Prawdopodobnie najbardziej złowieszcze wyzwanie, przed którym stoisz, jeśli chodzi o prowadzenie własnego biznesu online, jest chyba najbardziej oczywiste-w rzeczywistości tego nie zrobisz.

Szczerze mówiąc, nie uwierzysz, jak często to się zdarza. Absolutnie nie brakuje dobrych pomysłów i bardzo niewiele, które są bardziej zabawne niż dyskutowanie, planowanie, badanie i spekulowanie o tym, jak mogą one działać. Ale jeśli chodzi o realizację Twojego pomysłu, będzie absolutna burza rzeczy, które staną ci na drodze.

Dodaliśmy kilka nowych kursów do Akademii! Dlaczego nie spróbować-całkowicie za darmo!DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Najpierw niepokój. Czy ten pomysł jest dobry? Jesteś w stanie to tam umieścić? Co Twoi przyjaciele / rodzina / koledzy / rówieśnicy pomyślą o tobie, jeśli ulegnie awarii i spaleniu?

Byłbyś zdumiony, jak paraliżujące jest to dla większości ludzi.

A Wracając do mojego postu marketingowego, kiedy już faktycznie zrealizujesz swój pomysł, czy jesteś szczęśliwy, że go tam umieścisz? Czy po prostu wymaga to jeszcze jednej funkcji, jeszcze jednego ulepszenia, jeszcze jednego … czegoś? Nazwałbym to horrorem rzeczywistości.

Kiedy już wpadłeś na ten pomysł, przedyskutowałeś go z ludźmi, którzy się dla Ciebie liczą, włożyłeś w to tyle czasu i wysiłku, że masz coś, co mogłoby się tam udać, testowanie tego w realnym świecie jest przerażająco straszną rzeczą, ponieważ wszystkie Twoje marzenia i nadzieje mogą być (i spójrzmy prawdzie w oczy, najprawdopodobniej zostaną) całkowicie przeryte.

Jest o wiele więcej powodów psychologicznych nie aby uruchomić niż na zrób to.

Ponieważ, o ile nie masz zdumiewającej kombinacji szczęścia i talentu (nie masz), zawiedziesz.

Ale chodzi o to, że w porządku. To ważne.

W rzeczywistości jest to praktycznie wymóg, jeśli chodzi o sukces w dowolnym kontekście online, a co jest lepszego miejsca, aby to zrobić, niż miejsce, które pozwala szybko zawieść, szybko się zmienić i spróbować ponownie bez zmniejszania rodziny do nędzy.

Oto kilka przykładów z mojego doświadczenia, szczególnie wokół rozpoczęcia (mam stosy więcej niepowodzeń na później), dlaczego były ważne i co z nich wyciągnąłem.

Mam nadzieję, że podzielicie się swoimi doświadczeniami z porażki, a co ważniejsze, przygotujcie się na to, zmieniajcie, obracajcie, zamykajcie i spróbujcie ponownie. Warto!

To jest fith post w naszej pięcioczęściowej serii o rozpoczęciu pracy z biznesem online.

 • Wystarczająco Ekspert? Wystarczająco Niszowe? Wystarczająco Nowy? Zakładanie Biznesu Internetowego, Część 1
 • Marketing, Marketing I Marketing – Rozpoczęcie Działalności W Internecie, Część 2
 • Nie jesteś deweloperem? Sztuka zdalnego zatrudniania-zakładanie biznesu internetowego, Cz. 3
 • Zdalne Zarządzanie Zespołem #101-Rozpoczęcie Działalności Internetowej, Część 4
 • Nie rób tego w ten sposób: lekcje z popełniania błędów (i dlaczego też powinieneś spróbować) – zakładanie biznesu internetowego, Część 5

Nasze ostatnie pytania z serii

Not-At-All-Blogsavvy

Jest to prawie moja pierwsza próba zarabiania pieniędzy przez internet 10 dziesięć lat temu (gulp).

blogsavvy

Pomysł był całkiem fajny; zaczynałem się dość poznawać z blogami, były to dość gorące rzeczy w pewnych kręgach i dlatego z pewnością mogłem popracować nad doradztwem, warsztatami, a nawet strategią wokół tematu.

Potrzebowałem tylko porządnych postów, odpowiednich linków i trochę organicznego ruchu, który przekształciłby się w biznes.

Co oczywiście nie… miałem dokładnie jeden zapytanie w całej historii strony. Umówiłam się z nim na drodze, a on okazał się kompletnym marnotrawcą czasu.

Ale to był bezcenne uczenia się doświadczenia, ponieważ z niego wypracowałem:

 • Nikt nie chce znaleźć “konsultanta”, czy jest po “strategii”, ludzie chcą tylko konkretnych wyników
 • Wszystko jest dobrze i dobrze, że ruch, ale około 0,5% jest w Melbourne i nie można podróżować
 • I Ja było w stanie uzyskać linki i ruch; opracowałem kilka metod, które później ustawiły wpmu.org in really good stead

Dodatkowo kosztowało mnie to cenę jednej nazwy domeny, trochę pisania (co, jak powiedziałem, było świetnym szkoleniem na przyszłość) i trochę wspólnego hostingu.

Edublogs: Powered By Drupal

Niestety archive.org nie ma dokładnego chwytu, ale możesz mi wierzyć na słowo, Edublogs.org pierwszym wcieleniem była strona Drupala, którą mgliście próbowałem skonfigurować jako pewnego rodzaju społeczność blogów edukacyjnych.

Yep, I actually set up Edublogs on Drupal.
Tak, założyłem Edublogs na Drupalu.

Cóż, pomyślałem, że mam nazwę domeny (kupiłem ją wyłącznie podczas przeglądania nazw domen bez określonego celu) i równie dobrze mogę spróbować czegoś z nią.

Więc dlaczego nie strona, gdzie edubloggers może spędzać czas i rozmawiać ze sobą.

Najwyraźniej nikt nie chciał tego zrobić.

Mieli już swoje blogi, nie chcieli utknąć w jakiejś dziwnej społeczności, nie było powodu, a także, pieprz się, zrobimy swoje, dziękuję bardzo.

Co prawdopodobnie oznaczało kilka zmarnowanych dni konfigurowania, poprawiania, a następnie “uruchamiania” – Czytaj: “zamieszczanie informacji” – strona.

I, jak na ironię, to doświadczenie dało mi o wiele lepszy pomysł na to, jak połączyć Edubloggers, w szczególności będąc Edublogs Awards – zadziwiająco nadal trwa (i co było i pozostaje świetną drogą do promocji samego Edublogs).

Pewnie, możesz to studiować, a ja pewnie powinienem, ale nic tak naprawdę nie przebije doing it żeby dowiedzieć się, co działa, a co nie.

The Madness of Blogs.mu

I przywołując z tyłu, coś, co faktycznie kosztowało sporo czasu i pieniędzy, a także dało mi moją pierwszą naprawdę katastrofalną publiczną porażkę, początek blogowania: Stwórz własne sieci blogowe, w których ludzie mogą tworzyć blogi, również znane jako Blogs.mu (muszę kochać te Mauritiańskie nazwy domen!)

blogsmu480

Zrobiliśmy więc coś naprawdę niesamowitego, co nie było w żaden sposób tak proste, jak dziś.

Podobał mi się nawet projekt, został wyposażony w integrację z PayPal i weszliśmy do Mashable! Tak, Mashable!

To było nowe, ekscytujące, to był początek lata (w każdym razie down under) i wszystko było możliwe.

A jedyne co ktoś kiedykolwiek stworzył to sieć boczkowych blogów 😀

Co było rozczarowujące, ale nie do końca, po namyśle, zaskakujące.

Widzicie, nikt, dosłownie nikt, nigdy nie wyraził zapotrzebowania na tego rodzaju rzeczy. Motywowany był wyłącznie strachem, a mianowicie strachem związanym z przyszłością Edublogs Campus (hostowana wielostanowiskowa wersja Enterprise Edublogs, obecnie zwana CampusPress).

Gdyby ktoś mógł zaoferować kampusy za darmo, albo znacznie mniej, niż ja je dostarczałem, to bylibyśmy w tarapatach … więc zróbmy to sami.

Ale oczywiście użytkownicy CampusPress nie chcą instalować i zarządzać własnymi konfiguracjami, chcą Umów SLA, chcą ludzi, na których mogą polegać, aby zadzwonili w środku nocy, chcą, aby wszystko było załatwione i chętnie za to zapłacą. Nie byliśmy narażeni na żadne ryzyko, tylko na ryzyko marnowania naszego czasu.

Więc lekcje tutaj były o powód, aby ustawić coś i być realistyczne i jasne, co ludzie naprawdę chcą.

I w końcu po prostu cierpiał trochę krwawy nos i udał się do prawdopodobnie sprzedać wystarczająco dużo projektu jako motywy w WPMU DEV, aby pokryć kilka kosztów. To był naprawdę ładny projekt na 2009 rok!

Co pozostawia Ci jedną opcję: pęknij

Mówiąc prościej, gdybym nie spróbował powyższych, zwłaszcza pierwszych dwóch, jest bardzo mało prawdopodobne, że napiszę to z pozycji posiadania dwóch całkiem niesamowitych firm, takich jak ja dzisiaj.

Oczywiście, po drodze nauczyło się wiele więcej lekcji i tak, jestem pewien, że gdybym był lepszym uczniem, popełniłbym mniej błędów(i tak nadal jest!), ale ryzykując powtórzenie się, nie ma absolutnie nic takiego, jak doświadczenie, które pomoże Ci we właściwym kierunku.

A kiedy jedynym kosztem jest często twoje ego lub Twoje marzenia, które są trochę przerywane na chwilę, warto zaryzykować.

O czym również będziemy rozmawiać w naszej sesji pytań i odpowiedzi na żywo w środę o 19: 00 w USA EST. Później dodamy pytania i Odpowiedzi do tego postu. Zapraszam więc i zadaj pytanie odnośnie tego posta lub innych, które zeszły w tej serii, lub po prostu patrz jak nam się nie udaje i flądrujemy, gdy staramy się uzyskać ten format:)

Jest to piąty post w naszej pięcioczęściowej serii o rozpoczęciu pracy z biznesem online.

 • Wystarczająco Ekspert? Wystarczająco Niszowe? Wystarczająco Nowy? Zakładanie Biznesu Internetowego, Część 1
 • Marketing, Marketing I Marketing – Rozpoczęcie Działalności W Internecie, Część 2
 • Nie jesteś deweloperem? Sztuka zdalnego zatrudniania-zakładanie biznesu internetowego, Cz. 3
 • Zdalne Zarządzanie Zespołem #101-Rozpoczęcie Działalności Internetowej, Część 4
 • Nie rób tego w ten sposób: lekcje z popełniania błędów (i dlaczego też powinieneś spróbować) – zakładanie biznesu internetowego, Część 5

Dodaliśmy kilka nowych kursów do Akademii! Dlaczego nie spróbować-całkowicie za darmo!DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJTagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…