farba brazowa o wlsow

Zmiana koloru włosów to dla każdej kobiety ważne wydarzenie w życiu. Najwięcej wątpliwości budzi przede wszystkim przefarbowanie naturalnego koloru w zupełnie inny odcień. Wtedy może wystąpić ryzyko, że nie będzie on tak intensywny, jakbyśmy tego chcieli. Czy farbowanie z brązu na rudy to dobry pomysł? Sprawdzamy.

Farba do włosów brąz na rudy — da radę?

Niestety, na wstępie należy podkreślić, że farba do włosów brąz na rudy za jednym razem nie da rady zmienić naszego pigmentu. Powód jest prosty — brązowe włosy posiadają melaninę o strukturze brązowo-czarnej, natomiast rudy to już odcień czerwono-żółty. Chcąc zmienić swój dotychczasowy kolor włosów brązowych na rudy, musimy zaplanować minimum dwa farbowania, w tym jedno rozświetlające, aby pozbyć się ciemnego pigmentu.

Oczywiście współczesne rozwiązania w profesjonalnych salonach fryzjerskich są w stanie zdziałać wiele, jednak uzależnione jest to od kondycji włosów. Jeśli nigdy nie poddawaliśmy się farbowaniu lub – co gorsza – zawsze zmienialiśmy kolor na czarny, to uzyskanie jasnej barwy może być trudne. Fryzjer może jednak zobaczyć, w jakim stopniu nasze włosy są podatne na rozjaśnienie tak, aby nie zaszkodziło to ich strukturze. Tylko w niektórych przypadkach może się to udać za pierwszym razem.

Farba do włosów brąz na rudy — jak powinno się odbyć samo farbowanie?

Po pierwsze ważnym elementem jest w tym przypadku dobranie odpowiedniego produktu. Farby do włosów bez amoniaku mogą okazać się najskuteczniejsze, ponieważ jesteśmy w stanie używać ich bez negatywnych konsekwencji dla naszych włosów stosunkowo często. Zazwyczaj fryzjerzy rekomendują około 3 tygodniowy odstęp między zmianą koloru.

Amoniak mógłby niekorzystnie wpływać nie tylko na same włosy, ale również skórę głowy powodując podrażnienia oraz łupież. Farby, które nie posiadają go w swoim składzie, są znacznie lepsze, jeśli chodzi o wchodzenie na jaśniejszy odcień.

Mając już przygotowaną farbę, można rozjaśnić włosy. Zazwyczaj stosuje się w tym przypadku farby rozświetlające o kilka stopni. Finalnie po pierwszej wizycie możemy uzyskać odcień brązowo rudy. Dopiero zastosowanie farby rudej pomoże nam uzyskać końcowy kolor.

Podczas rozjaśniania włosów ważne jest ich odpowiednie wzmocnienie. Można użyć do tego odżywki witaminowej oraz takiej, która zamknie nasze łuski włosów. Unikniemy w ten sposób efektu kruchości oraz szybkiego spłukania się pigmentu.

You May Also Like

Wiosną zadbaj o skórę i usuń jej wiotkości!

W artykule: Wiosenne przebudzenie Dlaczego skóra jest wiotka? Jak działa Sunekos Body?Wypróbuj zabieg teraz! …

Jesienne trendy w makijażu. Podpowiedzi wizażystów

W artykule: 1. Rzęsy w rozmiarze XL! 2. Graficzna kreska! 3. Czekoladowe spojrzenie! 4. Fokus na usta! 5. Szczypta koloru! …

Jak wzmocnić włosy jesienią?

W artykule: Przede wszystkim odpowiednio zbilansowana dieta!Czasem będzie potrzebne dodatkowe wsparcie w…

Jak sprawić, aby skóra była napięta po odchudzaniu? Podpowiadamy!

W artykule: Odchudzanie to nie wszystko!Domowe sposoby na wiotką skórę?  Sunekos Body –…