne biblioteki, z których często korzystasz, ponieważ są niezawodne i zapewniają spójne i wysokiej jakości wyniki w rozwoju stron internetowych. Czy nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł skrócić czas potrzebny na wykopanie tych bibliotek, znalezienie ich najnowszych wersji, a następnie dodanie ich do swojej witryny?

Oczywiście, że tak!

Podobnie jak używamy repozytoriów Git do przechowywania plików wtyczek, motywów i stron internetowych, mamy coś o nazwie Packagist dla PHP. Jedną z kluczowych różnic między tymi dwoma typami repozytoriów jest jednak to, że Packagist działa równie dobrze dla programisty, który chce uzyskać dostęp do biblioteki PHP innego programisty, jak dla programisty, który chce gdzieś przechowywać i udostępniać własną bibliotekę PHP.

Dzisiaj przyjrzyjmy się Packagist zarówno jako współtwórcy, jak i Użytkownikowi, i dlaczego powinieneś pomyśleć o integracji tego z przepływem pracy WordPress w przyszłości.

Co To jest Packagist i dlaczego go potrzebujesz?

Packagist jest repozytorium dla bibliotek kodu PHP.

Packagist
Packagist

Jako współpracownik, możesz użyć Packagist do przechowywania własnych bibliotek PHP i utrzymywania kontroli wersji. Jest to również świetna okazja, aby uzyskać tam swoje imię i wzmocnić swoją reputację w społeczności WordPress do opracowywania i udostępniania kodu wysokiej jakości.

Logowanie za pomocą GitHub.

Jako bonus możesz zalogować się i przesłać Pakiety PHP za pomocą konta Github. Jest to szczególnie wygodne, ponieważ pozwala na synchronizację z Github gdzie pliki źródłowe żyją. Po skonfigurowaniu Hooka, Packagist automatycznie pobierze wszystkie aktualizacje dokonane w repozytorium Git i pobierze je do Twojego pakietu i zarejestruje nową wersję. Ponownie, zawsze ważne jest, aby szukać sposobów uproszczenia powtarzalnych działań, które w przeciwnym razie podejmowałbyś w trakcie procesu tworzenia stron internetowych.

Jako użytkownik, możesz wyszukiwać Pakiety PHP za pomocą Packagist, a następnie włączać je do swojego narzędzia composer dependency manager. Jeśli kodujesz w PHP, to absolutnie tego potrzebujesz.

Packagist Search
Wyszukiwanie przez Packagist

Podobnie jak Github synchronizuje się z WordPressem, Packagist ma pracować bezpośrednio z Composerem. Composer, jak wiesz, jest narzędziem używanym do zarządzania zależnościami (takimi jak biblioteki PHP) dla Twojej witryny WordPress.

Używając Packagist i Composer w połączeniu ze sobą, ograniczysz zbędne przemieszczanie się pomiędzy bibliotekami a witryną. Oba narzędzia rozmawiają ze sobą poprzez kompozytor.json plik. Zasadniczo, po znalezieniu biblioteki, której chcesz użyć w Packagist, wszystko, co musisz zrobić, to dodać “nazwę” tego pliku do pliku kompozytora i wciąga wszystko zawarte w tym pakiecie, w tym nazwę narzędzia, najnowszą wersję i wszystkie metadane zawarte przez programistę.

Aby uczynić rzeczy jeszcze bardziej wygodnymi, możesz dodać tyle bibliotek PHP do pliku kompozytora, ile chcesz-co jest pięknem tego wszystkiego. Nie ma potrzeby tworzenia wielu kompozytor.json pliki za każdym razem. Twoje biblioteki PHP są przechowywane w obszarze twojego roota zwanym “dostawcami”i mogą być zarządzane jednocześnie stamtąd.

Ponadto nie musisz sprawdzać swoich bibliotek PHP, aby sprawdzić, czy zostały wydane aktualizacje. Wystarczy jedna linia kodu, aby szybko zaktualizować wszystkie biblioteki PHP dodane do kompozytora.plik json.

Jak używać Packagist jako użytkownika

Jeśli jesteś gotowy, aby usprawnić proces korzystania z bibliotek PHP i chcesz skonfigurować połączenie między Packagist i Composer, oto, co musisz zrobić:

1. Pobierz Composer, jeśli używasz go po raz pierwszy.

Downloading Composer
Pobieranie Composer.

2. Utwórz konto na Packagist.

3. Znajdź pakiet, który chcesz zapisać w programie Composer. Na górze znajduje się pasek wyszukiwania lub możesz skorzystać z funkcji przeglądania.

4. Otwórz paczkę. Wiersz poleceń znajdziesz na górze strony. Skopiuj to do użycia w programie Composer w następnym kroku.

Composer command line
Composer command line

5. Przejdź do terminala kompozytora. Przejdź do katalogu głównego swojej witryny i wklej w wierszu poleceń dla swojej biblioteki PHP. Naciśnij przycisk powrotu i uruchom polecenie. Twoja biblioteka PHP pobierze teraz najnowszą wersję pakietu na Twoją witrynę.

6. Za pierwszym razem odkryjesz, że Katalog Dostawcy został utworzony w katalogu głównym Twojej witryny. Wszystko, co pobrałeś z Packagist, zapisuje się tutaj.

7. Znajdziesz tu również plik o nazwie kompozytor.json w folderze głównym. Będzie on zawierał następujące informacje:

Ładowanie gist raewrites / f4838fd4a375e08e2906fcb4bc85be1c
Packagist name
Nazwa pakietu.

Będzie linia “vendor / package” dla każdej zależności biblioteki PHP, którą dodasz z Packagist. Możesz teraz zarządzać wszystkimi zależnościami tutaj.

8. Jeśli chcesz dodać dodatkowe pakiety, wystarczy wprowadzić następujący wiersz poleceń do Composera:

Ładowanie gist raewrites / 9d9af4e8070b44d4f8036839e3103b5e

Twój kompozytor.json plik zostanie automatycznie zaktualizowany o informacje o nowo dodanym pakiecie.

9. Ostatnią rzeczą, o której powinieneś wiedzieć, są zasady Composera dotyczące dodawania numerów wersji do pobranych pakietów. Cały sens używania Packagist i Composer (a także Github) polega na uproszczeniu procesu. I nie chcesz utknąć z przestarzałą biblioteką PHP, prawda? Nie chcesz też stale sprawdzać na Githubie lub Packagist, aby zobaczyć, kiedy została ostatnio zaktualizowana.

Szybkim rozwiązaniem tego problemu jest aktualizacja wiersza poleceń. Po prostu wpisz to w Composer, a wszystkie Twoje biblioteki PHP zaktualizują się do swoich najnowszych wersji:

Ładowanie gist raewrites / d8905b73682bc8d1f631614636a4b051

Jak używać Packagist jako współpracownika

Jeśli chcesz skorzystać z Packagist jako współtwórca kodu, oto, co musisz zrobić:

1. Prześlij swój pakiet do Github lub do wybranego repozytorium.

2. Utwórz konto na Packagist, jeśli jeszcze go nie masz.

3. Utwórz kompozytor.json plik do biblioteki. Zapewni to użytkownikom potrzebne metadane. Oto przykład Toma Mcfarlina jako przewodnika:

Ładowanie gist raewrites / 8e325381b331364a1c93002f9a0978ee

4. Przed przesłaniem biblioteki nie zapomnij utworzyć kompozytor.zamek plik w programie Composer w celu utrzymania kontroli wersji pakietu.

5. Prześlij link do swojej paczki z Github do Packagist. Nie zapomnij nadać swojej paczce unikalnej nazwy (jest to kawałek” sprzedawca/pakiet”).

Submit package
Ostateczna przesyłka.

Oszczędzaj Czas Rozwoju Z Packagist

Każda oszczędność czasu jest dobrą rzeczą, gdy pracujesz jako programista WordPress. Jest jeszcze lepiej, gdy można zmniejszyć szansę na ludzki błąd, zbyt. Obie te rzeczy można osiągnąć poprzez włączenie Composer i Packagist do obiegu pracy, niezależnie od tego, czy jesteś programistą kodu PHP, czy chcesz korzystać z cudzej biblioteki z własną pracą.

P. S. Czy wiesz, że WPMU DEV zapewnia wsparcie dla Composera, aby pomóc Ci zautomatyzować instalację WordPress i testowanie kompilacji? Sprawdź nasz post z ogłoszeniem kompozytora, aby poznać wszystkie szczegóły.

Do ciebie: jakie inne darmowe narzędzia używasz w swoim procesie, które znajdziesz, są głównymi oszczędnościami czasu dla Ciebie i Twojej firmy?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…