Czy nie byłoby wspaniale, gdyby istniał ustandaryzowany sposób powiadamiania innych stron internetowych, gdy linkujesz do nich? Jeszcze lepiej byłoby uzyskać automatyczne powiadomienie, gdy ktoś inny połączy się z Twoją witryną. Linki zwrotne właśnie to robią i istnieją trzy różne typy linków zwrotnych, których możesz użyć w swojej witrynie WordPress.

Jeśli spędziłeś jakikolwiek czas na korzystaniu z WordPress, jesteś przynajmniej słabo zaznajomiony z Pingbackami. Włącz pingbacks na swojej stronie, a zaczniesz widzieć automatyczne komentarze, które składają się tylko z linku rozprowadzanego do, Z i między stronami i postami Twojej witryny.

Trackbacki były poprzednikiem pingbacków, a teraz webmasty wchodzą i biorą udział w rynku od pingbacków. Ale czym dokładnie jest trackback, pingback i webmention? I które, jeśli w ogóle, należy użyć na swojej stronie internetowej?

bbpress enables pingbacks
bbPress umożliwia Trackbacki.

Po Co W Ogóle Martwić Się Linkami Zwrotnymi?

Nie jesteś sam, jeśli zastanawiasz się, po co w ogóle myśleć o linkbackach. Wiele popularnych blogów i stron internetowych nie używa żadnego mechanizmu linkback. Dlaczego warto rozważyć użycie jednego? Istnieje kilka przypadków, w których włączenie jakiegoś systemu linkback ma sens na świecie:

  • Gdy Twoja witryna nie otrzymuje dużego ruchu, linkbacks może stworzyć niewielki wzrost ruchu. Jeśli piszesz o innej stronie internetowej i mają mechanizm linkback na miejscu, korzystanie z niego jest legalnym sposobem na utworzenie linku z sekcji komentarzy na swojej stronie internetowej z powrotem do własnej strony.
  • Gdy witryna zawiera treści o charakterze, które mogą być cytowane przez inne strony internetowe, linkbacks zapewniają łatwy mechanizm, którego mogą użyć inne strony internetowe, aby potwierdzić wykorzystanie Twojej wiedzy.
  • Gdy wirtualne rozmowy rozlewają się z twojej witryny na inne platformy, linkbacks mogą pomóc odwiedzającym śledzić rozmowę z twojej witryny na inne platformy.

W przypadku, gdy twój SEO-spidey-sense działa teraz, powinieneś wiedzieć, że praktycznie wszystkie techniki linkback są publikowane z rel="nofollow" atrybut zniechęcający do nadużyć przez spamerów. Tak więc linki zwrotne nie są skutecznym sposobem poprawy SEO, ale pozwalają odwiedzającym jedną witrynę wiedzieć o innej witrynie, którą mogą chcieć sprawdzić.

themeshaper at wordpress.com allows pingbacks
Themeshaper, wpływowy WordPress.com blog, umożliwia pingbacki.

Trackbacks, odpadasz! Pingbacks, wchodzisz!

Trackbacki były pierwszym mechanizmem linkback zaimplementowanym przez WordPress. Gdy trackback został wysłany, zawierał link do strony internetowej, która wygenerowała link i krótki fragment treści związanej z linkiem. Link i fragment pojawią się jako komentarz na stronie odbiorczej.

Problem z Trackbackami polega na tym, że można je sfałszować. Innymi słowy, tylko dlatego, że otrzymasz powiadomienie Trackback w swojej witrynie WordPress Komentarze, nie oznacza to, że nadawca napisał coś o Twojej treści lub powiązał ją z Twoją witryną. Kompetentny operator może wysyłać Trackbacki bez trzymania się swojej części umowy, pisząc o i łącząc się z Twoją witryną.

Enter Pingbacks: mechanizm linkback, który miał położyć kres nadużyciom Trackback poprzez automatyzację procesu linkback. Ponieważ są one zautomatyzowane, Pingbacks są trudniejsze do sfałszowania. Jednak wszystkie dobre rzeczy dobiegają końca, a spamerzy w końcu znaleźli sposoby na grę w systemie Pingback. Co gorsza, System Pingback może zostać porwany do użycia w ataku DDoS, dzięki czemu Pingbacki są potencjalnie jeszcze bardziej problematyczne niż Trackbacki.

Pomimo obaw o bezpieczeństwo, Pingbacks są wbudowane w rdzeń WordPress i włączone przez wiele stron internetowych WordPress.

Stuart Landridge, inventor of Pingbacks, now uses webmentions on his blog.
Stuart Landridge, wynalazca Pingbacków, korzysta teraz z webmasterów na swoim blogu.

Webmaster: nowy dzieciak w mieście

Najnowszym dodatkiem do linkback scrum jest Webmaster. Co zaskakujące, nawet wynalazca Pingbacka, Stuart Landridge, jest konwerterem na nową metodę linkback i zaimplementował ją na swojej własnej stronie internetowej (zrzut ekranu można zobaczyć powyżej). Skąd ta zmiana? Oprócz kwestii bezpieczeństwa przedstawionych przez pingbacks, webmasty mają kilka rzeczy do nich:

  • Webmasty są łatwe w użyciu. W zależności od implementacji są one albo całkowicie automatyczne, albo możesz ręcznie dodać webmention, upuszczając swój adres URL w monicie Webmastycznym w sekcji komentarze.
  • Webmastering może być używany do udostępniania treści w mediach społecznościowych. Zajrzyj do sekcji Webmastyki na stronie internetowej Stuarts, aby zobaczyć to w akcji.
  • Chociaż wydaje się, że padają ofiarą ataków spamowych ze względu na łatwość użycia, webmasty są w rzeczywistości dość dobrze chronione przed spamem.
  • W zależności od sposobu ich implementacji, webmasty mogą wyglądać bardziej naturalnie niż Pingbacks lub Trackbacks.

Jedyną wadą webmarketów jest to, że nie są one jeszcze szeroko wdrażane w sieci, więc przeciętny odwiedzający stronę może jeszcze nie rozpoznać, zrozumieć lub wejść w interakcję z webmarketami.

automattics wordpress developer blog accepts pingbacks
Developer.WordPress.com umożliwia Pingbacki.

Włączanie Pingbacków

Powiedzmy, że nie jesteś sprzedawany na zaletach webmasterów i chcesz trzymać się sprawdzonego systemu linkback WordPress: Pingbacks. Jeśli masz zamiar włączyć Pingbacks na swojej stronie WordPress, upewnij się, że wykonasz dwa kroki, aby chronić swoją witrynę przed wadami systemu Pingback:

  • Użyj wtyczki zwalczającej spam, takiej jak Akismet lub Anti-Splog, aby odfiltrować spam.
  • Zainstaluj i skonfiguruj wtyczkę zabezpieczającą, która może obsługiwać ataki typu brute-force, takie jak moduł Protect Jetpack lub Defender.

Dzięki ochronie przed spamem i DDoS włączenie pingbacków w WordPress jest łatwe. Masz dwie opcje: Włącz pingbacki domyślnie na wszystkich przyszłych postach i stronach lub włącz je na każdym poście i stronie indywidualnie.

Aby włączyć pingbacki dla wszystkich przyszłych postów przejdź do Ustawienia > Dyskusja i zaznacz dwa pierwsze pola wyboru. Pierwsze pole wyboru umożliwia wysyłanie Pingbacków, gdy łączysz się z inną witryną. Drugie pole wyboru mówi systemowi komentarzy WordPress, aby akceptował Pingbacki i Trackbacki, gdy inne strony internetowe wysyłają je do ciebie.

Jeśli nie chcesz domyślnie włączać Pingbacków i trackbacków na wszystkich przyszłych stronach i postach, nadal możesz je włączyć z edytora postów lub stron. Aby zobaczyć to w akcji, przejdź do Posty lub Strony i otwórz istniejącą lub nową stronę lub post. Następnie przewiń, aż miniesz edytor i poszukaj Dyskusja okno ustawień.

Jeśli nie widzisz Dyskusja Pole być może trzeba będzie wybrać Dyskusja checkbox w Opcje Ekranu menu do wyświetlenia pola.

use the screen options to display the discussion box
Jeśli nie możesz znaleźć pola dyskusji, sprawdź menu Opcje ekranu.

Po otrzymaniu Dyskusja pole, aby się pokazać, wystarczy zaznaczyć pole wyboru, aby Zezwalaj na trackbacki i pingbacki na tej stronie a WordPress automatycznie generuje Pingbacki i wysyła je do dowolnych stron internetowych, do których linkujesz w treści swojej strony lub postu.

Przychodzące pingbacki pojawią się jako komentarze. Spam pingbacks powinien być filtrowany do kolejki spamu-możesz je bezpiecznie zignorować. Spójrz na przychodzące pingbacki, które przechodzą przez filtr spamu i zatwierdź je, jeśli wyglądają legalnie. Zawsze możesz skorzystać z linku w pingbacku, aby sprawdzić, czy jest to uzasadnione trafienie przed zatwierdzeniem go.

the webmentions plugin is available from wordpress.org

WordPress i Webmaster

Jeśli jesteś sprzedawany na wdrażanie webmasterów na swojej stronie WordPress, przejdźmy do rzeczy. Na szczęście jest do tego wtyczka.

Najpierw zainstaluj wtyczkę webmenties i aktywuj ją. Możesz użyć preferowanej metody instalacji wtyczki. Nie ma konfiguracji ani ustawień, o które należy się martwić; po prostu aktywuj wtyczkę po zakończeniu instalacji.

Następnie przejdź do Ustawienia > Dyskusja i upewnij się, że górne pole wyboru jest zaznaczone, aby Twoja strona internetowa Spróbuj powiadomić wszelkie blogi związane z artykułem.

Dzięki tym dwóm krokom WordPress zacznie wysyłać linki w formacie webmention, gdy połączysz się z inną witryną na stronie lub poście. Aby otrzymywać webmasty na własnej stronie, musisz zrobić jeszcze jeden zastanawiający krok: upewnij się, że każdy post lub strona, na której chcesz zezwolić na webmasty, jest ustawiona na Zezwalaj na trackbacki i pingbacki na tej stronie.

for webmentions to work, you have to enable trackbacks and pingbacks
Trackbacki i Pingbacki muszą być dozwolone, aby Webmasty zostały zaakceptowane.

Zdałem sobie z tego sprawę podczas testowania nowej wtyczki. Jeśli pole wyboru zezwalające na trackbacki i wtyczki pozostanie niezaznaczone, post nie będzie akceptował webmarketów po połączeniu z innym postem. Jeśli jednak zaznaczę pole wyboru i zaktualizuję oba posty, webmention pojawi się jako komentarz wymagający moderacji.

W tej chwili opcje wtyczek webmention są nieco rzadkie. Jednak, ponieważ ta technika linkback staje się bardziej rozpowszechniona, jestem pewien, że pojawią się wtyczki, które działają nawet z Trackbackami i Pingbackami całkowicie wyłączone. Do tego czasu, jeśli chcesz użyć wtyczki do akceptowania webmastów, musisz włączyć Trackbacks i Pingbacks.

Zawijam

Linkbacki są kontrowersyjne. Niektóre głośne strony internetowe z nich korzystają, ale większość z nich wydaje się mieć wyłączoną funkcję. Jeśli jednak budujesz nową stronę internetową, staranne wdrożenie odpowiedniego mechanizmu linkback może pomóc w rozpowszechnieniu informacji o Twoim przedsięwzięciu.

 

Jakie były Twoje doświadczenia z trackbackami, pingbackami i webmasterami? Czy zezwalasz na wszelkiego rodzaju linkbacki na swojej stronie WordPress? Wypróbowałeś webmasty? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…