Kopiowanie wielu plików do biblioteki multimediów WordPress jest wystarczająco łatwe. Jednak kopiowanie setek na swoją stronę to inna historia.

Niestety nie możesz po prostu skopiować plików do folderów przesyłania w katalogu WordPress. Pliki pojawią się w folderze, ale nie pojawią się w bibliotece multimediów. WordPress nie rozpoznaje plików, które nie są przesyłane za pośrednictwem narzędzia do przesyłania na pulpicie nawigacyjnym, chyba że są zarejestrowane w WordPress.

Innymi słowy, możesz przesyłać pliki na serwer przez FTP, ale aby uzyskać dostęp do tych plików multimedialnych za pośrednictwem biblioteki multimediów i używać ich w pulpicie nawigacyjnym WordPress, należy wykonać kilka dodatkowych kroków, aby WordPress rozpoznał te pliki.

W dzisiejszym weekendowym projekcie WordPress pokażę Ci prosty sposób przesyłania mediów do twojej witryny za pośrednictwem FTP.

Zasadniczo kroki są następujące:

Połącz się z witryną przez FTP
Prześlij Pliki Do Folderu Przesyłane Treści
Importuj Pliki Do WordPress Za Pomocą Wtyczki

Przejdźmy teraz przez te kroki.

Połącz się z witryną przez FTP

Aby połączyć się z witryną za pośrednictwem FTP, musisz wykonać następujące czynności:

  • Nazwa użytkownika i hasło FTP-jeśli nie masz tych informacji, zapytaj zespół wsparcia swojego hosta lub zapoznaj się z dokumentacją konta hostingowego, aby uzyskać dane logowania do ftp.
  • Klient FTP (np. Filezilla) – użyj darmowego programu FTP takiego jak Filezilla.

Uruchom program FTP i wprowadź następujące informacje:

  • Host-zazwyczaj coś w rodzaju ftp.yourdomain.com
  • Nazwa użytkownika-wprowadź nazwę użytkownika podaną przez hosta.
  • Hasło-Wprowadź hasło dostarczone przez hosta.
  • Port-pozostaw to puste, chyba że twój gospodarz zaleci inaczej.
Screenshot of FTP client login details.
Wprowadź dane logowania do FTP.

Po wprowadzeniu danych logowania kliknij przycisk, aby połączyć się z serwerem. Jeśli połączenie się powiodło, powinieneś zobaczyć ekran podobny do tego pokazanego poniżej:

Screenshot of FTP successful connection.
FTP pomyślnie połączony z serwerem.

Prześlij Pliki Do Folderu Przesyłane Treści

Po pomyślnym połączeniu się z witryną za pośrednictwem programu FTP, następnym krokiem jest przeniesienie plików z komputera do wp-content > uploads folder wewnątrz instalacji WordPress na twoim serwerze.

Screenshot of FTP client with wp-content uploads folder selected.
Folder wp-content > uploads wewnątrz instalacji WordPress na serwerze

Jeśli potrzebujesz pomocy w tym kroku, zobacz ten samouczek na temat korzystania z FTP do zarządzania plikami w WordPress.

Importuj Pliki Do WordPress Za Pomocą Wtyczki

Wgrywanie z Add z serwera

Feature image
Zbiorcze przesyłanie zdjęć za pomocą wtyczki Dodaj z serwera.

Wgrywanie z Add z serwera

Wtyczka Dodaj z serwera oferuje proste rozwiązanie do masowego przesyłania multimediów do twojej witryny. Wtyczka umożliwia importowanie multimediów i plików do folderu przesyłania WordPress z dowolnej lokalizacji na serwerze.

Aby korzystać z wtyczki, zainstaluj ją i aktywuj. Następnie przejdź do interfejsu wtyczek i kliknij na Dodaj Z Serwera > Importuj Pliki lub na pasku bocznym administratora przejdź do Media > Dodaj Z Serwera.

Wtyczka wyświetli foldery w Twoim katalogu WordPress. Wybierz lokalizację plików i sprawdź każdy z plików, które chcesz przesłać do biblioteki multimediów. Jeśli chcesz wybrać wszystkie pliki, zaznacz pole obok “plik” u góry.

Add From Server plugin
Wybierz folder serwera, w którym znajdują się multimedia, i sprawdź pliki, które chcesz znaleźć w bibliotece multimediów.

Podczas testowania tej wtyczki przesłałem obrazy 500 z mojego pulpitu do folderu przesłane w mojej witrynie WordPress. Następnie otworzyłem Dodaj z serwera i wybrałem Folder “Uploads”.”Następnie wybrałem wszystkie pliki i na dole strony kliknąłem” Importuj.”

Zajęło to trochę czasu, aby wtyczka zrobiła swoje (W końcu miałem pliki 500), ale na pewno wszystkie pliki pojawiły się w mojej bibliotece multimediów.

Wtyczka została ostatnio zaktualizowana w maju 2013, ale nadal działa dobrze i nie miałem problemów z używaniem go z WordPress 3.9.1. Nawet przy dokładnych testach i setkach plików nie otrzymałem żadnych błędów.

Ostatnia Wskazówka …

Po zbiorczym przesłaniu plików multimedialnych nie zapomnij zoptymalizować zdjęć.  Jeśli nie skompresowałeś zdjęć przed przesłaniem za pomocą narzędzia takiego jak Adobe Photoshop lub innych edytorów obrazów, po prostu zaoszczędź sobie kłopotów i użyj wtyczki do optymalizacji obrazu, takiej jak Smush lub Smush Pro. Oba wykonają zadanie i skompresują Twoje obrazy za pomocą naszych błyskawicznych serwerów.

Czy próbowałeś tej metody zaimportować dużą liczbę plików multimedialnych do WordPress? Jak poszło? Podziel się swoimi przemyśleniami i komentarzami poniżej.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…