Nie masz dostępu do swojego administratora WordPress? Lub nie można uzyskać dostępu do ustawień wtyczek? Nie przejmuj się-nadal możesz ręcznie zresetować lub usunąć i odinstalować WordPress lub wtyczkę.

Istnieje wiele sytuacji, w których konieczne może być przewinięcie i ręczne odinstalowanie, na przykład jeśli testujesz nowe funkcje podczas instalacji, chcesz zacząć od zera lub jesteś zablokowany, ponieważ Twoja witryna została zhakowana.

Czasami naciśnięcie przycisku resetowania jest najłatwiejszą i najlepszą opcją.

Oto jak ręcznie usunąć lub zresetować pojedyncze lub wielostanowiskowe instalacje WordPress za pomocą cPanel i MySQL.

Jeśli napotkasz problemy w dowolnym momencie, możesz poprosić nasz przyjazny zespół pomocy ekspertów o pomoc w tym lub innym problemie związanym z WordPress-za darmo!

Inne Możliwe Rozwiązania

Usunięcie witryny i rozpoczęcie nowej może być najlepszym rozwiązaniem w niektórych przypadkach, ale nie zawsze. W wielu przypadkach istnieją inne, bardziej odpowiednie rozwiązania, które powinieneś wypróbować.

Ręczne usuwanie lub resetowanie oznacza, że stracisz wszystko przesłałeś, motywy, wtyczki i skrypty, które zainstalowałeś, wraz ze wszystkimi dostosowaniami, które zrobiłeś. Jeśli jesteś chociaż trochę wrażliwy po przeczytaniu tego ostatniego zdania, powinieneś najpierw rozważyć inne opcje przed przeczytaniem (ale czytaj dalej!).

Jeśli spróbujesz wszystkiego innego i nie powiodło ci się, usuń swoją witrynę. Z drugiej strony możesz być całkowicie pewien, że usunięcie witryny jest najlepszym sposobem, zwłaszcza jeśli chcesz przetestować nową wersję WordPress. W takim razie śmiało, jeśli jesteś pewien.

Odzyskiwanie Zhakowanej strony

Może się okazać, że Twoja witryna została zhakowana i chcesz ją wyczyścić, jednocześnie próbując zapisać całą lub większą część witryny. W takim przypadku mamy kilka bardzo przydatnych samouczków, które pomogą Ci odzyskać witrynę:

  • Daj hakerom klapsa z Defender
  • Jak skanować witrynę WordPress i łatać luki w zabezpieczeniach
  • Pomocy, zostałem zhakowany! Jak rozwiązać i naprawić witrynę WordPress
  • Ciągle Się Włamujesz? Jak zatrzymać exploity Backdoor WordPress na dobre
  • Zhakowany? Jak wrócić do administratora WordPress
  • Zhakowany? Jak wyczyścić swoją witrynę i zejść z czarnej listy Google
  • Jak wyczyściłem moją witrynę WordPress po tym, jak została zhakowana i umieszczona na czarnej liście

Możesz również przeskanować swoją witrynę w poszukiwaniu zainfekowanych plików i szybko i łatwo wyczyścić ją za pomocą naszej wtyczki zabezpieczającej o nazwie Defender. Chociaż istnieje wiele wtyczek bezpieczeństwa, Defender to bułka z masłem, a jego intuicyjny interfejs oznacza, że możesz skanować i czyścić witrynę szybciej niż większość innych opcji.

Odinstalowanie Multisite

Jeśli używasz WordPress Multisite, ale chcesz wrócić do dni przed utworzeniem sieci, usunięcie lub zresetowanie całego Multisite nie załatwi sprawy. Zamiast tego sprawdź nasz post Jak odinstalować WordPress Multisite, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat powrotu do pojedynczej instalacji WordPress.

Testowanie i tworzenie stron

Warto również wspomnieć, że istnieją sposoby na testowanie błędów lub funkcji bez konieczności tworzenia kolejnej instalacji WordPress. Możesz użyć wtyczki Cloner dla sieci, aby zrobić kopię swojej witryny, gdzie możesz przetestować wszystko, co chcesz, bez rujnowania swojej publicznej strony.

Możesz również użyć Clonera do utworzenia prywatnej witryny przechowawczej, jeśli tak wolisz. Możesz sprawdzić, jak skonfigurować środowisko postojowe dla WordPress z Cloner, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tego, jak go skonfigurować.

Tworzenie kopii zapasowych i przywracanie

Prawdopodobnie najprostszym sposobem na rozpoczęcie od nowa bez utraty niczego w witrynie jest przywrócenie jej z kopii zapasowej. Jeśli nie masz dostępnej kopii zapasowej, jest to dobry czas, aby pomyśleć o rozpoczęciu regularnego tworzenia kopii zapasowych witryny.

O wiele łatwiej jest przywrócić witrynę za pomocą jednego kliknięcia w programie Snapshot Pro, zamiast przechodzić przez obręcze i spędzać godziny próbując wszystko naprawić. Możesz sprawdzić, jak wykonać kopię zapasową witryny WordPress (i wielu witryn) za pomocą migawki, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat błyskawicznych kopii zapasowych i przywracania.

Usuwanie WordPress lub Multisite

Jeśli jesteś gotowy, aby pozbyć się wszystkiego w całości, musisz usunąć Pliki i bazę danych witryny. Jednak trudną częścią może być wiedza, którą bazę danych usunąć.

Możesz spojrzeć na wszystkie poświadczenia bazy danych, aby odświeżyć pamięć, uzyskując dostęp do wp-config.php plik w katalogu głównym plików witryny.

W cPanel przejdź do Pliki > Menedżer Plików i przejdź do swojej witryny. Powinieneś zobaczyć plik wymieniony wśród wp-admin, wp-content oraz wp-zawiera foldery o nazwie wp-config.php. Kliknij na niego, a następnie na Edycja przycisk u góry Menedżer Plików.

Znajdź następujący kod w pliku:

Ładowanie gist/85aad477e9ee482a792f936aa70b45a6

Pamiętaj, że powinno to wyglądać dla Ciebie nieco inaczej. Na database_name_here porcja wyświetli Twoją rzeczywistą nazwę bazy danych, username_here wyświetli nazwę użytkownika Twojej bazy danych i password_here wyświetli hasło Twojej PRAWDZIWEJ bazy danych.

Możesz użyć tych informacji, aby później uzyskać dostęp do bazy danych, więc pomocne może być zanotowanie tych informacji lub utworzenie kopii zapasowej witryny przed kontynuowaniem.

WYJDŹ z edytora i upewnij się, że nadal widzisz listę plików witryny, a następnie wybierz całą listę, klikając na Zaznacz Wszystko przycisk wyświetlany bezpośrednio nad wymienionymi plikami i folderem.

All files have been selected in the File Manager.
Pamiętaj, aby sprawdzić listę, aby uniknąć usuwania ważnych plików lub folderów.

Następnie kliknij Usunąć przycisk u góry strony. Kliknij Potwierdź w wyskakującym okienku, które pojawia się, aby usunąć wszystko.

Jeśli Twoja witryna i wszystkie jej pliki znajdują się w katalogu, możesz kliknąć jego nazwę folderu, a następnie przycisk Usuń. Wybranie wszystkich plików jest zwykle konieczne tylko wtedy, gdy witryna znajduje się w katalogu głównym konta.

Pamiętaj, że jeśli witryna znajduje się w katalogu głównym, na liście mogą znajdować się inne pliki i foldery, których możesz nie chcieć usunąć. W takim przypadku możesz wybrać tylko pliki i foldery WordPress, a następnie je usunąć.

Nawet jeśli WordPress został zainstalowany w katalogu, nadal możesz mieć pliki, których wolałbyś nie usuwać, więc najlepiej sprawdzić wcześniej, aby być po bezpiecznej stronie.

Jeśli wolisz, możesz również usunąć Pliki za pomocą FTP. Aby uzyskać szczegółowe informacje, jak to zrobić, sprawdź, jak prawidłowo korzystać z FTP w WordPress.

Teraz możesz wrócić do cPanel i kliknąć Bazy Danych > Bazy Danych MySQL. Znajdź swoją bazę danych wymienioną w sekcji bieżące bazy danych. Możesz zapoznać się ze szczegółami bazy danych, które znalazłeś w swoim wp-config.php plik dla tej informacji.

Wybierz nazwę bazy danych, a następnie kliknij Usunąć przycisk, aby całkowicie go usunąć.

The Current Databases section.
Możesz usunąć całą bazę danych z cPanel.

Na następnej stronie powinien zostać wyświetlony monit o potwierdzenie, że chcesz trwale usunąć bazę danych. Kliknij na Usuń Bazę Danych przycisk, aby go usunąć. Nie będziesz w stanie go odzyskać, chyba że masz kopię zapasową, więc upewnij się, że chcesz usunąć bazę danych przed potwierdzeniem.

Gdy to zrobisz, Twoja witryna lub sieć WordPress zostały całkowicie usunięte.

Resetowanie Witryny

Możesz także ręcznie zresetować witrynę, jeśli nie chcesz jej po prostu usuwać. Będziesz mógł zacząć od nowa ze świeżą i czystą stroną. Możesz to zrobić w podobny sposób, jak podczas usuwania witryny, ale istnieje kilka kluczowych różnic.

Nie musisz usuwać wszystkie Twoje pliki WordPress, jak pokazano powyżej. Zamiast tego możesz opcjonalnie usunąć foldery poszczególnych wtyczek i motywów, zawartość w folderze przesyłane, a także wszelkie inne niestandardowe skrypty przesłane, których nie chcesz umieszczać w nowej witrynie.

Ważne jest, aby zachować pozostałe pliki rdzenia nienaruszone, zwłaszcza wp-config.php plik.

W Menedżer Plików, przejdź do swojej witryny, a następnie do / wp-content / themes/. Wybierz foldery motywów, które chcesz usunąć, a następnie kliknij Usunąć przycisk u góry strony. Nie zapomnij potwierdzić wyboru w wyskakującym okienku.

Pamiętaj, że dobrym pomysłem jest zachowanie co najmniej jednego z motywów, ponieważ Twoja witryna musi coś załadować.

Następnie przejdź do / wp-content / wtyczki/ i Usuń foldery i wtyczki, których nie chcesz w taki sam sposób, jak w przypadku motywów. Możesz również przejść do swojego / wp-content / uploads/ folder i usuń przesłaną zawartość, możesz jednak zdecydować, że chcesz je zachować.

Gdy to zrobisz, Usuń bazę danych zgodnie z opisem wcześniej i wprowadź tę samą nazwę bazy danych, która została właśnie usunięta pod Utwórz Nową Bazę Danych pozycji. Kliknij na Tworzenie Bazy Danych guzik.

The "Create New Database" section.
Jeśli nie nazwiesz nowej bazy danych tak samo, Twoja witryna nie będzie działać.

Zapoznaj się ze swoim wp-config.php plik dla tych informacji, jeśli nie pamiętasz poświadczeń bazy danych.

Przewiń w dół do Dodaj użytkownika do bazy danych obszar i wybierz swoją nazwę użytkownika i bazę danych z rozwijanych list, a następnie kliknij Dodaj guzik.

The "Add User to Database" section.
Jeśli nie widzisz odpowiedniej nazwy użytkownika na liście, musisz ją utworzyć.

Na następnej stronie wybierz Wszystkie Przywileje pole wyboru, a następnie kliknij Wprowadzanie Zmian przycisk na dole strony.

Jeśli nie widzisz na liście poprawnej nazwy użytkownika, możesz utworzyć nową nazwę użytkownika, ale z tą samą nazwą, którą usunąłeś. Przejdź do Dodaj Nowego Użytkownika sekcji i wprowadź nazwę użytkownika i hasło usuniętej bazy danych, a następnie kliknij Utwórz Użytkownika guzik.

Add New User area.
Możesz utworzyć nowego użytkownika, jeśli jeszcze go nie masz na liście.

Po zakończeniu możesz wykonać poprzedni krok i dodać nowo utworzonego użytkownika do bazy danych.

W ostatnim odcinku musisz uruchomić skrypt instalacyjny WordPress, wpisując www.your-site.com/wp-admin/install.php w pasku adresu przeglądarki. Nie zapomnij wymienić www.your-site.com z Twoją rzeczywistą domeną i ścieżką do twojej witryny.

Wybierz język i na następnej stronie wypełnij niezbędne dane logowania do swojej witryny wraz z tytułem i adresem e-mail. Kliknij Zainstaluj WordPress na dole strony, aby zakończyć.

Finish the installation and log in.
Zakończ instalację i zaloguj się.

Teraz możesz zalogować się do nowej witryny i zacząć od nowa, ponieważ jest świeża jak stokrotka.

Ponowna instalacja WordPress lub Multisite

Z pewnością możesz usunąć lub odinstalować swoją witrynę WordPress za pomocą wielu dostępnych wtyczek i automatycznych deinstalatorów, takich jak Softaculous, ale nie zawsze jest możliwe użycie tych metod, zwłaszcza jeśli Twoja witryna została zhakowana lub jesteś zablokowany na swoim koncie.

Te kroki powinny ci pomóc, jeśli okaże się, że nie możesz użyć narzędzia do usunięcia lub zresetowania witryny.

Chociaż nie zawsze jest to możliwe, jeśli możesz użyć wtyczki do zresetowania witryny, jest to najlepsza opcja, ponieważ jest o wiele szybsza i łatwiejsza. Możesz sprawdzić jeden z naszych innych postów, jak zresetować witrynę WordPress, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tego, jak to zrobić.

Po usunięciu bazy danych możesz również ponownie zainstalować WordPress zamiast go resetować i możesz zapoznać się z przewodnikiem po najlepszych sposobach instalacji WordPress, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat najlepszych metod ponownej instalacji.

Czy kiedykolwiek musiałeś ręcznie usunąć swoją witrynę WordPress, zwłaszcza po zhakowaniu? Jak myślisz, jakie są najlepsze sposoby na usunięcie lub zresetowanie witryny? Czy poleciłbyś zacząć od nowa po zhakowaniu? Chcę wiedzieć, co myślisz, więc możesz podzielić się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…