WordPress przeszedł swoją konkurencję w przestrzeni CMS w ciągu ostatnich pięciu lat, a większość czytelników będzie zaznajomiona ze statystykami, które teraz zasila prawie jedną czwartą nowoczesnej sieci.

Platforma jest mało prawdopodobne, aby plateau na 25% znaku albo. Współzałożyciel WordPress Matt Mullenweg mówi, że następnym celem jest 50%+ udział w rynku i chociaż może to być cel rozciągliwy, z pewnością nie można go wykluczyć jako potencjalnie osiągalnego celu długoterminowego.

Ale po prostu jow wiele naprawdę dużych bestii w internetowej dżungli polega obecnie na WordPressie, aby zasilić swoje witryny?

Zdecydowaliśmy się rozbić top 250 Alexa Web properties, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Ale zanim przejdziemy do wyników, szybko przejdźmy do tego, gdzie WordPress obecnie znajduje się w wielkim schemacie rzeczy online i z jakim rodzajem konkurencji ma do czynienia.

Gdzie Stoi WordPress

WordPress nie pojawił się na świecie, wyglądając jak oprogramowanie, które miało demokratyzować publikowanie w Internecie lub zasilać znaczący procent ruchu online. Jako rozwidlenie w dużej mierze nieistniejącej, niejasnej platformy blogowej w 2003, początkowy wzrost nie był dokładnie meteoryczny, ale projekt wkrótce zaczął nabierać prawdziwego tempa.

Do 2010 roku platforma była dobrze i prawdziwie ugruntowana, z ponad 10% udziału w rynku. Mnóstwo znaczących wydań od tego czasu ugruntowało pozycję WordPressa jako głównego gracza w świecie online i przeniosło go na szczyt drzewa CMS.

Niedawna instalacja Matta Mullenwega jako CEO Automattic wydaje się dodawać impetu obu WordPress.com oraz WordPress.org w ubiegłym roku i udzielił wielu wywiadów, w których wspomniano o celu 50% udziału w rynku.

WordPress nie ma jednak pola dla siebie. Jego wzrostowi towarzyszyło również pojawienie się w ciągu ostatnich pięciu lat wielu dobrze finansowanych konkurentów-oprócz pojawienia się nowych technologii – więc interesujące będzie sprawdzenie, czy osiągnięty do tej pory impet można utrzymać.

Coraz Bardziej Konkurencyjny Krajobraz

Wczesne lata WordPress były w dużej mierze naznaczone konkurencją z innymi systemami CMS typu open source (ogólnie opartymi na PHP), takimi jak Drupal i Joomla, ale w ostatnich latach odnotowano znaczącą zmianę w charakterze konkurencji.

W pełni hostowane rozwiązania, takie jak Shopify, Wix, Weebly i Squarespace, zaczęły się od zalet braku starszych problemów i znacznego wsparcia finansowego – i wszystkie poczyniły znaczące postępy na swoich rynkach.

Po stronie wydawniczej tego równania nowi uczestnicy, tacy jak Medium i – w znacznie mniejszym stopniu – Ghost, również wywierają presję, podczas gdy istniejące platformy, takie jak Facebook i Tumblr, silnie konkurują o uwagę potencjalnych użytkowników WordPress. Krótko mówiąc, jest to coraz bardziej zatłoczona dziedzina firm, które pod wieloma względami dążą do bardzo podobnych typów użytkowników.

Pytanie na najbliższe pięć lat będzie: czy WordPress może zachować swoją istniejącą bazę użytkowników w obliczu ostrej konkurencji, a jednocześnie rozszerza się na dotychczas w dużej mierze niewykorzystane obszary, takie jak przestrzeń przedsiębiorstwa i e-commerce?

Badanie obecnych najlepszych stron internetowych 250 wydaje się doskonałym miejscem do rozpoczęcia.

Top 250 Stron W Podziale

Podejście, które przyjęliśmy, polegało na badaniu najlepszych globalnych witryn 250, zgłoszonych przez Alexę w lipcu 2015, aby zobaczyć, jak wiele polegało przede wszystkim na WordPressie. Mówimy tutaj o podstawowych witrynach całkowicie zasilanych przez WordPress, a nie tylko używanych na okazjonalnym blogu hostowanym w niejasnej części ich sieci.

Pierwszą rzeczą, którą zauważyliśmy, było to, że WordPress wyraźnie ma dużo miejsca do rozwoju, jeśli chodzi o prawdziwe pękanie globalnej elity witryny. Z najlepszych witryn 100, W sumie jeden jest zasilany przez WordPress: WordPress.com, pod numerem 39.

Pozycja WordPress.com jest to oczywiście imponujące osiągnięcie samo w sobie, ale podkreśla względny brak naprawdę ogromnych autonomicznych implementacji platformy.

Jednym z interesujących punktów do odnotowania z top 100 jest ilość witryn nieanglojęzycznych-około 40% listy-dowód na potrzebę skupienia się WordPress na lokalizacji i internacjonalizacji w dół linii. Być może zaskakująco, spośród wszystkich 250 najlepszych witryn, jedyną inną w pełni witryną WordPress, którą można znaleźć, jest WordPress.org, która mieści się pod numerem 214.

Były jednak cztery kolejne witryny, które wykorzystują WordPress do dostarczania znacznej części swoich treści, a wszystkie znajdują się w przestrzeni wydawniczej. Przejdźmy przez nie.

1. The New York Times

New York Times

New York Times jest numerem 111 na liście Alexa i wyróżniony na WordPress.org prezentacja stron, ale WordPress jest używany głównie do zasilania zawartości bloga witryny, a nie ogólnej samej witryny.

Jest to imponujące poparcie samo w sobie, chociaż niektórzy sugerują, że WordPress może obsłużyć całą witrynę. Wydaje się bardziej prawdopodobne, że będzie on nadal używany jako część ogólnego łańcucha narzędzi, jak niedawno nakreślili technicy Times w zakulisowym spojrzeniu na ich konfigurację.

2. Forbes

Forbes

Forbes.com zegary na 158 na liście Alexa, ale, podobnie jak New York Times, opiera się na WordPressie przede wszystkim do czynienia z aspektami treści bloga. Zakres ich obecnego polegania na platformie jest niejasny.

Wydają się uruchamiać własny system CMS Falcon, aby zasilić większość swojej witryny, która może, ale nie musi, oprócz wykorzystania MongoDB, również używać aspektów WordPress pod maską do wprowadzania artykułów.

3. The Washington Post

Washington Post

The Washington Post znajduje się pod numerem 210 na liście i, podobnie jak jego znakomite amerykańskie odpowiedniki medialne, opiera się na WordPressie, aby dostarczyć część swojej treści, a nie wszystko.

Deweloper Yuri Victor przedstawił doskonałą prezentację opisującą, w jaki sposób Post wykorzystywał WordPress do obsługi większości treści blogowych w 2013. Od tego czasu wydaje się, że zespół w Washington Post w dużej mierze przeszedł do realizacji własnego rozwiązania.

4. The Daily Telegraph

Daily Telegraph

The Daily Telegraph jest jedną z wiodących brytyjskich gazet codziennych i znajduje się pod numerem 234 na Alexa Top 250, a także na WordPress.org showcase.

Historia tutaj jest znajoma. Zamiast WordPress zasilający całą stronę internetową, służy do dostarczenia jednej kluczowej części: w tym przypadku, zasilany przez BuddyPress komponent sieci społecznościowych na stronie głównej o nazwie MyTelegraph.

Wniosek

Jesteśmy tak przyzwyczajeni do tego, jak WordPress dominuje w krajobrazie online, że prawie całkowity brak czystych witryn WordPress w global 250 jest czymś w rodzaju szoku. Pozycjonowanie WordPress.com oraz WordPress.org pokazuje jednak siłę platformy – żaden inny CMS nie pojawia się w ten sposób na liście.

Poza tym jest to cienkie pickings, z zaledwie garstką (co prawda najlepszych) witryn publikujących za pomocą WordPress do zasilania blogów.

Jesteśmy ciekawi Waszych opinii na temat wyników naszej ankiety. Czy uważasz, że WordPress ma szansę złamać ten koniec rynku? Jeśli nie, to dlaczego? A jeśli myślisz, że jest gotowy do skoku, jak myślisz, co będzie potrzebne, aby tam dotrzeć? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…