Czy chcesz wyświetlić linki swojego autora na Twitterze i Facebooku na stronie profilu WordPress? Domyślnie strona profilu użytkownika WordPress nie ma żadnych pól do dodawania profili na Facebooku lub Twitterze. W tym artykule pokażemy, jak łatwo wyświetlić linki do profilu autora na Twitterze i Facebooku w WordPress.

How to Add Author's Twitter & Facebook in WordPress Profile Page

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

1. Dodaj profile na Twitterze i Facebooku z Author Bio Box

Ta metoda jest łatwiejsza i zalecana dla wszystkich użytkowników.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Author Bio Box. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia ” Author Bio Box strona w panelu administracyjnym WordPress, aby skonfigurować ustawienia wtyczki.

Author bio box

Najpierw musisz wybrać, gdzie chcesz wyświetlić pole bio autora. Wtyczka może automatycznie wyświetlać author bio box tylko pod postami lub pod postami i na stronie głównej.

Następnie możesz wybrać kolor tła, kolor tekstu, rozmiar gravatar, obramowanie itp.

Nie zapomnij kliknąć przycisku zapisz zmiany, aby zapisać swoje ustawienia.

Następnie musisz udać się do Użytkownicy ” Wszyscy Użytkownicy strona. Tutaj musisz kliknąć link Edytuj pod kontem użytkownika.

Edit author profile

Spowoduje to przejście do strony profilu użytkownika. Zauważysz, że na tej stronie dostępne są nowe pola profilu społecznościowego.

Teraz wystarczy wprowadzić adres URL profilu autora na Facebooku, Twitterze lub innym profilu społecznościowym w odpowiednich polach.

Enter your social profile URLs

Po zakończeniu kliknij link Aktualizuj profil.

Możesz teraz przeglądać posty napisane przez tego użytkownika, a zobaczysz ich bio autora z ikonami na Twitterze, Facebooku i innych profilach mediów społecznościowych.

Author bio box with social profiles

Zarejestrowani użytkownicy w Twojej witrynie WordPress mogą również edytować własne profile, aby dodać linki do swoich stron na Facebooku i Twitterze. Możesz również wysłać wiadomość e-mail do wszystkich zarejestrowanych użytkowników na swojej stronie i poprosić ich o aktualizację swoich profili.

2. Wyświetlaj profile na Twitterze i Facebooku za pomocą AIOSEO

Ta metoda jest przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników, ponieważ będzie wymagać edycji plików motywów WordPress. Jeśli nie robiłeś tego wcześniej, sprawdź nasz przewodnik, jak skopiować i wkleić kod w WordPress.

Jeśli korzystasz już z wtyczki all in One SEO na swojej stronie, masz szczęście, ponieważ można ją wykorzystać do dodania pól profilu na Twitterze i Facebooku na stronie profilu autora.

Problem polega na tym, że AIOSEO nie wyświetla ich automatycznie w biografii autora. Ale nie martw się, pokażemy Ci, jak to zrobić.

Po skonfigurowaniu wtyczki AIOSEO musisz udać się do Użytkownicy ” Wszyscy Użytkownicy strony, a następnie kliknij link Edytuj pod nazwiskiem autora.

Edit author profile

Na stronie profilu użytkownika, można zauważyć nowe pola profilu Facebook i Twitter. Wprowadź pełny adres URL do każdego pola.

Facebook and Twitter fields in user profile

Po zakończeniu kliknij przycisk Aktualizuj profil, aby zapisać zmiany.

Teraz musisz wyświetlić te pola jako linki w swoim motywie.

Możesz to zrobić, dodając następujący kod do plików motywów, w których chcesz wyświetlić łącza profilu autora.

<?php 
$twitter = get_the_author_meta ('aioseo_twitter', $post - >post_author);
$facebook = get_the_author_meta ('aioseo_facebook', $post - >post_author );
echo '<a href="' . $ twitter .'"rel=" nofollow"target="_blank" >Twitter</a> | <a href="". $facebook .'"rel=" nofollow"target="_blank" >Facebook</a>';
?> 

Zapisz zmiany i wyświetl post na swojej stronie.

Oto jak to wyglądało na naszej stronie demo.

Author social profile links

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się wyświetlać linki do profilu autora na Twitterze i Facebooku w WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, jak wyświetlać najnowsze tweety lub jak wyświetlać oś czasu Facebooka w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…