Najlepsze Gutenberg Friendly WordPress Themes

Szukasz najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress? Edytor bloków WordPress, często nazywany edytorem Gutenberga, jest niesamowicie szybki. Oferuje nowe sposoby tworzenia układów treści dla postów i stron WordPress. W tym artykule udostępnimy jedne z najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress, z których możesz korzystać.

Best Gutenberg Friendly WordPress Themes

Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?

Gutenberg to edytor bloków WordPress wprowadzony w WordPress 5.0.

Najlepsze sklepy z motywami WordPress zaktualizowały swoje motywy, aby były kompatybilne z obecnym edytorem WordPress, a także z byłym klasycznym edytorem.

Tip: Musisz mieć własny hosting WordPress.org, nie WordPress.com, w celu wykorzystania tych tematów. Jeśli nie masz pewności co do różnicy, zapoznaj się z naszym artykułem na temat WordPress.org vs WordPress.com.

Aby stworzyć witrynę WordPress i zainstalować przyjazny motyw Gutenberga, najpierw potrzebujesz nazwy domeny i hostingu. Nazwa domeny to adres Twojej witryny w sieci, jak wpbeginner.com lub google.com. Hosting to miejsce do przechowywania wszystkich plików witryny.

Zalecamy korzystanie z Bluehost do hostingu. Są oficjalnie zalecanym hostem WordPress. Oferują również czytelnikom WPBeginner zniżkę 65%, a także bezpłatną nazwę domeny i bezpłatny certyfikat SSL.

The Bluehost special offer for WPBeginner readers

Aby uzyskać pomoc w konfiguracji witryny, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku dotyczącym tworzenia witryny WordPress.

Zalecamy również przeczytanie tego artykułu na temat różnicy między Gutenberg a WordPress page builders.

Rzućmy okiem na jedne z najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress, których nie chcesz przegapić.

1. Astra

Astra

Astra to stylowy motyw WordPress z obsługą edytora Gutenberg. Zawiera piękne witryny startowe i dema, aby szybko uruchomić witrynę. Możesz użyć edytora bloków WordPress lub dowolnego popularnego kreatora stron, aby wprowadzić zmiany w swojej witrynie.

Posiada niestandardowe ustawienia układu, opcje nagłówka, kolory, wyraźną typografię, szablon strony bloga i wiele innych. Astra jest przyjazna dla SEO i zoptymalizowana pod kątem szybkości i wydajności.

2. Hestia Pro

Hestia

Hestia Pro to uniwersalny i gotowy do Gutenberga motyw WordPress stworzony specjalnie dla firm, startupów, portfolio i sklepów eCommerce. Posiada układ pojedynczej strony z przewijaniem paralaksy i pięknymi sekcjami. Hestia Pro zawiera również inne opcje layoutu do tworzenia stron docelowych.

Jest w pełni konfigurowalny, responsywny i gotowy do wyświetlania siatkówki na wszystkich urządzeniach. Hestia obsługuje języki RTL i jest gotowa do tłumaczenia, aby umożliwić ci stworzenie strony internetowej w Twoim języku.

3. Divi

Divi - Digital Marketing

Divi to potężny motyw premium, który w pełni obsługuje edytor bloków Gutenberg. Oferuje również responsywną edycję i opcje projektowania w czasie rzeczywistym, aby natychmiast utworzyć potrzebny układ.

Inne godne uwagi funkcje to moduły i elementy zawartości, wstępnie zbudowane układy, Czcionki Google i inne. Dzięki Divi otrzymujesz setki gotowych układów stron internetowych, które możesz zainstalować jednym kliknięciem i łatwo dostosować.

Ponadto Divi został zaprojektowany z myślą o najlepszych praktykach SEO (search engine optimization). Pomaga to Twojej witrynie dobrze pozycjonować się w Google i innych wyszukiwarkach.

4. OceanWP

OceanWP

OceanWP to darmowy motyw WordPress, który jest gotowy do Gutenberga. Jest w zestawie z pięknymi i kreatywnymi witrynami demonstracyjnymi dla wszystkich typów właścicieli firm i blogerów. Motyw jest responsywny i gotowy do uruchomienia sklepu internetowego. Możesz użyć nowego edytora Gutenberg, aby łatwo dostosować układ i projekt.

Ma wsparcie dla kreatorów stron, a także dla edytora bloków Gutenberga. OceanWP jest zoptymalizowany pod kątem SEO, aby zwiększyć ruch na twojej stronie.

5. Breakthrough Pro

Breakthrough Pro

Breakthrough Pro to minimalistyczny motyw Przyjazny Dla Gutenberga WordPress zaprojektowany specjalnie dla agencji marketingowych, reklamowych i kreatywnych. Posiada funkcje i sekcje, aby pięknie wyświetlać swoje usługi, portfolio itp. Motyw jest zbudowany na bazie Genesis framework, co czyni go super szybkim, solidnym i potężnym.

Breakthrough Pro ma niestandardowe logo, menu nawigacyjne, polecany obszar zawartości i panel opcji motywu. Można go dostosować za pomocą Live WordPress customizer.

StudioPress jest teraz częścią WP Engine, najpopularniejszej zarządzanej firmy hostingowej WordPress. Możesz uzyskać ten motyw i wszystkie 35 + inne motywy StudioPress po zarejestrowaniu się w hostingu WP Engine, aby zbudować swoją witrynę.

Bonus: Użytkownicy WPBeginner otrzymują również dodatkowe 20% zniżki. Rozpocznij z WP Engine już dziś!

6. Guten Theme

Guten

Motyw Guten to nowoczesny motyw kompatybilny z Gutenbergiem WordPress, odpowiedni dla małej witryny biznesowej, sklepu internetowego lub osobistego bloga. Zawiera wiele wbudowanych układów nagłówka, stopki i bloga. Motyw jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi kreatorami stron typu “przeciągnij i upuść”, w tym Elementorem, Beaver Builderem, Visual Composer i tak dalej.

Posiada niestandardowe ustawienia kolorów i czcionek. Motyw Guten jest dostarczany z silną dokumentacją, wsparciem WooCommerce i może być w pełni dostosowany za pomocą WordPress Live customizer.

7. Ultra

Ultra

Ultra to potężny i bardzo elastyczny wielozadaniowy motyw WordPress z obsługą Gutenberga. Daje Ci pełną kontrolę nad funkcjami motywu, aby zaprojektować nagłówek, stopkę i strony docelowe. Zawiera wiele skórek tematycznych, aby wybrać najlepszy szablon dla swojej witryny.

Motyw zawiera wiele wbudowanych dodatków, aby dodać więcej funkcji i funkcjonalności. Dodatkowo ma inteligentne opcje układu do modyfikowania kolorów, czcionek i tła.

8. Neve

Neve

Neve to nowy i lekki motyw WordPress stworzony dla edytora bloków Gutenberga. Ma prosty i elegancki wygląd z niestandardowymi opcjami nagłówka, opcjami tła, obsługą wtyczek do tworzenia stron i wieloma innymi. Neve ma również obsługę AMP (Accelerated Mobile Pages).

Neve zawiera mega Menu, tłumaczenia, wsparcie RTL i optymalizację SEO. Jest również gotowy do eCommerce i może być używany jako motyw WooCommerce.

9. Monochromatyczne

Monochrome

Monochrome to wyrafinowany motyw Gutenberg WordPress napędzany przez Genesis theme framework. Ma czysty i schludny układ z dużą ilością białej przestrzeni, aby Twoje treści wyglądały świetnie. Jest dostarczany z potężnymi wtyczkami WordPress, takimi jak WPForms, aby umożliwić utworzenie formularza kontaktowego na swojej stronie internetowej.

Ten motyw zawiera szablony stron dla układów pełnej szerokości i paska bocznego. Posiada niestandardowy nagłówek, panel opcji motywu, responsywny projekt i obsługę e-commerce.

Możesz również dodać dowolne popularne wtyczki, takie jak wtyczka formularza kontaktowego, wtyczka GDPR, wtyczka Google analytics i tak dalej.

10. Paralaksa

Parallax

Parallax to jednostronicowy motyw Gutenberga WordPress. Jest wyposażony w pełnoekranowy obraz tła z niestandardowym logo, ikonami społecznościowymi, paskiem wyszukiwania i menu nawigacyjnym. Motyw ma funkcję przewijania paralaksy, dzięki czemu Twoja strona wygląda gładko i profesjonalnie.

Najważniejsze funkcje Parallax to gotowe układy, animowane paski postępu, sekcje strony głównej, niestandardowe typy postów i szablony list/siatek. Możesz również użyć tego motywu do stworzenia wielostronicowej strony internetowej.

11. Słoń

Elephant

Elephant to pięknie wykonany motyw WordPress dla organizacji charytatywnych i non-profit. Posiada nowoczesny układ strony głównej z wyraźnym przyciskiem wezwania do działania u góry i na ekranie głównym.

Wykorzystuje czysty projekt, który wyróżnia Twoje treści. Możesz szybko i łatwo skonfigurować swój motyw za pomocą Live customizer. Elephant jest również kompatybilny ze wszystkimi kreatorami stron, dodatkami e-commerce i usługami e-mail marketingu.

12. Klocki Genesis

Genesis Blocks

Genesis Blocks nie jest motywem, ale darmową kolekcją bloków Gutenberga, która może być używana ze wszystkimi popularnymi motywami WordPress. Posiada gotową kolekcję bloków do edytora Gutenberga, za pomocą których można natychmiast uruchomić stronę internetową.

Bloki Genesis obejmują bloki dla biuletynu, układu siatki postów, wezwania do działania, referencji, tabeli cen i innych. Wersja Pro zawiera dodatkowe bloki 2, a także gotowe układy stron i sekcje.

13. Extra

Extra

Extra to przyjazny dla Gutenberga motyw magazynu WordPress od twórców motywu Divi. Posiada projekt przeciągania i upuszczania, konstruktor kategorii, recenzje i oceny, Moduły, elementy i niestandardowe układy.

Extra jest gotowy do eCommerce i może być używany do tworzenia witryny członkowskiej lub sklepu internetowego.

Posiada zaawansowane ustawienia projektu i format opowieści na stronie głównej. Motyw zawiera wiele układów nagłówków i szablonów, menu nawigacyjne, płynne przewijanie i przycisk “Powrót do góry”.

14. Magazyn Pro

Magazine Pro

Magazine Pro jest WordPress online publishing theme przez StudioPress. Jest zoptymalizowany pod kątem Gutenberga i umożliwia dostosowywanie modułów, czcionek, kolorów, tła itp. Ma atrakcyjny wizualnie układ dla czasopism i portfeli.

Inne kluczowe funkcje obejmują wiele menu nawigacji, menu kategorii, widżety stopki i szablony stron docelowych. Możesz łatwo dostosować motyw za pomocą Live WordPress customizer.

15. Vimes

Vimes

Vimes to wszechstronny motyw WordPress stworzony specjalnie dla agencji projektowych, fotografów i artystów. Jest kompatybilny z nowym edytorem bloków Gutenberga. Motyw ma suwak obrazu na stronie głównej, aby zaprezentować polecane zdjęcia.

Inne funkcje obejmują niestandardowe widżety, szablon portfolio, niestandardowe posty i łatwy w użyciu panel opcji motywu. Vimes jest zoptymalizowany pod kątem SEO i wydajności prędkości.

16. Nozama

Nozama

Nozama to inspirowany Amazonem motyw WordPress przyjazny dla eCommerce. Ma układy o pełnej szerokości i pasku bocznym z odważnymi kolorami, aby zrobić świetne pierwsze wrażenie na odbiorcach. Jest dostarczany z niestandardowymi modułami Elementora, aby zbudować własny układ.

Nozama posiada również konfigurowalną witrynę sklepową z wieloma opcjami wyświetlania produktów. Jest idealny do tworzenia sklepów internetowych i sklepów affiliate marketing.

17. Altitude Pro

Altitude Pro

Altitude Pro to motyw WordPress oparty na Genesis z funkcjami wspierającymi Gutenberg. Przyciąga uwagę użytkowników efektami paralaksy i pięknym układem. Ten motyw ma pełną szerokość i responsywny projekt, szablony stron docelowych i wiele innych.

Posiada niestandardowe tła, Style kolorów, niestandardowe logo i można je dostosować za pomocą WordPress customizer z podglądem na żywo. Altitude Pro ma potężną integrację e-commerce.

18. Brittany

The Brittany

Brittany jest Premium WordPress Gutenberg przyjazny blogów Mody i stylu życia. Ma nowoczesny układ z wieloma sekcjami strony głównej dla polecanych postów na blogu, zdjęć na Instagramie, biuletynu i innych. Ma proste menu nawigacyjne na górze z ikonami społecznościowymi i opcjami koszyka.

Ten motyw można dostosować do kolorów tła, czcionek, schematów kolorów i animacji. W pełni obsługuje WooCommerce i jest gotowy do tłumaczenia, aby umożliwić ci stworzenie strony internetowej w dowolnym języku.

19. Flevr

Flevr

Flevr to przyjazny dla e-commerce i oparty na Gutenbergu motyw WordPress. Jest dostarczany z pełnoekranowym obrazem tła, wieloma typami treści, elastycznymi opcjami projektowania i przeciąganiem i upuszczaniem układu strony głównej. Temat obejmuje niestandardowe widżety dla sieci społecznościowych, Twittera, Instagramu itp.

Jest wyposażony w Import demo 1-click, dzięki czemu można szybko uruchomić witrynę. Flevr jest zoptymalizowany pod kątem SEO, a ponadto jest gotowy do tłumaczenia i współpracuje z WooCommerce.

20. Float

Float

Float to piękny motyw Gutenberga WordPress. Posiada paralaksę pływających i nakładających się efektów, aby przenieść swój projekt strony na wyższy poziom. Motyw zawiera kreator przeciągania i upuszczania Themify, który pozwala zaprojektować własne układy i strony docelowe.

Float ma łatwe opcje dostosowywania, wstępnie zaprojektowane witryny demonstracyjne, typ postu portfolio, integrację z mediami społecznościowymi i wsparcie dla WooCommerce.

21. Essence Pro

Essence Pro

Essence Pro to piękny i żywy motyw WordPress Gutenberg zaprojektowany specjalnie dla firm związanych ze stylem życia, zdrowiem, zdrowiem i fitness. Ma pełnoekranowe tło nagłówka i układ strony głównej oparty na historii, aby profesjonalnie prezentować najlepsze artykuły.

Daje atrakcyjne pierwsze wrażenie użytkownikom z prostym i minimalnym układem. Essence Pro jest zbudowany na bazie Genesis theme framework z obsługą e-commerce i wieloma obszarami gotowymi do widgetów.

22. Jedwab

Silk

Silk to stylowy motyw WordPress zoptymalizowany pod kątem Gutenberga. Ma prosty design z białym tłem i elegancką typografią. Ten motyw jest dołączony do menedżera stylów, aby zrównoważyć kolory i czcionki na twojej stronie. Jest wyposażony w silną dokumentację i wsparcie.

Silk jest zoptymalizowany pod kątem szybkości i SEO, a także jest gotowy na urządzenia mobilne. Oznacza to, że Twoja witryna będzie wyglądać świetnie na wszystkich urządzeniach. Zespół obsługi klienta jest pomocny, szybki i wspierający.

23. Bramble

Bramble

Bramble to uniwersalny motyw witryny lub bloga WordPress z nowoczesnym układem i obsługą edytora Gutenberg. Jest dostarczany z wbudowanym kreatorem stron, który umożliwia projektowanie stron i układów. Dodatkowo zawiera wbudowane układy strony głównej, wtyczkę suwaka obrazu i obsługę tła wideo paralaksy.

Ten motyw jest kompatybilny z Google Fonts, WooCommerce i WPML, aby stworzyć wielojęzyczną stronę internetową. Możesz zintegrować wiele niestandardowych funkcji, takich jak Mapy Google, ikony menu i inne.

24. Benson

Benson

Benson to przyjazny dla Gutenberga motyw fotografii WordPress. Może być używany do tworzenia portfolio online lub kreatywnych witryn artystycznych. Jest wyposażony w obsługę wideo i pokazu slajdów na stronie głównej. Ten motyw ma wiele układów obrazów z kolumnami, siatkami, filtrami i innymi ustawieniami.

Daje pełną kontrolę nad projektem i układem bez zmiany kodu. Benson ma niestandardowe widżety i Kreator stron typu “przeciągnij i upuść” dla łatwego dostosowywania.

25. Medicus

Medicus

Medicus to motyw Medyczny WordPress dla szpitali, aptek i witryn biznesowych związanych ze zdrowiem. Ma responsywny i minimalny układ, który ma pełną kompatybilność z edytorem bloków Gutenberga. Motyw zawiera widgetyzowaną stronę główną i szablon katalogu.

Inne godne uwagi funkcje to górny pasek na spotkania i rezerwacje, wyróżniony suwak, widżet wideo na pasku bocznym i wizualny moduł dostosowujący do edycji czegokolwiek w motywie.

26. Infinity Pro

Infinity Pro

Infinity Pro to elastyczny motyw WordPress dla Gutenberga. Ten motyw jest zbudowany na bazie Genesis framework i obsługuje WooCommerce do tworzenia sklepu internetowego. Ma tło nagłówka o pełnej szerokości z niestandardowym logo, menu nawigacyjnym i przyciskiem wezwania do działania.

Zawiera wiele obszarów widżetów na stronie głównej,aby ułatwić projektowanie witryny. Infinity Pro można dostosować za pomocą opcji motywu i dostosowywania na żywo WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wybrać najlepsze przyjazne dla Gutenberga motywy WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem bezpieczeństwa krok po kroku WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

Szalunki przy budowie domów – co warto wiedzieć?

W artykule: Czym są szalunki budowlane?Z czego wykonywane są szalunki? Budowa domu…

Optymalizacja Wydajności WooCommerce: Wskazówki I Najlepsze Praktyki 14

Tworzenie sklepu WooCommerce jest bardzo proste: zainstaluj wtyczkę WooCommerce, dodaj produkt lub dwa, Ustaw ceny i gotowe–sklep WooCommerce. Ale prowadzenie udanego sklepu WooCommerce znacznie się różni. Planowanie i optymalizacja witryny ecommerce nie jest łatwym zadaniem, ale istnieje wiele wskazówek i najlepszych praktyk dotyczących optymalizacji WooCommerce…