W artykule:
Kopiowanie wielu plików do biblioteki multimediów WordPress jest wystarczająco łatwe. Jednak kopiowanie setek na swoją stronę to inna historia.
Niestety nie możesz po prostu skopiować plików do folderów przesyłania w katalogu WordPress. Pliki pojawią się w folderze, ale nie pojawią się w bibliotece multimediów. WordPress nie rozpoznaje plików, które nie są przesyłane za pośrednictwem narzędzia do przesyłania na pulpicie nawigacyjnym, chyba że są zarejestrowane w WordPress.
Innymi słowy, możesz przesyłać pliki na serwer przez FTP, ale aby uzyskać dostęp do tych plików multimedialnych za pośrednictwem biblioteki multimediów i używać ich w pulpicie nawigacyjnym WordPress, należy wykonać kilka dodatkowych kroków, aby WordPress rozpoznał te pliki.
W dzisiejszym weekendowym projekcie WordPress pokażę Ci prosty sposób przesyłania mediów do twojej witryny za pośrednictwem FTP.
Zasadniczo kroki są następujące:
Połącz się z witryną przez FTP
Prześlij Pliki Do Folderu Przesyłane Treści
Importuj Pliki Do WordPress Za Pomocą Wtyczki
Przejdźmy teraz przez te kroki.
Połącz się z witryną przez FTP
Aby połączyć się z witryną za pośrednictwem FTP, musisz wykonać następujące czynności:
- Nazwa użytkownika i hasło FTP-jeśli nie masz tych informacji, zapytaj zespół wsparcia swojego hosta lub zapoznaj się z dokumentacją konta hostingowego, aby uzyskać dane logowania do ftp.
- Klient FTP (np. Filezilla) – użyj darmowego programu FTP takiego jak Filezilla.
Uruchom program FTP i wprowadź następujące informacje:
- Host-zazwyczaj coś w rodzaju ftp.yourdomain.com
- Nazwa użytkownika-wprowadź nazwę użytkownika podaną przez hosta.
- Hasło-Wprowadź hasło dostarczone przez hosta.
- Port-pozostaw to puste, chyba że twój gospodarz zaleci inaczej.
Po wprowadzeniu danych logowania kliknij przycisk, aby połączyć się z serwerem. Jeśli połączenie się powiodło, powinieneś zobaczyć ekran podobny do tego pokazanego poniżej:
Prześlij Pliki Do Folderu Przesyłane Treści
Po pomyślnym połączeniu się z witryną za pośrednictwem programu FTP, następnym krokiem jest przeniesienie plików z komputera do wp-content > uploads folder wewnątrz instalacji WordPress na twoim serwerze.
Jeśli potrzebujesz pomocy w tym kroku, zobacz ten samouczek na temat korzystania z FTP do zarządzania plikami w WordPress.
Importuj Pliki Do WordPress Za Pomocą Wtyczki
Wgrywanie z Add z serwera
Wgrywanie z Add z serwera
Wtyczka Dodaj z serwera oferuje proste rozwiązanie do masowego przesyłania multimediów do twojej witryny. Wtyczka umożliwia importowanie multimediów i plików do folderu przesyłania WordPress z dowolnej lokalizacji na serwerze.
Aby korzystać z wtyczki, zainstaluj ją i aktywuj. Następnie przejdź do interfejsu wtyczek i kliknij na Dodaj Z Serwera > Importuj Pliki lub na pasku bocznym administratora przejdź do Media > Dodaj Z Serwera.
Wtyczka wyświetli foldery w Twoim katalogu WordPress. Wybierz lokalizację plików i sprawdź każdy z plików, które chcesz przesłać do biblioteki multimediów. Jeśli chcesz wybrać wszystkie pliki, zaznacz pole obok „plik” u góry.
Podczas testowania tej wtyczki przesłałem obrazy 500 z mojego pulpitu do folderu przesłane w mojej witrynie WordPress. Następnie otworzyłem Dodaj z serwera i wybrałem Folder „Uploads”.”Następnie wybrałem wszystkie pliki i na dole strony kliknąłem” Importuj.”
Zajęło to trochę czasu, aby wtyczka zrobiła swoje (W końcu miałem pliki 500), ale na pewno wszystkie pliki pojawiły się w mojej bibliotece multimediów.
Wtyczka została ostatnio zaktualizowana w maju 2013, ale nadal działa dobrze i nie miałem problemów z używaniem go z WordPress 3.9.1. Nawet przy dokładnych testach i setkach plików nie otrzymałem żadnych błędów.
Ostatnia Wskazówka …
Po zbiorczym przesłaniu plików multimedialnych nie zapomnij zoptymalizować zdjęć. Jeśli nie skompresowałeś zdjęć przed przesłaniem za pomocą narzędzia takiego jak Adobe Photoshop lub innych edytorów obrazów, po prostu zaoszczędź sobie kłopotów i użyj wtyczki do optymalizacji obrazu, takiej jak Smush lub Smush Pro. Oba wykonają zadanie i skompresują Twoje obrazy za pomocą naszych błyskawicznych serwerów.
Tagi: