WordPress wykorzystuje MySQL, system zarządzania bazami danych open source, do przechowywania i pobierania wszystkich informacji o witrynie, od treści postów i stron po komentarze, nazwy użytkowników i hasła.

Jeśli chcesz to zwizualizować, pomyśl o bazie danych swojej witryny jako o szafce na dokumenty, a MySQL jako o firmie, która ją stworzyła.

MySQL to popularny wybór bazy danych dla aplikacji internetowych-Joomla! Drupal też z niego korzysta, A Według Wikipedii wiele znanych firm, takich jak Google, Facebook, Twitter, Flickr i YouTube, również z niego korzysta.

Więc jak dokładnie działa MySQL z WordPress? W tym artykule omówię wszystko, co musisz wiedzieć o MySQL i o tym, jak współdziała z WordPress, w tym architekturę bazy danych, silniki pamięci masowej, techniki optymalizacji i najlepsze praktyki optymalizacji i zarządzania bazami danych.

Czym jest MySQL?

MySQL jest centralnym komponentem stosu LAMP oprogramowania open source web application, który jest używany do tworzenia stron internetowych. LAMP oznacza Linux, Apache, MySQL i PHP. MySQL jest również używany w stosie LEMP, który zastępuje Apache dla Nginx (wymawiane Engine-X).

WordPress używa PHP do przechowywania i pobierania danych z baz danych MySQL, używając zapytań SQL w znacznikach PHP. Na przykład, jeśli jesteś członkiem witryny członkowskiej opartej na WordPress, SQL jest używany do logowania się, pobierania unikalnego identyfikatora członkostwa, sprawdzania, czy masz aktywne członkostwo i upewniania się, że poprawne dane profilu są wyświetlane w interfejsie.

PHP i SQL działają ramię w ramię z WordPress, umożliwiając tworzenie dynamicznej treści w oparciu o wiele różnych czynników, takich jak identyfikatory i role użytkowników. Pozwala to na ukrywanie lub Pokazywanie treści określonym użytkownikom, takim jak Administratorzy, redaktorzy i subskrybenci. Bez SQL i MySQL nic z tego nie byłoby możliwe.

Wtyczki i motywy używają również bazy danych do przechowywania danych, takich jak opcje, a następnie używają SQL w znacznikach PHP do dynamicznego odpytywania bazy danych i zawartości wyjściowej.

Warto wspomnieć, że jeśli prowadzisz małą stronę internetową (tj. blog o swoim kocie), naprawdę nie musisz zadzierać z SQL. Znajomość języka SQL staje się niezbędna tylko wtedy, gdy pracujesz na witrynach internetowych na poziomie przedsiębiorstwa.

Architektura bazy danych WordPress lub: tabele, tabele, tabele

Aby pomóc ci zrozumieć, jak dokładnie WordPress działa z MySQL, przejdźmy przez tabele WordPress przechowuje w typowej bazie danych.

WordPress ma dość prosty i nieskomplikowany schemat bazy danych. Składa się z tabel 11, które są używane przez podstawowe komponenty WordPress i nie mogą być usuwane lub usuwane.

wp_commentmeta – Przechowuje metadane ze wszystkich komentarzy pozostawionych na postach i stronach WordPress, w tym niestandardowe typy postów.

wp_komentarze – Przechowuje wszystkie komentarze na swojej stronie, w tym Opublikowane, projekt, oczekujące i spam komentarze.

wp_links – Przechowuje wszystkie informacje wprowadzone do funkcji menedżera linków w WordPress, jest to rzadko używane w dzisiejszych czasach, a sama funkcja łącza staje się przestarzała z WordPress 3.5 i domyślnie ukryta przy nowych instalacjach.

wp_options – Nie tylko wszystkie opcje WordPress są przechowywane w tej tabeli, takie jak ustawienia czytania i dyskusji, ale jest to bardziej powszechne teraz dla wtyczek używać wp_options do przechowywania zapisanych ustawień w przeciwieństwie do niestandardowej tabeli.

wp_postsmeta – Jak zapewne się domyślasz, ta tabela przechowuje wszystkie metadane związane z Twoimi postami i stronami.

wp_posts – Przechowuje wszystkie Twoje posty, a także strony, a także elementy nawigacji / menu.

wp_terms – Ta tabela przechowuje kategorie postów, linków i tagów.

wp_term_relationships – Posty są powiązane z kategoriami i tagami z wp_terms tabela, a to skojarzenie jest utrzymywane w tabeli wp_term_relationships. W tej tabeli znajduje się również zestawienie linków do ich odpowiednich kategorii.

wp_term_taxonomy – Opisuje taksonomię, taką jak Kategoria, link lub tag dla wpisów w wp_terms_table.

wp_usermeta – Przechowuje metadane wszystkich użytkowników z wp_users stół.

wp_users – Wszyscy użytkownicy są przechowywane w tej tabeli. Pamiętaj, że dane takie jak hasła są serializowane.

Wielostanowiskowe Bazy Danych Mają Różną Strukturę

Baza danych dla instalacji wielostanowiskowej jest skonstruowana zupełnie inaczej niż w przypadku samodzielnej witryny, więc jeśli zarządzasz jedną lub drugą lub obiema stronami, ważne jest, aby zrozumieć różnice, dzięki czemu możesz skutecznie zarządzać swoimi witrynami.

wp_blogs – Każda witryna utworzona w sieci wielostanowiskowej jest przechowywana w tej tabeli.

wp_blog_wersje – Przechowuje bieżącą wersję bazy danych każdej witryny w sieci i jest używana głównie w procesie aktualizacji sieci. Jest aktualizowany wraz z aktualizacją każdej witryny.

wp_registracja_log – Loguje użytkownika admin tworzy, gdy każda nowa strona jest zarejestrowana.

wp_site – Ta tabela zawiera główny adres strony.

wp_sitemeta – Każda witryna ma DANE witryny; Ta tabela przechowuje dane witryny, w tym różne opcje, w tym administratora witryny.

wp_users – Zawiera wszystkich użytkowników, podczas gdy to pole jest również używane w pojedynczej instalacji witryny. Zawiera dwa dodatkowe pola / wiersze spam i usunięte.

wp_usermeta – Podczas korzystania z wielu witryn ta tabela przechowuje metadane użytkowników dla każdej witryny (nie jest to ponowne utworzenie wp_usermeta w jednym miejscu instalacji).

Tabele Site-specific są również dodawane do twojej bazy danych, tj. wp_2_commentmeta, wp_2_comments, wp_2_links. Dane witryny głównej są przechowywane w istniejących nienumerowanych tabelach, a kolejne witryny mają swoje dane przechowywane w ponumerowanych tabelach zgodnie ze strukturą nazewnictwa tabel witryny głównej.

Wtyczki Również Korzystają Z Twojej Bazy Danych

Po zainstalowaniu wtyczki będzie korzystać z bazy danych do przechowywania i pobierania danych związanych z tą wtyczką. Na przykład wtyczka pól niestandardowych zapisuje pola, które tworzy w bazie danych, a następnie pobiera je później, aby wyświetlić je na powiązanych postach. Bez bazy danych wtyczka nie byłaby w stanie przechowywać żadnych pól, które tworzy, skojarzyć pole z wartościami postu lub zapytania do wyświetlenia w interfejsie.

Wtyczki mogą korzystać z domyślnych tabel bazy danych WordPress, takich jak wp_posts lub wp_postsmeta lub tworzenie niestandardowych tabel. Jednym z popularnych przykładów wtyczki tworzącej własne tabele jest WooCommerce, która tworzy osiem niestandardowych tabel do przechowywania i pobierania identyfikatorów produktów, elementów zamówień, stawek podatkowych i innych informacji o produkcie.

Jeśli martwisz się o tworzenie tabel w bazie danych przez wtyczki, nie rób tego – często robią to wtyczki. Podczas gdy lepiej jest używać istniejących tabel, takich jak wp_options, do przechowywania danych wtyczek, nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza w przypadku bardziej złożonych wtyczek, takich jak WooCommerce.

Uwaga: dobrym pomysłem jest usunięcie niestandardowych tabel z bazy danych po usunięciu wtyczki z witryny, w przeciwnym razie przez cały okres instalacji zgromadzisz kolekcję nieużywanych tabel w bazie danych. Niektóre wtyczki mają opcję automatycznego usuwania wszystkich danych powiązanych z wtyczką po jej odinstalowaniu. Pamiętaj, że powinieneś usuwać niestandardowe tabele tylko wtedy, gdy jesteś absolutnie pewien, że nie będziesz ponownie używać konkretnej wtyczki, ponieważ nie ma odwrotu.

Objaśnienie Silników Pamięci MySQL

MySQL wykorzystuje silniki pamięci masowej do przechowywania, obsługi i pobierania informacji z tabeli. Podczas gdy MySQL zapewnia wsparcie dla 13 różnych silników pamięci masowej, dwie najczęściej używane opcje to MyISAM i InnoDB.

Przez większość czasu domyślnym silnikiem pamięci masowej zdefiniowanym w pliku konfiguracyjnym MySQL jest zazwyczaj MyISAM i to jest to, co ludzie zwykle wybierają. Ponieważ wiele osób nie poświęca czasu na wybranie silnika pamięci masowej, po prostu używa domyślnego.

Jeśli zdecydujesz się wybrać silnik pamięci masowej, dzięki WordPress decyzja jest nieco łatwiejsza – podczas gdy MyISAM może być szybszy w czytaniu, InnoDB jest szybszy zarówno w czytaniu, jak i w pisaniu dzięki mechanizmowi blokowania wierszy. Ponieważ WordPress w dużej mierze opiera się zarówno na czytaniu, jak i pisaniu, InnoDB jest najlepszym wyborem.

Warto zauważyć, że domyślnie tabele tworzone w phpMyAdmin używają silnika pamięci masowej MyISAM. Zazwyczaj oznacza to, że jeśli korzystasz z hostingu współdzielonego lub niespecjalistycznego hosta WordPress, Twoje tabele będą używać MyISAM zamiast InnoDB. Jeśli chcesz zmienić silnik pamięci masowej, możesz użyć następującego zapytania SQL (które możesz wykonać w ulubionym narzędziu do zarządzania Bazą Danych, takim jak phpMyAdmin):

SET default_storage_engine=InnoDB;

Uwaga: z jakiegoś niewiarygodnie dziwnego powodu, tabele utworzone w / przez phpMyAdmin domyślnie używają MyISAM. Oznacza to, że jeśli korzystasz z hostingu współdzielonego lub hosta niespecjalistycznego, Twoje stoły będą MyISAM. Nie bój się! Możesz zmienić silnik używany przez bazę danych. Aby zmienić jedną tabelę możesz użyć:

Wczytywanie kodu gistemonkey-jack/9c313c82ad5357ff825799df36727414

Zmiana tabeli Storage engine po tabeli może być czasochłonnym procesem, w takim przypadku warto zapoznać się z doskonałym samouczkiem Pantheon.

Możesz teraz myśleć: “świetnie! Ale co z wtyczkami, które tworzą niestandardowe tabele – jakiego silnika używają?”Odpowiedź brzmi: mogą użyć mieszanki. Niektóre deklaracje SQL używają InnoDB, podczas gdy inne używają MyISAM. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej mieć oko na bazę danych po zainstalowaniu nowej wtyczki, która tworzy niestandardowe tabele i sprawdzić, którego silnika MySQL używa.

WP_Query

Na WP_Query class to niezwykle potężne zapytanie WordPress, którego możesz użyć do uzyskania dostępu do postów w bazie danych. Już omówiliśmy WP_Query dużo wcześniej na tym blogu, więc tak naprawdę tylko to tutaj wskazuję.

Aby uzyskać bardziej kompleksowy przewodnik po WP_Query, sprawdź nasz post dogłębny Przewodnik po zdobywaniu WP_Query.

Optymalizacja Bazy Danych WordPress

Jednym z najczęstszych powodów powolnej witryny jest źle utrzymywana, nie zoptymalizowana baza danych.

Przyjrzeliśmy się zaletom wyboru silnika bazy danych, a teraz przyjrzymy się, w jaki sposób można usunąć niektóre śmieci przechowywane w witrynie, aby uczynić ją szczuplejszą.

Aby uzyskać Wyczerpujący przewodnik na temat optymalizacji bazy danych, sprawdź nasz przewodnik Optymalizacja bazy danych WordPress-kompletny przewodnik.

Zanim zaczniesz optymalizować bazę danych, dobrze jest najpierw utworzyć pełną kopię zapasową na wypadek jakichkolwiek problemów. Gorąco polecam Snapshot Pro, nasz backup plugin. Może wykonać kopię zapasową i przywrócić całą witrynę za pomocą jednego kliknięcia, wraz z integracją Dropbox i S3.

Snapshot Pro lets you quickly and easily backup your WordPress site for restoration later in case of emergency. It's better to be safe than sorry!
Snapshot Pro pozwala szybko i łatwo wykonać kopię zapasową witryny WordPress do przywrócenia później w nagłych przypadkach. Lepiej być bezpiecznym niż żałować!

Instaluj tylko wtyczki, z których faktycznie będziesz korzystać

Prostym sposobem na optymalizację bazy danych bez robienia czegokolwiek jest instalowanie wtyczek, których będziesz używać, a nie instalowanie wtyczek ze względu na instalowanie wtyczek. Łatwo wciągnąć się w aktywację nowych, błyszczących wtyczek! Pamiętaj tylko, że dla każdej zainstalowanej wtyczki zostaną utworzone nowe dane, które z kolei wypełnią Twoją bazę danych.

Istnieją wtyczki znane z przechowywania znacznych ilości danych, które zazwyczaj dzielą się na cztery kategorie:

  • Wtyczki Bezpieczeństwa – Większość wtyczek zabezpieczeń zbiera i przechowuje informacje o atakach dokonanych na Twoją witrynę, aby chronić ją przed przyszłymi atakami, spamem,próbami logowania i wieloma innymi.
  • Wtyczki Do Statystyk – Te wtyczki nie pobierają danych z zewnętrznego źródła, tj. Google Analytics, a zamiast tego przechowują metryki, takie jak strona, wizyty, przeglądarki, słowa kluczowe i inne w bazie danych.
  • Wtyczki Antyspamowe – Ze względu na samą naturę wtyczek antyspamowych przechowują ogromne ilości danych, podobnie jak wtyczki bezpieczeństwa, w tym informacje, takie jak adresy IP, adresy e-mail, kraje itp.
  • Popularne Posty Wtyczki – Śledzenie takich rzeczy, jak widoki i Polubienia w setkach lub tysiącach postów, sumuje się i może sprawić, że Twoja baza danych wzrośnie. Najlepiej ograniczyć te wtyczki do minimum.

Więc należy przestać używać powyższych wtyczek? Tak i nie. Chociaż powinieneś bardzo poważnie traktować spam i bezpieczeństwo swojej witryny, o ile nie jest to konieczne dla rodzaju uruchamianej witryny, spróbuj uniknąć statystyk i popularnych wtyczek typu post.

Spam

Spam komentarze są jedną z głównych przyczyn nadęty bazy danych, jeśli nie prawidłowo utrzymywane. Widziałem strony z dziesiątkami tysięcy komentarzy spamowych. Na szczęście usunięcie ich nie może być prostsze.

Albo uruchom polecenie SQL w ten sposób:

DELETE FROM wp_comments WHERE comment_approved = 'spam'

Lub, jeśli Zaloguj się do pulpitu WordPress i przejdź do Komentarze > Spam powinieneś zobaczyć przycisk “pusty spam”. Kliknij go, a każdy spamowy komentarz w Twojej instalacji zniknie na dobre. Zanim usuniesz komentarze spamowe, upewnij się, że są one rzeczywiście spamem. Często komentarze są oznaczane jako spam, gdy są prawdziwe.

Jeśli nie chcesz ręcznie radzić sobie ze spamem, najpopularniejszą wtyczką do zatrzymywania spamu w jego śladach jest Akismet, która pozwala ustawić automatyczne usuwanie komentarzy spamu.

Zmiany

WordPress 2.6 wprowadził funkcję POST revision, która pozwala na przechowywanie poprzednich wersji postu, czyli zapisuje wszystkie wersje robocze i aktualizacje. Wbrew powszechnemu przekonaniu, tylko jeden autosave jest przechowywany na post, automatycznie usuwając starą wersję autosaved. Oznacza to, że twój stół nie będzie się powiększał dzięki autosaves. Jednak twoja tabela będzie wzrastać za każdym razem, gdy klikniesz “Aktualizuj” na swoim poście lub zapiszesz nową wersję roboczą.

Chociaż wersje są przydatne i osobiście ich nie wyłączam, ani nie polecam ich wyłączania, możesz zaoszczędzić miejsce w bazie danych, usuwając stare wersje. Aby zachować maksymalną liczbę wersji, możesz dodać poręczne definiowanie do swojego wp-config.php plik:

define ('WP_POST_REVISIONS', 5 );

Po prostu zmień liczbę na dowolną liczbę wersji, które chcesz zachować. Wpisanie 1 lub więcej zapisuje liczbę wersji plus autosave, -1 zapisuje każdą wersję, a 0 ustawia ją na false i nie zapisuje żadnych wersji poza autosave.

Aby usunąć wersje z istniejących postów, musisz uruchomić polecenie SQL, aby je usunąć lub użyć wtyczki do optymalizacji WordPress, aby je usunąć. Jeśli chcesz użyć SQL, możesz uruchomić takie polecenie:

Wczytywanie kodu gistemonkey-jack/86117b995a95724ab34d1313a3e536f3

To zapytanie usuwa wszystkie wersje postów z tych postów, ale także usuwa wszystkie meta i powiązane taksonomie. Pamiętaj jednak, że usuwa to wszystkie zmiany, a nie tylko niektóre.

Jeśli wolisz używać wtyczki do usuwania wersji, sprawdź Optimize Database po usunięciu wersji. Nie tylko pozwala na Usuwanie wersji, ale także na kompatybilność z wieloma witrynami i pozwala usuwać takie rzeczy, jak nieużywane tagi, meta postów osieroconych i wiele innych.

Usuwanie Nieużywanych Tabel

Wtyczki tworzące niestandardowe tabele często nie usuwają ich podczas deinstalacji. Jeśli usuniesz wtyczkę i nie planujesz jej ponownie używać, będziesz chciał usunąć utworzoną tabelę. Chociaż istnieją wtyczki takie jak WPDBSpringClean, które mogą to zrobić za Ciebie, nie został zaktualizowany od ponad dwóch lat i ogólnie nie powinieneś używać wtyczki do usuwania tabel.

Nie ma łatwego sposobu, aby dowiedzieć się, jakie tabele bazy danych nie są używane, chociaż ogólnie wtyczki nazywają swoje tabele za pomocą nazwy wtyczki lub głównej klasy wtyczki, co ułatwia ich znalezienie. Oczywiście, jak już wspomniałem, przed usunięciem tabel lub modyfikacją bazy danych należy utworzyć pełną kopię zapasową.

Ręczna Optymalizacja Bazy Danych

MySQL jest wyposażony w Zapytanie optymalizacyjne, które zgodnie z oficjalnym podręcznikiem ” ponownie organizuje fizyczne przechowywanie danych tabeli i powiązanych danych indeksowych, aby zmniejszyć przestrzeń dyskową i poprawić wydajność we/wy podczas uzyskiwania dostępu do tabeli.”Dokładne zmiany wprowadzone w każdej tabeli zależą od silnika przechowywania używanego przez tę tabelę.

Możesz uruchomić zapytanie optymalizacyjne za pomocą narzędzia do zarządzania Bazą Danych, takiego jak phpMyAdmin.

Optymalizacja bazy danych za pomocą wtyczki

Jeśli wolisz, aby wtyczka wykonała całą pracę za Ciebie, WP-Optimize jest popularną darmową opcją aktywną na instalacjach 500,000+ WordPress. Może usuwać wersje postów, stare metadane, projekty postów, a także masowe usuwanie zniszczonych komentarzy.

Może również zastosować natywne zapytanie optymalizacyjne bez konieczności korzystania z narzędzia do zarządzania Bazą Danych lub ręcznego zapytania w narzędziu do zarządzania Bazą Danych. Zbyt łatwe!

Naprawa bazy danych WordPress

Jeśli twoja baza danych zostanie uszkodzona z jakiegokolwiek powodu, nie panikuj! Możesz edytować swoje wp-config.php plik do naprawy:

define ('WP_ALLOW_REPAIR', true);

Po zapisaniu pliku uruchom przeglądarkę i przejdź do www.example.com/wp-admin/maint/repair.php

Na ekranie naprawy możesz po prostu naprawić bazę danych lub naprawić i zoptymalizować bazę danych. Po wybraniu jednej z opcji WordPress spróbuje automatycznie naprawić twoją bazę danych.

Czasami naprawa bazy danych w ten sposób nie działa lub działa tylko częściowo. W tym przypadku otwórz phpMyAdmin i spróbuj naprawić bazę danych Tabela po tabeli.

Ale co, jeśli naprawa bazy danych w ten sposób również nie działa? Jeśli nie jesteś ekspertem od SQL ninja i odzyskiwania danych, jest to punkt, w którym musisz uciekać się do przywrócenia poprzedniej kopii zapasowej witryny, jeśli ją posiadasz.

Jak Działa Buforowanie Bazy Danych WordPress

Mogę iść na zawsze o buforowaniu i WordPress, ponieważ jest wiele do poznania, ale w tym artykule omówię najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć.

Transients API

Interfejs API Transients jest bardzo podobny do interfejsu Options API w WordPress (prosty i ustandaryzowany sposób przechowywania danych w bazie danych, który ułatwia tworzenie, dostęp, aktualizowanie i usuwanie opcji), ale z dodaną funkcją czasu wygaśnięcia, co upraszcza proces korzystania z usługi. wp_options tabela bazy danych do tymczasowego przechowywania buforowanych informacji.

W WordPress możesz używać przejść do stale zmieniających się danych, które chcesz wygasnąć i zaktualizować, ale także jako zamienniki dla bardziej intensywnych zapytań do bazy danych, które chcesz buforować.

Jednym minusem są źle zakodowane transienty; być może transient ma czas wygaśnięcia, ale nie został ustawiony na usunięcie, co skutkuje próbą załadowania transienta, który nie istnieje. Ponadto właściciele witryn instalujący wtyczki do usuwania przejściowego zyskali popularność; usuwanie elementów przejściowych używanych przez wtyczki i motywy, których nie należy usuwać, może powodować wiele problemów w witrynie.

Ostatecznie powinieneś usuwać przejścia tylko wtedy, gdy dokładnie wiesz, co robisz i do czego służą – nie usuwaj wszystkich przejść zbiorczo, ponieważ istnieje duża szansa, że skończysz z uszkodzoną witryną.

Memcached

Korzystanie z Memcached na swojej stronie pozwala na przyspieszenie intensywnych zapytań do bazy danych (danych i obiektów) w pamięci RAM, aby zmniejszyć odczyty w bazie danych. Pozwala to na szybsze ładowanie stron, ponieważ dane już tam są, bez konieczności składania zapytania.

Jednym minusem, podobnie jak w przypadku wszystkich buforowania, jest to, że jeśli zaktualizujesz swój post/stronę/witrynę i jest ona już buforowana, musisz opróżnić pamięć podręczną, zanim zmiany zostaną wyświetlone.

Jednym z błędów, które Wiele osób często popełnia z Memcaching jest instalacja wtyczki, takiej jak W3 Total Cache, widząc ustawienie dla Memcache, i aktywowanie go bez posiadania konfiguracji Memcached. Nie można po prostu ustawić opcji bez konfigurowania Memcached bazy danych/po stronie serwera pierwszy! Nieprawidłowo skonfigurowany Memcached (lub dowolne buforowanie obiektów) może zniszczyć spustoszenie w Twojej witrynie i bazie danych, powodując między innymi przejściowe problemy powodujące problemy z automatycznymi aktualizacjami i wtyczkami/motywami, które opierają się na przejściach.

Redis

Bez wątpienia moją ulubioną metodą buforowania opartego na bazie danych z WordPress jest Redis, co powoduje ogromną różnicę w czasie ładowania strony. W przeciwieństwie do Memcached, Redis ma wbudowaną trwałość; podobnie jak Memcached, Redis jest również przechowywaniem struktury danych w pamięci (przechowywanie danych w pamięci RAM).

Możesz użyć wtyczki pamięci podręcznej obiektu Redis do połączenia Redis z witryną WordPress. Pamiętaj jednak, że najpierw musisz skonfigurować Redis i skonfigurować buforowanie. Jednym ze sposobów jest użycie skryptu Predis lub rozszerzenia Redis HHVM (tylko jeśli używa HHVM zamiast PHP).

Upewnij się, że konfigurujesz Redis rozsądnie – nie przechowuj dużych bloków danych na każdym kluczu i zachowaj rozsądną liczbę kluczy, ponieważ nie ma sensu używać buforowania bazy danych, jeśli zamierzasz wykonywać tysiące wywołań Redis, co skutkuje dłuższymi transakcjami w pamięci podręcznej obiektu.

Niezależnie od tego, czy używasz Memcached, czy Redis, istnieje ważna różnica między tymi dwoma: Memcached jest systemem buforowania pamięci, podczas gdy Redis jest odpowiednim serwerem struktury danych, dzięki czemu może być używany jako prawdziwy magazyn danych, a nie tylko niestabilna pamięć podręczna. Sprawdź tę świetną odpowiedź na StackOverflow o tym, dlaczego powinieneś używać Redis nad Memcached, jeśli nie masz jeszcze dużej konfiguracji inwestycyjnej z systemem Memcached.

MariaDB

MariaDB jest forkiem MySQL przez jednego z pierwotnych założycieli i programistów MySQL po przejęciu go przez Oracle.

MariaDB jest znany z tego, że jest znacznie szybszy, dzięki szybszej replikacji i puli wątków umożliwiających dziesiątki tysięcy połączeń bez zauważalnego spowolnienia We/Wy. MariaDB oferuje również większą liczbę silników magazynowych z spadkiem zamienników dla bardziej popularnych silników magazynowych, takich jak InnoDB.

Chociaż Memcached nie jest dostępny do użycia z MariaDB, możesz użyć doskonałego bufora zapytań do konfigurowania buforowania bazy danych z Maria DB.

Więc powinieneś przełączyć się na MariaDB? Jest open source, szybszy i ogólnie oferuje kilka świetnych funkcji. Jeśli masz średnio dużą witrynę, tak, zdecydowanie polecam. Ale jeśli korzystasz z taniego hostingu dzielonego z małą witryną, nie jest to warte czasu ani wysiłku.

Ostatecznie MariaDB jest moją preferencją w stosunku do MySQL, zwłaszcza ze względu na obsługę połączeń, co oznacza mniej przerażających wiadomości “nie można nawiązać połączenia z bazą danych”. Co nie znaczy, że MySQL nie może być znacznie ulepszony przez optymalizację i buforowanie, które omówię dalej poniżej.

WordPress i wpdb Klasa

Na wpdb klasa w WordPress jest podstawą wszystkich interakcji bazy danych między podstawowym oprogramowaniem a bazą danych. Jest również używany zarówno przez wtyczki,jak i motywy.

Ważne jest, aby zawsze pamiętać o unikaniu poleceń SQL, aby zapobiec atakom SQL injection. W ciągu ostatnich kilku lat było wiele przypadków, w których dobrze znane wtyczki zawierały podatny kod SQL, który hakerzy wykorzystali.

Nie będę zbyt dogłębnie omawiał tego tematu. Zamiast tego, aby dowiedzieć się więcej, sprawdź wpis WordPress Codex na klasie wpdb, uciekając od SQL w WordPress i tworząc niestandardowe tabele we wtyczkach na świetny początek WordPress i klasy wpdb.

Narzędzia ułatwiające zarządzanie bazą danych

Większość hostów internetowych oferuje pewną formę dostępu do bazy danych, Zwykle phpMyAdmin, który zapewnia łatwy w użyciu graficzny interfejs użytkownika do pracy z bazą danych.

phpMyAdmin

phpMyAdmin is a tool written in PHP intended to handle the administration of MySQL over the web.
phpMyAdmin to narzędzie napisane w PHP przeznaczone do obsługi Administracji MySQL przez Internet.

Darmowy i otwarty skrypt do zarządzania bazami danych. phpMyAdmin oferuje prosty sposób na optymalizację, naprawę, import, eksport i uruchamianie operacji SQL w bazie danych. Działa zarówno z MySQL i MariaDB.

Navicat is a premium database management and design tool.
Navicat to narzędzie do zarządzania i projektowania baz danych klasy premium.

Navicat to w pełni funkcjonalne narzędzie do zarządzania Bazą Danych klasy premium. Oprócz wszystkich standardowych funkcji każdego dobrego narzędzia do zarządzania Bazą Danych, takich jak import/eksport, Przeglądarka tabel, optymalizacja i naprawa, oferuje również SQL builder/editor i Projektanta obiektów. Podobnie jak phpMyAdmin, działa zarówno z MySQL, jak i MariaDB.

Zrozumienie, jak MySQL działa z WordPress

Bazy danych są integralną częścią WordPressa, zapewniając szkielet (lub szafkę na dokumenty) Twoich witryn. Zapewnienie płynnego działania witryn, ich optymalizacji i regularnego tworzenia kopii zapasowych może być czasochłonnym zadaniem, ale dzięki odpowiedniej wiedzy, narzędziom i wtyczkom zarządzanie bazą danych jest dość proste i proste.

Czy znalazłeś najlepszy sposób na optymalizację bazy danych? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…