Potrzebujesz korzystać z WordPress w podróży? Dowiedz się, jak tworzyć, publikować, czytać, udostępniać treści i uzyskiwać dostęp do witryny w dowolnym miejscu za pomocą aplikacji mobilnej WordPress na Androida i iPhone ‘ a.

Nie brakuje statystyk dotyczących korzystania z urządzeń mobilnych, które mówią nam, że więcej osób na całym świecie uzyskuje dostęp do informacji i pracuje z ich urządzeń mobilnych. W rzeczywistości szybki rzut oka na nasze własne analizy mówi, że co najmniej jedna na dziesięć osób odwiedzających naszą witrynę przegląda naszego bloga z urządzenia mobilnego.

Nie ma wątpliwości, że jeśli pracujesz dzień w dzień z WordPress, będziesz chciał mieć możliwość robienia rzeczy takich jak dodawanie lub edytowanie treści, wyświetlanie zamówień w sklepie eCommerce WordPress, odpowiadanie na komentarze i inne z telefonu komórkowego lub tabletu.

W tym samouczku przyjrzymy się, jak korzystać z aplikacji mobilnej WordPress i porównamy korzystanie z aplikacji, aby uzyskać dostęp do witryny WordPress bezpośrednio za pośrednictwem mobilnej przeglądarki internetowej.

Aplikacja mobilna WordPress na iPhone ‘ a i Androida

WordPress Mobile App screen displayed on iPhone and Google pixel phones.
Aplikacja mobilna WordPress umożliwia dostęp do witryny WordPress i pracę nad nią z telefonów z systemem iOS i Android.

Aplikacja mobilna WordPress jest rozwijana i utrzymywana przez Automattic (firmę, która jest właścicielem WordPressa) i można ją pobrać na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS.

WordPress Mobile App screenshot from Google Play Store.
Pobierz i zainstaluj aplikację mobilną WordPress, tak jak każda inna aplikacja. Obraz: Sklep Google Play.

Aplikacja dla WordPress instaluje się tak jak każda inna aplikacja. W zależności od urządzenia pobierz aplikację z Google Play lub Apple Store. W tym samouczku użyję mojego telefonu z Androidem, aby udostępnić Ci zrzuty ekranu.

Po zainstalowaniu aplikacji możesz dodać wiele witryn ze swojego WordPress.com konto lub samodzielnie hostowana witryna WordPress. Po prostu wybierz typ witryny, który chcesz dodać, i przejdź przez ekrany konfiguracji, aby wprowadzić swoją witrynę i dane logowania.

Illustration of mobile device with WordPress Mobile app 'add site' screen.
Dodaj wiele witryn WordPress do aplikacji mobilnej z WordPress.com i stron hostowanych samodzielnie.

Interfejs aplikacji WordPress zawiera proste i łatwe menu, które pozwala zarządzać witryną lub blogiem “w podróży”. W zależności od rodzaju strony, nad którą pracujesz (WordPress.com lub własna witryna), zostaną wyświetlone różne elementy menu.

WordPress Mobile App menu.
Aplikacja WordPress ma proste i łatwe menu.

Główny ekran na stronie głównej aplikacji jest podzielony na następujące sekcje:

Statystyki

Będziesz musiał zainstalować wtyczkę Jetpack (również opracowaną przez Automattic), aby uzyskać dostęp do statystyk za pośrednictwem aplikacji. Jak widać na forum naszego użytkownika, nie wszyscy chętnie instalują Jetpack na swoich stronach, więc możesz lub nie chcesz tego robić. W rzeczywistości, jeśli szukasz sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa swojej witryny, poprawę optymalizacji, zwiększenie SEO, wykonywanie kopii zapasowych, a nawet skonfigurowanie monitorowania czasu pracy, zalecamy zostanie członkiem WPMU DEV i zainstalowanie naszego kompleksowego pakietu wtyczek (otrzymasz większość funkcji oferowanych przez Jetpack bez konieczności wpisywania emotikonów frowny-face, gdy potrzebujesz wsparcia wtyczek.)

Mimo to aplikacja WordPress wyświetla wiele przydatnych statystyk, w tym dzienne, tygodniowe, miesięczne i roczne widoki postów, stron i autorów, statystyki odwiedzających, liczbę polubień i komentarzy, polecających, kliknięć, krajów, haseł wyszukiwania i dodatkowych spostrzeżeń.

Publikuj

Ta sekcja aplikacji Umożliwia wyświetlanie postów na blogu, mediów, stron i komentarzy. Po wybraniu opcji możesz wykonywać dodatkowe operacje, takie jak wyświetlanie, edytowanie lub usuwanie postów i stron (w tym dodawanie tagów, kategorii i obrazów), odpowiadanie na komentarze, edytowanie, pobieranie i udostępnianie multimediów itd. Aplikacja aktualizuje witrynę o wszelkie wprowadzone zmiany.

Konfiguracja

W zależności od tego, czy zainstalowałeś wtyczkę Jetpack, czy nie i przeglądasz witrynę z WordPress.com lub własnej instalacji hostowanej WordPress, Ta sekcja pozwala skonfigurować różne ustawienia. Na przykład w witrynie hostowanej samodzielnie można skonfigurować podstawowe ustawienia ogólne, pisanie i dyskusje.

Zewnętrzne

Ta sekcja pozwala wyświetlić witrynę lub zalogować się do pulpitu WordPress za pomocą przeglądarki mobilnej. Następnie możesz pracować na swojej stronie tak samo, jak gdybyś uzyskał dostęp do Pulpitu nawigacyjnego z komputera stacjonarnego lub laptopa.

Dodatkowe Funkcje Aplikacji

Oprócz wykonywania zadań administracyjnych w witrynie WordPress, aplikacja WordPress pozwala również śledzić inne witryny hostowane na WordPress.com blogowanie społeczności, konfigurowanie przycisków udostępniania społecznościowego, automatycznego udostępniania i publikowania w mediach społecznościowych, wyświetlanie komentarzy i powiadomień o działaniu witryny, Edycja profilu i konfigurowanie innych ustawień aplikacji.

Dlaczego Warto Korzystać Z Aplikacji Mobilnej WordPress?

Czy musisz korzystać z aplikacji mobilnej WordPress, aby pracować na swojej stronie WordPress podczas ” w podróży?’

Nie. Większość motywów WordPress jest mobilna, więc możesz po prostu zalogować się do witryny WordPress bezpośrednio z urządzenia mobilnego za pomocą dowolnej mobilnej przeglądarki internetowej, takiej jak Google Chrome, Safari itp. bez przechodzenia przez aplikację WordPress.

W rzeczywistości jest to naprawdę miłe doświadczenie!

WordPress admin on a mobile device.
Obszar administracyjny WordPress wyświetlany na urządzeniu mobilnym.

Jednak, jak wspomniano wcześniej, aplikacja mobilna WordPress zapewnia link do panelu administracyjnego witryny WordPress za pośrednictwem sekcji “zewnętrzny”, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do Pulpitu nawigacyjnego swojej witryny z aplikacji, Jeśli chcesz, lub zalogować się do obszaru administracyjnego bezpośrednio za pomocą przeglądarki internetowej.

Ponadto bardzo łatwo jest przełączać witryny, którymi zarządzasz za pomocą aplikacji, a to z pewnością zapewnia bardziej “natywne” doświadczenie – plus jeden, który jest o wiele szybszy, jeśli korzystasz z wolnego połączenia internetowego.

Ostatecznie, to zależy od Ciebie. Jeśli masz zainstalowaną wtyczkę Jetpack i chcesz szybko i skutecznie wyświetlać statystyki lub publikować treści na swoim blogu podczas poruszania się, pracy zdalnej, podróży do iz różnych lokalizacji oraz bycia w podróży, zainstaluj aplikację WordPress i skorzystaj z wygody prostszego interfejsu i funkcji udostępnianych przez Jetpack. W przeciwnym razie po prostu zaloguj się do Pulpitu nawigacyjnego bezpośrednio z urządzenia mobilnego.  WordPress daje Ci to, co najlepsze z obu światów.

Illustration of mobile device with Add new WordPress Post screen.
Aplikacja mobilna WordPress zapewnia szybki i wygodny sposób blogowania w podróży.
Pobrałeś już aplikację mobilną WordPress? Jak znaleźć za pomocą aplikacji z WordPress? Podziel się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…