wakacje w eko stylu

Wyjazd wakacyjny nie powinien być czasem rezygnacji z ekologicznych nawyków, które praktykujemy na co dzień w domu. Oszczędzajmy zasoby, sprzątajmy naturalnymi środkami czystości, a przy okazji dajmy dobry przykład innym towarzyszom wakacji!

Wszędzie, gdzie jedziesz – bądź sobą, także w kwestii ekologii! Natura nie zna bowiem granic, dlatego nawet na innym kontynencie powinniśmy wciąż dbać o nią tak, jak robimy to w domu. Jak zaadaptować nasze codzienne nawyki do urlopowej wersji? Podpowiadamy!

Zero waste zawsze i wszędzie

Zasada nieoszczędzania na przyjemnościach jest pożądanym elementem każdego urlopu, ale nie powinna dotyczyć marnowania np. wody czy jedzenia. Bez względu na to, gdzie jesteśmy, warto pozostać wiernym swoim ideałom. Dlatego nawet w zagranicznym kurorcie pamiętajmy o zakręcaniu wody kranowej podczas mycia zębów, czy o segregacji śmieci. Tak jak w domu praktykujmy również wyłączanie niepotrzebnego światła w pomieszczeniach czy niemarnowanie jedzenia, nawet jeśli w hotelowej restauracji mamy do niego nieograniczony dostęp. Planeta będzie nam za to wdzięczna!

Sprzątanie w stylu eko

Jeśli naszą wakacyjną destynacją jest domek na działce albo przyczepa kempingowa to, tak jak w domu, będziemy musieli zadbać o czystość tego miejsca. W tej kwestii także nie musimy rezygnować ze swoich proekologicznych przyzwyczajeń. Naprzeciw oczekiwaniom miłośników naturalnej czystości wychodzi marka Bethru, która stworzyła linię produktów pochodzących w 92 proc. z naturalnych składników, przeznaczonych do czyszczenia różnych powierzchni. Innowacyjna forma tabletki musującej, która po zalaniu wodą staje się płynem do czyszczenia, sprawdzi się w urlopowym bagażu, bo nie zajmuje wiele miejsca. Estetyczna, wielorazowa butelka z atomizerem, która jest dołączona do zestawu startowego będzie doskonałym kompanem letnich porządków. Bethru to trzy linie produktów – niebieska zadba o idealną czystość luster i szkła, a różowa przeznaczona jest do czyszczenia łazienek. Żółta z kolei świetnie sprawdzi się w przypadku wszelkich innych powierzchni, także tych nietypowych. Możemy wyczyścić tym naturalnym detergentem np. blat stołu ogrodowego, wakacyjny leżak albo… ubrudzony podczas letniej przejażdżki rower!

Zakupy bez plastiku

Nieodłącznym elementem wyjazdów wakacyjnych są zakupy, zarówno spożywcze, jak i takie, podczas których nabywamy lokalne pamiątki. Warto więc pamiętać, żeby do swojej walizki wrzucić ekologiczną, materiałową torbę na zakupy oraz wielorazową butelkę na wodę. Unikniemy dzięki temu generowania kolejnych plastikowych śmieci w postaci jednorazowych foliówek i butelek po napojach.

Wakacje to czas beztroski i dobrej zabawy, ale warto przy okazji zadbać o to, by środowisko naturalne nie ucierpiało podczas naszego urlopu. Nie trzeba dokonywać wielkich rewolucji w tym celu – wystarczy, że, poza dobrym humorem i kremem w filtrem, na urlop zabierzemy także nasze codzienne, proekologiczne nawyki!

You May Also Like

O co chodzi z powolnym podróżowaniem?

W artykule: Wybierz koleje regionalne i TLKNie śpiesz się i nie planujŻyj…

Najnowsze dane dotyczące sytuacji rowerzystów w Polsce

W artykule: Znaczenie infrastrukturyDlaczego warto to badać? Do przygotowania raportu posłużyły dane…

Jak uniknąć wielu uciążliwych sytuacji na wakacjach?

W artykule: Trzydniowa delegacja – inny kraj, inne gniazdka i wtyczki elektryczneWeekend…

Wycieczka po włoskich lodziarniach na trasie rowerowej

W artykule: Włochy to nie tylko zabytki i miejskie życieZ lasu do…