Jednym z najprostszych sposobów ochrony witryny przed potencjalnymi hakerami jest wybranie niestandardowej nazwy konta administratora lub super administratora WordPress.

Hakerzy będą mieli trudności z przedostaniem się na twoje konto z żądaniami post do twojego wp-login.php Strona, jeśli nie mogą odgadnąć Twojej nazwy użytkownika. Tworzy to dla nich dodatkowy krok, ponieważ nie będą musieli tylko odgadnąć hasła.

Co zrobić,jeśli nie zmieniłeś nazwy użytkownika administratora podczas tworzenia witryny lub sieci? W tym weekendowym projekcie WordPress pokażę Ci, jak zmienić domyślną nazwę użytkownika zarówno dla instalacji jedno -, jak i wielostanowiskowych, dokonując niewielkiej zmiany w bazie danych.

"Admin" has been entered into the username field in the login form on the wp-login.php page.
Im trudniej hakerom infiltrować Twoją witrynę, tym bezpieczniejsza będzie Twoja witryna. Zmiana domyślnej nazwy użytkownika jest jednym z wielu świetnych sposobów, aby Twoja witryna była trochę bezpieczniejsza.

Wyszukiwanie Nazwy Bazy Danych

Ponieważ musimy wprowadzić niewielkie zmiany w Twojej bazie danych, musisz wiedzieć, jak się nazywa, aby dowiedzieć się, który z nich edytować. Możesz to zrobić, sprawdzając swój wp-config.php plik w katalogu głównym plików WordPress.

W cPanel wybierz Menedżer Plików przycisk pod Pliki sekcji. Jeśli Wybór Katalogu Menedżera Plików pojawi się wyskakujące okienko, wybierz Web Root opcja lub Root Dokumentu dla Twojej witryny na rozwijanej liście.

Wybierz wp-config.php plik i kliknij Edycja przycisk u góry strony. Poszukaj kodu podobnego do poniższego przykładu:

Ładowanie gist a9acf21453e480efed10f44c6948f752

Twoja nazwa bazy danych zostanie wymieniona w trzeciej linii tego przykładu, gdzie your_db jest napisane. Gdy już znasz nazwę swojej bazy danych, możesz zmienić jej tabele.

Pojedyncze Instalacje WordPress

W cPanel kliknij phpMyAdmin przycisk pod Bazy danych na stronie głównej. Wybierz swoją bazę danych z listy po lewej stronie. Następnie zlokalizuj wp_users stół.

The "wp_users" table is highlighted in the list of tables for the selected database.
Jest to jedyna tabela, którą musisz edytować dla pojedynczych instalacji WordPress.

Kliknij na niego i znajdź swoją nazwę użytkownika administratora na liście.

The "Edit" button is highlighted on the line which displays the admin username option in the "wp_users" table.
Jeśli masz więcej niż jednego użytkownika na swojej stronie, Lista ta będzie dłuższa i wyświetli ich wszystkich.

Kliknij na Edycja przycisk do wstawiania wartości do opcji tabela. Wpisz nową nazwę użytkownika w każdym z pól, w których jest wyświetlana.

The name "admin" is highlighted in three options: "user_login, "user_nickname" and "display_name."

Co najmniej musisz edytować user_login pole do zmiany nazwy użytkownika. Jeśli chcesz również zmienić sposób wyświetlania swojej nazwy w interfejsie witryny, Zmień display_name pole.

Na user_nicename pole jest ślimakiem, który pojawi się w adresie URL dla miejsc takich jak strona archiwum autora. To, co tu wpisujesz, nie powinno zawierać spacji.

Zwykle jest to ta sama nazwa użytkownika, ale w przypadkach, gdy Twoja nazwa użytkownika nie wygląda tak przyjaznie dla użytkownika, jak “HeartPrintedUnderpants23”, możesz wybrać inną nazwę, która pojawi się jako ślimak.

Po zakończeniu zapisz wprowadzone zmiany.

The table option drop down lists at the bottom of the page are shown above the "Go" and "Reset" buttons.
Możesz wybrać inną opcję z drugiej rozwijanej listy, jeśli chcesz, ale upewnij się, że pierwsza jest ustawiona na “Zapisz.”

W dolnej części opcji tabeli zobaczysz zestaw rozwijanych pól. Ustaw pierwszy na Zapisz i drugi do Wróć do poprzedniej strony, następnie kliknij Idź. aby zapisać zmiany.

Po wprowadzeniu tych zmian można już korzystać z nowej niestandardowej nazwy użytkownika, aby się zalogować. Jeśli korzystasz z wielu witryn, musisz wykonać jeszcze kilka kroków.

Instalacje Wielostanowiskowe

Aby zmienić nazwę Użytkownika super admin dla swojej sieci, najpierw wykonaj powyższe kroki. Po zakończeniu wróć do listy tabel bazy danych i znajdź wp_sitemeta stół.

The "wp_sitemeta" table is highlighted in the database list for the Multisite.
Jeśli zmieniłeś prefiks tabeli na coś bardziej dostosowanego niż domyślny, część ” wp ” tabeli będzie inna.

Kliknij na niego, aby wyświetlić wszystkie opcje tabeli. Kiedy się załadują, zajrzyj pod meta_key kolumna dla site_admins wiosłować.

The "site_meta" row is highlighted under the "meta_key" column.
Lista opcji tabeli jest znacznie dłuższa niż ta, ale opcja, której potrzebujesz, jest zwykle wyświetlana u góry.

Kliknij na Edycja przycisk po lewej stronie tego rzędu. Następnie zmień wartości swojej nazwy użytkownika Administratora w meta_value pole.

The "Insert" page for the "site_admins" table option is displayed.
Nie musisz zmieniać żadnych innych pól dla tej opcji tabeli.

Są dwie rzeczy, które musisz zmienić. Pierwsza to Twoja nazwa użytkownika. Drugi to wartość liczby znaków Twojej nazwy użytkownika.

Wczytywanie gist 776d24b82e9c9dffd9d31e8fdcec39d0

W powyższym przykładzie pokazana jest domyślna nazwa użytkownika i należy ją zmienić admin i numer pięć który jest wyświetlany przed nazwą. Ponieważ nazwa użytkownika ma pięć znaków, liczba pięć jest wymieniona przed nią.

Ta liczba może być inna dla Ciebie, jeśli Twoja nazwa użytkownika jest dłuższa niż pięć znaków. Na meta_value może również wyglądać inaczej, jeśli masz inne uprawnienia przypisane do konta administratora. Jeśli tak jest, po prostu poszukaj tych samych wartości w kodzie.

Jeśli chcesz zmienić nazwę Użytkownika na “HeartPrintedUnderpants23”, na przykład, zmienisz wartości, aby wyglądały tak:

Ładowanie gist f977612c79561be4e7de24242190fe70

Admin została zmieniona na nową nazwę Użytkownika, a liczba “pięć” została zmieniona na “24”, aby odzwierciedlić liczbę znaków w nowej nazwie użytkownika.

Gdy będziesz zadowolony ze swojej nowej nazwy użytkownika, kliknij Idź. na dole, aby zapisać wprowadzone zmiany.

Wniosek

Jeśli podążałeś za tym, z powodzeniem zmieniłeś domyślną nazwę Użytkownika na niestandardową, wprowadzając kilka drobnych poprawek do bazy danych.

Utrudniłeś również hakerom dostanie się do twojej witryny, ale nie jest to jedyna zmiana, którą powinieneś wprowadzić, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojej witryny.

Jeśli chcesz więcej sposobów, aby Twoja witryna lub sieć była bezpieczniejsza, sprawdź nasze posty Ogranicz dostęp do strony logowania WordPress do określonych adresów IP, WordPress Security Essentials: taktyka zaciemnienia i kopie zapasowe oraz WordPress Security Essentials : budowanie warstwowej obrony, aby wymienić tylko kilka.

Możesz znaleźć jeszcze bardziej pomocne posty, wpisując termin “bezpieczeństwo” w polu wyszukiwania na naszym blogu.

Jeśli chcesz alternatywę, która nie wymaga wprowadzania zmian w bazie danych, istnieje inna opcja. Możesz utworzyć nowego użytkownika i wybrać uprawnienia administratora dla niego. Na koniec możesz usunąć oryginalnego użytkownika administratora.

Pamiętaj tylko, że niektóre wtyczki wymagają dodatkowych uprawnień, których nie można wybrać podczas tworzenia nowego konta administratora. Dlatego zmiana nazwy użytkownika w bazie danych, o której pisaliśmy w tym poście, jest często lepszym rozwiązaniem.

Jaka jest twoja ulubiona opcja zmiany nazwy użytkownika administratora? Próbowałeś to zmienić? Dołącz do rozmowy i podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…