WordPress ma tak wiele niesamowitych funkcji i stale się zmienia. Niektóre z tych funkcji mogą nie przyciągnąć uwagi, na którą zasługują i pozostać trochę Ukryte. W tym artykule pokażemy Ci niesamowite funkcje WordPress 10, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś.

Hidden WordPress Features

1. Pokaż / Ukryj Rzeczy Za Pomocą Opcji Ekranu

Być może zauważyłeś przycisk Opcje ekranu na niektórych stronach obszaru administracyjnego WordPress. Ten przycisk opcji ekranu umożliwia wyświetlanie i ukrywanie elementów na aktualnie przeglądanym ekranie administratora WordPress.

Screen Options menu in WordPress

Wielu początkujących użytkowników WordPress nie zdaje sobie sprawy z tej funkcji. Pozwala uprościć strony administracyjne, takie jak ekran edycji postów, aby sprostać przepływowi pracy.

2. Przenoszenie, dodawanie lub usuwanie widżetów Pulpitu Nawigacyjnego

Domyślnie użytkownicy są przekierowywani do strony pulpitu nawigacyjnego w obszarze administracyjnym WordPress po zalogowaniu. Strona Pulpitu Nawigacyjnego ma kilka przydatnych skrótów wskazujących na różne sekcje witryny.

Rearrange dashboard boxes

Sekcje te są podzielone na różne pola zwane widżetami Pulpitu nawigacyjnego. Możesz kliknąć przycisk Opcje ekranu, aby wyświetlić lub ukryć te pola. Możesz także przeciągać i upuszczać je, aby zmienić kolejność elementów na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

3. Wklej adres URL, aby utworzyć linki w edytorze wizualnym

WordPress 4.5 wprowadzono inline link editing w edytorze wizualnym.

Wielu użytkowników nie zdawało sobie sprawy, że zamiast używać wyskakującego okienka do wklejania łącza, mogą po prostu zaznaczyć tekst i nacisnąć CTRL+V (Command+V na komputerze mac), aby wkleić adres URL. Edytor wizualny automatycznie konwertuje go na link.

Select text and paste URL to create link in visual editor

4. Tryb dostępności dla widżetów

Wszyscy lubimy, jak łatwo jest po prostu przeciągać i upuszczać widżety na paski boczne. Jednak dla wielu użytkowników nie jest łatwo przeciągać i upuszczać rzeczy za pomocą myszy lub gładzika.

WordPress jest również wyposażony w ukryty tryb dostępności dla widżetów. Ten tryb dostępności ułatwia dodawanie widżetów bez przeciągania i upuszczania elementów.

Accessibility mode for widgets

Tryb dostępności dla widżetów WordPress można aktywować, klikając przycisk Opcje ekranu na Wygląd ” Widgety strona.

5. Podgląd Motywów Bez Ich Aktywacji

Wielu użytkowników martwi się, że zmiana motywu WordPress będzie miała niechciane konsekwencje dla ich witryny. Ich obawy są prawdziwe, dlatego przygotowaliśmy listę rzeczy, które musisz zrobić przed zmianą motywu WordPress.

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, jest przetestowanie nowego motywu bez jego aktywacji. Po prostu zainstaluj nowy motyw WordPress, a następnie przejdź do Wygląd ” Tematy strona.

Live preview theme without activating

Najedź myszką na miniaturę nowo zainstalowanego motywu, a następnie kliknij przycisk Podgląd na żywo. WordPress uruchomi theme customizer pokazujący podgląd Twojej witryny przy użyciu nowego motywu.

6. Edytuj obrazy w WordPress

WordPress ułatwia dodawanie zdjęć do postów i stron. Wielu początkujących nie wie, że WordPress ma również kilka podstawowych funkcji edycji obrazu.

Editing images in WordPress

Po prostu odwiedź Media ” Biblioteka strony, a następnie kliknij na dowolny obraz. Z wyskakującego okienka szczegóły obrazu możesz kliknąć przycisk Edytuj obraz.

W trybie edycji obrazu można kadrować, obracać i zmieniać rozmiar obrazu. Można również odwrócić obraz w kierunku poziomym lub pionowym. Te funkcje edycji obrazu przydają się, gdy trzeba szybko przyciąć lub zmienić rozmiar dużego pliku obrazu bezpośrednio z WordPress.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik dotyczący kadrowania, obracania, skalowania i odwracania obrazów w WordPress.

7. Podziel pojedynczy Post na wiele stron

Chcesz podzielić długi post na wiele stron? Po prostu dodaj <!- nextpage -> tag w swoim poście i WordPress podzieli go na dwie strony. Dodaj tag ponownie, jeśli chcesz podzielić go na więcej stron.

post pagination

Ta funkcja jest szczególnie przydatna, jeśli piszesz niezwykle długi artykuł i nie chcesz, aby użytkownicy przewijali do wielu stron.

Zobacz nasz przewodnik, jak podzielić posty WordPress na wiele stron, aby uzyskać więcej informacji na temat paginacji postów.

8. Osadzanie linków, filmów i multimediów

WordPress automatycznie osadza treści z najpopularniejszych stron internetowych, takich jak YouTube, Twitter, Instagram itp. Wszystko, co musisz zrobić, to wkleić adres URL z jednej z obsługiwanych witryn, a WordPress automatycznie go osadzić.

Auto embeds in WordPress

Od WordPress 4.4 wszystkie witryny WordPress stały się samymi dostawcami usług oEmbed. Oznacza to, że możesz wkleić adres URL z innej witryny WordPress do swojego posta, a WordPress osadzi post dla ciebie.

9. Strona ukrytych tajnych opcji w WordPress

Hidden options page in WordPress

WordPress zawiera ukrytą stronę wzorcową dla wszystkich opcji bloga. Ta strona jest ukryta, ponieważ użytkownicy mogą łatwo namieszać tutaj, więc nie chcemy, abyś z niej korzystał. Ale powinieneś to sprawdzić. Możesz uzyskać do niego dostęp, odwiedzając ten adres URL:

http://example.com/wp-admin/options.php

Zastąp example.com z własną nazwą domeny. Zobaczysz stronę z długą listą opcji. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na stronie hidden secret options w WordPress.

10. Markdown i skróty klawiaturowe pomagają szybciej pisać

Większość użytkowników WordPress spędza więcej czasu na pisaniu treści niż cokolwiek innego w swojej witrynie. To dlatego programiści WordPress zawsze starają się poprawić wrażenia z pisania w WordPress.

WordPress zawiera całą gamę skrótów klawiaturowych, których możesz użyć do szybszego pisania. Oprócz tych skrótów, można również użyć Markdown jak skróty formatowania. Wystarczy wprowadzić skróty formatowania, a WordPress przekonwertuje je na HTML.

Text pattern shortcuts in WordPress

  • Używanie * lub uruchomi listę nieuporządkowaną.
  • Używanie 1. lub 1) rozpocznie uporządkowaną listę.
  • Używanie # przekształci się w h1. ## dla h2, ### dla h3 i tak dalej.
  • Używanie > zamieni się w blockquote.

Możesz również wyłączyć te skróty formatowania, jeśli chcesz.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci odkryć niesamowite funkcje WordPress, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś. Możesz również zobaczyć naszą listę wtyczek 10 WordPress, które szybko pomogą ci uzyskać większy ruch.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…