Wiele lat temu jeden z moich klientów skierował mnie do programisty, który chciał współpracować z copywriterem. Budowała strony internetowe, a ja dostarczałem kopie i SEO. Zanim rozpoczęliśmy nasz pierwszy projekt, poprosiłem o szkielet, abym mógł zrozumieć, jak każda ze stron powinna wyglądać. Byłem zszokowany tym, co otrzymałem.

Strona naszkicowana w szkicu miała tylko jedną stronę. Było sześć sekcji poświęconych stronom, które można znaleźć na tradycyjnej stronie biznesowej-Strona główna, O nas, Zespół, usługi, Referencje i kontakt. Ale każda sekcja strony jednostronicowej była znacznie mniejsza niż kiedyś, może tylko cztery lub pięć zdań poświęconych każdej z “stron”.

Miałem tyle pytań do dewelopera, z których pierwsze było:

Dlaczego?????????

Po tym, jak dałem mózgowi czas na ochłodzenie, postanowiłem przyjrzeć się bliżej stronie, którą proponuje i ułożyła listę pytań, które bardziej praktycznie rozwiązały moje obawy:

 • Czy klientowi zależało na SEO?
 • Co to zrobi z szybkością strony?
 • Czy będą negatywne konsekwencje dla mobile?
 • Czy nawigacja nie byłaby myląca dla odwiedzających przyzwyczajonych do wielostronicowych stron internetowych?
 • A co z blogiem? Czy klient nie wspomniał przez telefon O content marketingu?
 • Czy to pomoże czy zaszkodzi nawróceniom?

Opierając się na moim zrozumieniu tego, jak działają strony internetowe i jak użytkownicy z nimi współdziałają, wybór zbudowania pojedynczej strony internetowej po prostu nie miał sensu. Wydawało się to nienaturalne i sprzeczne z intuicją.

W ciągu ostatnich lat, a kiedy napotykam więcej jednostronicowych stron internetowych, zastanawiam się, czy jest w nich coś, czego mi brakowało. Dlatego w dzisiejszym poście przedstawię wam, czego się nauczyłem o jednostronicowych stronach internetowych. Jakie są ich mocne strony. Gdzie są słabe. I dlaczego prawdopodobnie nie powinieneś ich używać jako programisty WordPress.

The Lowdown on Single-Page Websites

Strony internetowe tradycyjnie już od lat mają podobną strukturę. Więc, kiedy napotkasz odchylenie od tego wzoru, jest to zwykle z jednego z trzech powodów:

 1. Masz użytkowników próbujących zrobić DIY własne strony internetowe, którzy nie wiedzą, co robią. W ten sposób umieszczają pełną wartość danych witryny na jednej stronie i używają taniego Wix lub innego narzędzia do tworzenia witryn, które nie gwarantuje kontroli nad jakością i wydajnością, jaką uzyskają dzięki WordPress.
 2. Masz niedoświadczonych programistów próbujących pójść na skróty. Zachęcają więc klientów do korzystania z pojedynczej strony internetowej, ponieważ “będzie wyglądać fajnie” lub wygeneruje więcej konwersji. Ale tak naprawdę, jedynym powodem, dla którego zachęcają do tego jest to, że zajmie im to mniej czasu i wierzą, że osiągną wyższy zysk.
 3. Naprawdę nie masz wiele do powiedzenia, ale przynajmniej potrzebujesz strony docelowej, do której potencjalni klienci mogą się zwrócić.

Zamiast skupiać się wyłącznie na “Dlaczego”, porozmawiajmy o tym, z czym tak naprawdę masz do czynienia i jakiego rodzaju wyników możesz się spodziewać w witrynach jednostronicowych.

Treść musi być zwięzła

Dzięki jednostronicowym witrynom internetowym nie masz absolutnie żadnego czasu ani miejsca do stracenia.

Kiedy projektujesz taką stronę internetową, zasadniczo dzielisz stronę główną na inną “stronę” dla witryny. A każda z tych “stron” musi zmieścić się w przestrzeni standardowego obrazu bohatera. Realistycznie oznacza to, że możesz mieć akapit tekstu, CTA i obraz w tej przestrzeni. Lub nagłówek i wideo. Lub krótkie intro z portfolio lub galerii. Coś w tym stylu.

Jeśli twój Klient nalega na umieszczenie większej ilości treści w każdej przestrzeni-może dlatego, że to, co tam jest, jest zbyt niejasne lub czuje, że czegoś brakuje—potrzebujesz wielostronicowego projektu strony internetowej.

Treść musi być spójna

To, co robisz z przestrzenią, jest ważnym czynnikiem przy projektowaniu jednostronicowym. Ale musisz też pomyśleć o tym, jak dobrze odwiedzający rozumieją, co Kopia mówi w tych przestrzeniach.

Załóżmy, że pozwalasz copywriterowi wstawić 100 do 200 słów w danej przestrzeni. Jednak to, co napisali, nadal nie wyjaśnia, o co chodzi w witrynie, usłudze lub firmie. To poważny problem. Może być tak, że pisarz nie rozumie tematu lub powtarzali to samo w kółko, aby wypełnić limit. Jeśli tak nie jest, możesz po prostu mieć zbyt skomplikowany temat, który wymaga własnej strony do dyskusji.

Każda sekcja musi zawierać coś cennego

Co jakiś czas napotkasz jednostronicową witrynę, która ma wrzucone losowe sekcje. Odrzucają logiczny przepływ strony, a także odwracają uwagę odwiedzających od dotarcia do dołu (czyli tam, gdzie zwykle znajduje się formularz kontaktowy).

Nie masz luksusu, że odwiedzający klikają CTA lub odwołują się do nawigacji i są przekierowywani na stronę zawierającą istotne informacje. Zamiast tego utknęły one w przewijaniu pojedynczej strony internetowej. Jeśli spodziewasz się, że dotrą do dna, nie umieszczaj nieistotnych elementów w środku. Upewnij się, że każda sekcja zawiera coś cennego.

Jednostronicowa strona internetowa Anthony ‘ ego Isaaca dobrze pokazuje ten punkt. Podczas gdy powyższy nagłówek jest trochę głupi (podczas przewijania jego głowa wyskakuje), reszta strony zawiera informacje, których ludzie potrzebowaliby, gdyby byli zainteresowani współpracą z nim.

Oto strona główna przed przewijaniem:

Single Page Websites - Anthony Isaac Above the Fold
Powyższa część strony Anthony ‘ ego Isaaca jest intrygująca.

Oto strona główna Jak zacząć przewijać:

Single Page Websites - Anthony Isaac Scroll
Po przewijaniu odwiedzający otrzymują zabawną niespodziankę.

Następnie zaczynasz napotykać przykłady jego prac projektowych w formacie wideo i obrazu:

Single Page Websites - Anthony Isaac Projects
Jest świetna próbka projektów, które pokazują umiejętności Isaaca.

Jego dane kontaktowe są również krótkie i do rzeczy:

Single Page Websites - Anthony Isaac Contact
Nie ma formularza kontaktowego, ale uwzględniono inne przyjazne dla Klienta formy kontaktu.

Keywording Jest Bardzo Ograniczony

Słowa kluczowe odgrywają ważną rolę w rankingu Twojej witryny w wyszukiwarce. Ale z tylko jedną stroną do optymalizacji, będzie to poważnie ograniczyć to, co robisz ze słowami kluczowymi.

Teraz jesteś ograniczony do jednej strony nieruchomości, aby kierować słowa kluczowe i zwiększyć ruch w wyszukiwaniu. Musisz go znaleźć i się w to zaangażować. Oczywiście możesz użyć drugorzędnych słów kluczowych w znacznikach nagłówka H2 na stronie, ale nacisk naprawdę musi zostać położony na słowo kluczowe focus, jeśli chcesz pozycjonować.

Linki wewnętrzne nie istnieją, ale Linki zwrotne są niesamowite

Częścią dobrej strategii SEO jest wewnętrzna strategia budowania linków, a także poszukiwanie nowych możliwości dla linków zwrotnych.

Ze względu na sposób budowy pojedynczej strony, wewnętrzna strategia budowania linków nie jest tak naprawdę możliwa. Chociaż możesz tworzyć kotwice na stronie i łączyć się z nimi, jedyne miejsce, do którego mogą się udać, to nawigacja.

Z drugiej strony linki zwrotne są w rzeczywistości niesamowite dla witryn jednostronicowych. Za każdym razem, gdy Twoja strona jest promowana w innym miejscu online—czy to na blogu, w mediach społecznościowych, czy na stronie z recenzjami itp.- jest tylko jeden link, na który mogą wskazywać osoby odsyłające. Oznacza to, że wszystkie uprawnienia generowane przez Twoją witrynę będą znajdować się na tej jednej stronie, a cały ruch z Google będzie tam napędzany.

Strony jednostronicowe mogą poważnie zaszkodzić lub przyspieszyć

Jedną z zalet projektowania witryn jednostronicowych jest to, że minimalizm rządzi gniazdem. Z mniejszą ilością treści, bez bloga i niezbyt potrzebną drogą zaangażowania, wtyczki WordPress nie są tak istotne. Oczywiście nadal będziesz ich potrzebować do:

 • Bezpieczeństwo
 • Osiągi
 • Optymalizacja obrazu
 • SEO
 • Formularz kontaktowy

Poza tym możesz potrzebować jednego lub dwóch, aby dodać wideo lub galerię zdjęć. Ale to nic w porównaniu z listą wtyczek WordPress, których większość stron internetowych potrzebuje.

Mimo to zauważyłem, że strony jednostronicowe zbudowane z narzędzi innych niż WordPress mogą być wolniejsze do ładowania, dlatego te witryny mogą uzyskać złą reputację. Tak długo, jak używasz wtyczek, które priorytetyzują wydajność i zachowują zoptymalizowaną zawartość, twoja powinna być w porządku.

Strona Plastics Unlimited wydaje się, że nie jest nękana problemami z wydajnością. Byłem zaskoczony tym, co z iloma funkcjami i produktami podkreśla.

Jak widać, możliwości są wymienione w zamkniętej przestrzeni:

Single Page Websites - Plastics Unlimited Capabilities 1
Domyślny stan funkcji Plastics Unlimited.

Po kliknięciu na nie otwiera się jednak akordeon i ujawnia się kilka szczegółów:

Single Page Websites - Plastics Unlimited Composites Details
Widok rozszerzonej funkcjonalności akordeonu.

Podobne zdarzenie ma miejsce po kliknięciu produktów i aplikacji. Używają one jednak elementu lightbox.

Tak wyglądają produkty lightbox:

Single Page Websites - Plastics Unlimited Products 2
Ta sekcja strony Plastics Unlimited wykorzystuje wyskakujące okienko lightbox.

Tak wyglądają aplikacje lightbox i gallery:

Single Page Websites - Plastics Unlimited Applications 2
Kolejny przykład lightboxa, ale ten zawiera galerię zdjęć.

Łatwiej zaprojektować responsywny

Zauważ, że powiedziałem, że “łatwiej” jest zaprojektować responsywną stronę z układem pojedynczej strony, a nie, że jest to dane. Dzieje się tak dlatego, że programiści lub użytkownicy, którzy nie korzystają z responsywnego motywu WordPress, mogą zagrozić responsywności ich prostego projektu witryny (co widziałem wiele dzisiaj… blegh).

Istnieje wiele wysokiej jakości motywów WordPress, które zostały zbudowane dla układów pojedynczej strony. Proponuję zacząć od uniwersalnych motywów, takich jak Uncode lub Divi. Mają szablony wystylizowane w układach jednostronicowych lub możesz skorzystać z narzędzi do tworzenia stron, aby utworzyć własne. W ten sposób możesz jednak upewnić się, że Twoja witryna jest w pełni responsywna.

Nawigacja Jest Opcjonalna … Chociaż Powinieneś Ją Mieć

Ponieważ nie ma innej strony niż Strona główna, menu nawigacyjne może nie wydawać się konieczne. Jednak użytkownicy są przyzwyczajeni do patrzenia na górę witryny w celu wyświetlenia paska nawigacji lub menu hamburgera, aby je poprowadzić. Bez żadnego prezentu, Twoi użytkownicy są wystarczająco inteligentni, aby zdać sobie sprawę, że przewijanie myszy lub przeciągnięcie palca poprowadzi ich przez resztę strony. Jednak może to szybko stać się frustrujące, jeśli masz dużo treści na stronie i jeśli nie mają pojęcia, w którą stronę nawet przewijają. Może być tylko jeden kierunek, ale to nie znaczy, że nie może ich frustrować ani dezorientować.

Jeśli więc projektujesz strony z pojedynczą stroną, pamiętaj o nawigacji. Aby to zadziałało, zbuduj linki kotwicy w każdej sekcji, aby każda karta menu spadała do prawej sekcji.

Bardzo podoba mi się to, co strona Mesón zrobiła z tym. Nawigacja jest wyraźnie wyświetlana na górze strony internetowej. W ten sposób, nawet jeśli odwiedzający nie zdają sobie sprawy, że mogą samodzielnie przewijać całą witrynę, nawigacja pomoże im to zrobić.

Single Page Websites - Meson Above the Fold
Nawigacja sprawia, że strona Meson wygląda jak tradycyjna strona wielostronicowa.

Doceniam również techniki oszczędzania miejsca, które Mesón designer zastosował w menu:

Single Page Websites - Meson Menu
Każda sekcja strony internetowej Meson jest zorganizowana wokół określonej “strony”.

Podczas gdy każda z kategorii i odpowiadające jej elementy menu mogły wydłużyć witrynę, używali funkcji akordeonu do ukrywania elementów, dopóki użytkownicy nie zaangażowali się z nimi:

Single Page Websites - Meson Menu 2
Strona Meson wykorzystuje tę oszczędzającą miejsce technikę, aby menu nie przytłaczało reszty treści.

Projekty jednostronicowe nie zawsze trwają

Kiedy przeglądałem listy najlepszych lub najbardziej inspirujących projektów jednostronicowych, zauważyłem, że około 50% witryn, które podciągnąłem, powróciło do projektu wielostronicowego od czasu opublikowania artykułu. Staram się używać tylko odniesień, które mają rok, więc oznacza to, że wygląda to mniej niż rok dla tych programistów lub właścicieli witryn, aby zdecydować, że projekt pojedynczej strony nie był dla nich.

Nie oznacza to, że nie będzie to odpowiednie dla Twoich klientów, zwłaszcza jeśli mają bardzo podstawową koncepcję lub usługę, którą sprzedają. Jednak może być warto przetestować A / B, aby sprawdzić, czy witryna jednostronicowa szkodzi ich współczynnikom konwersji.

Google Analytics będzie trudne w użyciu

Gdy przychodzi czas na analizę wydajności witryny jednostronicowej, Google Analytics będzie w stanie powiedzieć Ci podstawowe informacje o demografii odwiedzających. Jednak jeśli chodzi o przepływ użytkownika i zachowanie, bardzo niewiele będziesz w stanie odszyfrować z tego Zwykle pomocnego narzędzia. Zamiast tego musisz użyć oprogramowania do mapowania termicznego, aby śledzić ruchy użytkowników w witrynie.

Wrapping Up

Oczywiście istnieją sposoby, dzięki którym można sprawić, że strony internetowe z pojedynczą stroną będą dobrze wyglądać i działać dobrze. Jednak naprawdę uważam, że w WordPress jest tylko kilka ograniczonych przypadków użycia:

 • Strona docelowa dla firmy lub wydarzenia.
 • Portfolio dla kreatywnych.
 • Firma z wysoce skoncentrowanym i pojedynczym produktem lub usługą do sprzedaży.

W przeciwnym razie przekonasz się, że wielostronicowe strony internetowe pomagają skuteczniej rozproszyć wszystkie informacje, którymi chcesz się podzielić z odwiedzającymi.

Czy napotkałeś ważny powód, o którym nie wspomniano tutaj, aby zbudować jednostronicową stronę internetową dla klienta? Czy istnieje do dziś?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…