Znaki specjalne popup w starym edytorze WordPress

Szukasz alternatywy dla Formularzy Google? Google Forms jest jednym z najpopularniejszych kreatorów darmowych formularzy i jest częścią Google Workspace (G Suite) .

Nie zapewnia jednak wysokiego poziomu elastyczności, jeśli chodzi o dostosowywanie lub zaawansowane funkcje zbierania danych od odwiedzających.

W tym artykule udostępnimy najlepsze alternatywy dla Formularzy Google, abyś mógł wybrać najlepsze narzędzie do formularzy dla swojej firmy.

best alternatives for google forms

Dlaczego potrzebujesz alternatywy dla Formularzy Google?

Formularze Google to popularne narzędzie do tworzenia formularzy online. Jest to bezpłatna usługa Google i łatwa w użyciu. Użytkownicy mogą tworzyć ankiety i kwestionariusze oraz gromadzić dane w arkuszach kalkulacyjnych do dalszej analizy.

Chociaż Formularze Google mogą być dobre do podstawowego użytku, brakuje w nich funkcji, które mogłyby być korzystne dla firm. Na przykład, jeśli chcesz zbierać płatności dla klientów za pomocą formularza, nie jest to możliwe w Formularzach Google.

Inną wadą korzystania z Google Forms jest brak opcji logiki warunkowej. Oznacza to, że nie możesz automatycznie pokazywać ani ukrywać pól na podstawie odpowiedzi użytkowników.

Poza tym nie ma zbyt wielu opcji dostosowywania stylu formularza. Domyślny wygląd Formularzy Google może wydawać się nieprofesjonalny dla firm.

Wreszcie, w Formularzach Google brakuje również zaawansowanych funkcji zabezpieczeń, takich jak blokowanie formularzy na podstawie poziomu dostępu użytkownika, haseł i nie tylko.

To powiedziawszy, istnieje wiele innych popularnych kreatorów formularzy online, które oferują lepsze funkcje i integracje. Spójrzmy na najlepsze alternatywy dla Formularzy Google.

1. WPForms

wpforms

WPForms to najbardziej przyjazna dla początkujących wtyczka formularzy WordPress i najlepsza alternatywa dla Formularzy Google. Korzysta z niego ponad 4 miliony stron internetowych.

Możesz użyć ich łatwego w użyciu kreatora formularzy typu „przeciągnij i upuść”, aby stworzyć dowolny typ formularza bez konieczności pisania kodu.

Do wyboru jest ponad 100 różnych szablonów formularzy. Możesz tworzyć wszelkiego rodzaju formularze, od prostego formularza kontaktowego po bardziej zaawansowane, takie jak ankiety, formularze darowizn , formularze przesyłania plików i nie tylko.

wpforms templates

To, co sprawia, że ​​WPForms jest najlepszą alternatywą dla Formularzy Google, to jego prostota i bogate w funkcje opcje.

Możesz dodawać pola formularza do akceptować płatności online , zezwalać użytkownikom na przesyłanie postów, podpisywanie formularzy online, dodawać skalę Likerta, Wynik promocji netto (NPS) , dodawać reCAPTCHA, oceny wprowadź pola płatności i nie tylko.

Każde pole można dodatkowo dostosować, ponieważ użytkownicy mogą zmienić etykietę, dodać opis, edytować rozmiar pola, zaznaczyć wymagane pole i włączyć logikę warunkową.

add fields in wpforms

Poza tym, WPForms oferuje potężne dodatki do rozszerzenia jego funkcji. Dzięki dodatkowi Form Abandonment addon możesz kontaktować się z osobami, które opuściły Twój formularz bez jego wypełniania, dzięki czemu możesz zamienić je na potencjalnych klientów.

Wtyczka umożliwia nawet śledzenie ścieżki użytkownika przed wypełnieniem formularza za pomocą dodatku User Journey . WPForms pomaga również w przechwytywaniu geolokalizacji gościa i pokazuje kraj, miasto i stan użytkownika wraz z przesłaniem formularza.

Geo location tracking for form submissions in WordPress

Mają dodatek do stron docelowych , który umożliwia tworzenie formularzy Google, takich jak strony formularzy, oraz dodatek do formularza konwersacyjnego , który usprawnia wypełnianie formularzy.

Kolejną zaletą korzystania z wtyczki w Google Forms jest jej integracja z usługami płatniczymi, takimi jak PayPal i Stripe. WPForms również łatwo integruje usługi marketingu e-mailowego , takie jak Drip, Constant Contact , AWeber , Sendinblue i nie tylko.

Ceny: WPForms oferuje bezpłatną wersję o nazwie WPForms Lite . Jeśli jednak interesują Cię bardziej zaawansowane funkcje i opcje dostosowywania pól formularza, wybierz WPForms Pro (199,50 USD rocznie).

2. Formy groźne

formidable forms

Formidable Forms to kolejna alternatywa dla Formularzy Google na naszej liście. Jest to zaawansowany kreator formularzy WordPress, który oferuje wiele zaawansowanych funkcji do tworzenia formularzy skoncentrowanych na rozwiązaniach.

Korzystając z wizualnego kreatora przeciągnij i upuść, każdy może łatwo tworzyć różne typy formularzy, takich jak ankiety i ankiety, formularze płatności, quizy, formularze kontaktowe i nie tylko.

Każdy projekt formularza jest responsywny dla urządzeń mobilnych, a użytkownicy mogą dostosowywać formularz za pomocą jego wizualnego stylera. Istnieje nawet opcja edycji kodu HTML formularza i dodania logiki warunkowej, aby wyświetlić pola formularza na podstawie odpowiedzi użytkownika.

Wyjątkową cechą Formidable Forms jest to, że umożliwia odwiedzającym wykonywanie obliczeń. Na przykład, możesz utworzyć kalkulatory, takie jak kalkulator procentowy, kalkulator hipoteki lub kalkulator płatności samochodowych .

Wtyczka oferuje różne szablony formularzy, łatwo integruje się z różnymi usługami marketingu e-mailowego, oferuje integrację WooCommerce , aby pomóc w tworzeniu formularzy produktów i jest doskonałą alternatywą dla zaawansowanych użytkowników i programistów.

Ceny: Ceny Formidable Forms zaczynają się od 46,36 USD rocznie w przypadku planu podstawowego.

3. Formularz typu

typform

Typeform to potężne narzędzie do tworzenia formularzy dla Twojej witryny. Zawiera wiele funkcji i pozwala użytkownikom tworzyć wszelkiego rodzaju formularze online.

Istnieje wiele szablonów formularzy do rozpoczęcia i możesz wybierać spośród różnych kategorii, takich jak quizy , ankiety, kwestionariusze, generowanie potencjalnych klientów, ankiety, prezenty i inne.

Po wybraniu szablonu Typeform zapyta o cel utworzenia formularza i do czego służy. Następnie wyświetli predefiniowane pytania, które możesz edytować zgodnie ze swoimi potrzebami.

Kreator formularzy oferuje również różne opcje dostosowywania. Możesz zmienić układ każdego pytania, edytować projekt, motyw i skonfigurować logikę warunkową.

Ponadto Typeform oferuje dodatkowe funkcje, które czynią go doskonałą alternatywą dla Formularzy Google. Na przykład pozwala ustawić limit odpowiedzi, zaplanować datę zamknięcia, pokazać zamknięte wiadomości odwiedzającym, skonfigurować powiadomienia e-mail i nie tylko.

Typeform integruje się również z Arkuszami Google, Google Analytics , Google Tag Manager, Salesforce, Freshdesk, HubSpot , Facebook, Slack, Drip , Zoho CRM, i inne narzędzia do automatyzacji marketingu .

Ceny: Typeform oferuje bezpłatny abonament, a jego ceny w wersji płatnej zaczynają się od 30 USD miesięcznie, rozliczane co roku.

4. Zoho Forms

zoho forms

Zoho Forms to popularny na rynku kreator formularzy, który oferuje wiele funkcji, których nie znajdziesz w Formularzach Google.

Otrzymujesz wiele szablonów formularzy dla różnych branż i jednostek biznesowych. Na przykład Zoho oferuje szablony dla firm, firm budowlanych, instytucji medycznych, witryn eCommerce, HR, instytucji edukacyjnych i nie tylko.

Po wybraniu szablonu dostępne są różne opcje dostosowywania. Po prostu użyj kreatora przeciągnij i upuść, aby dodać lub usunąć pola w formularzu, użyj logiki warunkowej, aby ustawić reguły dla każdego pola lub utwórz formularze wielostronicowe.

Zoho Forms oferuje również wbudowane środki bezpieczeństwa w celu ochrony danych i ograniczenia dostępu do formularzy. Pokazuje, jak działają Twoje formularze dzięki szczegółowym raportom analitycznym.

Kolejną zaletą korzystania z Zoho Forms jest to, że można szybko zautomatyzować przepływy pracy . Pozwala kierować dane do różnych aplikacji i łatwo integruje się z innymi aplikacjami Zoho.

Ceny: Ceny Zoho Forms zaczynają się od 8 USD miesięcznie, rozliczane corocznie.

5. Wufoo

wufoo

Wufoo to internetowy kreator formularzy stworzony przez SurveyMonkey i jest popularnym wyborem wśród małych firm i dużych korporacji. Podobnie jak wiele innych narzędzi z naszej listy, Wufoo oferuje również kreator przeciągania i upuszczania.

Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs i można łatwo tworzyć różnego rodzaju formularze przy użyciu gotowego szablonu. Pozwala także zacząć od zera, a dodawanie nowych pól jest proste dzięki kreatorowi przeciągnij i upuść.

Dla każdego pola dostępnych jest więcej opcji dostosowywania. Na przykład możesz zmienić nazwę pola, dodać zakresy, pokazać pola określonym osobom, dodać tekst zastępczy i nie tylko.

Inne funkcje Wufoo obejmują śledzenie formularzy w Google Analytics , zbieranie adresów IP respondentów, ochronę przed spamem captcha i integrację z usługami płatniczymi w celu zbierania płatności.

Ceny: Możesz wypróbować Wufoo za darmo, a jego płatne plany zaczynają się od 169 $ rocznie.

6. Formularze Microsoft

microsoft forms

Microsoft Forms , jak sama nazwa wskazuje, to wersja Google Forms firmy Microsoft.

To doskonała alternatywa dla każdego, kto ma subskrypcję Office 365 i łatwo łączy się z innymi usługami firmy Microsoft. Możesz gromadzić wpisy formularzy i przeglądać dane w programie Excel.

Kreator formularzy firmy Microsoft jest łatwy w użyciu i bardzo przypomina Formularze Google. Możesz dodać różne pola formularza, takie jak pytania wielokrotnego wyboru, tekst, ocena, data, ranking, skala Likerta i NPS.

Każde pole można edytować, a formularz można podzielić na różne sekcje.

Microsoft Forms jest dostarczany z podstawowymi, wstępnie utworzonymi szablonami, aby rozpocząć. Obejmuje to quizy, ankiety dotyczące opinii klientów , formularzy rejestracji na wydarzenia , formularzy zaproszeń na imprezy i nie tylko.

Jednak szablony formularzy są ograniczone i nie tak obszerne jak WPForms. W Microsoft Forms brakuje również kilku innych funkcji, ponieważ nie oferuje logiki warunkowej ani pól do akceptowania płatności od klientów.

Cennik: Microsoft Forms jest bezpłatny dla użytkowników posiadających licencję Office 365.

7. JotForm

jotform

JotForm to ostatnia alternatywa dla Formularzy Google na naszej liście. Oferuje kreator formularzy online i możesz zacząć bezpłatnie. Darmowa wersja umożliwia utworzenie do 5 formularzy, zapisanie 100 zgłoszeń i oferuje 100 MB miejsca na dane.

Jeśli jednak szukasz większej liczby przesyłanych formularzy, miejsca do przechowywania, zgodności z ustawą o przenośności i odpowiedzialności w ubezpieczeniach zdrowotnych (HIPAA) oraz braku marki JotForm, rozważ uaktualnienie do jednego z płatnych planów.

To, co sprawia, że ​​JotForm jest dobrą alternatywą dla Formularzy Google, to oferowane przez niego funkcje.

Otrzymujesz mnóstwo szablonów do tworzenia dowolnego typu formularza, czy to formularza zamówienia produktu, formularza rejestracyjnego, formularza kontaktowego, ankiet, formularzy przesyłania plików lub formularza członkostwa.

Każde pole w szablonie formularza jest edytowalne i podobnie jak inne kreatory formularzy oferuje również kreator przeciągania i upuszczania. Możesz nawet zbierać płatności, integrując swoje formularze z PayPal, Square, Stripe i innymi usługami.

Istnieje również wiele opcji dla logiki warunkowej, takich jak pokazywanie i ukrywanie pól, wykonywanie złożonych obliczeń, pomijanie lub ukrywanie strony i nie tylko.

Ceny: JotForm jest dostępny za darmo, ale jego plany premium zaczynają się od 174 USD rocznie.

Jaka jest najlepsza alternatywa dla Formularzy Google? (Expert Pick)

Chociaż wszystkie narzędzia, które wymieniliśmy na naszej liście, są świetną alternatywą dla Formularzy Google, uważamy, że WPForms jest najlepszą alternatywą dla Formularzy Google na rynku.

Oferuje wiele zaawansowanych funkcji, których po prostu nie znajdziesz w Formularzach Google. Ponadto jest bardzo łatwy w użyciu i umożliwia tworzenie niesamowitych formularzy za pomocą gotowych szablonów oraz kreatora typu „przeciągnij i upuść”.

Jest powód, dla którego ponad 4 miliony właścicieli witryn używa WPForms do tworzenia inteligentnych formularzy dla swojej firmy.

Jedyną wadą WPForms jest to, że wymaga witryny WordPress .

Jeśli używasz innych kreatorów witryn niż WordPress, możesz zajrzeć do Typeform lub Zoho Forms .

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepszą alternatywę dla Twojej firmy dla Formularzy Google. Możesz również spojrzeć na naszą listę najlepszych programów do czatu na żywo i , które muszą mieć wtyczki WordPress , aby rozwijać swoją firmę.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .

You May Also Like

14 najlepszych wtyczek i narzędzi SEO WordPress, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach SEO WordPress…

Jak wyłączyć pasek administracyjny WordPress dla wszystkich użytkowników z wyjątkiem administratorów

W artykule: Co to jest pasek administracyjny WordPress? Samouczek wideo Metoda 1.…

Wtyczki 9 najlepszych gwiazdek dla WordPress w 2021 roku (w porównaniu)

W artykule: Po co używać wtyczki Star Rating do WordPressa? 1. WPForms…

5 elementów samochodu, które należy sprawdzić przed wyjazdem na wakacje

W artykule: 1. Przebieg rozrządu2. Płyny eksploatacyjne3. Opony4. Klimatyzacja5. Zawieszenie i hamulceCo możemy…