Czy chcesz założyć blog WordPress we właściwy sposób? Wiemy, że założenie bloga może być przerażającą myślą, szczególnie gdy nie jesteś maniakiem. Zgadnij co-nie jesteś sam. Pomagając ponad 400,000 + użytkownikom stworzyć bloga, zdecydowaliśmy się stworzyć najbardziej wszechstronny przewodnik, jak rozpocząć blog WordPress bez wiedzy technicznej.

Start a WordPress blog

Proces ten jest łatwy do naśladowania, niezależnie od tego, czy masz 20 lat, czy 60 lat. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy, nasz zespół ekspertów pomoże Ci skonfigurować bloga za darmo. → Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatną konfigurację bloga WordPress! ←

Czego potrzebujesz, aby założyć blog WordPress?

Istnieją trzy rzeczy, których potrzebujesz, aby utworzyć blog WordPress:

 1. Pomysł na nazwę domeny (będzie to nazwa Twojego bloga tzn. wpbeginner.com)
 2. Konto hostingowe (to miejsce, gdzie Twoja strona żyje w Internecie)
 3. Twoja niepodzielna Uwaga przez 30 minut.

Tak, dobrze przeczytałeś. Możesz założyć bloga od podstaw w mniej niż 30 minut, a my przeprowadzimy Cię przez cały proces, krok po kroku.

W tym samouczku omówimy:

 • Jak zarejestrować niestandardową nazwę domeny za darmo
 • Jak wybrać najlepszy Hosting
 • Jak zainstalować i skonfigurować Blog WordPress
 • Jak zmienić szablon projektu bloga
 • Jak napisać pierwszy wpis na blogu
 • Jak dostosować Blog WordPress za pomocą wtyczek
 • Jak dodać formularz kontaktowy
 • Jak skonfigurować śledzenie Google Analytics
 • Jak zoptymalizować swoją stronę pod kątem SEO
 • Jak zarabiać na swoim blogu
 • Zasoby do nauki i opanowania WordPress

Gotowy? Zaczynajmy.

Punkt 1. Konfiguracja

Największym błędem popełnianym przez początkujących podczas budowania bloga jest wybór niewłaściwej platformy blogowej. Na szczęście jesteś tutaj, więc nie popełnisz tego błędu.

Dla 95% użytkowników bardziej sensowne jest użycie WordPress.org znany również jako self-hosted WordPress. Dlaczego?

Ponieważ jest to open source, co oznacza 100% darmowy w użyciu, możesz zainstalować wtyczki, dostosować wygląd bloga i co najważniejsze zarabiać na swoim blogu bez żadnych ograniczeń (zobacz różnicę między WordPress.com vs WordPress.org).

WordPress to również platforma internetowa Numer jeden używana przez wszystkie udane blogi. Patrząc z perspektywy, 42% wszystkich stron internetowych korzysta z WordPress!

Jak zobaczyć stare wersje dowolnej witryny WordPress (3 Narzędzia)

Jak szybko PHP i MySQL może zwiększyć szybkość witryny (Przewodnik dla początkujących)

Jak dodać swój Blog WordPress do Apple News

Teraz możesz się zastanawiać, dlaczego WordPress jest darmowy? Gdzie jest haczyk?

Nie ma haczyka. Jest bezpłatny, ponieważ musisz zrobić konfigurację i hostować ją samodzielnie.

Innymi słowy, potrzebujesz nazwa domeny i hosting www.

Nazwa domeny jest tym, co ludzie wpisują, aby dostać się do twojej witryny. To adres Twojej strony w Internecie. Think google.com lub wpbeginner.com

Hosting to miejsce, w którym żyją pliki Twojej witryny. To dom Twojej strony w Internecie. Każda strona internetowa potrzebuje hostingu.

Nowa nazwa domeny zwykle kosztuje około $14.99 / rok, a plany hostingowe zwykle kosztują $7.99 / miesiąc.

To dużo pieniędzy dla początkujących, którzy dopiero zaczynają.

Na szczęście Bluehost, oficjalny dostawca hostingu WordPress zalecany, zgodził się zaoferować naszym użytkownikom Darmowa nazwa domeny i ponad 60% zniżki na hosting www.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej ekskluzywnej oferty Bluehost ←

Bluehost jest jedną z najstarszych firm hostingowych w Internecie. Są również największą marką, jeśli chodzi o hosting WordPress, ponieważ hostują miliony stron internetowych, w tym wiele naszych własnych.

Co więcej, Bluehost współpracuje z WordPress od 2005 i są zobowiązani do dawania. Dlatego obiecali nam, że jeśli nie możesz uzyskać swojego bloga online w ciągu 30 minut, postępując zgodnie z tym samouczkiem, to nasz zespół ekspertów zakończy proces za Ciebie bez żadnych kosztów. Zrekompensują nam, więc nie musisz. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną pomoc w konfiguracji bloga.

Uwaga: W WPBeginner wierzymy w przejrzystość. Jeśli zarejestrujesz się w Bluehost za pomocą naszego linku polecającego, zarobimy niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów dla Ciebie (w rzeczywistości zaoszczędzisz pieniądze i otrzymasz bezpłatną domenę). Otrzymalibyśmy tę prowizję za polecenie prawie każdej firmy hostingowej WordPress, ale zalecamy tylko produkty, z których korzystamy osobiście i wierzymy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom.

Kupmy Twoją domenę + hosting .

Otwórz Bluehost w nowym oknie i podążaj za nim.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to kliknąć zielony przycisk Rozpocznij teraz, aby rozpocząć.

Get started with Bluehost

Na następnym ekranie Wybierz plan, którego potrzebujesz (najpopularniejsze są basic i plus).

Następnie zostaniesz poproszony o wprowadzenie nazwy domeny dla swojej witryny.

Select your domain name

Na koniec musisz dodać informacje o koncie i sfinalizować informacje o pakiecie, aby zakończyć proces. Zalecamy skorzystanie z planu 36-miesięcznego, ponieważ jest to najlepsza wartość. Pozwala wydłużyć oszczędności w pierwszym roku do 3 lat.

Na tym ekranie zobaczysz opcjonalne dodatki, które możesz kupić. To wyłącznie od Ciebie zależy, czy je kupisz, czy nie, ale generalnie nie zalecamy kupowania ich od razu. Zawsze możesz dodać je później, jeśli zdecydujesz, że ich potrzebujesz.

Hosting checkout for starting a blog

Po zakończeniu otrzymasz wiadomość e-mail ze szczegółami dotyczącymi logowania do Panelu sterowania hostingiem (cPanel). W tym miejscu zarządzasz wszystkim, od wsparcia, e-maili, między innymi. Ale co najważniejsze, to tutaj instalujesz WordPress.

Punkt 2. Zainstaluj WordPress

Po zarejestrowaniu się w nowej wersji Bluehost za pomocą naszego linku automatycznie zainstalują dla Ciebie WordPress. Ta nowa wersja została niedawno uruchomiona, aby ułatwić użytkownikom niezwiązanym z technologią tworzenie swojego bloga.

Oznacza to, że wystarczy zalogować się na swoje konto Bluehost, a następnie kliknąć przycisk Zaloguj się do WordPress, aby rozpocząć.

Log in to your WordPress blog from Bluehost dashboard

Możesz również zalogować się do WordPressa, przechodząc do yoursite.com/wp-admin / bezpośrednio z twojej przeglądarki.

Jeśli korzystasz z innej usługi hostingowej WordPress, takiej jak SiteGround, HostGator, WP Engine itp., Możesz zobaczyć nasz kompleksowy przewodnik, Jak zainstalować WordPress, aby uzyskać instrukcje krok po kroku dla tych dostawców.

Po skonfigurowaniu WordPress jesteś gotowy, aby dostosować wygląd swojego bloga, aby uczynić go własnym i rozpocząć blogowanie.

Punkt 3. Wybór Motywu WordPress

Wygląd Twojego bloga WordPress jest kontrolowany przez motywy. Kiedy po raz pierwszy odwiedzisz swój blog, będzie on wyglądał mniej więcej tak:

Default WordPress theme

To nie jest zbyt atrakcyjne dla większości ludzi.

Dostosowywanie wyglądu bloga jest zdecydowanie jedną z najbardziej ekscytujących i satysfakcjonujących części w podróży tworzenia bloga WordPress.

Istnieją tysiące gotowych motywów WordPress, które możesz zainstalować w swojej witrynie. Niektóre z nich są darmowymi motywami, podczas gdy inne są płatnymi motywami premium.

Możesz zmienić swój motyw, przechodząc do pulpitu WordPress i klikając na Wygląd ” Tematy.

Add new WordPress theme

Śmiało i kliknij przycisk Dodaj nowy.

Na następnym ekranie będziesz mógł wyszukiwać z darmowych motywów WordPress 8,200+, które są dostępne w oficjalnym WordPress.org Katalog tematyczny. Możesz sortować według popularnych, najnowszych, polecanych, a także innych filtrów funkcji(np.

Select a theme

Możesz najechać kursorem na motyw, a zobaczysz przycisk podglądu. Kliknięcie na niego otworzy podgląd motywu, w którym możesz zobaczyć, jak wyglądałby projekt na twojej stronie.

Preview theme

Podgląd motywu może nie wyglądać dokładnie tak, jak pokazano na zrzucie ekranu, co jest normalne, ponieważ można go dostosować i skonfigurować później. To, czego potrzebujesz, to design, kolory, typografia i inne elementy.

Najlepszą wskazówką, aby wybrać idealny motyw WordPress, jest dążenie do prostoty w projektowaniu. Pomaga utrzymać rzeczy czyste i jasne, oferując jednocześnie dobre wrażenia użytkownikom.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze motywu, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat 9 rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze idealnego motywu WordPress.

Po znalezieniu motywu, który Ci się podoba, po prostu umieść na nim mysz, a wyświetli się przycisk instalacji. Kliknij na niego i poczekaj na zainstalowanie motywu. Następnie przycisk install zostanie zastąpiony przyciskiem Activate. Musisz go kliknąć, aby aktywować motyw.

Install and activate the WordPress theme

Po zainstalowaniu motywu możesz go dostosować, klikając łącze Dostosuj w menu Wygląd.

W zależności od wybranego motywu będą wbudowane widżety i opcje dostosowywania, które pozwalają dostosować wygląd bloga.

Możesz uzyskać jeszcze większą kontrolę nad projektem za pomocą kreatora stron WordPress, takiego jak SeedProd lub Divi, który pozwala utworzyć niestandardowy nagłówek, stopkę, pasek boczny i wiele innych bez pisania kodu HTML.

Te wtyczki zapewniają większą kontrolę nad projektem niż to, co otrzymujesz dzięki Wix lub Squarespace, zapewniając jednocześnie pełną swobodę potężnego systemu zarządzania treścią WordPress.

Po wybraniu motywu WordPress możesz teraz stworzyć swój pierwszy post na blogu.

Punkt 4. Tworzenie Pierwszego Wpisu Na Blogu

Aby napisać wpis na blogu, kliknij na Posty ” Dodaj Nowy menu w panelu WordPress.

Zobaczysz obszar edytora, w którym możesz napisać swój pierwszy post na blogu.

Writing a blog post in WordPress

WordPress używa edytora opartego na blokach, w którym każdy element jest blokiem. Pozwala to tworzyć piękne układy treści dla postów na blogu.

Aby zapoznać się z edytorem, zobacz nasz samouczek edytora bloków WordPress.

Po zakończeniu pisania kliknij przycisk Publikuj w prawym górnym rogu ekranu, aby udostępnić swój post na blogu publicznie.

Publish blog post

Na ekranie posty zauważysz kilka innych sekcji, takich jak Kategorie i Tagi. Możesz ich użyć do zorganizowania postów na blogu w sekcje. Mamy świetny writeup na różnicę między kategoriami vs tagami, które gorąco zalecamy, aby przeczytać.

Aby wykorzystać wszystkie funkcje na ekranie postów, powinieneś przeczytać nasz artykuł o tym, jak dodać nowy post w WordPress (w tym wideo).

Często początkujący są myleni między postami i menu stron w pulpicie nawigacyjnym WordPress. Dlatego napisaliśmy również kompletny przewodnik na temat różnicy między postami a stronami w WordPress.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wymyślaniu nowych pomysłów na blogu, o których możesz pisać, oto doskonały przewodnik, który ma pomysły na blogu 103, o których możesz pisać dzisiaj.

Oto kolejny przewodnik na temat typów blogów 73, które okazały się skuteczne.

Możesz również śledzić ten samouczek z Blogtyrant na temat pisania dobrego posta na blogu (12 porad ekspertów), które pomogą Ci napisać świetną treść.

Punkt 5. Wtyczki I Dostosowania

Po napisaniu pierwszego przykładowego posta na blogu prawdopodobnie chcesz rozpocząć dodawanie innych zwykłych elementów na swojej stronie, takich jak formularze kontaktowe, galerie, suwaki, lista e-mail itp.

Aby dodać wszystkie te dodatkowe funkcje, musisz użyć wtyczek.

Wtyczki WordPress to aplikacje, które umożliwiają dodawanie nowych funkcji do witryny (bez pisania kodu).

Istnieje ponad 58,000 wtyczek WordPress dostępnych w samym darmowym katalogu wtyczek WordPress. Oznacza to, że bez względu na to, co chcesz osiągnąć, istnieje do tego wtyczka.

Mamy przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak korzystać z wtyczek, aby dodać kilka podstawowych funkcji do swojego bloga WordPress.

Jak utworzyć formularz kontaktowy w WordPress

Każda strona internetowa potrzebuje formularza kontaktowego. Pozwala użytkownikom wysyłać e-maile bezpośrednio. Ponieważ WordPress nie ma wbudowanego formularza kontaktowego, potrzebujesz wtyczki do tworzenia formularzy WordPress, aby dodać formularz kontaktowy w swojej witrynie.

Zalecamy korzystanie z wtyczki WPForms Lite. Jest to darmowa wersja popularnej wtyczki WPForms, która jest #1 na naszej liście najlepszych wtyczek do formularzy kontaktowych dla WordPress.

Ponad 4 miliony stron internetowych korzysta z WPForms!

Możesz zainstalować wtyczkę, przechodząc do Wtyczki ” Dodaj Nowy strony i wpisując WPForms w polu wyszukiwania. Następnie kliknij “Zainstaluj”, a następnie “aktywuj”. Po aktywacji musisz udać się do WPForms ” Dodaj Nowy strona do stworzenia pierwszego formularza.

Adding a new contact form in WordPress

Spowoduje to otwarcie interfejsu wpforms builder.

Najpierw musisz wprowadzić nazwę formularza kontaktowego, a następnie kliknąć szablon “prosty formularz kontaktowy”.

Simple contact form

WPForms utworzy teraz prosty formularz kontaktowy ze wszystkimi wymaganymi polami. Możesz kliknąć dowolne pole, aby je zmienić, lub dodać nowe pole z lewej kolumny.

Editing your contact form

Po zakończeniu edycji formularza kliknij przycisk Zapisz w prawym górnym rogu, a następnie wyjdź z kreatora formularzy.

Możesz teraz utworzyć nową stronę w WordPress, przechodząc do Strony ” Dodaj Nowy i nazwij to ‘kontakt’. Na ekranie edycji musisz wprowadzić blok WPForms do edytora.

Add WPForms block to the editor

Następnie wybierz formularz utworzony wcześniej z rozwijanego menu, a WPForms załaduje podgląd na żywo formularza w edytorze.

Select your contact form

Możesz teraz zapisać i opublikować stronę i odwiedzić ją w przeglądarce, aby zobaczyć formularz kontaktowy w działaniu.

Najlepiej jest przetestować formularz, aby upewnić się, że otrzymujesz powiadomienia. Jeśli nie otrzymasz powiadomienia, powinieneś zobaczyć nasz przewodnik, Jak naprawić WordPress nie wysyłanie e-maili.

Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych instrukcji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak utworzyć formularz kontaktowy w WordPress.

Jako bloger, najlepszą częścią WPForms jest to, że rośnie wraz z Tobą. Oprócz prostych formularzy kontaktowych możesz go również używać do tworzenia ankiet czytelników, ankiet, formularzy wysyłania postów gości i innych.

Jak skonfigurować śledzenie Google Analytics

Google Analytics pomaga sprawdzić, ile osób odwiedza twój blog, skąd pochodzą i co robią w Twojej witrynie.

Najlepiej jest zainstalować Google Analytics podczas uruchamiania bloga, dzięki czemu możesz zobaczyć, jak bardzo twój blog z czasem się rozrósł.

Najpierw musisz odwiedzić stronę Google Analytics i zalogować się za pomocą konta Gmail.

Po zalogowaniu się możesz zarejestrować bezpłatne konto Google Analytics.

Google Analytics sign up

Zostaniesz poproszony o podanie informacji i adresu URL witryny. Następnie otrzymasz kod śledzenia Google Analytics.

Możesz zatrzymać się tutaj, ponieważ będziemy używać wtyczki do automatycznego pobierania i dodawania tego kodu do Twojego bloga (wraz z konfiguracją WŁAŚCIWEGO śledzenia WordPress).

Przejdź do obszaru administratora WordPress, aby zainstalować i aktywować wtyczkę MonsterInsights. Jest to darmowa wersja najlepszej wtyczki Google Analytics dla WordPress i jest to najprostszy sposób na dodanie Google Analytics na swojej stronie (zaufało nam ponad 3 miliony stron internetowych).

Po aktywacji musisz odwiedzić Insights ” Ustawienia strona konfiguracji ustawień wtyczki.

Connect Google Analytics using MonsterInsights

Na stronie ustawień kliknij przycisk “Połącz MonsterInsights”, aby połączyć Google Analytics z witryną WordPress.

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć konfigurację. Po zakończeniu będziesz mógł zobaczyć raport analizy witryny bezpośrednio z pulpitu WordPress w zakładce MonsterInsights.

Website stats reports in MonsterInsights

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz artykuł na temat instalacji Google Analytics w WordPress.

Jak zoptymalizować swój Blog WordPress pod kątem SEO

Większość początkujących nie optymalizuje pod kątem SEO podczas tworzenia bloga. SEO lub search engine optimization pomaga użytkownikom znaleźć Twój blog w wyszukiwarkach.

Jeśli chcesz więcej ruchu, ważne jest, aby od samego początku zoptymalizować swój blog pod kątem SEO.

Aby rozpocząć, najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę all in One SEO. Jest to kompletna wtyczka SEO WordPress, która pomoże Ci zoptymalizować swój blog.

AIOSEO

Wtyczka zawiera szybki Kreator konfiguracji, który pomoże Ci przejść przez konfigurację. Pomoże Ci skonfigurować mapę witryny WordPress, napisać odpowiednie słowa kluczowe i opis meta, dodać znaczniki schematu i wiele więcej.

Zalecamy również śledzenie naszego kompletnego przewodnika SEO WordPress krok po kroku, aby skonfigurować SEO swojego bloga.

Teraz istnieją inne wtyczki SEO, takie jak Yoast SEO, RankMath itp., ale zalecamy korzystanie z AIOSEO, ponieważ oferuje najbardziej przyjazny dla początkujących interfejs dla nowych blogerów.

Oprócz wtyczki SEO WordPress, możesz dodatkowo zoptymalizować zawartość bloga za pomocą narzędzia do badania słów kluczowych. Te narzędzia SEO pomagają wymyślić nowe pomysły na treści, których ludzie szukają w Twoim temacie.

Możesz nawet zobaczyć dokładne słowa kluczowe, na które oceniają twoi konkurenci, dzięki czemu możesz tworzyć lepsze treści i przewyższać ich klasyfikację.

Pomaga to zmaksymalizować ruch na nowej stronie bloga od samego początku. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik dla początkujących, jak zrobić badanie słów kluczowych dla własnego bloga.

Więcej wtyczek i dostosowań WordPress

Istnieje mnóstwo innych wtyczek WordPress, które możesz zainstalować. Często początkujący uważają, że wyszukiwanie potrzebnych wtyczek jest nieco przytłaczające.

W WPBeginner często oferujemy najlepsze wtyczki WordPress, które pomogą Ci dodać potrzebną funkcjonalność.

Oto nasz wybór najlepszych wtyczek WordPress, które powinieneś sprawdzić.

 • Backup – UpdraftPlus to najlepsza wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress. Musisz tworzyć regularne kopie zapasowe swojej witryny na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.
 • Bezpieczeństwo – Sucuri Security to darmowy skaner zabezpieczeń dla WordPress. Mamy kompletny przewodnik bezpieczeństwa krok po kroku WordPress dla początkujących, który pomoże Ci zabezpieczyć swojego bloga.
 • Osiągi – Zalecamy użycie WP Rocket (premium) lub WP Super Cache (free), aby przyspieszyć WordPress. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym artykule na temat szybkości i wydajności WordPress z instrukcjami krok po kroku.
 • Projektowanie I Dostosowywanie – Zalecamy używanie SeedProd lub Divi page builder do dostosowywania projektu strony głównej, tworzenia niestandardowych stron docelowych, a nawet tworzenia niestandardowych motywów (bez pisania kodu). Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz nasz artykuł na temat najlepszych kreatorów stron WordPress (w porównaniu).
 • Ruch I Abonenci – Zdecydowanie zalecamy używanie powiadomień push przez PushEngage. Pozwala to łączyć się z odwiedzającymi po opuszczeniu witryny. To nasze najlepsze źródło ruchu 5 na WPBeginner. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz jak dodawać powiadomienia push w WordPress.
 • E-Mail Marketing – Zalecamy korzystanie z Constant Contact lub HubSpot jako usługi e-mail marketingu. Aby uzyskać więcej subskrybentów wiadomości e-mail, zalecamy użycie darmowej wtyczki OptinMonster do tworzenia wyskakujących okienek o wysokiej konwersji, pól przewijania i wezwań do działań.

Jeśli jesteś ciekawy wszystkich wtyczek i narzędzi, których używamy na naszej stronie internetowej, sprawdź WPBeginner ‘ s Blueprint. Ta lista zawiera wszystkie narzędzia, których używamy do rozwijania bloga WPBeginner.

Potrzebujesz więcej rekomendacji? Zobacz nasz ekspert-pick Z musi mieć WordPress wtyczki i narzędzia dla wszystkich stron internetowych (ręcznie wybrany przez naszego założyciela, Syed Balkhi).

Punkt 6. Zarabianie Na Swoim Blogu

Teraz, gdy utworzyłeś swój osobisty blog i dostosowałeś go do swoich upodobań, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak mogę zarabiać na blogowaniu?

Istnieje wiele różnych sposobów na skuteczne zarabianie na swoim blogu. Jednak nie ma czegoś takiego jak get rich szybki schemat.

Nie daj się zwieść zdjęciom drogich samochodów i rezydencji, ponieważ wszystkie są fałszywe.

W przeciwieństwie do innych artykułów “make money online”, stworzyliśmy najbardziej wszechstronny przewodnik na temat zarabiania pieniędzy na swoim blogu za pomocą WordPress.

Make Money Online Blogging with WordPress

To przewodnik po słowach 4000+, który każdy, kto chce zarabiać na swoim blogu, musi przeczytać. Podzieliliśmy się naszą ponad 15-letnią mądrością online w tym ostatecznym przewodniku.

Tak długo, jak jesteś gotów włożyć ciężką pracę i wysiłek, będziesz czerpać nagrodę. Pamiętaj, nie ma skrótów.

Oto niektóre z najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy na swoim blogu.

1. Google AdSense

Google AdSense

Wielu blogerów zarabia, wyświetlając reklamy na swoim blogu. Jeśli tworzysz bloga z myślą o zarabianiu, najlepszym sposobem na to jest Google AdSense.

Jest to największa platforma reklamowa dla blogerów i wydawców. Działając jako pośrednik między tobą a reklamodawcą, Google pozwala reklamodawcom licytować słowa kluczowe pasujące do Twoich treści. Pozwala to uzyskać najlepsze możliwe stawki za reklamy.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz artykuł o tym, jak prawidłowo dodać Google AdSense do swojego bloga WordPress.

2. Marketing Afiliacyjny

Affiliate Marketing

Marketing afiliacyjny jest drugą najczęściej stosowaną strategią monetyzacji wśród blogerów. Zasadniczo polecasz swoje ulubione produkty / usługi swoim czytelnikom, a kiedy dokonują zakupu, otrzymujesz prowizję za polecenie.

Kluczem w marketingu afiliacyjnym jest polecanie wysokiej jakości produktów i usług, z których już korzystasz i którym ufasz. Istnieje wiele wtyczek i narzędzi do marketingu partnerskiego dla WordPress, które mogą pomóc Ci zarobić więcej pieniędzy podczas promowania produktów partnerskich. Zalecamy korzystanie z PrettyLinks lub ThirstyAffiliates jako must have.

Mamy również kompletny przewodnik po marketingu partnerskim krok po kroku dla początkujących, który pomoże Ci zacząć od wyboru odpowiedniego programu partnerskiego i strategii zarabiania na swoim blogu już dziś.

3. Sklep Internetowy

Add an online store to your WordPress blog

Wielu blogerów zarabia, sprzedając rzeczy bezpośrednio ze swojego bloga. Mogą to być produkty fizyczne, cyfrowe pliki do pobrania, takie jak e-booki, grafika, muzyka i inne. Niektórzy blogerzy oferują nawet usługi doradcze.

Zalecamy korzystanie z WooCommerce, ponieważ jest to najlepsza wtyczka eCommerce dla WordPress. Jest to również najczęściej używana platforma e-commerce na świecie.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik, jak łatwo utworzyć sklep internetowy za pomocą WordPress.

Niektórzy blogerzy nie chcą kłopotów z tworzeniem sklepu do sprzedaży własnych produktów, więc tworzą Sklep Partnerski Amazon, który pozwala im sprzedawać produkty innych osób z Amazon i zarabiać prowizję.

Oprócz powyższych metod 3 możesz zrobić o wiele więcej dzięki swojemu blogowi WordPress. Możesz tworzyć blogi WordPress specjalnie dla recenzji, blogów o modzie, blogów o jedzeniu z przepisami i nie tylko. Każdy z tych typów blogów oferuje więcej unikalnych możliwości zarabiania pieniędzy.

Możesz także przekształcić swój blog w witrynę członkowską, aby oferować treści premium i kursy. Mamy szczegółowy przewodnik na temat tworzenia i sprzedaży kursów online z WordPress.

Punkt 7. Mastering WordPress

Business Learning and Support

WPBeginner to największa Darmowa witryna z zasobami WordPress dla początkujących.

W WPBeginner naszym głównym celem jest zapewnienie najnowocześniejszych pomocnych samouczków WordPress, które są łatwe do zrozumienia dla małych firm, blogerów i właścicieli witryn WordPress bez technologii (Zobacz więcej o nas).

Aby poszerzyć swoją wiedzę WordPress, powinieneś sprawdzić:

 • WPBeginner Dictionary-najlepsze miejsce dla początkujących, aby rozpocząć i zapoznać się z żargonem WordPress
 • Filmy WPBeginner-nowy w WordPress? Obejrzyj te filmy 23, aby opanować WordPress.
 • WPBeginner Blog-centralne miejsce dla wszystkich naszych tutoriali WordPress.

Aby uzyskać więcej dyskusji, możesz dołączyć do naszej bezpłatnej grupy na Facebooku WPBeginner Engage. Z więcej niż członkami 78,000, grupa koncentruje się na pomaganiu początkującym i nie-technologicznym użytkownikom zrobić więcej z WordPress.

Możesz także subskrybować kanał WPBeginner na YouTube, gdzie regularnie udostępniamy samouczki wideo, aby pomóc Ci nauczyć się WordPress.

Na koniec możesz użyć Google, aby wpisać pytanie i dodać WPBeginner przed nim. Nasi użytkownicy uważają, że ta sztuczka jest zawsze pomocna, ponieważ ułatwia znalezienie właściwej odpowiedzi na pytania WordPress.

Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, nie martw się. Wystarczy skorzystać z naszego formularza kontaktowego, aby wysłać do nas wiadomość. Nasz zawsze pomocny, pełnoetatowy zespół wsparcia WPBeginner z przyjemnością pomoże. Uwielbiamy pomagać użytkownikom zacząć korzystać z WordPress.

Najczęściej Zadawane Pytania (FAQs)

Pomogliśmy tysiącom ludzi założyć bloga, odpowiedzieliśmy na wiele pytań. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące tworzenia bloga.

Czy mogę stworzyć bloga bez WordPressa?

Tak, dostępnych jest kilka innych platform blogowania. Porównaliśmy je wszystkie, a WordPress jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem na rynku, aby stworzyć bloga z pełną własnością i wolnością.

Czy mogę zbudować bloga bez hostingu?

Nie, to niemożliwe. Hosting to miejsce, w którym przechowywane są pliki Twojej witryny. Wszystkie strony internetowe potrzebują hostingu. Aby założyć bloga, potrzebujesz własnej domeny i hostingu.

Jak wymyślić dobrą nazwę bloga?

Większość osobistych nazw blogów nosi nazwy ich twórcy. Inne blogi są nazwane po temacie lub branży, w której się znajdują. Mamy generator nazw firm oparty na sztucznej inteligencji, którego możesz użyć do wymyślenia pomysłów na nazwy blogów.

Ile kosztuje założenie bloga?

Koszt zależy od dodatków, które kupujesz. Mamy kompletny przewodnik na temat tego, ile kosztuje witryna WordPress, a także wskazówki, jak zaoszczędzić pieniądze.

Większość narzędzi do blogowania jest bezpłatna lub zawiera 30-dniową Gwarancję Zwrotu pieniędzy, dzięki czemu możesz wypróbować je bez ryzyka.

Czy mogę stworzyć bloga bez wiedzy moich rodziców?

Tak. Możesz uczynić swój blog WordPress prywatnym i ukryć go przed internetem. Oto przewodnik krok po kroku, jak sprawić, by twój blog WordPress był całkowicie prywatny.

Czy mogę rozpocząć blog WordPress i zarabiać pieniądze z Google Adsense?

Tak, możesz użyć swojego bloga WordPress, aby zarabiać pieniądze z Google AdSense. Mamy przewodnik krok po kroku, jak dodać Google AdSense w WordPress.

Jak mogę stworzyć bloga i zachować anonimowość?

Jeśli chcesz mieć blog publiczny, ale chcesz pozostać anonimowy, musisz upewnić się, że Twoja domena ma włączoną prywatność WHOIS. Często ludzie używają pseudonimu / pseudonimu do pisania pod. Powinieneś również utworzyć unikalny e-mail tylko dla swojego bloga. Jest rzeczą oczywistą, nie publikuj swoich zdjęć ani niczego na blogu. Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, zobacz nasz artykuł na temat anonimowego blogowania za pomocą WordPress.

Jak dodać podcast do mojego bloga WordPress?

WordPress sprawia, że bardzo łatwo jest założyć bloga i dodać do niego podcast. Mamy przewodnik krok po kroku, jak rozpocząć podcast z WordPress.

Czy mogę zbudować bloga w moim własnym języku?

Tak, możesz używać WordPress w innych językach. Możesz wybrać swój język podczas instalacji lub ze strony ustawień w obszarze administracyjnym WordPress. WordPress jest w pełni przetłumaczony na ponad 56 języków i częściowo przetłumaczony na dziesiątki innych języków. Wiele najlepszych motywów i wtyczek WordPress jest również dostępnych w wielu językach. Możesz również przetłumaczyć motyw lub wtyczkę, której chcesz użyć na swojej stronie.

Jak utworzyć bloga w wielu językach?

Chcesz założyć bloga w języku Hindi, hiszpańskim lub wielu językach? Oto przewodnik krok po kroku, jak stworzyć wielojęzyczną stronę internetową w WordPress.

Czy mogę zaprojektować bloga bez umiejętności kodowania?

Oczywiście. Nie potrzebujesz żadnych umiejętności programowania, kodowania ani projektowania, aby stworzyć profesjonalnie wyglądający blog WordPress.

Motywy WordPress można łatwo dostosować i po prostu wskaż i kliknij, aby skonfigurować swój motyw. Istnieją motywy WordPress, takie jak Astra, które są dostarczane z gotowymi witrynami startowymi, które można importować jednym kliknięciem.

Istnieją inne potężne motywy, takie jak Divi, które dają kompletne opcje projektowania przeciągnij i upuść, aby dostosować swój blog.

Następnie istnieją potężne kreatory stron typu przeciągnij i upuść, takie jak SeedProd i Divi builder, które działają z dowolnym motywem WordPress. Możesz go użyć do przeciągania i upuszczania elementów i projektowania własnych stron.

Możesz nawet stworzyć swój własny motyw bez pisania kodu.

Czy Mogę dodać galerię zdjęć do mojego bloga?

Tak, WordPress ma wbudowaną funkcję galerii, która ułatwia dodawanie galerii zdjęć do postów na blogu.

Profesjonalni fotografowie mogą również korzystać z wtyczek galerii Premium WordPress, aby lepiej prezentować swoje zdjęcia, a nawet sprzedawać zdjęcia, aby zarabiać na swojej działalności fotograficznej.

Jak mogę utworzyć profesjonalny adres e-mail dla mojego bloga?

Jeśli poważnie myślisz o swoim blogu, zdecydowanie zalecamy utworzenie profesjonalnego biznesowego adresu e-mail (jest bezpłatny).

Wszyscy odnoszący sukcesy blogerzy używają profesjonalnego adresu e-mail, aby wyróżnić się i zawrzeć lepsze umowy partnerskie, aby rozwijać swój blog.

Czy Mogę później zmienić platformy blogowe?

Podczas tworzenia bloga po raz pierwszy często początkujący popełniają błąd wybierając niewłaściwą platformę, taką jak Medium, Tumblr, Blogger lub inne.

Dobrą wiadomością jest to, że tak, możesz łatwo przełączyć się na WordPress. Mamy szczegółowe samouczki, jak przejść z:

 • Medium to WordPress
 • Blogger do WordPress
 • WordPress.com na WordPress.org

Gdzie znajdę zdjęcia do mojego bloga?

Wszystkie świetne blogi używają wysokiej jakości zdjęć w swoich postach na blogu i mediach społecznościowych. Stworzyliśmy przewodnik dla początkujących, jak znaleźć bezpłatne Zdjęcia stockowe na swoim blogu, filmach i mediach społecznościowych.

Mamy nadzieję, że nasz samouczek na temat zakładania bloga WordPress okazał się pomocny. Możesz również zapoznać się z naszym artykułem na temat przydatnych wskazówek 27, aby przyciągnąć ruch do nowej witryny WordPress, a także naszą listą kontrolną na temat ważnych rzeczy do zrobienia 18 po zainstalowaniu WordPressa.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak wybrać najlepszy kreator stron internetowych w 2021 (w porównaniu)

W artykule: Wybór najlepszego Kreatora Stron-na co zwrócić uwagę?1. WordPress2. Web.com3. Wix4.…

7 najlepsze usługi e-mail marketingu dla małych firm (2021)

W artykule: Dlaczego wybór najlepszej usługi e-mail marketingu jest ważny?1. Stały Kontakt2.…

Jak założyć sklep internetowy w 2021 roku? (krok po kroku)

W artykule: Czego potrzebujesz, aby założyć sklep internetowy?Krok 1: Konfigurowanie Platformy sklepu…

Ostateczny przewodnik: Jak zrobić stronę internetową w 2021-przewodnik krok po kroku (bezpłatny)

W artykule: Czego potrzebuję, aby zbudować stronę internetową?Ile kosztuje strona WordPress?Jaka jest…