Jeśli niedawno założyłeś bloga, możesz się zastanawiać, jakie są najważniejsze strony, które musisz mieć na swoim blogu? Strony umożliwiają dodawanie przydatnych informacji o swoim blogu bez wpływu na zwykły harmonogram postów na blogu. W tym artykule podzielimy się najważniejszymi stronami, które powinien mieć każdy blog WordPress.

Important pages each WordPress site should have

Po co dodawać strony do bloga WordPress

WordPress jest wyposażony w dwa domyślne typy treści o nazwie posty i strony. Podczas gdy posty są używane do pisania artykułów na blogu, strony są używane do tworzenia treści, które nie są częścią zwykłego harmonogramu postów na blogu.

Aby dowiedzieć się więcej, Zobacz nasz przewodnik na temat różnicy między postami a stronami w WordPress.

Strony są zwykle używane do dodawania statycznych treści, które nie powinny się zbyt często zmieniać. Na przykład strona o nas.

Zachowując tę treść oddzielnie od postów na blogu, pomóż użytkownikom łatwo ją odkryć. Możesz także łatwo zarządzać stronami, zmieniać ich układ, dodawać je do menu nawigacji, a nawet używać kreatorów stron do tworzenia niestandardowych układów dla każdej strony.

Mając to na uwadze, rzućmy okiem na kilka ważnych pomysłów na strony, które możesz wykorzystać na swoim blogu WordPress.

1. O Stronie

Jest to strona obowiązkowa dla prawie wszystkich stron internetowych w Internecie. Możesz nazwać tę stronę “O nas” lub “O mnie” w zależności od tego, czy masz blog biznesowy, czy osobisty blog jednego autora.

Możesz użyć tej strony, aby powiedzieć użytkownikom o ludziach stojących za witryną, jej celu, misji, wartościach i tym, czego użytkownicy powinni oczekiwać na Twoim blogu. Strona informacje pomaga budować zaufanie wśród odbiorców, gdy poznają prawdziwych ludzi za kulisami. Możesz również skorzystać z tej okazji, aby zaprezentować swoje najpopularniejsze treści.

About page

2. Strona Kontaktowa

Czytelnicy bloga, reklamodawcy i potencjalni partnerzy biznesowi muszą znaleźć Twoje dane kontaktowe. Strona kontaktowa pozwala użytkownikom szybko i łatwo wysłać wiadomość lub dowiedzieć się, jak połączyć się z tobą bez pozostawiania publicznego komentarza na swoim blogu.

Musisz dodać formularz kontaktowy, aby ułatwić użytkownikom kontakt z Tobą. Możesz jednak dodać swój adres e-mail, mapę lokalizacji i profile w mediach społecznościowych, aby oferować więcej sposobów łączenia się z Tobą.

Contact page

3. Strona Zrzeczenia Się Odpowiedzialności

Jeśli zarabiasz pieniądze online na swoim blogu WordPress, musisz dodać stronę zrzeczenia się odpowiedzialności. Tutaj możesz poinformować użytkowników o tym, jak zarabiasz na swoim blogu. Na przykład, jeśli wyświetlasz banery reklamowe lub promujesz produkty partnerskie, możesz poinformować użytkowników, że w ten sposób zarabiasz na swoich treściach.

Możesz spojrzeć na stronę zastrzeżenia WPBeginner dla inspiracji.

4. Polityka Prywatności

Strona Polityka Prywatności zasadniczo informuje użytkowników o danych gromadzonych w witrynie, a także o tym, jak ty i inne osoby trzecie mogą korzystać z tych danych. Nawet jeśli nie zbierasz żadnych danych o użytkowniku, narzędzia innych firm na twojej stronie, takie jak Google Analytics, nadal mogą ustawiać pliki cookie.

Jeśli korzystasz z Google AdSense, musisz dodać stronę polityki prywatności do swojej witryny.

Możesz znaleźć wiele szablonów i generatorów Polityki Prywatności online. Alternatywnie możesz również spojrzeć na naszą stronę polityki prywatności i użyć jej do stworzenia własnej.

5. Regulamin serwisu

Jeśli prowadzisz sklep internetowy lub oferujesz usługi na swoim blogu, potrzebujesz strony z Warunkami korzystania z usługi. Jest to dokument prawny, więc uzyskanie profesjonalnej pomocy prawnej jest wysoce zalecane. Istnieją również szablony online, z których możesz korzystać, ale rób to na własne ryzyko.

Umożliwia ograniczenie odpowiedzialności w przypadku niewłaściwego wykorzystania informacji i usług świadczonych na stronie internetowej. Może być również używany do informowania użytkowników o ich obowiązkach dotyczących praw autorskich i znaków towarowych oraz o tym, w jaki sposób mogą korzystać z witryny, produktu lub usług.

6. Start Tutaj Strona

Start here page

Gdy twój blog się starzeje, będziesz miał o wiele więcej treści do zaprezentowania na pierwszej stronie. Może to sprawić, że nowi użytkownicy będą nieco zdezorientowani, w jaki sposób mogą w pełni wykorzystać twój blog. Tutaj przydaje się strona Start Here.

Celem tej strony jest zapoznanie nowych użytkowników z najbardziej przydatnymi treściami. Daje to użytkownikom jasne wyobrażenie o tym, w jaki sposób mogą korzystać z Twoich treści i jakie zasoby powinni najpierw sprawdzić.

Spójrz na stronę WPBeginner ‘ s Start Here, aby zobaczyć, jak używamy jej do nawiązywania kontaktów z nowymi użytkownikami.

7. Strona Produkty / Usługi

Jeśli używasz platformy ecommerce, takiej jak WooCommerce, do sprzedaży produktów, automatycznie utworzy stronę sklepu, którą możesz po prostu dodać do menu nawigacji.

Z drugiej strony, jeśli sprzedajesz produkty lub oferujesz usługi bez korzystania z wtyczki eCommerce, potrzebujesz dla nich strony produktu lub usług. Możesz także utworzyć Stronę nadrzędną, aby wyświetlić listę wszystkich produktów i strony podrzędne dla poszczególnych produktów z większą liczbą szczegółów.

Sprawdź stronę wtyczek WPBeginner WordPress jako przykład typowej strony produktów.

8. Custom 404 Page

WordPress automatycznie wyświetla stronę błędu 404, gdy nie może znaleźć określonego fragmentu treści. Zwykle strona 404 jest bardzo prosta i niezbyt przydatna.

Typical 404 error page

Możesz zastąpić tę zwykłą stronę niestandardową stroną błędu 404 i dać użytkownikom więcej możliwości odkrywania treści i kontynuowania przeglądania. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz artykuł o tym, jak poprawić szablon strony 404 w WordPress.

9. Strona Archiwum

WordPress automatycznie tworzy archiwa oparte na dacie, kategorii i tagach. Jednak informacje są nadal rozproszone na różnych stronach i mogą nie pozwolić użytkownikom na uzyskanie widoku z lotu ptaka najcenniejszych treści.

Tutaj pojawia się strona z niestandardowymi archiwami. Jest to prosta strona, której możesz użyć do wyświetlania popularnych postów, kompaktowych archiwów, najlepszych kategorii, tagów i innych.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem na temat tworzenia niestandardowych archiwów strona w WordPress.

10. Zareklamuj Stronę

Wiele blogów opiera się wyłącznie na reklamach, aby zarabiać na swoich treściach. Najprostszym sposobem na to jest zarejestrowanie się w Google AdSense. Możesz jednak sprzedawać spoty reklamowe bezpośrednio reklamodawcom.

Aby to zrobić, musisz utworzyć stronę “Reklamuj się” z informacjami o dostępnych spotach reklamowych, średnich miesięcznych odsłonach strony i danych demograficznych odbiorców. Nie zapomnij dodać formularza kontaktowego na końcu, aby reklamodawcy mogli szybko się z Tobą skontaktować.

Będziesz potrzebować wtyczki do zarządzania reklamami WordPress, aby wyświetlać i zarządzać reklamami w swojej witrynie. Zalecamy używanie AdSanity, ponieważ pozwala łatwo zarządzać reklamami, niezależnie od tego, czy są to reklamy własne, czy reklamy innych firm, takie jak Google AdSense.

11. Napisz do nas Strona

Jeśli prowadzisz blog WordPress z wieloma autorami i szukasz więcej pisarzy, potrzebujesz strony napisz do nas. Ta strona po prostu pozwala użytkownikom, którzy szukają blogów, odkryć możliwość pisania na twojej stronie.

Możesz użyć tej strony, aby powiedzieć użytkownikom, o czym jest Twój blog i jakiego rodzaju treści szukasz. Co najważniejsze, daj im znać, w jaki sposób skorzystają z pisania na Twoim blogu. Nie zapomnij dodać formularza kontaktowego, aby użytkownicy mogli szybko wysłać Ci wiadomość.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się o ważnych stronach, które powinieneś mieć na swoim blogu WordPress. Możesz również zobaczyć nasz najlepszy przewodnik SEO WordPress dla początkujących, aby przyciągnąć więcej odwiedzających do twojej witryny.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…

Jak łatwo znaleźć i usunąć skradzione treści w WordPress (5 Sposobów)

W artykule: Jak i dlaczego skradziono zawartość witryny?1. Skonfiguruj Automatyczne Powiadomienia O…