Szybko ładująca się strona jest rodzajem wielkiej sprawy “make or break”, zwłaszcza jeśli budujesz witryny dla klientów lub prowadzisz firmę online. Stąd znaczenie buforowania. Dowiedz się, jak ważne jest buforowanie WordPress w tym poście.

Październik 2020: przetestowaliśmy wszystkie najlepsze hosty WordPress! Dowiedz się, jak się porównujemy.Zobacz Wyniki

Utrzymanie witryny w błyskawicznym tempie wymaga superbohaterskiego wysiłku.

Dlatego zatrudniamy superbohaterów, takich jak Koliber i Smush, aby zoptymalizować witrynę i obrazy.

Dlatego też publikujemy mnóstwo treści na temat sposobów poprawy wydajności WordPress i zwiększenia szybkości witryny.

Ten post wyjaśnia, jak poprawić wydajność witryny i uzyskać super szybki wzrost dzięki wykorzystaniu buforowania internetowego.

Zanim skończysz to czytać, będziesz wiedział:

 • Co to jest cache
 • Dostępne różne rodzaje buforowania internetowego
 • Wady buforowania sieciowego
 • Jak WPMU DEV może zmaksymalizować pamięć podręczną sieci przy minimalnej gotówki
 • … a nawet jak poprawnie powiedzieć “cache” (wymawia się “cash”, a nie cayche, cash-ay lub quiche).
Cartoon illustration of DevMan bathing in wads of cash.
Hostuj z nami, a damy Ci mnóstwo pamięci podręcznej!

Co To jest pamięć podręczna?

Pamięć podręczna jest tymczasowym sposobem przechowywania często używanych danych. Jest to sposób przechowywania odpowiedzi wielokrotnego użytku, aby przyspieszyć kolejne żądania.

Gdy użytkownicy wykonują kolejne żądania dotyczące zawartości buforowanej, te żądania są następnie realizowane z pamięci podręcznej, zamiast iść z powrotem do serwera, gdzie zawartość jest pierwotnie przechowywana.

Mówiąc najprościej, gdy ktoś odwiedza Twoją witrynę, pamięć podręczna wykonuje statyczną migawkę strony, a następnie przechowuje i udostępnia tę migawkę odwiedzającemu.

Pozwala to na szybkie dostarczenie informacji, zamiast zmuszać odwiedzających do czekania na różne prośby, co spowolni wszystko.

Skutecznie, buforowanie zapewnia łatwiejszy i szybszy mechanizm dostarczania przechowywanych danych do użytkowników niż tam, gdzie znajdują się oryginalne dane.

Tak więc, aby umieścić to w kontekście…

Oto jak ładuje się strona internetowa:

Client-Server web page requests.
Jak zwykle ładuje się strona internetowa.
 1. Użytkownik online klika link do twojej witryny (z wyniku wyszukiwania, innej strony internetowej, postu w mediach społecznościowych, e-maila itp.)
 2. Przeglądarka użytkownika wysyła żądanie do serwera (zwane żądaniem HTTP).
 3. Twój serwer kompiluje i dostarcza wszystkie pliki wymagane do wyświetlenia strony internetowej w przeglądarce użytkownika (każdy obraz, plik, skrypt, arkusz stylów itp. do skompilowania dodaje czas do tego żądania).
 4. Użytkownik jest ostatecznie obsługiwany przez pełną i w pełni załadowaną stronę internetową za pośrednictwem przeglądarki.

Porównajmy to do co się dzieje, gdy buforowanie jest włączone dla Twojej witryny:

Web Caching Diagram
Jak buforowanie internetowe skraca czas dostarczania strony.
 1. Użytkownik online klika link do twojej witryny (z wyniku wyszukiwania, innej strony internetowej, postu w mediach społecznościowych, e-maila itp.)
 2. Przeglądarka użytkownika wysyła żądanie HTTP / HTTPS do serwera.
 3. Serwer wykrywa, że twoja zawartość nie zmieniła się od czasu ostatniej wizyty na twojej stronie.
 4. Serwer pobiera statyczną kopię witryny, która jest przechowywana w pamięci podręcznej i szybko dostarcza ją do przeglądarki użytkownika.
 5. Serwer powtarza # 4 dla wszystkich kolejnych wizyt, dopóki zawartość strony nie ulegnie zmianie lub pamięć podręczna wygaśnie i nie zostanie automatycznie wyczyszczona.

Kompilowanie każdego elementu żądanej strony zajmuje więcej czasu niż tylko serwowanie przechowywanej kopii tej strony. Dlatego buforowanie może skrócić czas przetwarzania i szybciej dostarczać strony.

Dlaczego Warto Korzystać Z Buforowania?

Głównym celem buforowania jest szybkość.

Buforowanie jest prawdopodobnie jedyną rzeczą, która bezpośrednio wpływa na wynik szybkości strony.

Buforowanie = szybsze ładowanie stron = lepszy wynik szybkości strony.

Jest jednak kompromis. Aby zaoszczędzić czas i przyspieszyć, buforowanie wymaga pamięci masowej.

Tak więc mniej czasu obliczeniowego na szybsze dostarczanie stron oznacza więcej miejsca na komputer (np. serwer) do przechowywania danych strony w pamięci podręcznej.

Chociaż przechowywanie staje się coraz tańsze, nie ma darmowej pamięci podręcznej!

Przechowywanie danych do późniejszego wykorzystania), ale w rzeczywistości jest to dość złożone, ponieważ wiele aspektów buforowania zależy od zmiennych, takich jak konfiguracje serwera, dostępna pamięć lub skala przedsiębiorstwa, aby przyspieszyć pewne odpowiedzi.

Na przykład duże międzynarodowe firmy telekomunikacyjne mogą stosować buforowanie w celu zmniejszenia kosztów infrastruktury, takich jak przepustowość, podczas gdy małe witryny biznesowe będą używać buforowania w celu poprawy szybkości ładowania stron.

Innym aspektem, który może skomplikować buforowanie jest trudność przechowywania to samo wyniki dla późniejszego użycia w pamięci podręcznej.

Jak stwierdza inżynier oprogramowania Yihui Xie na swoim blogu: “kiedy wszystko staje się inne, musisz unieważnić pamięci podręcznej i ponownie wykonać (przypuszczalnie czasochłonne) obliczenia.”

Stąd ten często cytowany żart Phila Karltona…

“W informatyce są tylko dwie trudne rzeczy: unieważnianie pamięci podręcznej i nazywanie rzeczy.”

Biorąc pod uwagę złożony charakter buforowania, ten post skupi się na metodach używanych w buforowanie www tylko.

Buforowanie www jest podstawową cechą protokołu HTTP.  W przypadku buforowania sieciowego korzystanie z reguł i zasad reguluje sposób przechowywania odpowiedzi HTTP na żądania przy użyciu różnych typów pamięci podręcznej.

Dyrektywy Cache-control w ramach tych zasad określają, kto może buforować odpowiedź, na jakich warunkach i na jak długo.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zrozumieniu podstawowej terminologii buforowania internetowego, zapoznaj się z tym artykułem.

Różne typy pamięci podręcznej i kiedy używać pamięci podręcznej

Ponieważ zawartość podróżuje od serwera origin (tj. miejsca, w którym pierwotnie znajduje się Zawartość Użytkownika) do przeglądarek internetowych odwiedzających, można użyć różnych typów pamięci podręcznych, aby poprawić i przyspieszyć podróż.

Skuteczne buforowanie przynosi korzyści zarówno dostawcom treści, jak i konsumentom treści. Niektóre z korzyści obejmują:

 • Obniżenie kosztów sieci.
 • Poprawiona responsywność.
 • Zwiększona wydajność wyciskana z tego samego sprzętu.
 • Treści mogą być udostępniane użytkownikom końcowym w okresach przerwania świadczenia Usług Sieciowych.

Oto niektóre z najlepszych typów danych, które działają dobrze z buforowaniem internetowym:

 • Dane, które mogą być ponownie wykorzystane w trakcie sesji lub ponownie wykorzystane we wszystkich użytkownikach i żądaniach.
 • Dane statyczne (Nie stale lub szybko się zmieniają).
 • Dane, które mogą być kosztowne do obliczenia lub pobrania.

Rodzaje danych, których nie chcesz buforować, obejmują informacje bezpieczeństwa, takie jak dane konta bankowego, loginy, hasła itp.

Zanim przejdziemy do sposobów korzystania z buforowania, aby przyspieszyć witrynę, spójrzmy na różne rodzaje buforowania i ich unikalne cechy:

Buforowanie po stronie klienta a buforowanie po stronie serwera

W swojej najbardziej podstawowej formie, World Wide Web działa w następujący sposób: przechowujesz zawartość na serwerze i pozwalasz użytkownikom (tj. klientom) na dostęp do niej z poziomu swoich przeglądarek internetowych.

Oznacza to, że buforowanie może wystąpić na końcu serwera (zwanym buforowaniem po stronie serwera) lub na końcu klienta (zwanym buforowaniem po stronie klienta).

Buforowanie po stronie klienta

Buforowanie po stronie klienta odbywa się w przeglądarkach odwiedzających. Gdy ktoś odwiedza Twoją witrynę, jego przeglądarka tworzy i przechowuje pamięć podręczną.

Następnym razem, gdy odwiedzą Twoją witrynę, rzeczy załadują się szybciej, ponieważ odczytują informacje z pamięci podręcznej przeglądarki.

Wszystkie nowoczesne przeglądarki obsługują buforowanie po stronie klienta. Buforowanie przeglądarki przechowuje statyczną zawartość, taką jak pliki HTML i CSS, obrazy i JavaScript.

Buforowanie po stronie klienta jest wydajne, ponieważ pozwala przeglądarkom na dostęp do plików bez przeładowywania ich z serwera.

Chociaż może to być dobre dla małych stron internetowych, jeśli masz wielu jednoczesnych użytkowników, będziesz chciał spojrzeć na używanie buforowania po stronie serwera.

Buforowanie po stronie serwera

Ponieważ buforowanie po stronie klienta odbywa się w przeglądarkach odwiedzających, nie masz nad tym kontroli. Ale można kontrolować, co się dzieje na Twój serwer.

Możesz na przykład kontrolować, czy włączyć buforowanie na serwerze, czy nie.

Załóżmy, że odwiedzający pojawi się na twojej stronie i buforowanie nie jest włączone. Ich przeglądarka wyśle żądanie strony na twój serwer.

Serwer musi następnie przetworzyć to żądanie, skompilować stronę, a następnie wysłać ją z powrotem do przeglądarki. Wszystkie te procesy wymagają czasu i zużywają zasoby serwera.

Chociaż może to działać dobrze dla małych witryn o małym ruchu, może to oznaczać katastrofę dla większych witryn o większym natężeniu ruchu, które muszą stale przetwarzać mnóstwo żądań i kompilować ładunki stron co sekundę.

W tym miejscu przydaje się buforowanie po stronie serwera.

Serwer przechowuje kopię każdego żądania. Następnym razem, gdy serwer musi przetworzyć to samo żądanie, sprawdza pamięć podręczną i jeśli jest tam przechowywana Kopia, serwuje ją z pamięci podręcznej.

Jeśli nie ma kopii, żądanie jest następnie wysyłane do serwera, na którym jest przetwarzane i kompilowane, a ponieważ informacje są wysyłane z powrotem do przeglądarki odwiedzającego, kopia jest przechowywana w pamięci podręcznej dla kolejnych żądań.

Zmniejsza to obciążenie serwera, pozwala serwerowi obsługiwać większy ruch niż normalnie, dostarcza treści szybciej użytkownikom i skraca czas oczekiwania.

Buforowanie po stronie serwera to pamięć podręczna, którą konfigurujesz (lub najprawdopodobniej host sieciowy).

Rodzaj pamięci podręcznej, którą powinieneś wybrać, zależy od twoich potrzeb. Istnieją różne opcje buforowania i typy do rozważenia.

Na przykład:

 • Mobilne buforowanie
 • Buforowanie użytkownika
 • Buforowanie kodu OpCode
 • Microcaching
 • Buforowanie krawędzi (np. CDNs)
 • Buforowanie obiektów

Przejdźmy krótko przez każdy z tych różnych typów buforowania:

Mobilne Buforowanie

Mobilne buforowanie działa podobnie jak zwykłe buforowanie, ale jest to buforowanie dla aplikacji mobilnych i urządzeń.

Aplikacja mobilna prosi o coś serwer i zapisuje odpowiedź (i pytanie wraz z niektórymi metadanymi, na przykład kiedy pytanie zostało zadane i / lub jak długo zachować odpowiedź) w dedykowanym pliku pamięci podręcznej dla użytkowników mobilnych.

Następnym razem, gdy aplikacja mobilna chce zadać serwerowi pytanie, sprawdza, czy serwer już zna odpowiedź, a jeśli tak, a odpowiedź jest wciąż wystarczająco świeża, to serwuje użytkownikom odpowiedź ze swojej pamięci podręcznej.

W przeciwnym razie po prostu ponownie zapyta serwer. Jeśli aplikacja mobilna nie może uzyskać odpowiedzi (np. nie ma połączenia sieciowego), dostarczy użytkownikom nieświeże odpowiedzi z pamięci podręcznej.

Buforowanie Użytkownika

Pamięć podręczna użytkownika tworzy dedykowany zestaw plików pamięci podręcznej dla każdego zalogowanego użytkownika.

Pamięci podręczne użytkowników są przydatne, gdy w witrynie znajdują się treści specyficzne dla użytkownika, np. gdy udostępniasz funkcje członkostwa lub zezwalasz różnym użytkownikom na dostęp do różnych treści lub funkcji.

Dzięki buforowaniu użytkowników witryna utworzy oddzielną pamięć podręczną dla każdego zalogowanego użytkownika i inny zestaw plików pamięci podręcznej dla niezalogowanych użytkowników, dzięki czemu nie będą mieli dostępu do specjalnych treści.

Jeśli planujesz używać buforowania użytkowników, pamiętaj, że niektóre usługi–takie jak Cloudflare-mają opcję “buforowania wszystkiego.”Może to powodować problemy, ponieważ pamięć podręczna nie rozróżnia zalogowanych i wylogowanych użytkowników.

Buforowanie Kodu OpCode

Pamięci podręczne OpCode są rozszerzeniem poprawiającym wydajność PHP. Buforowanie kodu OpCode buforuje skompilowany kod PHP pomiędzy każdym żądaniem.

Za każdym razem, gdy skrypt PHP wykonuje, konsultuje się z serwerem, aby sprawdzić, czy wynik jest w pamięci podręcznej. Jeśli tak nie jest, przechowuje wynik skryptu w pamięci podręcznej.

Jest on zapisywany dla kolejnych użytkowników, którzy zażądają zawartości. Jeśli jest już w pamięci podręcznej, ładuje się z pamięci podręcznej.

Buforowanie kodu OpCode może poprawić wydajność średnich i dużych witryn i powinno być zawsze używane w środowiskach produkcyjnych.

Microcache

Microcaching jest odmianą buforowania całostronicowego, ale tylko buforuje statyczną kopię dynamicznie generowanej zawartości przez bardzo krótki okres czasu-od 1 do 10 sekund.

Jedynym praktycznym miejscem, w którym należy rozważyć microcaching, jest wysoce ruchome witryny, które zawierają szybko zmieniające się treści publiczne, takie jak ceny akcji w czasie rzeczywistym, wiadomości z ostatniej chwili, wyniki sportowe itp.

Microcaching nie warto używać, jeśli w witrynie nie ma wystarczającej liczby użytkowników uderzających na serwery z tymi samymi żądaniami w bardzo krótkim czasie.

Buforowanie Krawędzi

Sieci dostarczania treści lub CDN) odnosi się do wykorzystania serwerów buforujących do przechowywania treści bliżej użytkowników końcowych.

Załóżmy, że Twoja strona jest hostowana na serwerze w Los Angeles. Jeśli użytkownik w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki odwiedzi Twoją witrynę, jego żądanie strony będzie musiało przebyć ponad 10 000 mil (16 000 km), aby dotrzeć do serwera www, a następnie cofnąć się o tę samą odległość, aby dostarczyć stronę do swojej przeglądarki.

To nie jest jak podróż na Księżyc i z powrotem, ale to dość daleko i może zająć dużo czasu.

Opóźnienie przed transferem danych rozpoczyna się zgodnie z instrukcją jego transferu nazywa się “opóźnieniem”.

Podczas gdy większość buforowania jest przechowywana na tym samym serwerze, dzięki buforowaniu CDN pliki Witryny są buforowane w rozproszonych centrach danych na całym świecie.

Gdy użytkownik odwiedza Twoją witrynę z odległości tysięcy kilometrów, opóźnienie jest zminimalizowane, dając mu dostęp do plików witryny z serwera CDN znajdującego się bliżej nich.

Buforowanie Obiektów

Object caching przechowuje zapytania do bazy danych tak, że gdy dane są potrzebne, są one dostarczane z pamięci podręcznej bez konieczności odpytywania bazy danych.

Ponieważ serwer nie musi generować nowego wyniku, po włączeniu w witrynie WordPress, może poprawić czas wykonywania PHP, zmniejszyć obciążenie bazy danych i szybciej dostarczać treści odwiedzającym.

Ponieważ CMS WordPress jest w dużym stopniu zależny od swojej bazy danych, bardzo ważne jest, aby Twoja baza danych WordPress była zoptymalizowana i działała tak wydajnie, jak to możliwe.

Po włączeniu w witrynie buforowanie obiektów pomaga zapobiec przeciążeniu serwera poprzez zmniejszenie obciążenia bazy danych i szybsze dostarczanie zapytań.

Buforowanie WordPress

WP_Object_Cache

WordPress wykorzystuje wbudowaną pamięć podręczną obiektu (zwaną WP_Object_Cache) od wprowadzenia wersji 2.0 w 2005 roku.

WordPress object caching automatycznie przechowuje dane z bazy danych w pamięci PHP, aby zapobiec powtarzaniu zapytań przed przeciążeniem bazy danych.

Tam, gdzie ta funkcja jest trochę krótka, jest to, że WP object cache przechowuje tylko dane z bazy danych dla pojedynczego obciążenia.

Na końcu każdego żądania obiekty są odrzucane i muszą być ponownie zbudowane od zera, gdy następnym razem użytkownik zażąda strony.

Chociaż jest to przydatne, ponieważ zapewnia, że baza danych WordPress nie jest wielokrotnie pytana podczas pojedynczego ładowania strony, buforowanie obiektów jest bardziej wydajne i wydajne, jeśli może być używane do buforowania podobnych zapytań przez wiele ładowań stron.

Tutaj mogą pomóc trwałe rozwiązania buforowania obiektów.

Trwałe Buforowanie Obiektów

Trwałe buforowanie obiektów pomaga przyspieszyć dostarczanie zapytań do bazy danych i zmniejszyć obciążenie serwera, umożliwiając przechowywanie pamięci podręcznej obiektów między żądaniami.

Popularne narzędzia do trwałego buforowania obiektów to Memcached, Redis i Varnish.

Memcached i Redis nie są “buforowaniem”, są to serwery buforujące–lub silniki buforujące, które używają baz danych do przechowywania elementów buforowanych.

Zasadniczo są to serwery baz danych, takie jak MySQL, zaprojektowane do trwałego przechowywania danych i szybszego serwowania treści, ponieważ dane są przechowywane w pamięci RAM.

Za każdym razem, gdy użytkownik wyśle żądanie, zapytanie konsultuje się z pamięcią podręczną. Jeśli w bazie danych jest dopasowanie, pamięć podręczna będzie obsługiwać zawartość.

Memcached

Jak stwierdzono na ich stronie internetowej …

“Memcached jest zapisem wartości klucza w pamięci dla małych fragmentów dowolnych danych (ciągów znaków, obiektów) z wyników wywołań bazy danych, wywołań API lub renderowania stron.”

Po raz pierwszy opracowany w 2003 roku, Memcached jest wolnym, open-source rozproszonym systemem buforowania obiektów pamięci przeznaczonym do użycia w przyspieszaniu dynamicznych aplikacji internetowych poprzez zmniejszenie obciążenia bazy danych.

Zasadniczo pozwala to na redystrybucję i ponowne przydzielanie pamięci zgodnie z potrzebami.

Jeśli myślisz o wszystkich obszarach pamięci jako o jednej połączonej jednostce, to wraz ze wzrostem serwerów i pamięci zwiększa się również pula pamięci, co pozwala na większe skalowanie i zwiększoną obsługę ruchu.

Redis

Redis rozpoczął działalność w 2009 roku. Jest open-source jak Memcached i robi wszystko, co Memcached może zrobić, plus trochę więcej.

Według serwisu Redis obsługuje:

“ciągi znaków, skróty, listy, zestawy, sortowane zestawy z zapytaniami zakresu, bitmapy, hiperloglogi, indeksy geoprzestrzenne z zapytaniami radius i strumieniami.”

Stackoverflow.com ma ciekawą dyskusję na temat korzystania z Memcached vs Redis.

Ponadto wiele wtyczek buforujących obsługuje Memcached lub Redis dla pamięci podręcznej, zarówno dla pełnej pamięci podręcznej strony, jak i istniejącej pamięci podręcznej obiektu wp.

Lakier

Lakier działa inaczej niż Memcached i Redis. Varnish Cache to akcelerator aplikacji internetowych, znany również jako buforowanie http reverse proxy.

Jest przeznaczony dla dynamicznych witryn internetowych o dużej zawartości, a także interfejsów API.

Varnish umożliwia buforowanie i przyspiesza strony internetowe bez konieczności modyfikowania kodu lub zaplecza.

Możesz zainstalować go “z przodu” dowolnego serwera, który może używać HTTP. Gdy Użytkownik składa żądanie na twojej stronie, najpierw konsultuje się z serwerem Varnish.

Jeśli wynik żądania istnieje, lakier będzie służył żądaniu. Jeśli nie istnieje, Varnish pozwoli na przekazanie żądania do serwera witryny.

Będzie on przechowywał wynik na następny raz, gdy użytkownik zażąda zawartości.

Ponieważ żądania przetwarzane są najpierw przez serwer Varnish, może to przyspieszyć czas ładowania. Varnish może również przechowywać oddzielne pamięci podręczne dla użytkowników komputerów stacjonarnych i mobilnych–nawet jeśli jest to ten sam adres URL.

Czy Są Jakieś Wady Buforowania?

Jak widzieliśmy, buforowanie jest złożonym tematem i możesz buforować swoją stronę internetową lub aplikację internetową na wiele sposobów.

Strategia buforowania i wybrany typ pamięci podręcznej mogą mieć wpływ na czas ładowania, ale musisz być ostrożny.

Jeśli buforowanie nie zostanie poprawnie skonfigurowane, przeglądarki nie będą mogły sprawdzać zawartości buforowanej, A strony mogą ładować nieaktualną zawartość, co może mieć wpływ na wygodę użytkownika.

Ponieważ jednostki buforujące często obejmują Serwery proxy innych firm współdzielone przez wielu użytkowników, Jeśli bezpieczeństwo serwera buforującego jest naruszone, może to mieć wpływ na wszystkich użytkowników podłączonych do serwera.

Czasami możesz warstwować różne typy pamięci podręcznych i będzie to dobrze działać.

Innym razem złożoność buforowania może powodować niepożądane efekty w witrynie, takie jak serwowanie poufnych danych użytkownikom (ouch!) lub wystawiając swój backend na odwiedzających (co za pech!).

Uruchamianie benchmarków z różnymi rodzajami buforowania może pomóc w dokonaniu świadomego wyboru, którego buforowania należy użyć i uniknąć problemów.

Na przykład sprawdź ten artykuł, w którym porównujemy wydajność najlepszych wtyczek buforujących WordPress.

Uzyskaj Maksymalną Pamięć Podręczną Za Minimalną Gotówkę

Buforowanie może zapewnić korzyści witryny, takie jak szybsze ładowanie strony i krótszy czas dostarczania treści między żądaniami klienta i serwera.

Ale złożoność wdrażania skutecznych strategii buforowania może być prawdziwą wadą.

WPMU DEV może pomóc ci uniknąć przechodzenia przez stromą i kosztowną krzywą uczenia się.

Wbudowaliśmy optymalizację sieci cache w wiele naszych rozwiązań zwiększających wydajność witryny-od naszych wielokrotnie nagradzanych wtyczek po naszą nową błyskawiczną usługę hostingu.

Rozbij Skrytkę Koliberem

Hummingbird, nasza wtyczka do optymalizacji witryny, zawiera pełne funkcje buforowania, takie jak strona, przeglądarka, RSS i buforowanie Gravatar, a także pełną integrację CLOUDFARE CDN.

Hummingbird WordPress optimization plugin caching screen.
Hummingbird to wtyczka do optymalizacji WordPress z wbudowanym buforowaniem i integracją CDN.

Z zainstalowanym Koliberem masz pełną kontrolę nad ustawieniami buforowania internetowego, w tym możliwość wyczyszczenia pamięci podręcznej strony z Pulpitu nawigacyjnego.

Hummingbird clear page cache menu
Koliber daje jedną kliknięciem łatwą opcję, aby wyczyścić pamięć podręczną strony.

Dzięki członkostwu WPMU DEV automatycznie uzyskujesz aktualizację do Koliber Pro jeszcze więcej funkcji przyspieszających.

Członkostwo daje również dostęp do całego naszego pakietu wtyczek, w tym wersji Pro Smush, naszej wielokrotnie nagradzanej wtyczki do kompresji obrazu, która wykorzystuje buforowanie CDN, aby wyświetlać obrazy szalenie szybko z 45 lokalizacji na całym świecie.

Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach buforowania programu Hummingbird, sprawdź stronę informacyjną wtyczki, odwiedź sekcję dokumentacji wtyczki lub przeczytaj poniższe artykuły:

 • Koliber Dostaje Pełne Buforowanie
 • Spraw, Aby Twoja Witryna WordPress Latała Z Koliberem
 • Najlepsze Wtyczki Buforujące WordPress

Uzyskaj Hosting na sterydach z wbudowaną krową Cache

Jako członek WPMU DEV otrzymujesz niesamowicie szybki hosting. Nie musisz nic robić, aby się buforować.

Buforowanie jest natychmiast aktywowane, w pełni skonfigurowane i fachowo zarządzane. Nie musisz instalować żadnych wtyczek buforowania obiektów.

Jak twierdzi Aaron Edwards, nasz Dyrektor Techniczny:

“Nasz hosting ma wbudowaną pamięć podręczną Memcached o rozmiarze zgodnym z Twoim planem. Nic nie musi być instalowane ani konfigurowane.”

WPMU DEV hosting jest zoptymalizowany pod kątem WordPress i zaprojektowany, aby witryny twoje i Twoich klientów latały z buforowaniem obiektów i stron, CDN, obsługą IPv6 i w pełni niezależnym, dedykowanym, zarządzanym hostingiem dla wszystkich hostowanych witryn.

WPMU DEV hosting panel with Flush Object Cache option highlighted.
Dedykowana usługa WPMU DEV daje mnóstwo hostingu, którym nie musisz się dzielić z nikim innym i możliwość zawsze być równo z pamięcią podręczną.

Oto kilka dodatkowych przydatnych uwag na temat WPMU DEV hosting i buforowanie:

 • W każdej witrynie, którą hostujesz u nas, wyłączamy object cache w środowisku tymczasowym, dzięki czemu możesz tworzyć i wprowadzać zmiany w witrynie z wyłączoną pamięcią podręczną, aby uniknąć problemów.
 • Jako członek masz również możliwość odsprzedania naszego światowej klasy, najnowocześniejszego hostingu swoim klientom (już wkrótce!) więc … dostajesz więcej pamięci podręcznej i zarabiasz więcej pieniędzy!

Czas Na Buforowanie

Jeśli chcesz doświadczyć korzyści buforowania następnego poziomu z naszej usługi hostingowej dla siebie, teraz jest idealny czas, aby to zrobić.

Chcielibyśmy, abyś wypróbował naszą usługę hostingową za darmo z próbnym członkostwem WPMU DEV.

Wreszcie, jeśli jesteś już członkiem WPMU DEV i obecnie nie hostujesz u nas żadnych witryn, pamiętaj, aby przenieść witrynę lub stworzyć witrynę testową i zróbmy Ci wszystko w pamięci podręcznej.

Czy próbowałeś zwiększyć szybkość strony WordPress za pomocą buforowania internetowego? Podziel się swoimi doświadczeniami i komentarzami poniżej.
You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…