Szukasz strony internetowej? Założenie strony internetowej może być przerażającą myślą, szczególnie gdy nie jesteś technologiczny. Nie martw się, nie jesteś sam. Pomagając ponad 400,000 + ludziom stworzyć stronę internetową z WordPress, zdecydowaliśmy się stworzyć najbardziej kompleksowy przewodnik krok po kroku, jak zrobić witrynę bez nauki kodowania.

How to make a website step by step

Ten przewodnik jest przydatny dla użytkowników w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy, możesz skontaktować się z naszym zespołem ekspertów, aby pomóc ci skonfigurować swoją stronę za darmo.

→ Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatną konfigurację witryny WordPress! ←

Jeśli chcesz to zrobić sam, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak zrobić stronę internetową.

Oto przegląd Od początku do końca wszystkich kroków, które przeprowadzimy w tym przewodniku.

 • Jak znaleźć i zarejestrować nazwę domeny za darmo
 • Wybór najlepszego hostingu
 • Jak zainstalować WordPress
 • Instalowanie szablonu w celu zmiany wyglądu witryny
 • Tworzenie stron w WordPress
 • Dostosowywanie WordPress z dodatkami i rozszerzeniami
 • Zasoby, aby nauczyć się WordPress i uzyskać wsparcie
 • Idąc dalej, budując strony internetowe z większą liczbą funkcji(sklepy eCommerce, witryny członkowskie, sprzedaj kursy online i inne).

Zanim zaczniemy tworzyć stronę internetową, omówmy niektóre z najczęściej zadawanych pytań, które otrzymujemy.

Czego potrzebuję, aby zbudować stronę internetową?

Aby uruchomić witrynę WordPress, potrzebujesz następujących trzech rzeczy.

 • Nazwa domeny-jest to nazwa twojej witryny, taka jak google.com
 • WordPress hosting-tutaj przechowywane są pliki Twojej witryny.
 • 45 minut waszej niepodzielnej uwagi.

Ile kosztuje strona WordPress?

Odpowiedź na to pytanie naprawdę zależy od tego, jakiego rodzaju stronę internetową próbujesz zbudować. Napisaliśmy 2000 word guide wyjaśniający, ile naprawdę kosztuje zbudowanie strony internetowej.

Typowa strona biznesowa może kosztować tak niskie, jak $100 rocznie i może sięgać nawet $30,000 rocznie.

Zalecamy wszystkim naszym użytkownikom, aby zaczęli od małych, a następnie dodali więcej funkcji do swojej witryny w miarę rozwoju firmy. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze i zminimalizujesz potencjalne straty, unikając nadmiernych wydatków.

W tym przewodniku pokażemy Ci jak zbudować stronę internetową za mniej niż $100.

Pokażemy Ci również, jak pójść dalej, dodając do niego więcej funkcji w przyszłości.

Jaka jest najlepsza platforma internetowa?

Dostępnych jest wiele kreatorów stron internetowych, które pomogą Ci skonfigurować witrynę. Zalecamy korzystanie z samodzielnie hostowanego WordPressa jako platformy witryny.

WordPress jest najpopularniejszą platformą internetową na świecie. Zasila prawie 41% wszystkich stron internetowych w Internecie.

WordPress jest darmowy, open source i zawiera tysiące gotowych projektów i rozszerzeń stron internetowych. Jest niezwykle elastyczny i współpracuje z prawie każdym narzędziem i usługą innych firm dostępnymi dla właścicieli witryn.

Używamy WordPress zbudować wszystkie nasze strony internetowe, w tym ten, WPBeginner.

Jak w pełni wykorzystać ten samouczek tworzenia strony internetowej?

Jest to samouczek krok po kroku, jak zrobić stronę internetową. Podzieliliśmy go na różne etapy, a my przeprowadzimy Cię przez wszystko od początku do końca. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, a na końcu będziesz mieć profesjonalnie wyglądającą stronę internetową.

Wskażemy Ci również właściwy kierunek, aby przenieść Twoją stronę na wyższy poziom w zależności od twoich potrzeb.

Baw się dobrze tworząc swoją stronę.

Pamiętaj, jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skontaktować się z nami, a my skonfigurujemy Twoją stronę za darmo.

Zaczynajmy.

Jak stworzyć stronę internetową samouczek wideo

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli wolisz pisemne instrukcje, Kontynuuj czytanie.

Punkt 1. Konfiguracja

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących jest wybór niewłaściwej platformy internetowej. Na szczęście jesteś tutaj, więc nie popełnisz tego błędu.

Dla większości użytkowników, własny hosting WordPress.org strona jest idealnym rozwiązaniem. Zawiera tysiące wzorów i dodatków, które pozwalają na stworzenie dowolnego rodzaju strony internetowej, o której możesz pomyśleć. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat tego, dlaczego powinieneś używać WordPress.

WordPress jest darmowy dla każdego, aby pobrać i użyć do budowy dowolnego rodzaju strony internetowej bez żadnych ograniczeń.

Jeśli WordPress jest darmowy, to skąd bierze się koszt?

WordPress jest darmowy, ponieważ będziesz musiał zorganizować własną nazwę domeny i usługę hostingu, co kosztuje pieniądze. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz nasz artykuł Dlaczego WordPress jest darmowy?.

Nazwa domeny to adres Twojej witryny w Internecie. To jest to, co użytkownicy będą wpisywać w swoich przeglądarkach, aby dotrzeć do Witryny (na przykład, wpbeginner.com lub google.com).

Następnie potrzebujesz hostingu witryny. Wszystkie strony internetowe w Internecie potrzebują hosta do przechowywania plików witryny. To będzie dom Twojej strony w Internecie.

Nazwa domeny zazwyczaj kosztuje $14.99 / rok, a koszty hostingu zaczynają się od $7.99 / miesiąc.

To dużo dla większości ludzi, którzy dopiero zaczynają.

Na szczęście Bluehost zgodził się zaoferować naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny i ponad 60% zniżki na hosting.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej ekskluzywnej oferty Bluehost ←

Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych na świecie. Są również oficjalnym partnerem hostingowym polecanym przez WordPress.

Pracują z WordPress od 2005 roku i są zobowiązani do oddawania się społeczności. Dlatego obiecali nam, że jeśli nie możesz skonfigurować swojej strony internetowej, postępując zgodnie z tym samouczkiem, nasz zespół ekspertów zakończy proces za ciebie bez żadnych kosztów. Zrekompensują nam, więc nie musisz. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną pomoc w konfiguracji witryny.

Uwaga: W WPBeginner wierzymy w przejrzystość. Jeśli kupisz hosting za pomocą naszego linku polecającego, otrzymasz niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów. W rzeczywistości otrzymasz zniżkę na hosting + darmowy SSL + bezpłatną nazwę domeny. Otrzymalibyśmy tę prowizję za polecanie dowolnej firmy hostingowej WordPress, ale zalecamy tylko produkty, z których osobiście korzystamy i wierzymy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom.

Kupmy domenę i hosting.

Najpierw musisz przejść do strony Bluehost w nowym oknie przeglądarki i kliknąć zielony przycisk “Rozpocznij teraz”.

Get started with Bluehost

Spowoduje to przejście do strony z cenami, na której będziesz musiał wybrać plan hostingowy dla swojej witryny. Plany Basic i plus są najpopularniejszymi wyborami wśród naszych użytkowników.

Select your hosting plan

Musisz kliknąć Wybierz, aby wybrać plan, który Ci się podoba i przejść do następnego kroku.

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o wybranie nowej nazwy domeny.

Select domain name

Idealnie powinieneś trzymać się nazwy domeny. com. Upewnij się, że jest to związane z Twoją firmą, łatwe do wymówienia i przeliterowania oraz łatwe do zapamiętania.

Potrzebujesz pomocy w wyborze nazwy domeny dla swojej witryny? Zobacz te wskazówki i narzędzia, jak wybrać najlepszą nazwę domeny.

Po wybraniu nazwy domeny kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować.

Teraz zostaniesz poproszony o podanie informacji o koncie, takich jak imię i nazwisko, adres, adres e-mail itp.

Na tym ekranie zobaczysz również opcjonalne dodatki, które możesz kupić. Generalnie nie zalecamy kupowania tych dodatków. Zawsze możesz dodać je później, jeśli zdecydujesz, że ich potrzebujesz.

Uncheck optional extras

Następnie dodasz informacje o płatności, aby zakończyć zakup.

Po zakończeniu zakupu otrzymasz wiadomość e-mail ze szczegółami dotyczącymi logowania do Panelu sterowania hostingu (cPanel).

To jest pulpit nawigacyjny konta hostingowego, w którym zarządzasz wszystkim, takim jak uzyskiwanie wsparcia, konfigurowanie wiadomości e-mail itp. Co najważniejsze, to jest miejsce, w którym zainstalujesz WordPress.

Punkt 2. Zainstaluj WordPress

Po zarejestrowaniu się w Bluehost za pomocą naszego linku automatycznie zainstalują dla Ciebie WordPress. Uruchomili ten instalator WordPress jednym kliknięciem, aby ułatwić użytkownikom niezwiązanym z technologią tworzenie swojej strony internetowej.

Oznacza to, że wystarczy zalogować się na swoje konto Bluehost, a następnie kliknąć przycisk Zaloguj się do WordPress, aby rozpocząć.

Log in to your WordPress blog from Bluehost dashboard

Możesz również zalogować się do pulpitu WordPress, po prostu przechodząc do yoursite.com/wp-admin / bezpośrednio z twojej przeglądarki.

Możesz użyć swojego konta Bluehost do tworzenia wielu stron internetowych. Po prostu przejdź do sekcji Moje witryny i użyj instalatora WordPress jednym kliknięciem, aby utworzyć dodatkowe strony internetowe.

Jeśli korzystasz z innej usługi hostingowej WordPress, takiej jak SiteGround, HostGator, WP Engine itp., Możesz zobaczyć nasz kompleksowy przewodnik, Jak zainstalować WordPress, aby uzyskać instrukcje krok po kroku dla tych dostawców.

Po skonfigurowaniu WordPress możesz dostosować wygląd swojej witryny, wybierając nowy szablon i tworząc nowe strony.

Czy to nie było łatwe?

Teraz przejdźmy do następnego kroku i wybierz projekt dla swojej strony internetowej.

Punkt 3. Wybierz Swój Motyw

Wygląd twojej witryny WordPress jest kontrolowany przez motyw WordPress.

Motywy WordPress to profesjonalnie zaprojektowane szablony, które można zainstalować na swojej stronie internetowej, aby zmienić jej wygląd.

Domyślnie każda witryna WordPress ma podstawowy motyw. Jeśli odwiedzisz swoją stronę internetową, będzie ona wyglądać mniej więcej tak:

Default WordPress theme

Nie jest to zbyt atrakcyjne dla większości użytkowników.

Ale nie martw się, istnieją tysiące darmowych i płatnych motywów WordPress, które możesz zainstalować w swojej witrynie.

Możesz zmienić swój motyw z panelu administracyjnego WordPress. Odwiedź Wygląd ” Tematy stronę, a następnie kliknij przycisk “Dodaj nowy”.

Change your WordPress theme

Na następnym ekranie będziesz mógł wyszukiwać z darmowych motywów 8.474 WordPress, które są dostępne w oficjalnym WordPress.org Katalog tematyczny. Możesz sortować je według popularnych, najnowszych, polecanych, a także innych filtrów funkcji(np.

Searching for free WordPress themes

Potrzebujesz pomocy w wyborze motywu? Sprawdź naszą listę tych niesamowitych darmowych motywów biznesowych WordPress i nasz wybór najlepszych motywów premium dla WordPress.

Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem, w jaki sposób wybrać idealny motyw WordPress dla swojej witryny.

Ze względu na ten przewodnik będziemy używać Bento. Jest to popularny wielozadaniowy darmowy motyw WordPress z elastycznymi opcjami projektowania dla wszystkich rodzajów stron internetowych.

Jeśli znasz nazwę darmowego motywu, który chcesz zainstalować, możesz go wyszukać, wpisując jego nazwę w polu wyszukiwania.

WordPress pokaże ci Motyw w wynikach wyszukiwania. Musisz przesunąć kursor myszy na motyw, a następnie kliknąć przycisk Instaluj.

Install WordPress theme

Po zainstalowaniu motywu możesz go dostosować, klikając łącze Dostosuj w menu Wygląd.

Spowoduje to uruchomienie dostosowywania motywu, w którym będziesz mógł zmienić ustawienia motywu za pomocą Podglądu na żywo swojej witryny.

Customizing your WordPress theme

Nie musisz od razu finalizować wszystkich ustawień motywu. Będziesz mógł dostosować go znacznie lepiej, gdy będziesz mieć trochę treści na swojej stronie.

Zobaczmy, jak dodać zawartość do witryny WordPress.

Punkt 4. Dodaj treść do swojej witryny

WordPress jest wyposażony w dwa domyślne typy treści o nazwie posty i strony. Posty są częścią funkcji blogowania i pojawiają się w odwrotnej kolejności chronologicznej (nowsze elementy wyświetlane jako pierwsze).

Z drugiej strony strony strony mają być statycznymi treściami typu “jednorazowego”, takimi jak Strona o nas, Strona kontaktowa, Polityka Prywatności, niestandardowa strona docelowa itp.

Domyślnie WordPress wyświetla posty na blogu na pierwszej stronie witryny. Możesz to zmienić i sprawić, że WordPress wyświetli dowolną statyczną stronę jako stronę główną Twojej witryny (pokażemy Ci, jak to zrobić w dalszej części tego przewodnika).

Możesz utworzyć osobną stronę dla swojego bloga lub sekcji Wiadomości, aby pokazać swoje ostatnie posty. Alternatywnie możesz stworzyć stronę internetową bez żadnej sekcji bloga.

Powiedziawszy to, dodajmy trochę treści do twojej witryny.

Zaczniesz od dodania kilku stron do swojej witryny WordPress. Nie martw się, jeśli w tej chwili nie masz wystarczającej ilości treści dla tych stron. Zawsze możesz je edytować i aktualizować.

Przejdź do Strony ” Dodaj Nowy strona w obszarze administracyjnym WordPress. Spowoduje to przejście do ekranu Edytora Stron, który będzie wyglądał podobnie, w zależności od motywu:

Adding a new page

Najpierw musisz podać tytuł swojej strony, nazwijmy tę stronę “Home”.

Następnie możesz dodać zawartość w edytorze tekstu poniżej. Możesz dodawać tekst, linki, obrazy, osadzać filmy, audio itp.

Po dodaniu treści do swojej strony możesz kliknąć przycisk Publikuj, aby umożliwić jej funkcjonowanie w Twojej witrynie.

Możesz powtórzyć ten proces, dodając więcej stron dla różnych sekcji swojej witryny. Na przykład strona o nas, Skontaktuj się z nami i strona bloga, aby wyświetlić posty na blogu.

Teraz dodajmy również kilka postów na blogu.

Przejdź do Posty ” Dodaj Nowy w obszarze administracyjnym WordPress, gdzie zobaczysz ekran podobny do tego, który widziałeś wcześniej podczas dodawania stron.

Adding a new blog post

Możesz dodać tytuł postu, a następnie dodać zawartość w wizualnym edytorze postów. Zauważysz również dodatkowe opcje na pasku bocznym, takie jak formaty postów, kategorie i tagi.

Możesz kliknąć przycisk Zapisz, aby zapisać swój post jako wersję roboczą lub kliknąć przycisk Publikuj, aby był widoczny w Twojej witrynie.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje dotyczące wykorzystania wszystkich tych opcji na ekranach postów i edycji strony, Zobacz nasz przewodnik, Jak Dodać nowy post w WordPress.

Punkt 5. Dostosowywanie i ulepszanie witryny

Teraz, gdy utworzyłeś trochę treści dla własnej strony internetowej, będziesz mógł dostosować i umieścić to wszystko w ładnym, reprezentacyjnym kształcie dla swoich użytkowników.

Zacznijmy od ustawienia statycznej strony głównej (znanej również jako Strona główna).

Konfigurowanie statycznej strony głównej

Musisz odwiedzić Ustawienia ” Czytanie strona w panelu administracyjnym WordPress. Pod opcją “wyświetlanie strony głównej” kliknij statyczną stronę główną, a następnie wybierz “strony” utworzone wcześniej dla stron domowych i blogów.

Static front page

Nie zapomnij kliknąć przycisku “Zapisz zmiany” na dole strony, aby zapisać zmiany.

WordPress będzie teraz używać strony zatytułowanej “Strona główna” jako strony głównej witryny i strony “Blog”, aby wyświetlić posty na blogu.

Zmień tytuł Strony i slogan

Podczas instalacji możesz wybrać tytuł swojej witryny. WordPress automatycznie dodaje wiersz tagu do tytułu witryny, który mówi “Just another WordPress site”.

W każdej chwili możesz zmienić tytuł i slogan swojej witryny, odwiedzając Ustawienia ” Ogólne strona.

Site title and tagline

Tytuł witryny będzie nazwą Twojej witryny, takiej jak WPBeginner. Znacznik jest zwykle pojedynczą linią, która opisuje Twoją witrynę.

Możesz również pozostawić pole linii tagów puste, jeśli chcesz, ponieważ wtyczki WordPress SEO, takie jak AIOSEO, Yoast SEO i inne, zastąpią je w celu lepszej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (więcej na ten temat później).

Nie zapomnij kliknąć przycisku zapisz zmiany, aby zapisać swoje ustawienia.

Skonfiguruj ustawienia komentarzy

WordPress jest wyposażony we wbudowany system komentarzy, dzięki któremu użytkownicy mogą zostawiać komentarze na swoich postach. Jest to świetne rozwiązanie dla zaangażowania użytkowników WordPress, ale jest również kierowane przez spamerów.

Aby sobie z tym poradzić, musisz włączyć moderację komentarzy na swojej stronie.

Odwiedź Ustawienia ” Dyskusje stronę i przewiń w dół do sekcji “zanim pojawi się komentarz”. Zaznacz pole obok opcji “Komentarz musi zostać ręcznie zatwierdzony”.

Enable comment moderation

Nie zapomnij kliknąć przycisku zapisz zmiany, aby zapisać swoje ustawienia.

Tworzenie Menu Nawigacji

Menu nawigacyjne umożliwiają użytkownikom przeglądanie różnych stron lub sekcji w witrynie. WordPress jest wyposażony w potężny system menu nawigacyjnego, a Twój motyw WordPress wykorzystuje ten system do wyświetlania menu.

Navigation menus on a website

Dodajmy menu nawigacyjne do twojej strony.

Po pierwsze, musisz odwiedzić Wygląd ” Menu strona. Wprowadź nazwę swojego menu nawigacyjnego i kliknij przycisk Utwórz menu.

Creating a new menu

WordPress stworzy teraz Twoje menu nawigacyjne. Ale w tej chwili będzie pusty.

Następnie wybierz strony, które chcesz wyświetlić w menu,a następnie kliknij przycisk Dodaj do menu.

Add pages to WordPress menu

Zauważysz, że wybrane strony wypełniają pusty obszar menu nawigacyjnego. Możesz przesuwać te pozycje menu w górę i w dół, aby zmienić ich pozycję w menu.

Select menu location

Teraz musisz wybrać lokalizację wyświetlania. Lokalizacje te są zdefiniowane przez Twój motyw WordPress. Zazwyczaj większość motywów WordPress ma główne menu, które pojawia się w nagłówku witryny u góry.

Na koniec kliknij przycisk Zapisz menu, aby zapisać menu nawigacyjne.

Możesz teraz odwiedzić swoją stronę internetową, aby zobaczyć menu w akcji.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik dla początkujących, jak dodać menu nawigacyjne w WordPress.

Punkt 6. Instalowanie Wtyczek

Wtyczki WordPress są jak aplikacje dla Twojej witryny WordPress. Pozwalają one na dodawanie funkcji i dostosowań do witryny WordPress. Pomyśl formularz kontaktowy, galerie zdjęć itp.

Możesz zainstalować wtyczki z pulpitu WordPress, klikając stronę wtyczek.

Obecnie dostępnych jest ponad 58 000 darmowych wtyczek dla WordPressa. Istnieją również płatne wtyczki sprzedawane przez strony internetowe innych firm i programistów.

Przy tak wielu wtyczkach, jak znaleźć wtyczki do zainstalowania? Mamy cię tam również pokryte, zobacz nasz przewodnik, jak wybrać najlepszą wtyczkę WordPress.

Oto nasza lista niezbędnych wtyczek, które należy zainstalować na swojej stronie od razu. Wszystkie są darmowe.

Cechy

 • WPForms Lite-pozwala dodać formularz kontaktowy do witryny WordPress.
 • Envira Gallery Lite-Dodaj piękne galerie zdjęć do swojej witryny WordPress
 • MonsterInsights-połącz swoją witrynę z Google Analytics i zobacz, jak odwiedzający znaleźć i korzystać z witryny, dzięki czemu można zachować je wraca.
 • SeedProd-przeciągnij i upuść Kreator stron do tworzenia całkowicie niestandardowych projektów i układów bez wiedzy technicznej.

Optymalizacja Strony

 • Wszystko w jednym SEO-popraw SEO WordPress i uzyskaj większy ruch z Google
 • WP Super Cache – darmowa wtyczka buforująca WordPress, która pomaga poprawić szybkość witryny
 • PushEngage-pomaga zwiększyć ruch w witrynie, umożliwiając łączenie się z odwiedzającymi po opuszczeniu witryny. Powiadomienia Push są najlepszym źródłem ruchu 5 dla WPBeginner.

Bezpieczeństwo

 • Updraft Plus-twórz automatyczne zaplanowane kopie zapasowe swojej witryny
 • Sucuri-audyt bezpieczeństwa strony internetowej i skaner złośliwego oprogramowania

Dodatki

 • WooCommerce-ułatwia założenie sklepu internetowego i sprzedaż fizycznych produktów.
 • MemberPress-ułatwia tworzenie i sprzedaż kursów online i cyfrowych członkostwa.
 • Facebook Instagram, Facebook, Twitter i YouTube ułatwiają dodawanie widżetów społecznościowych.
 • OptinMonster-pomaga uzyskać więcej subskrybentów e-maili i zoptymalizować Współczynnik konwersji witryny.
 • HubSpot-dodaj darmowy czat na żywo, e-mail marketing i CRM do swojej witryny WordPress. Bezproblemowo współpracuje z OptinMonster.
 • Niezwykły Automator-pomaga skonfigurować zautomatyzowane przepływy pracy, aby usprawnić przepływy pracy w małej firmie i zaoszczędzić czas.
 • WP Mail SMTP – naprawia problemy z dostarczaniem wiadomości e-mail WordPress z konfiguracjami poczty PHP na zarządzanych dostawcach hostingu WordPress.

Potrzebujesz pomocy w instalacji wtyczek? Zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Aby uzyskać więcej zaleceń dotyczących wtyczek, sprawdź naszą listę 24 musi mieć wtyczki WordPress dla stron biznesowych.

Punkt 7. Mastering WordPress

WordPress jest łatwy w użyciu, ale jest to również niezwykle potężny system zarządzania treścią. Od czasu do czasu możesz poszukać szybkiej pomocy WordPress.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele bezpłatnej pomocy WordPress. Zobacz nasz przewodnik, jak prawidłowo poprosić o wsparcie WordPress i uzyskać je.

Sam WPBeginner jest największą witryną zasobów WordPress w Internecie. Na WPBeginner znajdziesz następujące zasoby (wszystkie są całkowicie bezpłatne).

 • WPBeginner Blog-tutaj publikujemy nasze tutoriale WordPress, jak tos i Przewodniki krok po kroku.
 • Filmy WPBeginner – te filmy krok po kroku pomogą Ci szybko nauczyć się WordPress.
 • WPBeginner na YouTube-Potrzebujesz więcej instrukcji wideo? Subskrybuj nasz kanał YouTube z ponad 245 000 subskrybentów i ponad 23 milionami wyświetleń.
 • WPBeginner Dictionary-najlepsze miejsce dla początkujących, aby rozpocząć i zapoznać się z żargonem WordPress.
 • WPBeginner Blueprint-Sprawdź wtyczki, narzędzia i usługi, których używamy na WPBeginner.
 • WPBeginner Deals-ekskluzywne zniżki na produkty i usługi WordPress dla użytkowników WPBeginner.
 • WPBeginner Engage Group-Połącz się z naszymi ekspertami WordPress i innymi podobnie myślącymi blogerami / właścicielami witryn (ponad członkami 76,000).

Oto kilka naszych przewodników, które należy od razu dodać do zakładek. Pozwoli to zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy w przyszłości.

 • 25 najczęstsze błędy WordPress i jak je naprawić
 • Przewodnik dla początkujących do rozwiązywania błędów WordPress
 • Jak naprawić typowe problemy z obrazem w WordPress
 • Najlepszy przewodnik bezpieczeństwa WordPress (krok po kroku)
 • Najlepszy przewodnik SEO WordPress dla początkujących (krok po kroku)

Wielu naszych użytkowników korzysta z wyszukiwarki Google, aby znaleźć odpowiedzi na WPBeginner. Po prostu wpisz słowa kluczowe dla tego, czego szukasz i dodaj wpbeginner.com na końcu.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Wyślij pytanie bezpośrednio za pomocą naszego formularza kontaktowego, a my postaramy się jak najlepiej odpowiedzieć.

Punkt 7. Idąc dalej

Do tej pory pokazaliśmy ci, jak zrobić stronę internetową, dodać nowy motyw, dodać nowe strony internetowe i zainstalować niezbędne wtyczki.

Chcesz pójść jeszcze dalej?

Korzystanie z WordPress można tworzyć potężne niszowych stron internetowych w stanie zrobić o wiele więcej.

 • Dodaj sklep eCommerce
 • Załóż własny podcast
 • Twórz stronę członkowską
 • Tworzenie katalogu stron www
 • Twórz stronę kupony
 • Twórz stronę opinie
 • Tworzenie wielojęzycznych stron internetowych
 • Twórz stronę Job Board
 • Twórz stronę pytania i odpowiedzi
 • Twórz stronę baza wiedzy wiki

Aby uzyskać więcej przykładów, sprawdź naszą listę typów stron internetowych 19, które możesz utworzyć za pomocą WordPress

Najczęściej Zadawane Pytania (FAQs)

Pomogliśmy tysiącom ludzi założyć stronę internetową, odpowiedzieliśmy na wiele pytań. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące tworzenia strony internetowej.

Czy WordPress jest jedynym sposobem na stworzenie strony internetowej?

Nie, istnieje wiele innych kreatorów stron internetowych, takich jak Web.com, Wix, GoDaddy itp. Ale wierzymy, że WordPress jest najlepszą i najłatwiejszą platformą do budowy strony internetowej.

Inni eksperci z branży również się z nami zgadzają, dlatego ponad 41% wszystkich stron internetowych korzysta z WordPress.

Jak zarabiać na mojej stronie?

Po pomocy użytkownikom w tworzeniu strony internetowej jest to zdecydowanie najczęściej zadawane pytanie. Istnieje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy online ze swojej strony internetowej.

Mamy listę 30 sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie za pomocą WordPress. To nie są szybkie plany. Jeśli szukasz sposobu, aby szybko się wzbogacić, zarabiając pieniądze w Internecie, to przepraszam za złe wieści, nie ma takiego sposobu.

Jak założyć stronę internetową, na której mogę sprzedawać produkty?

Możesz łatwo dodać sklep internetowy do swojej witryny WordPress. Stworzyliśmy listę najlepszych wtyczek eCommerce dla WordPressa. Możesz również postępować zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak założyć sklep internetowy.

Chociaż istnieje wiele innych platform eCommerce, takich jak Shopify, BigCommerce itp., zalecamy korzystanie z wtyczki WooCommerce dla WordPress.

Zapewnia bardziej przyjazne dla użytkownika funkcje w jeszcze bardziej przystępnej cenie. Dlatego WooCommerce jest najpopularniejszą platformą eCommerce na rynku.

Czy muszę znać HTML / CSS, aby stworzyć i dostosować moją stronę internetową?

Nie Nie musisz wiedzieć, jak używać HTML / CSS, aby zbudować stronę internetową z WordPress. Możesz użyć jednej z wielu wtyczek do przeciągania i upuszczania WordPress page builder, aby łatwo dostosować swój projekt internetowy.

Jak mogę założyć stronę internetową za darmo?

Niektórzy twórcy witryn mogą oferować bezpłatne opcje, ale zdecydowanie zalecamy, aby nie używać tych rozwiązań do tworzenia witryn. Często umieszczają swoje reklamy na twojej stronie internetowej, które nie wyglądają profesjonalnie i oferują straszne wrażenia użytkownika.

Zawsze lepiej jest kupić własną nazwę domeny i hosting,dzięki czemu masz pełną własność swojej witryny. Zobacz, jaka jest różnica między nazwą domeny a hostingiem.

Czy mogę założyć stronę internetową taką jak eBay?

Tak, możesz łatwo stworzyć stronę internetową, taką jak eBay, używając wtyczki aukcyjnej dla WordPress. Mamy przewodnik krok po kroku, jak zbudować witrynę aukcyjną online za pomocą WordPress, którą możesz śledzić.

Czy Mogę otrzymać darmową domenę dla mojej witryny?

Tak, niektóre firmy hostingowe oferują bezpłatną domenę, jeśli zdecydujesz się założyć z nimi witrynę. Bluehost jest oficjalnie zalecanym dostawcą usług hostingowych WordPress i oferuje użytkownikom WPBeginner bezpłatną domenę + 60% off hosting, jeśli zdecydujesz się zbudować swoją witrynę za pomocą ich usług.

Mając to na uwadze, zawsze możesz zarejestrować nazwę domeny oddzielnie od popularnego rejestratora domen, a następnie kupić hosting od innej firmy hostingowej, takiej jak SiteGround lub WP Engine.

Czy mogę stworzyć stronę internetową taką jak Facebook?

Tak, możesz absolutnie użyć WordPress, aby zmienić swoją stronę w sieć społecznościową. Mamy przewodnik krok po kroku, jak zrobić stronę internetową, taką jak Facebook za pomocą WordPress.

Czy mogę założyć stronę internetową z forum dyskusyjnym?

Odpowiedź brzmi: tak. Możesz użyć jednej z tych wtyczek forum w WordPress, aby zbudować stronę internetową Z FUNKCJAMI forum dyskusyjnego.

Jaka jest różnica między WordPress.com vs. WordPress.org?

Kiedy wspominamy WordPress w naszym samouczku, mówimy o popularnym self-hosted WordPress.org Peron. To potężne oprogramowanie open source, o którym zawsze się słyszy.

WordPress.com jest ograniczoną usługą hostingu blogów. Niedawno rozszerzyli swoją platformę, aby oferować plany witryn i e-commerce z niestandardowymi domenami, ale są one znacznie droższe w porównaniu z innymi usługami hostingowymi WordPress, takimi jak Bluehost lub SiteGround.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz naszą szczegółową tabelę porównawczą WordPress.com vs WordPress.org.

Przypadkowo uruchomiłem moją stronę z WordPress.com Czy Mogę zmienić inny program do tworzenia stron internetowych?

Tak, zawsze możesz zmienić swoją stronę na WordPress. Często początkujący popełniają błąd, używając niewłaściwego kreatora stron internetowych, a następnie zdają sobie sprawę, że te platformy nie mają wszystkich potrzebnych funkcji.

Napisaliśmy szczegółowe samouczki na temat prawidłowej migracji z innych kreatorów stron do WordPress. Najważniejsze jest, aby upewnić się, że permalinks (struktura URL) przesuwa się bezproblemowo, więc nie tracisz rankingów SEO.

Oto nasze szczegółowe samouczki, jak przenieść swoją stronę do WordPress:

 • Jak prawidłowo przenieść się z WordPress.com na WordPress.org
 • Jak przejść z Bloggera na WordPress bez utraty rankingów
 • Jak przejść z Wix do WordPress, krok po kroku
 • Jak przejść z Weebly do WordPress (przewodnik dla początkujących)
 • Jak łatwo przejść z Medium na WordPress
 • Jak poprawnie przejść z Squarespace do WordPress

Jak zwiększyć swoją obecność w Internecie?

Teraz, gdy utworzyłeś nową stronę internetową, nadszedł czas, aby zwiększyć swoją obecność w Internecie i uzyskać większy ruch.

Stworzyliśmy najlepszy przewodnik z ponad 27 przydatnymi wskazówkami, aby przyciągnąć ruch do nowej witryny WordPress.

Najważniejszą radą, jaką dajemy właścicielom małych firm, jest natychmiastowe rozpoczęcie budowy listy e-mailowej.

E-mail marketing pozwala pozostać w kontakcie z odwiedzającymi witrynę i klientami po ich opuszczeniu witryny. Udowodniono, że ma 4300% zwrotu z inwestycji.

Oto nasze porównanie najlepszych usług e-mail marketingu dla małych firm.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci dowiedzieć się, jak stworzyć stronę internetową bez zatrudniania projektanta stron internetowych lub nadmiernego wydatkowania pieniędzy. Możesz również zobaczyć nasz samouczek na temat tworzenia profesjonalnego biznesowego adresu e-mail oraz nasze porównanie najlepszych usług telefonicznych dla małych firm.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak wybrać najlepszy kreator stron internetowych w 2021 (w porównaniu)

W artykule: Wybór najlepszego Kreatora Stron-na co zwrócić uwagę?1. WordPress2. Web.com3. Wix4.…

Jak założyć Blog WordPress-łatwy Przewodnik-Utwórz Blog (2021)

W artykule: Czego potrzebujesz, aby założyć blog WordPress?Punkt 1. KonfiguracjaPunkt 2. Zainstaluj…

7 najlepsze usługi e-mail marketingu dla małych firm (2021)

W artykule: Dlaczego wybór najlepszej usługi e-mail marketingu jest ważny?1. Stały Kontakt2.…

Jak założyć sklep internetowy w 2021 roku? (krok po kroku)

W artykule: Czego potrzebujesz, aby założyć sklep internetowy?Krok 1: Konfigurowanie Platformy sklepu…