Pięć lat temu mogłeś nie uważać SEO za ważną część swojej pracy jako programista WordPress, ale czasy się zmieniają.

Ponieważ ta taktyka marketingu internetowego zyskała rozgłos i znaczenie jako organiczna metoda napędzania ruchu internetowego dla swoich klientów (i własnych właściwości online), Twoja firma zajmująca się tworzeniem stron internetowych traci na znaczeniu, jeśli nie rozumiesz przynajmniej podstaw.

Aby być naprawdę skutecznym z SEO, nie można po prostu zakładać, czego ludzie szukają, ilu próbuje znaleźć odpowiedź na swoje pytania i co intencja ich wyszukiwania mówi o ich pozycji w lejku sprzedaży.

Aby być pewnym, są setki narzędzi SEO, z których możesz korzystać. Wyzwanie polega na oddzieleniu need– to-haves z nice-potrzebujących. Jeśli SEO stanowi niewielką część twojej firmy i działasz bez wsparcia agencji, będziesz chciał być celowy w wyborze narzędzi SEO, aby dodać je do swojego arsenału.

Przyjrzyjmy się narzędziom SEO na każdy budżet. Niezależnie od tego, czy masz trochę pieniędzy do rozdmuchania, czy dopiero zaczynasz i musisz ocenić dostęp do każdego narzędzia z oszczędnym nastawieniem, na tej liście znajdziesz rozwiązanie, które pomoże Ci w wysiłkach.

Narzędzia SEO o wysokim / nieograniczonym budżecie: najlepsze z najlepszych

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele darmowych narzędzi SEO (więcej na ten temat), nie będziesz w stanie osiągnąć tej samej jakości przy porównaniu wydajności z następującymi płatnymi narzędziami SEO.

Zdecydowanie dostajesz to, za co płacisz, a najlepsze z najlepszych narzędzi SEO zostały stworzone, aby ułatwić każdemu podjęcie działań na dostępnych danych.

1. Moz

Moz to firma konsultingowa SEO, która pomaga firmom w rankingu odpowiednich wyszukiwań od 2004, po raz pierwszy uruchamiając Moz Pro w 2007.Moz oferuje zarówno bezpłatne, jak i płatne narzędzia SEO.

Moz oferuje zarówno bezpłatne, jak i płatne narzędzia SEO, chociaż ich płatne narzędzia SEO są największym roszczeniem firmy do sławy, ich bezpłatne narzędzia SEO z pewnością nie mają się z czego szydzić.

Moz Pro

Moz Pro interface
Interfejs Moz Pro.

Moz Pro to kompleksowa oferta SEO Moz z funkcjami, które obejmują badania słów kluczowych, budowanie linków, audyty witryn i analizy optymalizacji stron.

Ceny zaczynają się od $99 / miesiąc dla planu standardowego i oferują 30-dniowy okres próbny dla planu średni ($149 / miesiąc).

MozLocal

Moz Local dashboard
Lokalny pulpit nawigacyjny Moz.

MozLocal oferuje konkretne zastosowanie narzędzi SEO Moz dla firm, które chcą poprawić swoje lokalne SEO. MozLocal To rozwiązanie do zarządzania ofertami, które pomaga klientom znaleźć firmy online.

Możesz przetestować narzędzie, uzyskując bezpłatny Wynik aukcji, a płatne plany zaczynają się od mniej niż $9/miesiąc za ofertę.

Darmowe Narzędzia Moz

Moz's Keyword Explorer
Moz ‘ s Keyword Explorer.

Jakość Moz nie zaczyna się i nie kończy z płatnymi narzędziami. Poniżej przedstawiono ich najpopularniejsze darmowe narzędzia:

 • Moz Keyword Explorer, który pomoże Ci znaleźć idealne słowa kluczowe dla Twojej witryny.
 • Moz Open Site Explorer, co pomaga w odkrywaniu treści i możliwości budowania linków.
 • Na MozBar pomaga badać i analizować ważne wskaźniki wyszukiwania, społecznościowe i strony dla odwiedzanych witryn za pomocą rozszerzenia przeglądarki.

2. SEMRush

SEMrush website
SEMrush oferuje zestaw narzędzi SEO dla profesjonalistów marketingowych.

SEMRush to wszechstronne rozwiązanie SEO, które jest prawdopodobnie jednym z najlepszych narzędzi w branży obok Moz Pro. Badania słów kluczowych SEMRush pokazują najlepsze słowa kluczowe, których używają konkurenci, i jest to uważane za jedną z najlepszych funkcji produktu.

Podobnie jak Moz Pro, SEMRush oferuje kompleksowe rozwiązanie SEO z funkcjami, które obejmują:

 • Trudność słowa kluczowego (walka o najwyższą pozycję w Google dla określonego słowa kluczowego)
 • Backlinks
 • Audyt Strony
 • Śledzenie pozycji SERP
 • Domena vs. porównanie domen
 • Pomysły SEO na Twoją stronę

Ceny zaczynają się od $99.95 / miesiąc dla planu Pro.

3. Ahrefs

Ahrefs websites
Ahrefs oferuje kompleksowe narzędzia do zarządzania SEO.

Wielu ekspertów SEO tout Ahrefs jako ich osobiste ulubione narzędzie SEO. W porównaniu do SEMRush i Moz jest uważany za jedno z najlepszych narzędzi do analizy linków zwrotnych w branży.

Ahrefs może poszczycić się dużą bazą linków liczącą ponad 12 bilionów linków, która jest aktualizowana co najmniej raz dziennie. Bloggerideas ma świetny post, który pomoże Ci w pełni wykorzystać ahrefs.

Plany zaczynają się od $99 / miesiąc dla planu Lite, z dostępnymi bezpłatnymi próbami.

4. Buzzsumo

Buzzsumo może pomóc ci analizować tematy.

BuzzSumo nie jest narzędziem SEO w taki sam sposób, jak Moz, SEMrush i Ahrefs, ale niemożliwe jest zaprzeczenie intymnego związku między treścią a SEO. Buzzsumo pasuje do tej listy narzędzi SEO jako solidne narzędzie do badania treści.

To narzędzie SEO pozwala określić, jak Twoje treści działają w porównaniu do całej branży, a także ułatwia identyfikację głównych wpływowych osób z branży. To narzędzie jest idealne do analizy, które treści są najlepsze dla różnych tematów i przeciwko konkurentom.

Cena planu Pro zaczyna się od $79 / miesiąc, a dostępny jest bezpłatny okres próbny.

Narzędzia SEO Średniej klasy

Jeśli jesteś freelancerem, może być trudno uzasadnić koszty związane z najlepszymi z najlepszych narzędzi SEO na rynku. Na szczęście istnieje wiele narzędzi Średniej klasy, które pomogą Ci wykonać zadanie.

1. SerpStat

SerpStat interface
SerpStat zapewnia dogłębną analizę słów kluczowych i inne narzędzia SEO.

SerpStat to kolejne wszechstronne narzędzie SEO, które składa się z pięciu różnych modułów:

 • Śledzenie Pozycji
 • Analiza Linków Zwrotnych
 • Badania Słów Kluczowych
 • Audyt Strony
 • Badania Konkurentów

Zastosowanie wszystkie z tych modułów może przyczynić się do poprawy rankingu wyszukiwarki.

Ich plany zaczynają się od $19 / miesiąc dla konta osobistego i $499 / miesiąc dla konta firmowego. Podobnie jak wiele narzędzi SEO na tej liście, dostępna jest bezpłatna wersja próbna.

2. Ranking SE

Se Ranking zapewnia narzędzia analizy SEO i promocji.

Se Ranking to kolejny kompleksowy program SEO oparty na chmurze. Oferuje wiele funkcji, takich jak śledzenie pozycji słów kluczowych, Narzędzie do badania konkurencji, sprawdzanie i monitorowanie linków zwrotnych oraz głęboki audyt witryny. Dla tych, którzy zarządzają wieloma klientami (takimi jak agencje lub webmasterzy), Ranking SE ma doskonałą konfigurację wielu nieruchomości.

Ceny zaczynają się od $7 / miesiąc dla konta osobistego i oferują 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Zarówno Ranking SE, jak i wspomniany SerpStat były wcześniej oferowane jako dożywotni dostęp do AppSumo za $ 49 razem, więc zapisz się do newslettera e-mailowego AppSumo, aby otrzymywać powiadomienia, jeśli transakcja ponownie spadnie. Nowa oferta subskrypcji teczki AppSumo obejmuje dostęp do rankingu SE i wielu innych narzędzi uwielbianych przez właścicieli firm za $ 49 / miesiąc.

3. Majestic SEO

Majestic SEO homepage
Majestic SEO twierdzi, że ma największą bazę indeksów linków na świecie.

Majestic SEO jest najbardziej znany jako narzędzie SEO Link intelligence. Podobnie jak Ahrefs, posiada jedną z największych baz indeksów linków. Funkcje Metric “TrustFlow” i “CitationFlow” pomagają SEO zrozumieć, czy witryna, z której chcesz uzyskać link, jest autorytatywna, czy spamowa.

Ceny zaczynają się od $79.99 / miesiąc dla planu Lite.

4. SmartCrawl SEO Plugin

SmartCrawl SEO plugin
SmartCrawl to wtyczka SEO WPMU DEV.

SmartCrawl to plugin SEO Premium WordPress, który został stworzony przez WPMU DEV. Ma na celu zwiększenie PageRank i zwiększenie ruchu na twojej stronie.

Prosta konfiguracja to wszystko, czego potrzebujesz, aby SmartCrawl dostarczał szybkie i wydajne SEO WordPress, dzięki czemu Twoje treści można łatwo znaleźć w wyszukiwarkach takich jak Google i Bing.

Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać, zainstalować i aktywować wtyczkę, a automatycznie wygeneruje mapę witryny dla Twojej witryny. Możesz ręcznie skonfigurować ustawienia, przechodząc z WordPress dashboard > Ustawienia > SmartCrawl.

Ceny zaczynają się od $49 / miesiąc za dostęp do wszystkich wtyczek WPMU DEV (w tym Hummingbird i Defender), z 30-dniowym bezpłatnym okresem próbnym.

5. Ramy SEO

Framework SEO to raczkująca wtyczka SEO stworzona przez członka WPMU DEV, która szybko zyskuje na popularności.

Sybre Waaijer pracował nad projektem klienta, który używał motywu, który nie miał wystarczająco zaawansowanych ustawień SEO, więc postanowił napisać własną wtyczkę, aby go obejść.

Biorąc pod uwagę, że czuł, że nauczył się sporo od społeczności programistów WPMU, pomyślał, że byłoby wspaniale dać coś z powrotem. W maju 2015 opublikował swoją wtyczkę SEO i udostępnił ją innym członkom WPMU DEV.

Po uzyskaniu pozytywnych opinii od innych członków, wydał wtyczkę do repozytorium wtyczek WordPress.

Ludzie wolą go od tradycyjnych wtyczek SEO all-in-one, ponieważ jest wolny od reklam i niepotrzebnych wzdęć. Jest idealny do ogólnych zadań SEO i sprawdzania witryny.

6. Screaming Frog SEO Spider

SEO Spider to program komputerowy, który można zainstalować lokalnie na PC, Mac lub Linux, który indeksuje linki do stron internetowych, obrazy, CSS, skrypty i aplikacje w celu oceny SEO na miejscu.

Screaming Frog to świetne narzędzie SEO do audytu Twojej strony internetowej, które zawiera szczegółową analizę wszelkich obecnych problemów technicznych.

Chociaż oferują bezpłatny plan, ulepszony płatny plan jest bardzo przystępny za jedyne £149.00 rocznie.

Darmowe narzędzia SEO

Przed zakupem dostępu do któregokolwiek z wyżej wymienionych narzędzi SEO warto zacząć od solidnego zrozumienia najpopularniejszych za darmo Narzędzia SEO. Jeśli nie rozumiesz, jak korzystać z tych podstawowych funkcji, będziesz przytłoczony, gdy będziesz gotowy do aktualizacji.

Poniżej można uzyskać większość drogi tam, jeśli chodzi o wykonywanie różnych zadań SEO na stronie internetowej małej firmy. Dodatkowo, korzystanie z tych narzędzi może wzmocnić wysiłki SEO z wyżej wymienionych płatnych narzędzi.

1. Odpowiedz Opinii Publicznej

Zapytaj poszukiwacza i uzyskać pomysły treści.

Answer the Public to bezpłatne narzędzie do wizualnego badania słów kluczowych. Łączy Google AutoSuggest skrobanie ze skrobakiem pytanie. To narzędzie zapewnia łatwy dostęp do pytań, które Twoja grupa docelowa wpisuje w Google, co może być niezwykle przydatne do opracowywania tematów treści i znajdowania semantycznych słów kluczowych.

2. Bloomberry / Question Analyzer

Question Analyzer
Znajdź najpopularniejsze pytania zadawane na setkach tysięcy forów, Amazon, Reddit, Quora i Q&A dla dowolnego słowa kluczowego.

BloomBerry to darmowe narzędzie stworzone przez BuzzSumo i jest również znany jako analizator pytań. To narzędzie ułatwia badanie pytań zadawanych na popularnych forach, takich jak Reddit, Quora i Amazon. Podobnie jak odpowiedź opinii publicznej, Bloomberry pomaga znaleźć odpowiednie słowa kluczowe i przeprowadzić badania na pytania klientów, które pomogą Ci wygenerować pomysły treści.

3. UberSuggest

Użyj Übersuggest, aby szybko znaleźć nowe słowa kluczowe niedostępne w Google Keyword Planner.

UberSuggest to narzędzie do badania słów kluczowych, które pomaga znaleźć nowe słowa kluczowe, które nie są w Google Keyword Planner, które mogą być używane jako sugestie tematyczne. Jak na darmowe narzędzie, wykonuje swoją pracę dobrze, z nieograniczoną liczbą wyszukiwań dostępnych dla ciebie.

4. Wyszukiwarka Carrot2

Carrot2
Uporządkuj wyniki wyszukiwania w tematach z Carrot2.

Carrot2 to narzędzie do klastrowania wyników wyszukiwania open source. Pomaga organizować wyniki wyszukiwania w kategoriach tematycznych jako szybki przegląd i oferuje bardziej efektywne przeglądanie. Podobnie jak wyżej wymienione narzędzia, jest idealny do opracowywania tematów i badań.

5. Wykres LSI

LSI Keyword Generator
Zacznij generować utajone słowa kluczowe indeksowania semantycznego (LSI).

Wykres LSI jest ukrytym semantycznym generatorem słów kluczowych indeksujących dla Twoich potrzeb SEO. Słowa kluczowe LSI to słowa kluczowe, które są semantycznie związane ze słowem kluczowym podstawowym, nie należy mylić z synonimami słowa kluczowego podstawowego. W istocie to narzędzie pomaga znaleźć powiązane słowa kluczowe do podstawowego słowa kluczowego. Włączenie tych powiązanych terminów do treści jest uważane za niezbędne dla nowoczesnych wysiłków SEO.

Darmowe Narzędzia Google

1. Planer słów kluczowych Google

Google Keyword Planner
Uzyskaj pomysły na słowa kluczowe, aby pomóc w tworzeniu kampanii za pomocą Planera słów kluczowych AdWords.

Planowanie słów kluczowych Google jest prawdopodobnie najpopularniejszym i najczęściej używanym narzędziem wyszukiwania słów kluczowych. Jest to dość proste w użyciu—wystarczy wyszukać słowo kluczowe, a otrzymasz wiele przydatnych danych. Dane są podzielone na kolumny, takie jak” poziom konkurencji “i” szacowana stawka”, które informują o prawdopodobieństwie konwersji za pomocą wyszukiwanego słowa kluczowego.

2. Google Search Console

Google Search Console
Google Search Console.

Google Search Console to bezpłatna usługa oferowana przez Google, która ma na celu pomóc Twoim witrynom znaleźć się w Internecie. Pomaga monitorować i utrzymywać obecność witryny, określa, czy masz duplikaty metadanych, okresowo sprawdza możliwe problemy z bezpieczeństwem, udostępnia listę zaindeksowanych stron i wiele więcej.

Dzięki temu narzędziu będziesz także mógł zobaczyć listę słów kluczowych, dla których aktualnie znajdujesz się w rankingu.

3. Google PageSpeed Insights

Google Pagespeed Insights
Google Pagespeed Insights.

Jednym z najważniejszych technicznych czynników rankingu SEO jest szybkość ładowania strony. PageSpeed Insights ułatwia skanowanie witryny i określenie prędkości ładowania w oparciu o interpretację Google. To narzędzie powie Ci, czy szybkość witryny jest słaba, dobra lub wymaga więcej pracy. Dodatkowo będzie wywoływać konkretne problemy i możliwe poprawki.

Innym narzędziem Google, które może pomóc w usprawnieniu przepływu pracy w witrynie, jest Google Optimize: alternatywa Google dla testów A / B. Jest darmowy i idealny dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o testach A/B.

Narzędzia Do Badania Słów Kluczowych Specyficznych Dla Platformy

Narzędzia te pomagają wyłącznie w badaniu słów kluczowych dla jednej konkretnej platformy.

1. Narzędzie Do Badania Słów Kluczowych Reddit (Keyworddit)

The Reddit Keyword Research Tool
Narzędzie Reddit Keyword Research pozwala wyodrębnić słowa kluczowe z subreddit.

Keyworddit to jedyne narzędzie, które zostało specjalnie stworzone do wyodrębniania słów kluczowych z Reddit. Wystarczy wpisać nazwę subreddit, wybrać jeden z automatycznie wygenerowanej listy, a następnie wyodrębnić słowa kluczowe z tego subreddit.

2. Narzędzie Słów Kluczowych Pinterest

PinterestKeywordTool
Zoptymalizuj tytuły tablic Pinteresta za pomocą tego przydatnego bezpłatnego narzędzia.

PinterestKeywordTool pomaga w optymalizacji tytułów tablic Pinteresta. Poinformowano, że Milenium używa Pinteresta prawie tak samo jak Instagram, dlatego ważne jest skupienie się na treściach na Pintereście.

Podobnie jak Google Keyword Planner, bezpłatne narzędzie do badania słów kluczowych na Pintereście pozwala badać długie słowa kluczowe, sprawdzać historię wyszukiwania słów kluczowych i pobierać słowa kluczowe.

Narzędzia SEO na każdą kieszeń

Narzędzia SEO na tej liście stanowią tylko ułamek dostępnych. Istnieje wiele innych, które mogą być pomocne dla Ciebie, w zależności od konkretnych zadań, które chcesz wykonać.

Metody prób i błędów są ważne dla określenia najlepszych narzędzi SEO, które można dodać do swojego arsenału, więc skorzystaj z tych, które oferują bezpłatne wersje próbne. Po prostu upewnij się, że nie pozwolisz, aby free Cię ominął, zanim dasz narzędziom pełny przebieg!

Jakie są Twoje ulubione narzędzia SEO i jak pasują do Twojego budżetu freelance? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach poniżej!

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…