Kiedy po raz pierwszy omówiliśmy, jak dodać SSL w WordPress, wielu naszych czytelników poprosiło o bezpłatne rozwiązanie SSL. Niestety w tym czasie nic nie istniało. Jednak to się zmieniło teraz dzięki Let ‘ s Encrypt. W tym artykule pokażemy, jak dodać darmowy SSL w WordPress za pomocą Let ‘ s Encrypt.

Adding a Free SSL Certificate in WordPress with Let’s Encrypt

CO TO JEST SSL I Let ‘ s Encrypt?

Każdy internauta codziennie udostępnia wiele danych osobowych. Robimy to podczas zakupów online, tworzenia kont, logowania się do różnych stron internetowych itp.

Jeśli nie zostaną prawidłowo zaszyfrowane, informacje te mogą zostać szpiegowane i skradzione. Tu wchodzi SSL. Zapewnia technologię szyfrowania w celu zabezpieczenia połączenia między przeglądarką użytkownika a serwerem internetowym.

Każda witryna otrzymuje unikalny certyfikat SSL w celu identyfikacji. Jeśli serwer udaje HTTPS, a jego Certyfikat nie pasuje, większość nowoczesnych przeglądarek ostrzega użytkownika przed połączeniem się z witryną.

Unsecure connection warning in Google Chrome

Wcześniej jedynym sposobem zabezpieczenia witryn za pomocą SSL było użycie płatnego certyfikatu SSL.

Let ‘ s Encrypt to bezpłatny otwarty urząd certyfikacji, który ma na celu zapewnienie certyfikatu SSL dla ogółu społeczeństwa. Jest to projekt Internet Research Group, korporacji usług publicznych. Let ‘ s Encrypt jest sponsorowany przez wiele firm, w tym Google, Facebook, Sucuri, Mozilla, Cisco itp.

Let's Encrypt

Powiedziawszy to, przyjrzyjmy się, jak możesz dodać bezpłatny certyfikat SSL do swojej witryny WordPress za pomocą Let ‘ s Encrypt.

Łatwy sposób-korzystanie z hosta, który oferuje wbudowany darmowy SSL

Ponieważ Let ‘ s Encrypt staje się popularny, niektóre firmy hostingowe WordPress już zaczęły oferować wbudowaną łatwą konfigurację SSL.

Najprostszym sposobem dodania Let ‘ s Encrypt free SSL do WordPress jest zarejestrowanie się w firmie hostingowej, która oferuje wbudowaną integrację.

Konfigurowanie bezpłatnego SSL za pomocą Let ‘ s Encrypt na SiteGround

SiteGround jest jedną z najbardziej zaufanych i znanych firm hostingowych oferujących wbudowaną integrację darmowego SSL. Używamy Siteground na naszej stronie List25.

Oto jak włączyć Let ‘ s Encrypt free SSL w SiteGround.

Po prostu zaloguj się do Pulpitu nawigacyjnego cPanel i przewiń w dół do sekcji Bezpieczeństwo. Tam musisz kliknąć ikonę szyfrowania Let ‘ s.

Let's Encrypt icon in cPanel

Spowoduje to przejście do strony instalacji Let ‘ s Encrypt. Musisz wybrać nazwę domeny, w której chcesz korzystać z bezpłatnego SSL, a następnie podać prawidłowy adres e-mail.

installletsencrypt

Możesz teraz kliknąć przycisk Instaluj. Let ‘ s encrypt wyda teraz unikalny certyfikat SSL dla Twojej witryny. Po zakończeniu zobaczysz komunikat o sukcesie.

Let's Encrypt installed

To wszystko, udało Ci się zintegrować Let ‘ s Encrypt free SSL z Twoją witryną WordPress.

Jednak Twoja witryna WordPress nie jest jeszcze gotowa do użycia. Najpierw musisz zaktualizować adresy URL WordPress, a następnie rozwiązać problem z niezabezpieczoną zawartością.

Nie martw się, pokażemy Ci, jak to zrobić. Przejdź do sekcji Aktualizowanie adresów URL i naprawianie niebezpiecznych problemów z zawartością.

Konfigurowanie darmowego SSL za pomocą Let ‘ s Encrypt na DreamHost

DreamHost to kolejny popularny dostawca usług hostingowych WordPress, który oferuje wbudowaną integrację, aby skonfigurować bezpłatny SSL na dowolnej z hostowanych domen.

Najpierw musisz zalogować się do pulpitu Dreamhost. W sekcji Domeny kliknij bezpieczny hosting.

Secure Hosting

Na stronie bezpieczny hosting kliknij przycisk “Dodaj bezpieczny Hosting”, aby kontynuować.

Dreamhost poprosi cię teraz o wybranie domeny. Poniżej znajduje się opcja dodania bezpłatnego certyfikatu SSL z Let ‘ s Encrypt. Musisz się upewnić, że to pole jest zaznaczone.

Adding secure hosting

Opcjonalnie można dodać unikalny adres IP do nazwy domeny. Nie jest to wymagane, ale poprawi kompatybilność ze starszymi wersjami programu Internet Explorer w systemie Windows XP.

Kliknij na Dodaj Teraz przycisk, aby zakończyć konfigurację. DreamHost rozpocznie teraz konfigurowanie bezpłatnego certyfikatu SSL za pomocą Let ‘ s encrypt. Zobaczysz taki komunikat o sukcesie:

Success message after adding free SSL on DreamHost

Pomyślnie dodałeś darmowy certyfikat SSL z Let ‘ s Encrypt do swojej witryny WordPress na DreamHost.

Nadal musisz zaktualizować adresy URL WordPress i rozwiązać problem z niezabezpieczoną zawartością. Przejdź do sekcji, aktualizując adresy URL WordPress po skonfigurowaniu SSL.

Instalacja Let ‘ s Encrypt free SSL na innych hostach internetowych

Let ‘ s Encrypt free SSL to certyfikat SSL oparty na domenie. Oznacza to, że jeśli masz nazwę domeny, możesz ją dodać do dowolnego hosta.

Jeśli jednak twój Hosting nie oferuje łatwej integracji, takiej jak SiteGround lub DreamHost, musisz przejść przez nieco długą procedurę.

Ta procedura różni się od jednego hosta do drugiego. Większość firm hostingowych ma dokument wsparcia wyjaśniający, jak to zrobić. Możesz również skontaktować się z ich personelem pomocniczym w celu uzyskania szczegółowych instrukcji.

BlueHost jeden z oficjalnych dostawców hostingu WordPress pozwala dodawać SSL innych firm do domen hostowanych z nimi. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z ich instalacją SSL certyfikatu strony trzeciej.

Aktualizacja adresów URL WordPress po skonfigurowaniu SSL

Po skonfigurowaniu bezpłatnego certyfikatu SSL za pomocą Let ‘ s Encrypt następnym krokiem jest przeniesienie adresu URL WordPress z HTTP do HTTPS.

Normalna witryna bez certyfikatu SSL używa protokołu HTTP. Jest to zwykle wyróżnione prefiksem http w adresach internetowych, jak to:

http://www.example.com

Bezpieczne strony internetowe z certyfikatami SSL używają protokołu HTTPS. Oznacza to, że ich adresy wyglądają tak:

https://www.example.com

Bez zmiany adresów URL w witrynie WordPress nie będziesz używać SSL, a Twoja witryna nie będzie bezpieczna do zbierania poufnych danych.

Mimo to zobaczmy, jak przenieść adresy URL WordPress z http do https:

Dla Zupełnie Nowej Strony WordPress

Jeśli pracujesz nad zupełnie nową witryną, możesz po prostu przejść do obszaru administracyjnego WordPress i kliknąć Ustawienia. Tam musisz zaktualizować adres URL WordPress i pola URL witryny, aby korzystać z https.

Setting up WordPress to use HTTPS in URLs for a new website

Nie zapomnij zapisać zmian.

Dla Istniejących Witryn WordPress

Jeśli Twoja witryna jest aktywna przez jakiś czas, są szanse, że jest indeksowana przez wyszukiwarki. Inne osoby mogły połączyć się z nim za pomocą http w adresie URL. Musisz upewnić się, że cały ruch jest przekierowany na adres URL https.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować naprawdę prostą wtyczkę SSL. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Wtyczka automatycznie wykryje twój certyfikat SSL i skonfiguruje witrynę, aby z niego korzystać. W większości przypadków nie będziesz musiał wprowadzać żadnych zmian. Wtyczka rozwiąże również problem z niezabezpieczoną zawartością.

Aktualizacja Ustawień Google Analytics

Jeśli masz zainstalowaną Google Analytics w swojej witrynie WordPress, musisz zaktualizować jej ustawienia i dodać nowy adres url za pomocą https.

Zaloguj się do Pulpitu nawigacyjnego Google Analytics i kliknij “Administrator” w górnym menu. Następnie musisz kliknąć Ustawienia Właściwości pod swoją witryną.

Tam zobaczysz domyślną opcję adresu URL. Kliknij http, a następnie wybierz https.

Changing default URL in Google Analytics

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz, aby zapisać swoje ustawienia.

To wszystko, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dodać darmowy SSL w WordPress za pomocą Let ‘ s Encrypt. Możesz również zobaczyć naszą listę przydatnych narzędzi 40 do zarządzania i rozwijania swojego bloga WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…