Podobnie jak wielu ludzi, zacząłem od WPMU DEV z powodu jednej wtyczki. Ale przez lata doceniłem znacznie więcej o moim członkostwie-nie tylko szeroką gamę wtyczek, ale także inne funkcje.

Jeśli myślałeś o wykupieniu subskrypcji programistycznej WPMU, możesz się zastanawiać, co otrzymasz za ciężko zarobioną gotówkę i jakie korzyści są dla ciebie. W tym poście mam nadzieję przedstawić niektóre z funkcji, które uznałem za najbardziej przydatne, aby pomóc Ci zdecydować, czy subskrypcja będzie dla ciebie odpowiednia.

Uwaga: jestem niezależnym programistą i pisarzem stron internetowych, a nie pracownikiem WPMU DEV. Ten post będzie z perspektywy kogoś (mnie), który korzysta z wtyczek i usług WPMU DEV w swojej działalności, i poda przykłady z prawdziwego świata. Nie zamierzam cię mocno sprzedawać!

Punkt Wyjścia-Wtyczki

Po raz pierwszy natknąłem się na WPMU DEV około czterech lat temu, kiedy szukałem wtyczki forum wsparcia. Uruchamiałem startup, aby udostępniać strony internetowe szkołom (startup upadł, ale wiele się z niego nauczyłem), który był oparty na instalacji Multisite. Chciałem systemu, z którego moi klienci mogliby zadawać pytania i prosić o pomoc. Miałem również klientów, dla których zarządzałem treścią ich witryny i chciałem, aby mogli przesyłać dokumenty i obrazy, które następnie dodam do witryny.

Po uczciwej trochę googlowania, i kilka nieudanych prób i błędów z bbPress, natknąłem się na wtyczkę systemu wsparcia. Był dostępny na bezpłatnej wersji próbnej, więc zainstalowałem go, aby zobaczyć, jak to będzie działać.

Support system plugin page on WPMU DEV website
Strona wtyczki systemu wsparcia na stronie WPMU DEV

Jak jestem pewien, że nie będziesz zaskoczony, aby dowiedzieć się, mam na dobrze z wtyczki. Uważam, że jest to świetny sposób na komunikowanie się z moimi klientami bez konieczności radzenia sobie z montowaną skrzynką odbiorczą. Więc kiedy nadszedł czas, zapłaciłem za wtyczkę. W tamtych czasach można było kupić tylko jedną wtyczkę rocznie – miałeś dostęp do kodu, który kupiłeś na zawsze, ale jeśli chciałeś bieżących aktualizacji i wsparcia, zapłaciłeś subskrypcję.

Po pewnym czasie zdałem sobie sprawę, że potrzebuję więcej wtyczek, a WMPU dev miał takie, które spełniały moje potrzeby. Kiedy miałem ich pewną liczbę, sensowne było uzyskanie członkostwa WPMU DEV. W tym czasie kupiło mi to dostęp do sterty wtyczek, kilku motywów (teraz wycofanych) i forów wsparcia.

Dla mnie subskrypcja WMPU DEV jest warta mosey właśnie za to. Jeśli myślisz, co możesz wydać na roczną subskrypcję tylko jednej z innych komercyjnych wtyczek, stanowi to wielką wartość. Z biegiem czasu dodałem wtyczki do moich stron klientów, w tym Defender, Hummingbird, Snapshot Pro (nadal moja ulubiona wtyczka do tworzenia kopii zapasowych dla wielu witryn), WP Smush Pro i Smartcrawl Pro. Są to wtyczki, które instaluję na każdej nowej stronie klienta lub w sieci Multisite, na której hostuję większość moich stron klientów. Współpracują ze sobą, nie powodując żadnych konfliktów i nad potężnymi możliwościami. Dzięki nim witryny moich klientów są bezpieczne, szybkie i przyciągają do nich ruch.

Defender plugin page on WPMU DEV website
Jeśli zainstalujesz tylko jedną wtyczkę, zrób to Defender. Zapewni to bezpieczeństwo Twojej witryny.

Z czasem zastąpiłem inne wtyczki na moich stronach klienckich (w tym wtyczki bezpłatne i premium) WPMU DEV. To dlatego, że wiem, że kiedy je aktualizować, żaden nie będzie konflikt z innymi. Zostały one opracowane do współpracy, co sprawia, że proces aktualizacji jest znacznie płynniejszy. Nie używam tylko tych, o których wspomniałem powyżej; to mój rdzeń.

Ale od czasów, kiedy zacząłem z wtyczkami WPMU DEV, subskrypcja stała się warta o wiele więcej…

Nie Tylko Pluginy-Hub

Muszę przyznać, że nie zacząłem od razu od piasty. Byłem zajęty pracą na stronach klientów i pisaniem artykułów i nie miałem czasu poświęcić na przygotowanie wszystkiego.

Ale teraz wszystkie moje witryny współpracują z hubem i daje mi to jedno miejsce, do którego mogę się udać, aby sprawdzić stan moich witryn i zarządzać nimi. Dla kogoś takiego jak ja, który ma wiele stron zarówno dla siebie, jak i moich klientów, oznacza to oszczędność czasu.

The Hub on the WPMU DEV website
Centrum na stronie WPMU DEV

Korzystanie z koncentratora oznacza, że na pierwszy rzut oka mogę sprawdzić czas pracy moich witryn, kopie zapasowe, bezpieczeństwo, wydajność i inne. Wszystko w jednym miejscu.

Niewiele więcej mogę powiedzieć o koncentratorze – musisz go wypróbować, aby się z nim uporać, a jest bardzo prosty w użyciu. Szczególnie podoba mi się fakt, że zawiera kopie zapasowe w chmurze za pomocą Snapshot Pro, ponieważ daje mi to spokój posiadania drugiej lokalizacji, w której przechowywane są moje kopie zapasowe, oprócz tych, które włączam we wtyczce.

Gdy coś pójdzie nie tak-fora wsparcia

Fora wsparcia deweloperów WPMU to kolejna funkcja warta subskrypcji, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w WordPress i potrzebujesz wskazówek.

Czy wiesz, że fora wsparcia WPMU DEV obsługują nie tylko nasze własne wtyczki, ale także inne wtyczki i sam WordPress? Myślę, że wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale ma to duże znaczenie dla tego, jak przydatna jest usługa. Nie musisz iść do jednego miejsca dla wsparcia WordPress, a drugiego dla wsparcia wtyczek-masz to wszystko tutaj.

Expert 24/7 Live WordPress Support
Uzyskaj Wsparcie Expert 24/7 Na Żywo WordPress

Oczywiście, fora wsparcia w witrynie WordPress są świetne i są bezpłatne. Ale ponieważ są oni Wolni i zatrudniani głównie przez wolontariuszy, możesz chwilę poczekać na odpowiedź. A kiedy to zrobisz, czasami istnieje założenie, że Twój poziom zrozumienia będzie większy niż to, co mogłoby być. Widziałem odpowiedzi na forach wsparcia WordPress, które nie mają dla mnie sensu i pracuję z WordPressem od lat. Jeśli jesteś nowicjuszem, możesz być niechętny poproszeniu kogoś o wyjaśnienie odpowiedzi, a ta osoba może nawet nie wrócić, aby odpowiedzieć po raz drugi.

Z WPMU DEV support fora, masz ludzi, którzy zostali zrekrutowani i przeszkoleni, aby pomóc ludziom na wszystkich poziomach rozwoju w odniesieniu do WordPress, a jeśli ich odpowiedzi nie mają sensu dla Ciebie, możesz poprosić ich o odpowiedź ponownie w prostszym języku angielskim!

Nauka z Akademią

Kolejną nowszą korzyścią z subskrypcji WMPU Dev jest Akademia. Muszę przyznać, że mam tu pewne uprzedzenia, ponieważ sam stworzyłem kilka kursów Akademii, ale opinie, które widziałem na te kursy, były zdecydowanie pozytywne. Kursy dają możliwość zagłębienia się w Temat na głębokości, której możesz nie być w stanie zrobić tutaj na blogu, i dają interaktywne quizy na końcu każdego modułu, aby sprawdzić swoją naukę, a także treści wideo.

The WMPU DEV Academy
Dowiedz się WordPress w WMPU Dev Academy

Wiem, że powinienem bardziej korzystać z Akademii – jeśli przeczytasz mój ostatni post na temat przyszłości WordPressa, będziesz wiedział, że muszę rozwijać swoje umiejętności Javascript. Muszę umieścić kurs Javascript dla programistów WordPress na mojej liście todo!

The WhiP-najlepszy sposób, aby być na bieżąco z WordPress

I na koniec przejdźmy do jednego z najbardziej rozrywkowych i pouczających aspektów członkostwa w WMPU DEV-The WhiP. Jest to codzienny biuletyn pełen wiadomości, fragmentów i linków do postów, samouczków i filmów, które pomogą Ci rozwinąć umiejętności WordPress i być na bieżąco z tym, co dzieje się w społeczności.

WhiP Newsletter from WPMU DEV
Biuletyn WhiP Dzieli Się Wiadomościami WordPress

Istnieją inne biuletyny tam, ale niektóre są bardzo drogie, a inne są podstawowe. Bicz jest darmowy, o ile mi wiadomo, ponieważ jest dołączony do mojego członkostwa WPMU DEV. Zapewnia linki nie tylko do treści na tym blogu, ale do innych blogów w Internecie (bez skrupułów dotyczących linkowania do stron konkurencji, których inne biuletyny nie zawsze mają).

Bat zawiera również codzienny link do czegoś zabawnego lub dziwacznego-nie jestem pewien, jak pisarzom udaje się wymyślić te dzień po dniu, ale są doskonałym źródłem chichotu lub chwili ” wow ” w ciągu dnia roboczego. W tym tygodniu dał mi link do fałszywej prelekcji TED o niczym.

Więc to właśnie daje subskrypcja WPMU DEV

To obejmuje wszystkie korzyści, które daje mi subskrypcja WPMU DEV. To będzie inne dla innych ludzi – możesz mieć różne wtyczki, które uznasz za przydatne, lub możesz szeroko korzystać z Akademii.

Tak czy inaczej, dla mnie to świetna wartość. Nie powiem ci, czy się zapisać, czy nie – ale mam nadzieję, że ten post pomógł Ci podjąć decyzję w ten czy inny sposób.

Jak zacząłeś korzystać z WPMU DEV? Jakie były niektóre z rzeczy, które znalazłeś w swojej subskrypcji, które dodały wartość do twojej witryny WordPress? Dajcie znać w komentarzach!

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…