Chcesz połączyć AWeber ze swoją witryną WordPress? AWeber to jedna z najpopularniejszych usług e-mail marketingu w Internecie. W tym ostatecznym przewodniku pokażemy Ci, jak połączyć AWeber z WordPress.

Complete guide on connecting Aweber and WordPress

Dlaczego lista e-mail jest ważna?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego wszystkie popularne strony internetowe, takie jak Facebook, Twitter, New York Times, chcą twojego adresu e-mail?

Odpowiedź jest bardzo prosta. E-mail to najlepszy sposób dotarcia do klientów.

Nie każdy ma konto na Facebooku lub Twitterze, ale każdy ma adres e-mail. Większość ludzi sprawdza swoją pocztę kilka razy dziennie. Dzięki włączonym powiadomieniom push na telefonach ludzie są podłączeni do poczty e-mail 24/7.

Poczta e-mail zapewnia znacznie bliższy i osobisty dostęp do klientów niż jakiekolwiek inne narzędzie marketingowe lub komunikacyjne dostępne obecnie.

Dowiedz się więcej o tym, dlaczego od razu powinieneś zacząć budować swoją listę e-mailową.

To powiedziawszy, zobaczmy, jak możesz zacząć korzystać z AWeber, aby tworzyć listę e-mailową.

Czym jest AWeber?

AWeber jest dostawcą usług e-mail marketingu. AWeber specjalizuje się w wysyłaniu masowych wiadomości e-mail, w przeciwieństwie do Twojego osobistego dostawcy poczty e-mail (Gmail, Twój dostawca usług internetowych, usługi poczty internetowej).

Możesz używać AWeber do wysyłania regularnych aktualizacji e-mail do subskrybentów bloga.

Jest to usługa płatna, a ich ceny zaczynają się od $19/miesiąc dla subskrybentów 500 i nieograniczonej liczby e-maili. Pierwszy miesiąc otrzymasz za darmo w ramach okresu próbnego.

Jak skonfigurować AWeber

Odwiedź Stronę AWeber i załóż konto.

AWeber signup

Zostaniesz poproszony o podanie danych osobowych i danych karty kredytowej.

Pamiętaj, że AWeber oferuje bezpłatny 30-dniowy okres próbny. Jeśli anulujesz przed okresem próbnym, Twoja karta kredytowa nie zostanie obciążona.

Po rejestracji musisz kliknąć let ‘ s get started przycisk, aby kontynuować.

Getting started with your first email list

Zostaniesz poproszony o podanie nazwy firmy, strony internetowej i adresu. Ten adres pojawi się na dole wiadomości e-mail.

Ważny Adres pocztowy jest wymagany przez ustawę CAN-SPAM. Poprawia dostarczalność wiadomości e-mail i chroni przed filtrami spamu.

Provide a postal address

Następnie musisz wprowadzić imię i nazwisko nadawcy oraz adres e-mail. Ta nazwa i adres e-mail będą używane w wychodzących wiadomości e-mail dla listy.

Sender name and email

Kliknij przycisk Następny krok, aby kontynuować.

Zostaniesz poproszony o podanie nazwy i opisu swojej listy e-mail. Ta nazwa i opis będą używane wewnętrznie i pomogą Ci zlokalizować listę e-mail na pulpicie nawigacyjnym AWeber.

Provide listname and description

Kliknij przycisk Następny krok, aby kontynuować.

Musisz wybrać temat wiadomości e-mail z potwierdzeniem. Ten e-mail jest wysyłany do użytkowników, aby zweryfikować swój adres e-mail, gdy zarejestrują się na twojej liście e-mail.

AWeber poda ci listę wstępnie zatwierdzonych tematów. Możesz wybrać ten, który pasuje do Twoich potrzeb.

Możesz także utworzyć własny temat. Jednak pracownicy AWeber muszą zatwierdzić Twój niestandardowy temat, aby zapobiec nadużyciom i spamowi. Może to zająć co najmniej 1 dzień roboczy.

Adding a subject line

Kliknij przycisk Utwórz listę, aby kontynuować.

Pomyślnie utworzyłeś konto AWeber, a także utworzyłeś swoją pierwszą listę e-mailową.

Teraz pokażemy Ci, jak dodać formularze rejestracji e-mail AWeber do twojej witryny WordPress.

Dodawanie Formularzy Rejestracyjnych AWeber

Istnieje wiele sposobów na dodanie formularza rejestracji e-mail AWeber do witryny WordPress. Istnieją domyślne formularze rejestracji AWeber, które można skopiować i wkleić ze swojego konta AWeber.

Istnieją również wysoce zoptymalizowane formularze rejestracji tworzone za pomocą OptinMonster. Te formularze rejestracyjne zapewnią ci wiele więcej rejestracji. Zobacz, jak zwiększyliśmy liczbę subskrybentów e-maili o 600% za pomocą OptinMonster.

Istnieją również niestandardowe formularze rejestracji, które można utworzyć za pomocą WPForms, najbardziej przyjaznej dla początkujących wtyczki formularza kontaktowego dla WordPress.

Pokażemy Ci wszystkie te metody w tym przewodniku. Zaczynajmy.

Domyślne Formularze Rejestracji AWeber

AWeber zawiera łatwe narzędzia, które pozwalają tworzyć własne formularze rejestracji i osadzać je w witrynie WordPress.

Po prostu zaloguj się na swojej stronie AWeber i kliknij Formularz rejestracji.

AWeber signup forms

Na następnej stronie kliknij przycisk Utwórz nowy formularz rejestracyjny, aby kontynuować.

Spowoduje to przejście do Narzędzia AWeber do tworzenia formularzy. Zawiera przydatne szablony, które możesz wybrać jako punkt wyjścia. Następnie możesz edytować formularz, klikając element w podglądzie na żywo.

Design your signup form in AWeber

Gdy jesteś zadowolony z projektu formularza, musisz kliknąć przejdź do kroku 2 przycisk.

Spowoduje to przejście do ustawień formularza. Możesz wybrać, co się stanie, gdy użytkownicy wypełnią formularz. Najlepszym rozwiązaniem jest przekierowanie ich na stronę we własnej witrynie WordPress.

Form settings

Następną opcją jest to, co się dzieje, jeśli użytkownik jest już subskrybowany. Ponownie możesz utworzyć stronę w swojej witrynie WordPress i przekierować tam użytkowników.

Kliknij przejdź do kroku 3 Przycisk.

Zapisz formularz, a następnie kliknij na “Zainstaluję własny formularz”.

AWeber pokaże teraz dwa zestawy kodów, które możesz dodać do swojej witryny WordPress, aby wyświetlić formularz rejestracji.

Kliknij na ‘Raw HTML Version’ i skopiuj kod.

Get your form code

Teraz musisz odwiedzić obszar administracyjny WordPress i kliknąć na Wygląd ” Widgety.

Z listy dostępnych widżetów przeciągnij i upuść widżet tekstowy na pasek boczny, na którym chcesz wyświetlić formularz rejestracji.

Signup form in widget

Wklej kod formularza rejestracji skopiowany z AWeber w polu textarea widżetu. Kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać ustawienia widżetu.

To wszystko, możesz teraz odwiedzić swoją stronę internetową, aby zobaczyć formularz rejestracyjny w akcji.

Dodawanie formularzy rejestracyjnych AWeber za pomocą OptinMonster

Jak widziałeś, dodanie podstawowego formularza rejestracji AWeber w WordPress jest dość łatwe. Jednak podstawowe formy nie są idealne do wysokich konwersji.

Potrzebujesz formularzy, dzięki którym ludzie zauważą twój formularz rejestracyjny.

Tu wkracza OptinMonster. Jest to najbardziej popularne narzędzie do generowania leadów na rynku. Pozwala tworzyć piękne formularze rejestracyjne, które są łatwo zauważalne, bardzo angażujące i niesamowicie potężne.

OptinMonster zawiera różne rodzaje formularzy rejestracji, takich jak wyskakujące okienka, pływający pasek, formularze po wpisie, formularze paska bocznego, formularze wsuwane, bramki powitalne na pełnym ekranie i inne.

Zawiera zaawansowane funkcje, takie jak MonsterLinks (2-step optins), wykrywanie przewijania, testowanie A/B, kierowanie na poziomie strony i wiele innych.

OptinMonster współpracuje ze wszystkimi popularnymi usługami e-mail marketingu, w tym AWeber.

Dodawanie Formularza Rejestracji AWeber Za Pomocą WPForms

WPForms to najbardziej przyjazna dla początkujących wtyczka do formularzy kontaktowych dla WordPress. Jest wyposażony w Dodatek AWeber, który pozwala dodać AWeber do formularza kontaktowego lub utworzyć niestandardowe formularze rejestracji AWeber w dowolnym miejscu w witrynie WordPress.

Krok 1: Zainstaluj Dodatek AWeber

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę WPForms. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po zainstalowaniu wtyczki WPForms po prostu przejdź do WPForms ” Dodatki strona. Kliknij przycisk Zainstaluj dodatek obok dodatku AWeber.

Install AWeber Addon

WPForms pobierze i zainstaluje dodatek i wyświetli komunikat o sukcesie. Następnie musisz kliknąć przycisk Aktywuj, aby rozpocząć korzystanie z dodatku AWeber z WPForms.

Activate AWeber addon

Krok 2: Połącz WPForms z kontem AWeber

Teraz, gdy pomyślnie zainstalowałeś dodatek AWeber, następnym krokiem jest połączenie witryny WordPress z kontem AWeber.

Odwiedź WPForms ” Ustawienia stronę, a następnie kliknij kartę integracje.

Tam znajdziesz opcję integracji AWeber. Kliknięcie na niego spowoduje wyświetlenie przycisku “Dodaj konto”, który wyświetli dwa pola.

AWeber integration under WPForms settings

Zobaczysz również link, oznaczony “Kliknij tutaj, aby autoryzować”. Kliknięcie w ten link otworzy wyskakujące okno, w którym zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto AWeber.

Sign in to your AWeber account

Po wprowadzeniu nazwy użytkownika i hasła do konta AWeber kliknij przycisk “Zezwól na dostęp”.

AWeber zweryfikuje Twoje dane uwierzytelniające, a następnie pokaże Ci kod autoryzacyjny.

AWeber Authorization Code

Po prostu skopiuj kod i wklej go na stronie ustawień WPForms. Możesz użyć wszystkiego w polu pseudonim konta. Następnie kliknij przycisk Połącz z Aweberem, aby kontynuować.

WPForms połączy się teraz z Twoim kontem AWeber. Obok Twojej integracji AWeber pojawi się status ‘Connected’.

Krok 3: tworzenie formularzy rejestracyjnych AWeber za pomocą WPForms

Odwiedź WPForms ” Dodaj Nowy aby utworzyć nowy formularz.

WPForms zawiera poręczne szablony do tworzenia najczęstszych formularzy. Jednym z tych szablonów jest formularz rejestracji newslettera, który jest wstępnie wypełniony polami formularza rejestracji e-mail.

Adding new Newsletter Signup Form in WPForms

Kliknięcie go uruchomi Kreator formularzy, w którym można edytować formularz. Możesz dodać lub usunąć pola do formularza, zmienić ich układ, dodać opis itp.

Editing a form in WPForms

Gdy jesteś zadowolony z formularza, kliknij kartę Marketing, a następnie kliknij AWeber. Musisz kliknąć przycisk “Dodaj nowe połączenie”.

Connecting form to your email list

Zostaniesz poproszony o podanie pseudonimu dla tego połączenia. Możesz użyć dowolnego pseudonimu.

WPForms pobierze teraz informacje o Twoim koncie AWeber. Musisz wybrać swoje konto AWeber i listę e-mail, której chcesz użyć.

Następnie musisz wybrać pola listy, które chcesz dodać do pól formularza.

Connect form fields to email list fields

Nie zapomnij kliknąć na przycisk Zapisz. Możesz teraz wyjść z kreatora formularzy.

Krok 4: osadzanie formularza w WordPress

Istnieje wiele sposobów na dodanie formularza rejestracyjnego AWeber. WPForms umożliwia dodawanie formularzy do dowolnego posta, strony lub widżetu WordPress za pomocą krótkiego kodu.

Możesz znaleźć shortcode odwiedzając WPForms ” Wszystkie Formularze strona.

Form shortcode

Możesz także użyć widżetu WPForms, aby osadzić formularz na pasku bocznym. Odwiedź Wygląd ” Widgety strona.

Pod listą dostępnych widżetów znajdziesz widżet WPForms. Dodaj ten widżet do paska bocznego, na którym chcesz wyświetlić formularz rejestracji.

WPforms Widget

Wyślij posty WordPress do listy e-mail AWeber

AWeber sprawia, że wysyłanie nowych postów WordPress do subskrybentów poczty e-mail jest bardzo proste. Oto jak można skonfigurować WordPress RSS do AWeber newsletter.

Wystarczy zalogować się na pulpicie AWeber i kliknąć na Wiadomości ” Transmisje Na Blogu.

AWeber blog broadcasts

Na następnym ekranie kliknij przycisk Utwórz transmisję, aby kontynuować.

Zostaniesz poproszony o podanie adresu URL kanału RSS swojej witryny WordPress i wybranie tematu.

Setting up RSS to newsletter

Po czym możesz wybrać szablon z lewej strony,a następnie kliknąć przycisk Załaduj szablon. Zauważysz, że obszar HTML zostanie automatycznie wypełniony szablonem.

Możesz kontynuować edycję tego szablonu lub przewinąć w dół i rozpocząć konfigurowanie wysyłania nowych elementów kanału do użytkowników.

When to send RSS to Email newsletter

Po zakończeniu kliknij przycisk Zapisz transmisję na dole.

To wszystko, AWeber będzie teraz automatycznie wysyłać nowe posty na blogu do użytkowników listy e-mail.

Mamy nadzieję, że ten ostateczny przewodnik na temat łączenia WordPress z AWeber pomógł Ci zbudować i rozwinąć listę e-mail. Możesz również zobaczyć nasz wybór ekspertów 40 przydatnych narzędzi do zarządzania i rozwijania bloga WordPress

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…