Niedawno jeden z naszych użytkowników zapytał nas, jak przenieść witrynę Kreatora Stron GoDaddy do WordPress. GoDaddy oferuje narzędzie do tworzenia stron internetowych, które umożliwia użytkownikom tworzenie stron internetowych za pomocą prostych narzędzi typu “przeciągnij i upuść”. Jednak wielu użytkowników szybko zdaje sobie sprawę z ograniczeń korzystania z narzędzia takiego jak Kreator stron Godaddy i chce przenieść swoją witrynę na elastyczną i wydajną platformę, taką jak WordPress. W tym artykule pokażemy, jak przenieść witrynę GoDaddy website builder do WordPress.

GoDaddy to WordPress

Nota wydawcy: Ten artykuł zawiera wiele instrukcji, które mogą być czasochłonne w zależności od wielkości witryny. Na początku nie chcieliśmy pisać tego artykułu, ale z powodu powtarzających się próśb napisaliśmy to dla tych, którzy chcą przejść z GoDaddy Website builder na WordPress.

Krok 0: Pierwsze Kroki

Sukces witryny WordPress zależy od wybranego hostingu WordPress. Jeśli masz już usługę hostingową GoDaddy, możesz jej użyć w swojej witrynie WordPress.

Jeśli chcesz przejść do nowego hosta, zalecamy Bluehost. Są jedną z największych firm hostingowych na świecie i są oficjalnym partnerem hostingowym WordPress.

Dla użytkowników WPBeginner oferują 50% zniżki i bezpłatną nazwę domeny.

Krok 1: Przygotowanie do przejścia z programu GoDaddy Website Builder na WordPress

WordPress ma narzędzia do importowania wielu usług i narzędzi, takich jak Blogger, Tumblr, LiveJournal itp. Ale nie ma narzędzia do importu dla Kreatora Stron Internetowych.

Dlatego musisz ręcznie wykonać kopię zapasową witryny Kreatora witryn. Może to być trochę zużywające, w zależności od tego, ile treści masz na swojej stronie.

Tworzenie kopii zapasowych zawartości Kreatora witryn GoDaddy

Jeśli masz tylko kilka stron, możesz wykonać kopię zapasową, zapisując obrazy i kopiując tekst do plików tekstowych na komputerze.

Możesz także odwiedzić każdą stronę w swojej przeglądarce, a następnie nacisnąć CTRL + S (Command+s na komputerze Mac) na klawiaturze.

Spowoduje to wyświetlenie okna dialogowego Zapisz. Upewnij się, że w polu “format” lub “zapisz jako typ” wybrałeś opcję “Strona internetowa, uzupełnij”.

Saving a complete webpage using your browser

Powtórz proces dla wszystkich stron w swojej witrynie.

Upewnij się, że pobrałeś wszystkie obrazy i tekst. Odłącz internet na komputerze, a następnie otwórz pobrane pliki, aby dokładnie sprawdzić.

Alternatywnie możesz użyć bezpłatnego narzędzia HTTrack, aby skopiować witrynę na swój komputer.

HTTrack to kopiarka stron internetowych. Możesz po prostu wprowadzić adres URL swojej witryny, a ona zrobi jej kopię na twoim komputerze.

Copying websites using HTTrack

Problem polega na tym, że Kreator stron GoDaddy i jego szablony przechowują swoje pliki na różnych serwerach CDN. Nazwy i adresy tych serwerów różnią się w zależności od witryny.

Utrudnia to pobieranie wszystkich plików graficznych. Jeśli jednak Twoja witryna opiera się głównie na tekście i nie masz nic przeciwko utracie obrazów, Httrack jest najszybszym sposobem na skopiowanie witryny.

Po wyłączeniu Kreatora witryn nie będziesz mógł wrócić do swojej witryny. Poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że masz kopię zapasową wszystkich danych witryny.

W tej chwili prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego nie ma łatwiejszego sposobu. Prawdopodobnie dlatego, że Godaddy nie chce, abyś się zamienił. Dlatego wybór odpowiedniej platformy jest ważną decyzją, ale cieszymy się, że dokonałeś właściwego wyboru, aby przejść z WordPress.

Tworzenie kopii zapasowej struktury łącza

Będziesz musiał przekierować osoby odwiedzające stare adresy URL Twojej witryny do nowych adresów URL w WordPress. Aby to zrobić, musisz mieć listę wszystkich adresów URL w swojej witrynie.

Jeśli masz tylko kilka stron, możesz po prostu skopiować i wkleić adres URL każdej strony w witrynie w zwykłym pliku tekstowym.

Alternatywnie możesz użyć narzędzi online do wyodrębnienia adresów URL ze swojej witryny. Możesz użyć Klipper, rozszerzenia Google Chrome do zapisywania adresów URL w pliku txt.

Nie martw się, jeśli przegapisz stronę. Pokażemy również, jak automatycznie skonfigurować alerty o błędach 404 w WordPress i przekierować użytkowników w WordPress.

Krok 2: Przeniesienie witryny Kreatora witryn do hostingu współdzielonego GoDaddy

Ten krok dotyczy tylko użytkowników, którzy będą korzystać z usługi hostingowej GoDaddy do uruchamiania witryny WordPress. Jeśli używasz innego dostawcy hostingu WordPress, takiego jak Bluehost, Siteground, Hostgator itp., pomiń to i przejdź do następnego kroku.

Wyłącz Kreator Stron GoDaddy

Jeśli chcesz korzystać z usługi hostingowej GoDaddy dla swojej witryny WordPress,nie możesz zainstalować WordPress na tej domenie, dopóki nie dezaktywujesz usługi Kreatora witryn.

Po prostu zaloguj się na swoje konto GoDaddy i kliknij swoją nazwę Użytkownika na pasku narzędzi u góry. Spowoduje to wyświetlenie menu flydown, w którym należy kliknąć “Zarządzaj Kreatorem Stron Internetowych”.

Manage website builder in GoDaddy account

Spowoduje to wyświetlenie konta Kreatora witryn. Musisz kliknąć przycisk Opcje obok nazwy domeny.

Manage website builder options in GoDaddy

Spowoduje to przejście do strony opcji Kreatora Stron Internetowych. W zakładce przegląd znajdziesz link do anulowania konta. Kliknij go, aby dezaktywować Kreator Witryn dla nazwy domeny.

Deactivating your Website Builder account in GoDaddy

Twoje konto Kreatora witryn zostanie dezaktywowane, a Twoja domena stanie się dostępna do hostowania witryny WordPress. To zajmie prawie godzinę, zanim Twoje konto Kreatora Stron zostanie całkowicie dezaktywowane.

Dodawanie hostingu do Twojej domeny

Teraz, gdy Twoja domena jest wolna od narzędzia GoDaddy website builder. Nadal musisz dodać usługę hostingową do tej domeny.

Kliknij hosting w sekcji menedżer konta, a następnie kliknij przycisk Zarządzaj obok swojego konta.

Manage GoDaddy Webhosting

Spowoduje to przejście do Pulpitu nawigacyjnego cPanel Twojego konta hostingowego. Musisz przewinąć w dół do sekcji domeny, a następnie kliknąć Dodaj domeny.

Addon domains in GoDaddy cPanel

Teraz możesz wprowadzić nazwę domeny. Pola subdomeny i głównego dokumentu zostaną automatycznie wypełnione.

Adding domain to GoDaddy hosting

Musisz również zaznaczyć to pole, aby utworzyć konto FTP. Wystarczy wybrać nazwę użytkownika i hasło do konta FTP. Na koniec kliknij przycisk Dodaj domenę.

To wszystko, co udało Ci się zwolnić domenę z Kreatora witryn i dodać hosting dla swojej domeny.

Możesz teraz przejść do kroku 4, aby dowiedzieć się, jak zainstalować WordPress i kontynuować przenoszenie witryny.

Krok 3: wskazywanie domeny na inne usługi hostingowe WordPress

Ten krok jest przeznaczony dla użytkowników, którzy mają zarejestrowaną domenę w GoDaddy i chcą go używać z innym dostawcą hostingu WordPress, takim jak BlueHost lub Siteground.

Zaloguj się na swoje konto GoDaddy i kliknij swoją nazwę Użytkownika na pasku narzędzi u góry. Spowoduje to wyświetlenie menu flydown, w którym musisz kliknąć Zarządzaj moimi domenami.

Manage your domains in GoDaddy

Wybierz swoją domenę z listy i kliknij przycisk serwery nazw na górze, a następnie wybierz Ustaw serwery nazw.

Editing a domain name in GoDaddy

Spowoduje to wyświetlenie okienka, w którym musisz kliknąć Niestandardowy, a następnie kliknąć link, aby wejść do niestandardowego serwera nazw.

Adding custom nameserver

Pojawi się nowe okienko z dwoma polami. Możesz dodać swoje nowe serwery nazw hostów WordPress tutaj. Jeśli twój host WordPress ma więcej niż dwa serwery nazw, możesz kliknąć przycisk Dodaj serwer nazw, aby dodać kolejną linię.

Add nameservers

Kliknij przycisk OK, a następnie kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać ustawienia. Pamiętaj, że zmiany DNS mogą potrwać do 24 godzin, aby propagować się w Internecie. Chociaż zwykle zajmuje to tylko kilka godzin.

Gdy Twoja domena zacznie wskazywać na nowego hosta WordPress, możesz przejść do następnego kroku.

Krok 4: Instalacja WordPress

Do tej pory Twoja domena powinna wskazywać na twoją usługę hostingową i jesteś gotowy do zainstalowania WordPressa. Niezależnie od tego, czy korzystasz z GoDaddy, czy innej usługi hostingowej, Proces jest taki sam.

WordPress słynie z 5-minutowej instalacji. Większość firm hostingowych oferuje instalatory 1-click dla nowych witryn WordPress, co pozwala zainstalować WordPress na swojej stronie za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz poradnik instalacji krok po kroku WordPress dla początkujących.

Krok 5: Importowanie zawartości Kreatora Stron Internetowych w WordPress

Jak wspomnieliśmy wcześniej, będziesz musiał ręcznie wykonać kopię zapasową treści Kreatora witryn. Nie jest możliwe automatyczne importowanie treści z Kreatora Stron Internetowych.

Domyślnie WordPress jest wyposażony w dwa wbudowane typy treści o nazwie posty i strony. Zobacz nasz przewodnik na temat różnicy między postami i stronami.

Musisz utworzyć nowe strony lub posty w swojej witrynie i skopiować wklej zawartość Kreatora witryn GoDaddy.

Tworzenie postów i stron w WordPress jest naprawdę proste. Zobacz nasz szczegółowy samouczek o tym, jak dodać nowy post w WordPress i wykorzystać wszystkie funkcje.

Krok 6: Konfigurowanie przekierowań

Jeśli masz listę linków ze starej strony Kreatora witryn, możesz przejść do przodu i skonfigurować przekierowania.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Simple 301 Redirects. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia ” Przekierowania 301 strona. Wprowadź swój stary adres URL w polu “żądanie” i wprowadź nowy adres URL WordPress dla tej strony w polu “Miejsce docelowe”.

Simple 301 Redirects

Kliknij przycisk Zapisz zmiany, aby zapisać to przekierowanie. Powtórz proces dla wszystkich innych adresów URL.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje i inne sposoby konfiguracji przekierowań, zapoznaj się z naszym Przewodnikiem dla początkujących do tworzenia przekierowań w WordPress.

Krok 7: Dostosowywanie Witryny WordPress

WordPress zawiera tysiące pięknych motywów, zarówno płatnych, jak i bezpłatnych. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat wyboru idealnego motywu dla WordPress.

Jednak najpotężniejszą cechą WordPressa jest jego rozszerzalność, która pochodzi z wtyczek. Istnieją tysiące wtyczek WordPress, które pozwalają zrobić prawie wszystko, co można sobie wyobrazić.

Spójrz na wszystkie wtyczki, których używamy na tej stronie w WPBeginner ‘ s Blueprint lub zobacz nasz wybór ekspertów musi mieć wtyczki WordPress dla stron biznesowych

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci przenieść witrynę Kreatora Stron GoDaddy do WordPress. Możesz również zobaczyć nasze porównanie najlepszych kreatorów stron typu przeciągnij i upuść dla WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…