Marketing afiliacyjny jest jednym z najpopularniejszych sposobów zarabiania pieniędzy online na swoim blogu. Pozwala dodać stały strumień dochodów do strategii monetyzacji bloga. W tym poradniku marketingu afiliacyjnego dla początkujących wyjaśnimy, jak działa marketing afiliacyjny i jak zacząć od razu.

Ultimate affiliate marketing guide for beginners

Czym jest marketing afiliacyjny?

Z definicji marketing afiliacyjny to układ rekomendacji, w którym sprzedawca internetowy (reklamodawca) płaci Ci prowizję, gdy użytkownicy kupują swój produkt z twojego linku polecającego.

W przeciwieństwie do innych typów reklam, które płacą na podstawie kliknięć lub wyświetleń, marketing afiliacyjny działa na podstawie CPA (cost-per-acquisition) lub CPL (cost-per-lead). Innymi słowy, prowizję otrzymujesz tylko wtedy, gdy ktoś podejmie działanie (np. kupi produkt lub zarejestruje się w bezpłatnej wersji próbnej).

Ponieważ istnieje mniejsze ryzyko dla reklamodawcy, programy partnerskie wypłacają wydawcom znacznie wyższe prowizje w porównaniu z Google AdSense lub innymi rodzajami reklam.

Marketing afiliacyjny wymaga bardziej praktycznego podejścia. Musisz znaleźć produkt lub usługę, która Twoim zdaniem będzie pomocna dla Twoich użytkowników. Następnie musisz strategicznie dodać go do swoich postów na blogu i innych obszarów witryny, aby użytkownicy mogli kupić produkt za pomocą linku polecającego.

Jak Działa Marketing Afiliacyjny / Śledzenie?

Po pierwsze, musisz znaleźć firmę lub produkt, który chcesz promować. Musisz wybrać produkt lub usługę, która Twoim zdaniem będzie odpowiednia dla tematu Twojego bloga i przydatna dla odbiorców. Produkt lub firma, którą wybierzesz, zostanie nazwana “sprzedawcą”.

Następnie musisz nawiązać współpracę z firmą, dołączając do jej programu partnerskiego. To sprawia, że jesteś ich “partnerem”. Niektóre firmy używają również terminów współpracownicy, partnerzy itp.

Po dołączeniu do programu partnerskiego (zwanego również programem partnerskim) otrzymasz unikalny identyfikator partnera. Będziesz musiał użyć tego identyfikatora partnera we wszystkich linkach partnerskich, które dodajesz w swojej witrynie, aby promować produkt.

Możesz promować produkt, dodając dogłębne recenzje produktów, polecając go w swoich artykułach, wyświetlając banery reklamowe, wysyłając biuletyn e-mail i nie tylko. Cały ruch wysyłany na stronę sprzedawcy z unikalnym identyfikatorem będzie śledzony.

Gdy użytkownik dokona zakupu, otrzymasz prowizję. Płatność jest wydawana, gdy Twoje zarobki osiągną określony próg Zwykle 45-60 dni.

Jak zacząć z Affiliate Marketing

Po pierwsze, musisz upewnić się, że korzystasz z odpowiedniej platformy blogowej i możesz prowadzić kampanie marketingowe afiliacyjne na swojej stronie.

Na przykład, jeśli używasz WordPress.com, następnie istnieją pewne ograniczenia dotyczące produktów i usług, do których można się połączyć. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze porównanie WordPress.com vs WordPress.org.

Z drugiej strony, jeśli jesteś na własnym hostingu WordPress.org stronie internetowej, a następnie można dodać dowolny link partnerski chcesz i skutecznie zarządzać swoimi kampaniami partnerskimi.

Jeśli nie utworzyłeś jeszcze strony internetowej, możesz zacząć od razu. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku krok po kroku, jak założyć bloga, a będziesz gotowy do działania w mniej niż 30 minut.

Następnie musisz poinformować użytkowników o tym, jak zarabiasz na swojej stronie, dodając stronę ujawnienia. Zobacz stronę ujawnienia WPBeginner i nie krępuj się używać go jako szablonu.

Będziesz także musiał dodać stronę Polityka Prywatności i warunki korzystania z usługi do swojego bloga.

Są to strony, które muszą mieć każdy blog WordPress. Nie tylko chronią Cię przed problemami prawnymi w przyszłości, ale także pomagają budować zaufanie wśród odbiorców.

Znajdowanie produktów i usług partnerskich do promowania

Istnieje wiele sposobów na znalezienie produktów i firm, z którymi możesz współpracować jako partner. Oto niektóre z najprostszych sposobów na znalezienie produktów, które możesz promować.

1. Zostań partnerem dla produktów, z których już korzystasz

Po pierwsze, musisz spojrzeć na produkty i usługi, z których już korzystasz, i znaleźć przydatne. Dzięki temu możesz łatwo przekonać użytkowników o produkcie, ponieważ znasz już zalety i wady.

Następnie musisz przejść do strony internetowej produktu i wyszukać terminy takie jak “program partnerski”, “partnerzy” lub “partnerzy”. Wiele firm aktywnie poszukuje marketerów partnerskich do promowania swoich produktów, dlatego dodają link do swojej strony partnerskiej w stopce witryny.

Finding affiliate programs to join

2. Szukaj produktów inne blogi polecają

Innym sposobem na znalezienie produktów jest przeglądanie innych blogów podobnych do Twoich. Będziesz mógł znaleźć wiele podobnych blogów, które wykorzystują marketing partnerski, aby zarabiać pieniądze.

Ale skąd wiesz, że promują produkty partnerskie?

Po pierwsze, poszukaj oczywistych i łatwo zauważalnych banerów reklamowych na swojej stronie internetowej. Najedź myszką na baner reklamowy, a zobaczysz link na pasku stanu przeglądarki.

finding affiliate links

Ten link zazwyczaj ma identyfikator partnera. Affiliate ID pomaga sprzedawcom śledzić, Który partner affiliate wysyła im ruch / sprzedaż.

Czasami te linki mogą wyglądać jak linki wewnętrzne, ale po ich kliknięciu przeniosą Cię na stronę produktu z identyfikatorem affiliate marketer w linku. Znajdziesz również podobne linki partnerskie poprzez ich treść.

3. Dołącz Do Większych Sieci Afiliacyjnych

Innym sposobem na znalezienie produktów do promocji jest dołączenie do sieci afiliacyjnych. Strony te działają jako pośrednik między marketerami a sprzedawcami afiliacyjnymi.

Zauważysz, że wiele produktów i firm, z którymi chcesz współpracować, korzysta już z sieci afiliacyjnej. Pomaga to szybko znaleźć wiele produktów, które możesz zacząć promować na swojej stronie internetowej.

4. Dotrzyj do firm

Jeśli naprawdę chcesz promować produkt, ale nie możesz znaleźć żadnych informacji na temat ich programu partnerskiego, możesz po prostu zapytać ich przez e-mail.

Niektóre firmy mogą nie aktywnie promować swojego programu partnerskiego. Jeśli mają program partnerski, mogą zaprosić cię do przyłączenia się.

Czym są sieci afiliacyjne? Dlaczego Warto Do Nich Dołączyć?

Sieci afiliacyjne działają jako pośrednik między Tobą (marketerem afiliacyjnym) a sprzedawcami (firmami, które chcą sprzedawać swoje produkty).

Sprzedawcy udostępniają platformę jako usługę do wyświetlania listy swoich produktów, śledzenia ruchu partnerskiego, zarządzania partnerami i wysyłania płatności.

Dla marketerów partnerskich oferują łatwą w użyciu platformę do wyszukiwania produktów, rejestracji jako partner, śledzenia wyników kampanii i zarobków.

Oto niektóre z najpopularniejszych sieci afiliacyjnych, do których możesz dołączyć.

  • ShareaSale-jedna z największych sieci partnerskich z wieloma wysoko płatnymi produktami partnerskimi dla prawie każdej kategorii, jaką można sobie wyobrazić. Popularna firma hostingowa WordPress, WPEngine, wykorzystuje ShareASale do zarządzania swoimi oddziałami. Program partnerski WPEngine oferuje bardzo hojną wypłatę swoim partnerom afiliacyjnym.
  • CJ Affiliate (dawniej Comission Junction) – kolejna top sieć afiliacyjna z ogromną liczbą kupców i produktów uporządkowanych w kategoriach i łatwo przeszukiwalnych. Firmy takie jak GoDaddy, Expedia i wiele innych używają CJ.
  • ClickBank – jest to duży rynek online do sprzedaży produktów cyfrowych w różnych kategoriach od różnych dostawców. Jest łatwy w użyciu i ma mnóstwo zasobów edukacyjnych dla nowych marketerów partnerskich.
  • Amazon Associates-Amazon to największy na świecie sklep ecommerce z milionami produktów. Możesz zarejestrować się w swoim programie partnerskim i zacząć zarabiać, wysyłając ludzi na stronę internetową, z której już korzystają na swoich zakupach online.

Do których sieci afiliacyjnych powinieneś dołączyć?

Powinieneś dołączyć do sieci afiliacyjnych, które mają produkty, które chcesz promować. Możesz dołączyć do wielu sieci afiliacyjnych dla różnych produktów. Korzystamy ze wszystkich powyższych sieci i kilku innych.

Upewnij się, że zawsze sprawdzasz zasady programu sieciowego. Należy również zapoznać się z zasadami programu poszczególnych produktów i sprzedawców. To daje jasne wyobrażenie o zarobkach, płatności, dodatkowe zachęty, i więcej.

Affiliate Marketing Porady, Aby zwiększyć zarobki

Teraz, gdy omówiliśmy podstawy, zagłębimy się w kilka wskazówek, jak faktycznie zarabiać pieniądze z marketingu afiliacyjnego.

1. Wybierz dobre produkty i firmy do promocji

Jako marketer partnerski nie masz kontroli nad przyszłością produktów, które polecasz. Dlatego musisz upewnić się, że polecasz najlepsze produkty renomowanych firm.

Najlepszym sposobem na to jest rekomendowanie produktów i usług, z których faktycznie korzystałeś. Jeśli chcesz polecić produkt, który wygląda przydatnie, skontaktuj się z nimi, aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli ładnie poprosisz, większość firm chętnie zaoferuje Ci bezpłatne konto lub kopię, aby przejrzeć / przetestować swój produkt lub usługę.

2. Oferuj bardzo przydatne i wartościowe treści

Możesz dodawać linki partnerskie i banery w dowolnym miejscu na swojej stronie WordPress. Jednak samo dodanie linków nie spowoduje przekonania użytkowników do zakupu tych produktów.

Musisz przekonać swoich użytkowników, oferując przydatne i cenne informacje o produkcie. Wielu marketerów partnerskich to zrobić, pisząc dogłębne recenzje produktów, Recenzje wideo, porównania produktów z zaletami i wadami, i więcej.

3. Pamiętaj o swoich odbiorcach

Wybierając produkt, miej na uwadze odbiorców i ich zainteresowania. Na przykład, jeśli prowadzisz blog modowy, chciałbyś promować Akcesoria modowe, ubrania i podobne produkty, które Twoi odbiorcy chcieliby kupić.

Musisz również upewnić się, że nie tylko polecasz produkty, ponieważ oferują one wyższe prowizje. Jeśli użytkownik kupuje produkt na podstawie Twojej rekomendacji i nie okaże się przydatny, nigdy więcej nie ufa Twoim rekomendacjom.

Affiliate Marketing wtyczki i narzędzia dla WordPress

Wraz z rozwojem Twojego bloga będziesz polecał wiele różnych produktów. Utrudni to zarządzanie wszystkimi linkami partnerskimi, banerami i reklamami rozsianymi po całej witrynie.

Na szczęście istnieją doskonałe narzędzia marketingu afiliacyjnego i wtyczki do WordPressa, których możesz użyć do zarządzania.

1. ThirstyAffiliates

Ręczne dodawanie linków do treści staje się dość trudne wraz z rozwojem witryny. Będziesz musiał skopiować adres URL ze swoim identyfikatorem partnera za każdym razem, gdy wspomnisz o produkcie i wkleisz go do WordPress.

Tutaj mogą pomóc osoby pragnące. Jest to wtyczka do zarządzania linkami partnerskimi, która pozwala łatwo dodawać linki partnerskie w WordPress.

Pozwala również zmienić długie linki partnerskie w zamaskowane ładne linki, które są bardziej przyjazne dla użytkownika.

ThirstyAffiliates ma również możliwość automatycznego zastępowania słów kluczowych linkami partnerskimi, które mogą znacznie pomóc zwiększyć przychody partnera.

2. AdSanity

AdSanity to najlepsza wtyczka do zarządzania reklamami WordPress I must-have dla każdego zestawu narzędzi marketera partnerskiego. Pozwala tworzyć banery reklamowe z witryny WordPress i zarządzać nimi z jednego pulpitu nawigacyjnego.

AdSanity ułatwia również wstawianie reklam do postów, stron i widżetów paska bocznego WordPress. Możesz go używać do zarządzania reklamami innych firm, takimi jak reklamy i banery Google AdSense. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik dotyczący zarządzania reklamami w WordPress za pomocą AdSanity.

3. MonsterInsights

MonsterInsights to najlepsza wtyczka Google Analytics dla WordPress. Pozwala zobaczyć, skąd pochodzą Twoi użytkownicy i co robią, gdy są w Twojej witrynie.

Pomaga również śledzić wychodzące linki partnerskie za pomocą Google Analytics. Dzięki temu możesz dowiedzieć się, które linki partnerskie są częściej klikane i pomóc ci odkryć utracone możliwości.

Potrzebujesz więcej narzędzi? Zobacz naszą pełną listę najlepszych narzędzi marketingu afiliacyjnego i wtyczek do WordPress.

Mamy nadzieję, że ten ostateczny przewodnik affiliate marketing dla początkujących pomógł Ci dowiedzieć się, jak stać się affiliate marketer. Możesz również zobaczyć nasz najlepszy przewodnik SEO WordPress, aby przyciągnąć więcej odwiedzających do twojej witryny.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…