Błąd rozmiaru pamięci

Szukasz najlepszego oprogramowania do rozmów wideo dla swojej firmy?

Ponieważ praca zdalna jest bardziej powszechna, wiele firm potrzebuje sposobu komunikacji ze swoimi zespołami i klientami za pomocą wideo.

Na rynku jest mnóstwo świetnych rozwiązań do rozmów wideo, ale jak wybrać odpowiednie oprogramowanie dla swojej firmy?

W tym artykule udostępnimy najlepsze oprogramowanie do czatów wideo dla małych firm i przedstawimy ich różne funkcje, abyś mógł wybrać najlepsze oprogramowanie do czatów wideo dostosowane do Twoich potrzeb.

Best video chat software for small business 2021 (w/ free options)

Jaki rodzaj oprogramowania do czatu wideo jest odpowiedni dla Ciebie?

Oprogramowanie do rozmów wideo i aplikacje do rozmów wideo są synonimami aplikacji takich jak FaceTime, Google Duo, WhatsApp, Viber i Facebook Messenger.

Jednak możesz potrzebować bardziej profesjonalnych narzędzi i funkcji do wspierania swojej firmy, zamiast po prostu komunikować się z przyjaciółmi i rodziną.

Odpowiednie oprogramowanie do czatu wideo będzie miało wiele funkcji, które znacznie ułatwią komunikację biznesową:

  • Czat wideo na żywo w czasie rzeczywistym podczas spotkań zespołu
  • Współpraca, udostępnianie ekranu i narzędzia do udostępniania plików
  • Nagranie ekranu do późniejszego przeglądu spotkań
  • Usługi transkrypcji w celu poprawy dostępności zespołu
  • Integracje umożliwiające proste wykonywanie połączeń z oprogramowania, którego już używasz
  • Wideo grupowe i spotkania wideo na żywo jeden na jednego

To powiedziawszy, rzućmy okiem na najlepsze oprogramowanie do czatów wideo, którego możesz używać wraz ze swoją witryną biznesową WordPress .

1. RingCentral

RingCentral

RingCentral oferuje jedno z najlepszych programów do wideokonferencji dla małych firm (zwane Glip). Mają jedne z najbardziej funkcjonalnych programów do rozmów wideo na rynku.

Znajdziesz tu takie funkcje, jak planowanie rozmów wideo, udostępnianie ekranu, adnotacje, wiadomości na czacie na żywo i wiele innych.

To oprogramowanie wideo integruje się z dziesiątkami innych narzędzi, których już używasz w swojej firmie, takich jak Slack , Microsoft 365, Google Workspace (G Suite) i nie tylko.

Te integracje umożliwiają uruchamianie wideokonferencji bezpośrednio z platform innych firm.

Jeśli korzystasz już z platformy RingCentral w firmowym systemie telefonicznym , dodanie tego narzędzia do przepływu pracy komunikacji jest proste.

Oprogramowanie do czatu wideo jest zoptymalizowane do działania we wszystkich nowoczesnych przeglądarkach internetowych przy minimalnej konfiguracji. Oznacza to, że spędzisz mniej czasu na zadaniach technicznych, a więcej na czatach wideo i spotkaniach.

Cennik: Glip firmy RingCentral oferuje darmowy czat wideo dla maksymalnie 200 użytkowników podczas jednej rozmowy. Czas trwania połączeń może wynosić do 24 godzin. Dostępne są niestandardowe plany cenowe z bardziej zaawansowanymi funkcjami.

2. Powiększenie

Zoom

Zoom to jedna z najpopularniejszych aplikacji do czatu wideo na świecie. To narzędzie odnotowało ogromny wzrost od początku pandemii.

Jest znany z tego, że jest łatwy w użyciu i wystarczy kilka kliknięć, aby zorganizować własne spotkanie Zoom z dołączonym komunikatorem.

Ponadto jest kompatybilny z wieloma platformami. Możesz prowadzić czaty wideo na komputerach stacjonarnych, tabletach i urządzeniach mobilnych, niezależnie od tego, czy używasz urządzenia z systemem Android, Windows, Apple czy Linux.

Ich głównym celem jest pomaganie zespołom we współpracy poprzez szybkie i łatwe organizowanie spotkań wideo. Istnieją dodatkowe funkcje, takie jak transkrypcje z możliwością wyszukiwania, udostępnianie ekranu i wspólne sporządzanie notatek.

Znajdziesz inne unikalne funkcje, takie jak możliwość przeprowadzania ankiet na żywo, dodawania adnotacji do filmów, dodawania tablicy i nie tylko.

Uwaga: Nasz zespół używa Zoom do naszych wewnętrznych spotkań zespołu i rozmów wideo, do których nasz zespół może dołączyć tylko za pośrednictwem wideo lub audio. Nasi liderzy zespołów mają plany Pro, które wydłużają czas trwania spotkań powyżej 40 minut.

Ceny: Zoom ma darmową wersję dostępną dla maksymalnie 100 uczestników z 40-minutowym limitem czasu. Płatne plany zaczynają się od 149,90 USD rocznie i oferują wsparcie dla maksymalnie 1000 członków oraz dodatkowe narzędzia do współpracy.

3. GoToMeeting

GoToMeeting

GoToMeeting to popularna aplikacja do wideokonferencji dla małych firm w podróży. Jest bardzo wszechstronny i oferuje czaty wideo, wideokonferencje, a nawet udostępnianie ekranu.

Jedną z głównych cech wyróżniających są przyjazne dla użytkownika aplikacje mobilne na Androida i iOS. Obie te aplikacje mobilne umożliwiają łatwe rozpoczynanie i tworzenie wirtualnych spotkań w podróży.

Jakość rozmowy wideo jest bardzo wysoka, niezależnie od tego, jak Twój zespół zdecyduje się nawiązać połączenie.

Oprócz funkcji mobilnych dostępna jest obsługa nagrywania i transkrypcji spotkań, szyfrowania od końca do końca, zintegrowanego planowania i wsparcia zgodności z HIPAA dla firm z branży medycznej.

GoToMeeting ma również rodzinę innych produktów, takich jak GoToWebinar do prowadzenia webinarów na żywo i GoToConnect dla telefonu służbowego.

Ceny: GoToMeeting zaczyna się od 12 dolarów miesięcznie, dla maksymalnie 150 uczestników spotkania. Plany skalują się w zależności od liczby użytkowników, których potrzebujesz.

Plany wyższego poziomu zwiększają liczbę uczestników do 250 i zapewniają więcej funkcji administracyjnych. W przypadku większych firm plan Enterprise obsługuje do 3000 uczestników.

4. Nextiva

Nextiva

Nextiva jest jednym z najlepszych dostawców biznesowych systemów telefonicznych na rynku. Niedawno dodali oprogramowanie do wideokonferencji do swojej listy ofert.

Platforma jest w pełni oparta na chmurze i zawiera aplikację na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne. Jakość dźwięku i obrazu jest niesamowicie wysoka, więc nie ma żadnych zakłóceń ani opóźnień podczas ważnych spotkań.

Nie jest to najbardziej funkcjonalne oprogramowanie do czatów wideo, ale zawiera przydatne funkcje, takie jak udostępnianie ekranu, udostępnianie plików, transmisje strumieniowe na żywo i obsługa webinarów.

Jeśli używasz już Nextiva jako biznesowego telefonu VoIP , możesz łatwo dodać funkcje wideokonferencji i udostępniania ekranu do sposobu komunikacji w firmie.

Ceny: Wideokonferencje Nextiva zaczynają się od 25,95 $ miesięcznie dla maksymalnie 250 uczestników. Nieograniczona liczba uczestników zaczyna się od 35,95 USD miesięcznie.

5. Microsoft Teams

Microsoft Teams

Microsoft Teams to popularna usługa czatu wideo dla firm korzystających z ekosystemu aplikacji Microsoft 365.

Możesz z łatwością organizować wirtualne spotkania wideo twarzą w twarz za pomocą kilku kliknięć w aplikacji.

Świetnie nadaje się również dla dużych firm, ponieważ znajdziesz dodatkowe funkcje, które pozwalają organizować spotkania wideo dla maksymalnie 10 000 członków oraz organizować webinary dla swojego zespołu lub publiczności.

To narzędzie ma szeroki zakres funkcji usprawniających spotkania wideo, w tym udostępnianie ekranu, nagrywanie rozmów, napisy na żywo i czat grupowy na żywo podczas rozmów wideo.

Przenośne, stacjonarne i konferencyjne zestawy słuchawkowe mogą być używane do dołączania do dowolnej rozmowy.

Ceny: Microsoft Teams zaczyna się od 5 USD na użytkownika miesięcznie, co daje wsparcie dla maksymalnie 300 uczestników spotkań.

6. Aplikacje Google Meet / G Suite

Google Meet

Google Meet to oprogramowanie do czatów wideo, które jest częścią platformy Google Workplace (dawniej G Suite).

Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem Google, zintegrujesz się bezproblemowo z innymi narzędziami, takimi jak Kalendarz Google, Chrome, Formularze Google, Gmail i nie tylko.

Została zaprojektowana specjalnie dla właścicieli małych firm i jest ulepszoną wersją Google Hangouts. Celem tego wysokiej jakości oprogramowania do rozmów wideo jest ułatwienie interakcji z klientami innych firm.

Ma w pełni internetowy interfejs, więc nie trzeba instalować żadnego oprogramowania innych firm. Zawiera numer telefonu, dzięki czemu członkowie zespołu mogą w razie potrzeby dołączyć do niego za pomocą połączenia głosowego.

Ceny: Google Meet jest całkowicie bezpłatne. Możesz zarejestrować się w Google Workforce Essentials, która kosztuje od 6 USD miesięcznie na użytkownika i zapewnia dostęp do dodatkowych funkcji czatu wideo.

7. Spotkania Ooma

Ooma

Ooma to popularny operator telefonii VOIP dla firm , który oferuje wysokiej jakości rozwiązania do wideokonferencji indywidualnej i zespołowej.

Oferuje standardowe funkcje, takie jak czat wideo na żywo w jakości HD, wyciszanie hosta i łącze „Meet now” do natychmiastowych wirtualnych spotkań.

Jedną z unikalnych cech tego narzędzia jest to, że dwie lub więcej osób może jednocześnie udostępniać swoje ekrany. Dzięki temu wirtualne zespoły mogą łatwo współpracować i szybciej udostępniać informacje.

Możesz mieć do 25 użytkowników na tej samej rozmowie wideo na telefonie komórkowym, komputerze i w ich przeglądarkach.

Dostępny jest również dogłębny menedżer spotkań wirtualnych, dzięki któremu możesz łatwo planować rozmowy wideo i zarządzać nimi w całej firmie.

Ceny: Ooma Meetings jest dostępny z planem Ooma Office Pro, który zaczyna się od 24,95 USD miesięcznie.

8. Skype

Skype

Skype jest jednym z najdłużej działających programów do rozmów wideo dostępnych obecnie na rynku. Jest całkowicie darmowy w użyciu i instalacji oraz można go używać w prawie wszystkich nowoczesnych systemach operacyjnych i przeglądarkach.

Warstwa bezpłatna obsługuje rozmowy wideo do 50 użytkowników. Ma proste funkcje, takie jak udostępnianie ekranu, możliwość rozmycia tła ekranu, napisy na żywo, podstawowa funkcja czatu i wiele innych.

Ogólnie rzecz biorąc, nie zawiera tego samego poziomu funkcji, co inne narzędzia z tej listy. Ale to doskonały, darmowy wybór, jeśli potrzebujesz prostego czatu wideo.

Ceny: Skype ma bezpłatny plan na zawsze, podczas gdy płatne plany biznesowe zaczynają się od 5 USD miesięcznie.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do czatów wideo (wybór eksperta)?

Całe popularne oprogramowanie do rozmów wideo wspomniane powyżej pomoże Ci w prowadzeniu rozmów wideo z członkami zespołu i klientami. Jednak nadal potrzebujesz najlepszego narzędzia do swoich potrzeb.

Jeśli potrzebujesz oprogramowania do rozmów wideo, które może zarządzać wszystkimi Twoimi potrzebami w zakresie komunikacji cyfrowej i biznesowej, RingCentral (Grip) to doskonały wybór.

Jeśli szukasz samodzielnej usługi czatu wideo, która jest prosta w obsłudze i którą można skalować, Zoom to świetny wybór.

GoToMeeting i Microsoft Teams są również świetnymi opcjami i umożliwiają prowadzenie rozmów wideo na wielu różnych platformach i urządzeniach.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze oprogramowanie do rozmów wideo dla Twojej małej firmy. Możesz również chcieć zobaczyć naszą listę najlepszego oprogramowania do czatu na żywo i najlepszego oprogramowania do powiadamiania push dla WordPress.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .

You May Also Like

14 najlepszych wtyczek i narzędzi SEO WordPress, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach SEO WordPress…

Jak wyłączyć pasek administracyjny WordPress dla wszystkich użytkowników z wyjątkiem administratorów

W artykule: Co to jest pasek administracyjny WordPress? Samouczek wideo Metoda 1.…

Wtyczki 9 najlepszych gwiazdek dla WordPress w 2021 roku (w porównaniu)

W artykule: Po co używać wtyczki Star Rating do WordPressa? 1. WPForms…

5 elementów samochodu, które należy sprawdzić przed wyjazdem na wakacje

W artykule: 1. Przebieg rozrządu2. Płyny eksploatacyjne3. Opony4. Klimatyzacja5. Zawieszenie i hamulceCo możemy…