Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć zduplikować post lub stronę WordPress. Jednym z powodów jest to, że pozwala pracować nad treścią bez wpływu na oryginalną wersję. Innym powodem jest zapewnienie klientom łatwego sposobu na przeglądanie treści i wprowadzanie zmian przed ich wprowadzeniem.

Niezależnie od celu, powielanie stron lub postów w WordPress jest dość łatwe za pomocą wtyczek, nawet jeśli nie możesz tego zrobić po wyjęciu z pudełka.

W tym poście przedstawię Ci kilka świetnych opcji pomocy w duplikowaniu treści. Ale najpierw spójrzmy na powody, dla których skorzystasz z możliwości duplikowania stron i postów w swojej witrynie:

Spójność

Spójność jest kluczowa w projektowaniu stron internetowych, ale to nie znaczy, że nie możesz iść na skróty. W rzeczywistości, jeśli masz narzędzie, które pomoże Ci powielić układ lub ustawienia strony, prawdopodobnie będziesz bardziej skuteczny w utrzymaniu spójności w całej witrynie.

Edytuj Strony Na Żywo

Istnieje wiele sposobów dokonywania zmian w witrynie NA ŻYWO.

 • Możesz użyć repozytorium Git, aby wprowadzić i zapisać główne zmiany, a następnie zsynchronizować je z powrotem do WordPress po ich zakończeniu.
 • Możesz poczekać, aż użytkownicy zasną (miejmy nadzieję) i zastosować zmiany bezpośrednio do strony na żywo.
 • Możesz też zduplikować stronę lub post, wprowadzić tyle rozbudowanych edycji, ile chcesz w WordPress, a następnie opublikować te zmiany (i zastąpić starą stronę), gdy będzie gotowa w 100%.

Skrócenie Czasu Rozwoju

Jeśli specjalizujesz się w tworzeniu witryn dla konkretnej niszy lub branży, wiesz, że te strony internetowe często obejmują ten sam grunt pod względem stron, układów i tak dalej. Zamiast budować każdą nową witrynę klienta od podstaw, możesz zaoszczędzić czas (i zarobić więcej pieniędzy w tym procesie), najpierw tworząc szablon strony do wykorzystania jako podstawa. Po utworzeniu pierwszej strony i spersonalizowaniu jej dla klienta możesz powielić styl i ustawienia tej strony do wykorzystania w pozostałej części witryny.

Od WordPress.org nie daje nam sposobu na duplikowanie stron lub postów i nie ma łatwego sposobu na wprowadzenie tego do kodu, oczywiście musimy szukać wtyczek po pomoc.

4 wtyczki do powielania stron lub postów WordPress

Istnieją wtyczki 4, których możesz użyć, gdy twoim celem jest zduplikowanie lub sklonowanie całej strony—i odpowiednich ustawień—w WordPress. Rzućmy okiem na to, co każdy może zrobić, a następnie przedstawię ci przykład zduplikowania strony w witrynie WordPress.

 • Duplicate Page Plugin

  Chociaż nazwa tej wtyczki sugeruje, że działa tylko z strony, w rzeczywistości umożliwia również użytkownikom powielanie postów. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować wtyczkę, a następnie znajdziesz nową opcję pod każdą stroną lub wpisem postu w WordPress o nazwie “Duplikuj to”. Po prostu wybierz opcję i obserwuj, jak powstaje pełna kopia strony lub posta.

  Zainteresowany Duplicate Page Plugin?

  Szczegóły
 • Duplicate Post Plugin

  Ta wtyczka działa dla postów i stron i zdecydowanie jest pomocna, jeśli zamierzasz ponownie odtworzyć magię z niektórych treści w Twojej witrynie. Nie tylko masz możliwość “sklonowania” postu, ale możesz sklonować wiele postów naraz. W każdym poście możesz również wybrać opcję “Kopiuj do nowej wersji roboczej”w Ustawieniach publikowania.

  Zainteresowany Duplicate Post Plugin?

  Szczegóły
 • Plugin klonowania stron i postów

  Ta wtyczka działa podobnie do dwóch powyższych. Po zainstalowaniu wszystko, co musisz zrobić, to przejść do listy postów lub stron i znaleźć ten, który chcesz powielić. Najedź na niego i wybierz “Klon”, aby utworzyć kopię. Duplikat zostanie automatycznie utworzony jako wersja robocza.

  Zainteresowany Wtyczką Page and Post Clone?

  Szczegóły
 • Plugin Duplicator

  Teraz ta wtyczka jest trochę inna,ponieważ duplikuje tylko całe witryny. Kiedy to się przyda? Cóż, jeśli niedawno ukończyłeś stronę internetową dla Klienta A i wiesz, że podobna firma potrzebuje strony internetowej o strukturze podobnej do tej Dla Klienta A, możesz użyć tej wtyczki, aby zaoszczędzić czas, budując ją od podstaw. Możesz również użyć tego, jeśli Klient A ma wiele stron internetowych, które chcą utworzyć, wszystkie o podobnej strukturze, ale oznaczone inaczej.

  Zainteresowany Wtyczką Duplicator?

  Szczegóły

Tylko jedno słowo ostrzeżenia: uważaj na powielanie strony lub postu za pomocą tych wtyczek. Jeśli nie poświęcisz chwili na aktualizację ustawień, mogą pojawić się zduplikowane strony, które natychmiast zaczną działać w momencie utworzenia kopii. Są też inne rzeczy, o których warto pomyśleć w kategoriach które elementy strony, którą chcesz skopiować. Możesz kontrolować to wszystko w Ustawieniach, więc upewnij się, aby dostosować je przed dokonaniem duplikatów.

Jak zduplikować stronę w witrynie WordPress

W poniższym przykładzie użyję wtyczki Duplicate Post, którą można znaleźć tutaj.

Krok 1

Po pobraniu i zainstalowaniu wtyczki odwiedź Ustawienia strona. Możesz się do tego dostać klikając na Ustawienia pod nazwą wtyczki w Wtyczki lista:

data-true

Lub przechodząc do Ustawienia zakładka w WordPress i lokalizowanie nowego Duplicate Post opcja:

Krok 2

Istnieją trzy strony ustawień do przejrzenia i dostosowania:

1. Co skopiować , który zawiera różne elementy strony, które możesz chcieć uwzględnić w duplikacie posta lub strony. Możesz również dostosować nazwę nowej strony, aby łatwiej zidentyfikować kopię.

data-true

2. Uprawnienia , która obejmuje dwa rodzaje uprawnień. Jeden dla użytkowników, którzy mają możliwość tworzenia zduplikowanych treści i jeden dla typu treści, które możesz zduplikować.

data-true

3. Wyświetlacz, co pozwala ustawić widoczność opcji klonowania. Moja sugestia polega na wybraniu wszystkich z nich, więc nigdy nie musisz się cofać i próbować pamiętać, gdzie się udać, aby utworzyć zduplikowaną kopię treści.

data-true

Krok 3

Gdy masz post lub stronę, którą możesz skopiować, przejdź do Posty lub Strony żeby go znaleźć.

Aby klonować pojedynczą stronę, najedź kursorem na stronę i kliknij:

 • Klon jeśli chcesz utworzyć dokładną kopię strony lub postu. Oznacza to, że jeśli strona jest obecnie publikowana, utworzona kopia również zostanie opublikowana.
 • Nowy Projekt jeśli chcesz utworzyć kopię strony lub postu, ale ustaw ją na wersję roboczą, aby móc nad nią pracować bez obawy, że zostanie uruchomiona, zanim będzie gotowa.

Aby klonować strony zbiorcze, kliknij strony, które chcesz zduplikować. Następnie kliknij rozwijaną listę tuż nad listą stron lub postów, która mówi ” akcje zbiorcze.”Drop it open and click on Klon.

Jeśli właśnie opakowałeś pracę na nowej stronie i chcesz utworzyć jej kopię roboczą bez konieczności przechodzenia z powrotem do postów lub stron, Możesz również Kopiowanie do nowego projektu spod ustawień publikowania tej strony.

A jeśli to nie wystarczy, masz jeszcze jedną opcję, aby utworzyć duplikat za pomocą tej wtyczki. Jeśli otworzysz podgląd swojej strony, spójrz na pasek administratora u góry ekranu. Zobaczysz tam również opcję “Kopiuj do nowej wersji roboczej”. Porozmawiaj o usprawnieniu procesu i oszczędności czasu.

Wrapping Up

Pracując nad uzyskaniem wyższej jakości klientów, nie masz czasu do stracenia na podrzędne zadania, które można łatwo zautomatyzować za pomocą wtyczki. Powielanie stron i postów jest jednym z takich zadań.

Do ciebie: czy jest jakaś inna funkcjonalność, którą uważasz, że WordPress powinien automatycznie pozwolić ci się obejść bez konieczności uciekania się do używania wtyczki?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…