Czy kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, w której musiałeś znać konkretny identyfikator posta WordPress, identyfikator strony, identyfikator kategorii, identyfikator tagu, identyfikator komentarza lub identyfikator użytkownika?

Podczas pracy nad WordPress możesz potrzebować tych identyfikatorów, aby dodać pewne funkcje w swojej witrynie. Niektóre motywy lub wtyczki WordPress mogą poprosić o te identyfikatory, aby włączyć lub wyłączyć niektóre funkcje.

Jeśli zastanawiasz się, co to jest identyfikator, jest to unikalny numer, który identyfikuje konkretny element w bazie danych WordPress. Każdy post, strona, Kategoria, tag, komentarz i użytkownik w WordPress mają swój unikalny identyfikator.

W tym artykule pokażemy, jak znaleźć post, kategorię, tag, komentarze lub identyfikator użytkownika w WordPress.

Finding WordPress Post ID, Category ID, Tag ID, Comment ID, User ID Easily

Jak znaleźć swój identyfikator Posta WordPress i identyfikator strony?

W WordPress posty i strony to dwa główne sposoby dodawania treści. Posty są używane głównie do aktualnych artykułów, podczas gdy strony są używane do statycznych treści.

Czasami możesz filtrować swoje posty i strony lub wykluczać je z niektórych funkcji. W takim scenariuszu możesz potrzebować identyfikatorów postów i stron.

Zacznijmy od tego, jak znaleźć identyfikator posta w WordPress.

Z panelu administracyjnego WordPress przejdź do Posty ” Wszystkie Posty stronę i znajdź post, którego ID potrzebujesz.

Najprostszym sposobem na wyświetlenie identyfikatora posta jest najechanie myszką na tytuł posta.

Gdy to zrobisz, adres URL edycji postu pojawi się w lewym dolnym rogu ekranu. Teraz spójrz na liczbę znajdującą się pomiędzy ‘post=’ i ‘&action.’

WordPress Post ID

Jasne! To Twój Identyfikator posta WordPress.

W powyższym przykładzie jest to 5.

Możesz wyświetlić swój identyfikator postu WordPress również na ekranie edytora postów. Po otwarciu postu do edycji w adresie przeglądarki pojawi się adres URL edycji postu.

WordPress Post ID in Web Browser's Address Bar

Jest to ten sam adres URL, który pojawił się w wyskakującym okienku, gdy kursor myszy znajdował się na tytule postu.

Tak więc liczba, która pojawia się po ‘post=’ i przed ‘& action ‘ jest identyfikatorem post.

Teraz możesz użyć tej samej metody, aby znaleźć identyfikator strony WordPress. Jedyną różnicą jest to, że musisz przejść do menu strony zamiast postów.

WordPress Page ID

Na przykład identyfikator strony na powyższym zrzucie ekranu wynosi 32.

Jak znaleźć identyfikator kategorii WordPress i identyfikator tagu?

Kategorie i Tagi są używane do sortowania treści w WordPress.

Czasami może być konieczne znalezienie kategorii lub identyfikatora tagu, aby dodać funkcję wtyczki.

Znalezienie identyfikatora kategorii WordPress, identyfikatora tagu lub innego niestandardowego identyfikatora taksonomii w WordPress jest bardzo podobne do znalezienia identyfikatora posta.

Spójrzmy na to.

Po pierwsze, musisz odwiedzić Posty ” Kategorie z panelu administracyjnego WordPress. Gdy zobaczysz listę kategorii, najedź myszą na tytuł kategorii, którego ID szukasz.

Teraz możesz zobaczyć adres URL edycji kategorii pojawiający się w wyskakującym okienku w lewym dolnym rogu ekranu.

WordPress Category ID

Twój Identyfikator kategorii znajduje się w adresie URL. Jest to liczba, która pojawia się po ‘ category & tag_ID=’ i przed ‘& post_type’. Na powyższym zrzucie ekranu Twój Identyfikator kategorii WordPress to 2.

Możesz również wyświetlić identyfikator kategorii WordPress, edytując go. Po prostu otwórz kategorię do edycji, a zobaczysz identyfikator kategorii na pasku adresu przeglądarki.

WordPress Category ID in Web Browser's Address Bar

Jest to ten sam adres URL, który pojawił się po najechaniu myszą na tytuł kategorii. Oznacza to, że ID kategorii jest liczbą pomiędzy ‘category&tag_ID=’ i ‘&post_type’, która wynosi 2.

Możesz zauważyć, że nawet jeśli edytujemy kategorię, WordPress nadal wyświetla identyfikator kategorii jako tag_ID. Nie daj się zwieść.

Wszystkie kategorie i Tagi są w rzeczywistości terminami wewnątrz taksonomii WordPress. Ten sam edytor zajmuje się nimi.

Teraz możesz znaleźć swój identyfikator tagu WordPress również w podobny sposób. Odwiedź Posty ” Tagi, a następnie najedź myszą na znacznik, którego identyfikator chcesz wyświetlić.

Po zakończeniu URL edycji tagu pojawi się w lewym dolnym rogu ekranu.

WordPress Tag ID

W adresie URL unikalny numer pomiędzy ‘ tag & tag_ID=’ i ‘& post_type ‘ to Twój Identyfikator tagu. Na powyższym zrzucie ekranu 9 to Twój Identyfikator tagu.

Jak znaleźć identyfikator komentarza w WordPress?

Aby znaleźć identyfikator komentarza, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do sekcji komentarzy w panelu administracyjnym WordPress. Następnie zobaczysz listę komentarzy na swojej stronie.

Po prostu najedź kursorem myszy na link “Edytuj” pod żądanym komentarzem. Następnie zobaczysz adres URL edycji komentarza w lewym dolnym rogu ekranu.

WordPress Comment ID

Twój Identyfikator komentarza WordPress znajduje się na końcu adresu URL, po ‘ editcomment & c=.’Na powyższym zrzucie ekranu Twój Identyfikator komentarza to 4.

Podobnie jak w przypadku postów, stron, kategorii i tagów, możesz również otworzyć stronę edytora komentarzy, aby wyświetlić identyfikator komentarza.

Na stronie edytora komentarzy można znaleźć identyfikator komentarza na końcu adresu URL edycji komentarza.

WordPress Comment ID in Web Browser's Address Bar

Jak znaleźć identyfikator użytkownika w WordPress?

Podobnie jak inne elementy, które omówiliśmy powyżej, możesz również znaleźć identyfikator użytkownika, patrząc na adres URL edycji użytkownika lub edytując go.

Przejdź do Użytkownicy ” wszyscy użytkownicy i najedź myszką na nazwę użytkownika. WordPress wyświetli adres URL edycji użytkownika w małym wyskakującym okienku w lewym dolnym rogu ekranu.

WordPress User ID

Numer, który pojawia się po “user_id=” i przed “& wp ” to Twój identyfikator użytkownika WordPress. Na powyższym zrzucie ekranu identyfikator użytkownika to 3.

Identyfikator użytkownika można znaleźć również na stronie edytora użytkownika. Kliknij łącze Edytuj pod nazwą użytkownika. Następnie WordPress otworzy profil użytkownika i możesz uzyskać identyfikator użytkownika z paska adresu przeglądarki.

WordPress User ID in Web Browser's Address Bar

Jeśli próbujesz znaleźć własny identyfikator użytkownika, WordPress otworzy Edytor profilu bez identyfikatora użytkownika w adresie URL.

Aby znaleźć własny identyfikator użytkownika, przejdź do Użytkownicy ” Wszyscy Użytkownicy. WordPress wyświetli listę autorów z liczbą napisanych postów obok.

Najedź myszą na liczbę napisanych postów, a zobaczysz adres URL edycji autora w lewym dolnym rogu ekranu. Adres URL zawiera identyfikator autora.

Your User Profile ID in WordPress

Alternatywnie możesz kliknąć liczbę napisanych postów, a następnie WordPress przekieruje Cię na stronę z listą wszystkich postów napisanych przez Ciebie. Tutaj możesz uzyskać identyfikator użytkownika z paska adresu przeglądarki, ponieważ będzie on wyświetlany jako autor, w ten sposób:

Your User Profile ID in WordPress - On Browser's Address Bar

W tym przykładzie ID użytkownika (autora) wynosi 1.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć post, kategorię, tag, komentarze i identyfikator użytkownika w WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat podstawowej edycji obrazu w WordPress (przycinanie, obracanie, skalowanie, odwracanie).

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…