Kochamy WordPress tutaj w WPMU DEV, więc, oczywiście, mamy zamiar zachęcić do zarabiania pieniędzy z nim! Teraz, jeśli martwisz się, że brak umiejętności kodowania powstrzyma cię od osiągnięcia zysku z WordPress, nie bądź. Dzięki WordPress możesz zrobić o wiele więcej, aby zarabiać na życie.

Jeśli jesteś tak samo fanem tego CMS jak my i poważnie chcesz zarabiać robiąc to, co kochasz (tj. Żyjąc marzeniem), to ten post jest zdecydowanie dla ciebie. Omówimy zalety i wady wyboru centrum Twojej firmy wokół WordPress, a także XX sposoby, w jakie możesz to zrobić.

Uwaga wydawcy: Ten post został opublikowany po raz pierwszy w 2012 roku, ale był tak popularny, że zaktualizowaliśmy zawartość, aby była aktualna na rok 2017. Smacznego!

Zarabianie pieniędzy z WordPress: co musisz wiedzieć

Niezależnie od tego, dlaczego chcesz zbudować firmę wokół WordPressa, musisz przyznać, że jest to niesamowita platforma. Byłoby szaleństwem nawet nie brać pod uwagę możliwości wykorzystania go do generowania nowego strumienia przychodów. Biorąc to pod uwagę, dla niektórych z Was WordPress niekoniecznie będzie idealną platformą do zarabiania pieniędzy, którą będzie dla innych.

Oto kilka rzeczy do rozważenia:

Zawodowcy

  • WordPress przewyższa konkurencję pod względem liczby użytkowników (28% wszystkich stron internetowych), a także udziału w rynku (59% rynku CMS), więc budowanie biznesu wokół niego byłoby dobrym wyborem, ponieważ więcej osób zna go niż mówi Joomla lub Magento.
  • Istnieje około 75 milionów stron internetowych, które działają na WordPress. Jak myślisz, ile z tych stron jest własnością lub jest zarządzanych przez doświadczonych użytkowników WordPressa?
  • Po zapoznaniu się z WordPress, nie ma naprawdę nic innego, czego potrzebujesz do opanowania. Interfejs jest tak intuicyjny, że wszystko, co dodasz później (jak nowa wtyczka), będzie wyglądać i być zarządzane tak samo jak Wszystko inne. Co oznacza, że nie będziesz musiał tracić czasu Na ponowne uczenie się korzystania z WordPress i możesz skupić się na wysiłkach generujących przychody.
  • Dzięki WordPress nie ma potrzeby osobliwego podejścia do generowania przychodów. Jeśli chcesz mieszać i dopasowywać różne możliwości zarabiania pieniędzy, możesz!

Wady

  • Potencjał zarobków zależy od tego, którą trasę wybierzesz. Podczas gdy niektóre pomysły na biznes WordPress są lukratywne, inne są lepsze, gdy chcesz pasywnie generować przychody i nie martwisz się o zastąpienie go całą pensją.
  • Istnieje kilka firm WordPress, które wymagają ogromnej inwestycji z góry twojego czasu. Nawet wtedy wypłata może nie być taka, jakiej się spodziewałeś, jeśli czas jest wyłączony, nie ma na to publiczności lub produkt został rzucony przez drzwi.
  • Jeśli chcesz zarabiać dobre pieniądze z WordPress, jest to jak każde inne przedsięwzięcie biznesowe i wymaga poważnego poświęcenia, czasu i wysiłku.
  • Pomimo ogromnego zapotrzebowania na firmy, usługi i ekspertów związane z WordPress, nadal będą ludzie, którzy twierdzą, że nie potrzebują twojej pomocy. Innymi słowy, jeśli nie wierzysz w to, co robisz i nie chcesz być nawet trochę nachalny w kwestii sprzedaży, możesz mieć problemy z osiągnięciem zysku.

Oczywiście, nic z tego nie ma na celu zniechęcić cię do lub nawet przekonać do realizacji któregokolwiek z tych możliwości zarabiania pieniędzy z WordPress. Chcemy tylko, abyś był świadomy niektórych korzyści, a także wad przed podjęciem decyzji.

21 sposoby zarabiania pieniędzy z WordPress

Nie ma znaczenia, jaka jest twoja konkretna Siła związana z WordPressem. Niezależnie od tego, czy jest to rozwój, pisanie, nauczanie, marketing, czy coś zupełnie innego, istnieje taka potrzeba, a następujące możliwości zarabiania pieniędzy 21 są do zgarnięcia.

#1. Tworzenie Stron WordPress

Prawdopodobnie bezpiecznie jest założyć, że wielu czytelników bloga WPMU DEV już to robi. Niemniej jednak ważne jest, aby uwzględnić go tutaj, jeśli jesteś nowicjuszem w WordPress i chcesz zbadać swoje opcje. Tak więc dla tych z Was, którzy lubią pomysł budowania witryn WordPress od zera-niezależnie od tego, jak dobrym jesteś programistą—tworzenie stron internetowych jest jedną ze ścieżek, które możesz rozważyć.

#2. Projektowanie Stron WordPress

Być może podoba Ci się pomysł budowania nowych witryn dla klientów, ale chcesz skupić się wyłącznie na estetyce. Istnieje wiele agencji i wdrożeniowców, którzy szukają specjalistów od projektowania, którym mogą zlecić tę pracę. Potrzebujesz tylko dobrego zrozumienia programów do projektowania, takich jak Illustrator lub Photoshop, responsywnego projektowania, a także solidnej wiedzy na temat tego, co sprawia, że dobrze zaprojektowany interfejs użytkownika.

#3. Specjalizujemy się w marketingu WordPress

Jeśli masz wystarczająco dużo wglądu w to, czego potrzeba, aby zbudować stronę internetową za pomocą WordPress, wiesz, że sama platforma jest dość prosta. Możesz tworzyć strony i posty. Możesz dołączyć pliki multimedialne. Możesz też użyć widżetów, aby dodać nowe funkcje do strony głównej, stopki i pasków bocznych.

Ale WordPress może być naprawdę potężnym narzędziem marketingowym dla stron internetowych, gdy zaczniesz dokonywać inteligentnych wyborów za pomocą wtyczek i motywów. Jako marketer specjalizujący się w WordPress, posiadanie wiedzy i szybki dostęp do tych narzędzi uczyniłoby Cię cennym zasobem dla klientów.

#4. Praca jako WordPress SEO

Nie ma wątpliwości, że SEO jest istotną częścią strategii marketingowej każdej firmy. Podobnie jak marketerzy mogą ustanowić niszę, znając odpowiednie wtyczki i motywy, tak też mogą eksperci SEO. Dodatkowo, ponieważ SEO to tylko jeden kawałek układanki marketingowej, WordPress SEO byłby świetną usługą, aby dodać do innej pracy, którą już wykonujesz, jak na przykładzie Jill Anderson, projektantki stron internetowych i programisty, która wykorzystała swoją wiedzę na temat SEO na swoją korzyść.

#5. Załóż agencję WordPress

Jeśli wszystkie powyższe opcje wydają ci się atrakcyjne, ale nie są wystarczająco wszechstronne, aby osiągnąć to, co chcesz osiągnąć, dlaczego nie otworzyć własnej agencji WordPress? Jeśli zależy ci na Przedsiębiorczości i chcesz poprowadzić zespół ekspertów WordPress w budowaniu stron internetowych, jest to świetna opcja.

#6. Zapewnij Usługi Konsultacyjne WordPress

Załóżmy, że masz dużą wiedzę, jeśli chodzi o WordPress. Wiesz, jakie są najbardziej niezawodne motywy WordPress. Wiesz, że wtyczka do optymalizacji obrazu jest koniecznością. Wiesz, że CDN byłby pomocny dla globalnej witryny ecommerce.

Ale nie chcesz (a może nie wiesz jak) wdrożyć żadnej z tych rzeczy. Możesz umieścić swoje eksperckie know-how do pracy, a następnie jako konsultant dla firm, które chcą wskazówek bez martwienia się o agencję lub programistę próbującego zwiększyć Swój Zysk, dodając niepotrzebne rzeczy do swojej strony internetowej.

#7. Zbuduj wtyczkę

Dla programistów, którzy naprawdę lubią kodowanie oraz naprawdę doceniam wspaniałość wtyczki WordPress, jest to coś, co powinieneś przyjrzeć się. Oczywiście opracowanie wtyczki zajmuje dużo czasu, a jeśli nie rozwiążesz problemów przed wysłaniem ich do odbiorców, możesz poświęcić więcej czasu na aktualizacje i prośby o wsparcie klienta, niż jest to warte.

Jeśli jednak masz pomysł na wtyczkę, której potrzebują użytkownicy i chcesz zainwestować czas w jej budowanie, sprawdź tę historię sukcesu Bruno Carreço. Chociaż nie był w stanie zarabiać na życie w pełnym wymiarze czasu na wtyczkach, które jeszcze zbudował, powoli pracuje tam.

#8. Zaprojektuj motyw

Lubisz projektować strony internetowe, ale chcesz być bardziej zaangażowany w jej kodowanie? Następnie projektowanie motywów WordPress może być tym, co chcesz zrobić. Muhammad Haris, jeden z użytkowników Power Elite ThemeForest, opowiada o tym, jak zaczął tworzyć motywy i jak ostatecznie stał się jednym z najbardziej udanych twórców na platformie.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=uQBL7pSAXR8]

#9. Zbuduj stronę internetową dla Swojej Firmy usługowej

Nie musisz mieć umiejętności specyficznych dla WordPressa, aby zarabiać pieniądze za pomocą tego narzędzia. W rzeczywistości, jeśli masz czas, aby nauczyć się korzystać z WordPressa i mieć nowy pomysł na biznes, który chcesz zacząć, możesz zbudować własną stronę internetową firmy i zacząć zarabiać, sprzedając za jej pośrednictwem swoje usługi.

#10. Zbuduj stronę internetową dla swojego sklepu internetowego

Z drugiej strony, jeśli masz firmę opartą na produktach i masz ochotę zbudować własną stronę internetową za pomocą WordPress, jest to kolejna opcja zarabiania pieniędzy. Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to niezawodna wtyczka eCommerce, aby uruchomić swój sklep.

#11. Uruchom Blog WordPress

Jeśli jesteś entuzjastą WordPressa, ale twój długopis jest znacznie silniejszy niż twój miecz (np. umiejętności kodowania lub projektowania), to dlaczego nie blogować o tym? Jeśli jest to coś, co Cię interesuje, nie zapomnij sprawdzić naszej najnowszej serii blogów WordPress, aby uzyskać wskazówki, jak zachwycić odbiorców.

#12. Napisz zawartość WordPress dla innych stron

Dla tych z Was, którzy lubią pisać o wszystkich rzeczach WordPress, ale nie chcą zarządzać własnym blogiem, zawsze możesz przejść trasę blogowania gości. Istnieje mnóstwo witryn, które zawsze szukają autorów gości, którzy wniosą treści związane z WordPressem. Po prostu ustal swoją niszę (np. projektowanie, kodowanie, roundupy wtyczek, hacki bezpieczeństwa itp.) i zacznij rzucać.

#13. Napisz ebooka WordPress

Łatwo jest pomyśleć, że treść WordPress zawsze musi mieć formę bloga lub artykułu. Jeśli jednak podoba ci się pomysł stworzenia czegoś nieco bardziej wartościowego i że możesz pobierać pieniądze za prosto z bramki, ebook związany z WordPressem jest czymś, o czym warto pomyśleć.

#14. Uruchom Podcast WordPress

Jeśli pisanie nie jest twoją rzeczą, ale nadal chcesz podzielić się swoją wiedzą WordPress ze światem, zawsze możesz założyć własny podcast. Istnieje już wiele znanych podcastów WordPress, ale jeśli masz coś naprawdę wyjątkowego do zaoferowania, może nadszedł czas, aby dać temu szansę.

#15. Naucz WordPressa

Znasz to zdanie: “ci, którzy potrafią, czynią; ci, którzy nie potrafią, uczą”? To samo dotyczy WordPressa. A może wiesz, jak” zrobić ” WordPress bardzo dobrze i dlatego chcesz nauczyć innych, jak go używać. Tak czy inaczej, istnieje wiele opcji tutaj. Możesz uruchomić kurs online, możesz uczyć w lokalnej szkole lub uczestniczyć w wydarzeniach takich jak Karla Campos i kształcić tam specjalistów WordPress.

#16. Zapewnij Usługi Wsparcia WordPress

Istnieje cały sektor poświęcony zapewnieniu wsparcia i konserwacji witryn WordPress. Dlaczego? Ze względu na wszystkie bieżące aktualizacje, które należy wprowadzić, codzienne kopie zapasowe, które realistycznie powinny się odbywać, i bezpieczeństwo, które nigdy nie powinno być lekceważone. Jeśli jesteś fanem zapewnienia roli wsparcia w celu zapewnienia, że witryny WordPress są dobrze utrzymane, może to być świetna opcja.

#17. Sprzedam Hosting WordPress

Słyszałeś kiedyś o reseller web hosting? Cóż, jest to sposób, aby ktoś otrzymał konkretny przydział serwera hosta internetowego, a następnie odsprzedał tę przestrzeń i przepustowość komuś, kto potrzebuje jej na swoją stronę internetową. Jest to dobra opcja, jeśli jesteś zainteresowany uruchomieniem własnej firmy hostingowej, ale nie masz do tego infrastruktury. Jest to coś, co programiści i projektanci mogą również przyjmować i oferować klientom jako dodatek.

#18. Zarabiaj na swojej stronie dzięki reklamom

Jeśli nie przeczytałeś naszego przewodnika na temat wstawiania reklam do WordPressa, sprawdź go teraz. Jest to dość szybki i łatwy proces, a istnieje wiele sposobów zarabiania na reklamach.

#19. Oferta Affiliate Marketing

Istnieją technicznie dwa sposoby można użyć affiliate marketing na swojej stronie, aby zarabiać pieniądze. Pierwszy sposób polega na zarejestrowaniu się w programach partnerskich, które są związane z tym, o co chodzi w Twojej witrynie. Promując treści, produkty lub usługi z tych programów, można dokonać prowizji od sprzedaży, które pochodzą z pracy promocyjnej. Możesz również rozpocząć własny program partnerski i mieć innych zrobić to samo dla Twojej witryny. Zbierają prowizję od sprzedaży, a Ty będziesz cieszyć się resztą zysków z działalności polecającej.

#20. Flip Strony Internetowe

Jest to w zasadzie to samo, co praca jako programista/projektant/marketer/SEO WordPress, wszystko w jednym. Nie chodzi jednak o to, aby zbudować stronę internetową dla konkretnego klienta. Zamiast tego zbudujesz ogólną witrynę, zarabiasz na niej, zwiększasz ruch i sprawiasz, że jest to naprawdę opłacalna inwestycja, aby firmy potrzebujące witryny mogły ją od Ciebie odkupić. (To jak przerzucanie domów.)

#21. Twórz stronę członkostwo

Na koniec możesz chcieć utworzyć witrynę członkowską, taką jak WPMU DEV. Nie musi też sprzedawać wtyczek ani motywów WordPress. Po prostu potrzebujesz oferty zbiorczej, która jest tak cenna, że użytkownicy będą bardziej niż szczęśliwi, aby zapłacić miesięczną opłatę, aby mieć do niej dostęp.

Wniosek

To całkiem niesamowite, jak wiele można zrobić z WordPress, w ogóle. Następnie, kiedy patrzysz na wszystkie sposoby zarabiania pieniędzy na platformie, to jest jak, ” co nie mogę WordPress do?”

Do ciebie: czy któraś z tych możliwości zarabiania pieniędzy WordPress jest dla ciebie niespodzianką?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…