Po kilku latach zarządzania agencją marketingową startup mogę powiedzieć, że nie jest to łatwa praca. Choć zarządzałem projektami od prawie dekady, to był to mój pierwszy raz, kiedy zajmowałem się zarządzaniem firmą na tak dużą skalę. Nie trzeba dodawać, że był okres dostosowania.

Kiedy przyzwyczaiłem się do nowej roli, odkryłem coś ciekawego. Pomijając liczbę osób, które do mnie zgłosiły, tak naprawdę nie było dużej różnicy między zarządzaniem obciążeniem projektem a firmą. Dlaczego? Ponieważ zawsze sprowadzało się to do tego samego: jak dobrze mogłem zarządzać najmniejszymi jednostkami. Na szczęście oznaczało to, że mogłem odciążyć wiele moich obowiązków na zautomatyzowanych procesach i narzędziach.

Jako freelancer WordPress powinieneś myśleć w ten sam sposób. Jak pozbyć się odpadów, usprawnić procesy i komunikację oraz stworzyć lepsze strony internetowe?

Waham się użyć tutaj słowa “skala”, ponieważ czasami wywołuje to myśli o konieczności porzucenia wolności i elastyczności niezależnego życia, aby założyć własną agencję, co, jak sądzę, nie musi być ostatecznym celem wszystkich. Jednak uważam, że skalowanie—w sensie przeniesienia działalności freelance na wyższy poziom (cokolwiek to dla ciebie znaczy)—powinno być. Chodzi o to, że nie możesz tego zrobić jako jednoosobowy show. Twój biznes w końcu z Ciebie wyrośnie, a potem gdzie będziesz?

Oto co proponuję: myślę, że jest kilka świetnych lekcji, które można wyciągnąć z tego, jak agencje zarządzają swoimi statkami, i myślę, że automatyzacja odgrywa w tym dużą rolę. Jeśli możesz wziąć te wskazówki dotyczące automatyzacji i wykorzystać je we własnym biznesie, zdziwisz się, jak dużo więcej czasu musisz poświęcić na pracę, którą kochasz, a nie zakorzenione w najbardziej powtarzalnych zadaniach.

Poświęćmy trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak możesz uruchomić swoją firmę WordPress jako agencję i zacząć czerpać korzyści już dziś.

12 kroki do prowadzenia działalności Freelance WordPress jak Agencja

W każdym zadaniu składającym się z mniejszych zadań lub obowiązków, które powtarzają się w kółko, automatyzacja ratuje życie. Jeśli chodzi o zarządzanie agencją skupioną na budowaniu stron internetowych w WordPress, byłem zachwycony, gdy odkryłem, jak wiele mogę zautomatyzować.

Wiesz, co znalazłem? Im bardziej mogliśmy usprawnić, tym łatwiej nam było skalować naszą działalność.

Oto jak proponuję zacząć na własnej drodze do prowadzenia biznesu jak Agencja.

Krok #1. Porzuć Papier i arkusze kalkulacyjne

WordPress Freelance Business InVision Collaboration App
Gdy potrzebujesz wszystkich narzędzi do zarządzania projektami, współpracy i projektowania w jednym miejscu

Jeśli chcesz lepiej prowadzić swoją działalność WordPress freelance, musisz porzucić wszelkie nieefektywne metody śledzenia i rejestrowania, których używasz. Wszystko, co robisz dla swojej firmy-zarządzanie projektami, śledzenie czasu, wireframing, komunikacja zespołowa itp.- powinny być idealnie przechowywane i zarządzane z jednego lub dwóch narzędzi online.

Ten, którego używam do własnego biznesu, to Asana. Pozwala mi planować projekty na bardzo szczegółowej podstawie i mogę przechowywać wszystkie komunikaty, pliki, zadania i harmonogramy w jednym miejscu. Moja Firma nie ma ciężkiego szkieletu ani komponentu do prototypowania, więc polecam do tego coś takiego jak InVision.

Krok #2. Wydawaj Się Większy Niż Ty

WordPress Freelance Business Bonsai Contract Management
Zarządzanie kontraktami Bonsai jest bezpłatne (i łatwe!) do użycia

Jednym z problemów, na które często wpadałem pracując dla małego startupu (a później jako freelancer), było przebrnięcie przez przekonanie, że ponieważ jesteśmy mali, nie potrafimy poradzić sobie z potrzebami naszych klientów. Jak dobrze wiesz, to nie ma znaczenia. Jeśli jesteś wytrawnym profesjonalistą, to znasz się na rzeczy. Tak długo, jak nie przesadzasz lub nie jesteś zły w zarządzaniu czasem, nie powinieneś mieć problemów z zaspokajaniem ich potrzeb.

Aby obejść to, będziesz chciał, aby twój niezależny biznes wyglądał na większy niż jest. Jedną z rzeczy, które znalazłem, wskazujących klientom na mały ślad naszej firmy, był fakt, że prawie cała komunikacja pochodziła od tej samej osoby. Jest prosty sposób na obejście tego.

Najpierw utwórz kilka ogólnych nazwanych adresów e-mail (takich jak “[email protected]” lub “[email protected]”). Następnie użyj oprogramowania do automatyzacji nie związanych z WordPress wiadomości. Na przykład możesz użyć oprogramowania do umów i fakturowania, takiego jak Bonsai lub oprogramowania do marketingu e-mailowego, takiego jak Constant Contact.

Jako bonus, nie musisz zatrudniać kogoś innego do zarządzania tymi procesami, jednocześnie dając zewnętrzny wygląd, że Twoja firma jest zarządzana przez większy zespół profesjonalistów.

Krok #3. Pozbądź się zgadywania o cenach

Czy kiedykolwiek potencjalny klient zapytał cię na miejscu o wycenę usługi, ale nie pamiętasz jej lub nie wiedziałeś, czy w ogóle ją ustawisz? Jeśli jeszcze go nie masz, sugeruję stworzenie arkusza cenowego dla Twojej firmy.

Gdy już je posiadasz, przechowuj je na stronie docelowej w swojej witrynie WordPress (ukrytej lub publicznej). W ten sposób będzie po staremu. Ceny są ustalone, nie ma targowania się ze strony klientów i nie ma potencjalnej utraty przychodów z twojej strony, jeśli podasz im zbyt niskie oszacowanie.

Krok # 4. Usprawnij element rozliczeniowy

WordPress Freelance Business Zoho Books Finance Management
Weź ból z zarządzania finansami firmy WordPress

Prawdopodobnie nie możesz się doczekać dnia, w którym możesz pozwolić sobie na zatrudnienie menedżera finansowego dla swojej firmy(czyż nie wszyscy?). Dopóki ten dzień nie nadejdzie, ktoś musi być na bieżąco z kontraktami klientów, fakturowaniem i kolekcjami. Oto trzy rzeczy, o których należy pamiętać, usprawniając rozliczanie firmy freelance:

  • Stwórz szablon umowy. Następnie możesz dostosować go do klienta.
  • Użyj narzędzia, które automatyzuje fakturowanie, więc gdy projekt się rozpocznie, pierwsza faktura natychmiast wychodzi. Po zakończeniu następnego etapu, następny wychodzi. I tak dalej.
  • Potrzebny będzie również system przypominający o konieczności śledzenia zaległych płatności. To będzie część, której najbardziej się obawiasz, ale to konieczne. Brak płatności = smutny jesteś.

Zoho Books może to zrobić.

Krok #5. Stwórz spójny proces rozpoczęcia

Jeśli ukończyłeś co najmniej jeden nowy kickoff klienta, to wiesz, jak wszystkie z nich pójdą, w większości przypadków. Zamiast za każdym razem sterować, ustal proces kickoff z wyprzedzeniem, aby nie trzeba było odtwarzać koła. Skomponuj szablon powitalnego e-maila, stwórz markowy kwestionariusz przyjmowania, a może nawet Zaprojektuj prezentację kickoff. A jeśli masz oprogramowanie do zarządzania projektami z kroku 1, możesz przechowywać te elementy w folderach projektu!

Krok #6. Zmniejsz przepływ pracy na piśmie

WordPress Freelance Business Ultimate Branding Plugin
Wtyczka Ultimate Branding umożliwia użytkownikom dostosowanie administratora WordPress

Jestem wielkim zwolennikiem list kontrolnych; cyfrowe listy kontrolne są jeszcze lepsze. Chociaż wiem, że niektórzy ludzie mogą twierdzić, że listy kontrolne po prostu wymagają dodatkowego kroku logowania i sprawdzania przedmiotu, który już wiesz, że musisz się nim zająć, twierdzę, że są one koniecznością.

Specjaliści WordPress pracują z wieloma ruchomymi elementami. Dodaj do zestawu zbyt wiele połączeń z klientami, pilnych próśb o zmiany i innych czynników rozpraszających uwagę, a ryzykujesz pominięcie kroku. Tutaj przydają się szablony listy kontrolnej przepływu pracy. Możesz je skonfigurować w oprogramowaniu do zarządzania projektami, a nawet na pulpicie nawigacyjnym WordPress na początku każdego projektu i upewnić się, że żaden projekt klienta nie zostanie ukończony.

Spróbuj użyć wtyczki Ultimate Branding, aby dodać tę listę kontrolną do swojego administratora WordPress.

Krok # 7. Templatizuj Swoją Komunikację

Obsługa klienta jest kluczowym elementem sukcesu każdej firmy, więc są zdecydowanie czasy, kiedy trzeba będzie otwarcie i szczerze komunikować się z klientami. Są jednak inne czasy, kiedy powinieneś po prostu wybrać szablon, podłączyć spersonalizowane szczegóły i wysłać go. Możesz to zrobić za pomocą wyjaśnień (lub filmów, jeśli je masz), a także podstawowych powiadomień, które wysyłasz do każdego klienta.

Krok #8. Traktuj Przechowywanie Poważnie

WordPress Freelance Business Google Drive Storage
Gdy potrzebujesz centralnego repozytorium do przechowywania plików zawartości WordPress

Wiesz, że tworzenie kopii zapasowych witryn WordPress Twoich klientów nie podlega negocjacjom. To samo powinno dotyczyć całej twojej pracy, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz WordPress.

Jeśli nie używasz narzędzia do zarządzania projektami do przechowywania wszystkich materiałów projektowych, potrzebujesz czegoś takiego jak konto Box, Dropbox lub Dysk Google. W ten sposób możesz przechowywać wszystkie pliki otrzymane od klientów, a także wszystkie pliki, które produkujesz (takie jak szkielety, plany map witryny, makiety i inne) w tej samej lokalizacji. Im mniej czasu poświęcisz na szukanie najnowszej wersji makiety klienta X, tym więcej czasu będziesz musiał skupić się na swojej pracy.

Krok # 9. Załóż Arsenał motywów WordPress

Jednym z moich największych problemów z całą tą automatyzacją projektu WordPress było to, czy spowoduje to podobne strony internetowe dla każdego klienta. Myślę, że istnieje realne niebezpieczeństwo w przejściu za burtę, ale nie, jeśli należy pamiętać, że celem jest uwolnienie się od monotonne powtarzalne zadania więc możesz skupić się na swojej pracy twórczej. Tak długo, jak to pozostanie najważniejsze, nie powinno być żadnych problemów.

Biorąc to pod uwagę, nie sądzę, że jest coś złego w budowaniu arsenału motywów WordPress do pracy. W rzeczywistości, jeśli otrzymasz wysokiej jakości zestaw wielofunkcyjnych motywów-zwłaszcza tych, które wykorzystują poręczny Kreator typu “przeciągnij i upuść”, taki jak Divi, Elementor lub Beaver Builder-zdecydowanie polecam to zrobić.

Twoim celem jest oczywiście nie używać tych tematów zaraz po wyjęciu z pudełka; to jest miejsce, w którym wpadasz w kłopoty. Wystarczy spojrzeć na nie jako na inwestycję w zapewnienie witrynom WordPress i przepływowi pracy solidnej podstawy, od której można zacząć.

Krok #10. Znajdź, że niezbędna stabilna wtyczek WordPress

WordPress Freelance Business WPMU DEV Plugins
Członkowie wtyczki WordPress, jak ten z WPMU DEV, oszczędzają czas użytkowników

Idąc z tym ostatnim punktem, myślę, że posiadanie stabilnej niezbędnej wtyczki może być niezwykle pomocne. Nie tylko zaoszczędzą Ci czas, próbując wytropić wtyczkę formularza kontaktowego, której używałeś na stronie ostatniego klienta, ale nie pamiętasz nazwy teraz. Zapewnią również, że za każdym razem korzystasz z najlepszych z najlepszych.

Oszczędność czasu i zapewnienie jakości nie da się pokonać.

W przeciwieństwie do motywów WordPress, w których możesz szukać różnych wielofunkcyjnych motywów od różnych projektantów, spróbuj uzyskać wszystkie wtyczki od jednego programisty. Inwestycja w członkostwo w wtyczce pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę i zapewnić, że zawsze używasz dobrze utrzymanych i czysto zakodowanych wtyczek za każdym razem. Wtyczki WPMU DEV powinny być twoim pierwszym przystankiem.

Krok #11. Zainwestuj w długą grę

Jak często docierasz do byłych klientów, gdy ich projekty się skończyły? Jeśli nie jest to często lub w ogóle, może nadszedł czas, aby to zmienić. Na początek, trendy w projektowaniu stron internetowych zmieniają się tak często, kontakt po projekcie to stracona okazja, aby łatwo sprzedać kogoś, kto już sprzedał jakość twojej pracy.

Uważam również, że utrzymywanie kontaktu z klientami jest ogólnie dobrą rzeczą. Nigdy nie wiesz, kiedy spotkają innego właściciela firmy, który chce skierować dewelopera lub kiedy mogą poczuć się zainspirowani, aby zostawić ci zabójczą opinię na LinkedIn. Bądź z nimi na bieżąco, abyś był pierwszym, do którego się zwrócą, gdy będą gotowi.

Chociaż wiele prac związanych z automatyzacją koncentruje się na tym, co dzieje się w twoich projektach, uważam również, że ważne jest zautomatyzowanie rzeczy wokół niego. Dlatego zawsze nalegam, aby każdy właściciel firmy inwestował w swoją długą grę, tworząc harmonogram kontynuacji dla każdego klienta.

Krok #12. Traktuj swój biznes tak, jakby był jednym z klientów

Projekty Twoich klientów nie są jedyną powtarzalną pracą, którą wykonujesz. Wszystko, co robisz w celu zarządzania własną stroną internetową lub marketingiem, powinno być również zautomatyzowane. Gdy nauczysz się stosować powyższe zautomatyzowane wskazówki do pracy nad projektem, sugeruję odwrócenie się i zrobienie tego samego dla pracy własnej marki.

Wrapping Up

Wiesz, ile czasu spędziłeś ucząc się, jak zostać profesjonalistą WordPress i przygotowując się do uruchomienia swojej firmy. Teraz nadszedł czas, aby spojrzeć na to, co osiągnąłeś, powstrzymać straty i zacząć robić poważne moolah, takie jak Agencja projektowania stron internetowych.

Czy masz jakiś sukces z automatyzacją swojej działalności freelancerskiej? Jeśli tak, chciałbym usłyszeć, co zrobiłeś, aby ograniczyć odpady i pracować tak wydajnie, jak dobrze obsadzona Agencja!

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…