Jeśli jesteś zapalonym użytkownikiem WordPress, już wiesz, że jest to największe narzędzie do publikowania i CMS na planecie Ziemia.

Ale czasami fajnie jest schrupać kilka liczb i przypomnieć sobie, ile tyłków naprawdę kopie WordPress.

Amazing facts and statistics about WordPress
WordPress “Wow Factor”

Przeszukałem interwebs dziś rano i wykopałem trochę zabawnych faktoidów. Te samorodki danych naprawdę ilustrują zawrotne wyżyny, które osiągnęła społeczność WordPress. Smacznego!

Kilka statystyk WordPress…

  • WordPress 3.3 został pobrany ponad 12 milionów razy. Ta najnowsza wersja oprogramowania została wydana 12 grudnia 2011, co daje średnią liczbę 105,263 pobrań dziennie.

 

  • 16% wszystkich stron internetowych działa na WordPress w 2012 roku. To około 58 000 000 miejsc.

 

  • Indonezyjczycy są najbardziej płodnymi użytkownikami WordPressa na świecie. WordPress.org jest to ósma najpopularniejsza strona internetowa w Indonezji. Jest to natomiast 21. miejsce pod względem popularności w Stanach Zjednoczonych i 18.w Wielkiej Brytanii.

 

  • WordPress posiada 53,8% udziału w rynku systemów zarządzania treścią. Ponad połowa wszystkich webmasterów korzystających z wszelkiego rodzaju CMS wybrała WordPress. Joomla, najbliższy konkurent WordPress pod względem popularności, posiada zaledwie 9,2% rynku CMS. Drupal zajmuje trzecie miejsce z wynikiem 6,7%.

 

  • WordPress został przetłumaczony i zlokalizowany na co najmniej 73 różne języki. Zostało to osiągnięte całkowicie na zasadzie wolontariatu, przez pasjonatów WordPressa we wszystkich częściach świata.

 

  • Istnieją wtyczki 19,017 swobodnie dostępne w katalogu wtyczek WordPress. W sumie te wtyczki zostały pobrane ponad 285 000 000 razy, lub prawie jedno pobranie dla każdego obywatela Stanów Zjednoczonych.

 

  • Ponad 20 000 ludzi żyje z WordPress. Programiści, projektanci, konsultanci, blogerzy i niezliczeni inni profesjonaliści wykorzystują swoje umiejętności WP, aby położyć chleb na stole.

 

  • Mówiąc o tym, umiejętności WordPress są bardziej pożądane niż kiedykolwiek. Według najnowszego internetowego raportu o zatrudnieniu w Elance.com, Programiści WordPress zajmują drugie miejsce na liście 100 najbardziej poszukiwanych freelancerów. Generyczni Programiści PHP na pierwszym miejscu.

 

Do ciebie-masz jakieś zabawne statystyki WordPress w rękawie? Zostaw komentarz pod tym artykułem i podziel się swoją dziwaczną mądrością z tłumem.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Torbein.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…