Wybór nazwy bloga jest bardzo ważną decyzją. Odgrywa kluczową rolę w brandingu, marketingu i SEO Twojego bloga (Search Engine Optimization).

Jednak z milionami blogów online jest już trochę trudno znaleźć chwytliwą nazwę dla swojego bloga. Na szczęście istnieje kilka sprytnych generatorów nazw blogów, które mogą pomóc Ci znaleźć świetne pomysły na nazwy blogów.

Te Generatory nazw blogów to narzędzia online, które generują pomysły na nazwy blogów na podstawie wprowadzanych słów kluczowych. Używają sprytnych hacków do generowania unikalnych nazw blogów, których możesz użyć.

W tym artykule udostępnimy jedne z najlepszych generatorów nazw blogów, które pomogą Ci wymyślić chwytliwą i markową nazwę bloga.

Best Blog Name Generators

Co sprawia, że dobra nazwa bloga?

Dobra nazwa bloga to coś, co jest krótkie, wyjątkowe, niezapomniane i zawiera główne słowa kluczowe.

Głównym słowem kluczowym Twojego bloga jest główny temat całej witryny. Ułatwia to tym, którzy są zainteresowani tym tematem, odkrywanie Twojego bloga.

Na przykład; nasza nazwa bloga to WPBeginner, która jest krótka, prosta i łatwa do zapamiętania. Zawiera słowa kluczowe dla naszych odbiorców docelowych: “WP” (WordPress) i “początkujący”.

Uczynienie nowej nazwy bloga wyjątkową może pomóc w zbudowaniu silnej marki. Natomiast jeśli wybierzesz ogólną lub powszechną nazwę, trudno będzie ludziom odróżnić Twojego bloga od innych.

Na przykład blog “The Simple Dollar” użył kombinacji popularnych słów, aby stworzyć łatwą do zapamiętania i markową nazwę dla udanego bloga.

Jeśli tworzysz osobisty blog, możesz również użyć swojego imienia jako nazwy bloga. Istnieje wiele popularnych blogów nazwanych od nazwisk blogerów, w tym Michael Hyatt, Syed Balkhi i inni.

Aby dowiedzieć się więcej o wyborze idealnej nazwy bloga, zobacz nasz pełny przewodnik, jak wybrać najlepszą domenę dla swojego bloga.

Mając to na uwadze, rzućmy okiem na najlepsze Generatory nazw blogów, aby wymyślić świetne pomysły na Następny blog.

Najlepsze Generatory nazw blogów dla 2021

Te Generatory nazw blogów używają losowych kombinacji słów z głównym słowem kluczowym, aby pomóc Ci znaleźć Dostępne nazwy blogów, których możesz użyć do założenia bloga.

1. Nameboy

Nameboy Best Domain and Blog Name Generator

Nameboy to najstarszy i najpopularniejszy generator nazw blogów dostępny na rynku. Ta darmowa wyszukiwarka nazw jest łatwa w użyciu, szybka i wysoce wydajna.

Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić swoje słowo kluczowe i kliknąć przycisk “Wyślij”. Następnie wygeneruje mnóstwo kreatywnych nazw blogów na podstawie Twoich słów kluczowych.

Na przykład, jeśli chcesz założyć blog o fitnessie, możesz wyszukać termin ” fitness. Oto jak zobaczysz wyniki.

Nameboy Blog Name Search Results

Teraz możesz wybrać najlepszą nazwę z setek wyników. Jeśli nie znajdziesz idealnej nowej domeny, możesz ponownie wyszukiwać za pomocą różnych kombinacji słów kluczowych, synonimów, przedrostków, przyrostków i innych.

Po wybraniu nowej nazwy bloga możesz kliknąć przycisk “Zobacz Szczegóły” obok wybranej nazwy bloga. W ten sposób otworzy się strona internetowa Bluehost, na której możesz zarejestrować swoją nazwę bloga, a także kupić hosting.

W Bluehost otrzymasz 60% zniżki na hosting WordPress, darmowy SSL i Darmowa nazwa domeny.

2. IsItWP

IsItWP Blog Name Generator

IsItWP jest wyposażony w inteligentne narzędzie do generowania nazw. Tworzy mnóstwo sprytnych sugestii nazw i pomaga wybrać najlepszą nazwę dla swojego bloga.

Wystarczy wpisać słowa kluczowe lub nazwę marki, a następnie kliknąć przycisk “Generuj nazwy”. Następnie pojawi się lista nazw na podstawie słów kluczowych.

Na przykład, jeśli szukasz nazw blogów lifestylowych, możliwym słowem kluczowym może być ” szczęśliwe życie.’Jeśli wyszukasz to na generatorze nazw IsItWP, oto jak pokaże wyniki.

IsItWP Blog Name Generator Search Results

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, zobaczysz różne kombinacje słów kluczowych. Jeśli nie znajdziesz odpowiedniej nazwy, możesz ponownie rozpocząć nowe wyszukiwanie.

3. Generator Nazw Firm WPBeginner

WPBeginner Business Name Generator

WPBeginner ‘ s AI-powered business name generator tool może pomóc Ci znaleźć chwytliwe pomysły na nazwy blogów dla nowego projektu.

Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić jedno lub dwa słowa kluczowe na pasku wyszukiwania,a następnie kliknąć przycisk Generuj.

Następnie narzędzie wyświetli dużą listę dostępnych nazw blogów na podstawie słów kluczowych.

Na przykład, jeśli szukasz bloga o modzie, możliwym słowem kluczowym będą porady dotyczące mody. Oto jak zobaczysz wyniki:

WPBeginner Business Name Generator Results

Najlepszą częścią tego narzędzia jest to, że pokazuje również status dostępności każdej domeny, dzięki czemu oszczędza czas podczas burzy mózgów.

Możesz kliknąć na nazwę, aby zarejestrować nazwę domeny bloga za pośrednictwem jednego z rejestratorów i zaoszczędzić pieniądze w tym procesie.

Generator nazw firmowych WPBeginner może być używany do wymyślenia nazwy bloga, nazwy sklepu eCommerce, nazwy kanału YouTube i innych.

To narzędzie pokazuje również wszystkie domeny najwyższego poziomu (TLD), a także inne niszowe TLD, więc masz szeroki wybór domen do wyboru.

4. Domain.com

Domain.com Blog Name Search and Registration

Domain.com jest jednym z najlepszych rejestratorów nazw domen. Jest wyposażony w potężny generator nazw blogów i firm, który pokazuje dziesiątki nazw blogów z odpowiednim kosztem rejestracji.

Podczas wyszukiwania słowa kluczowego najpierw sprawdzi dostępność domeny .com dla tego słowa. Jeśli nie jest dostępny, ujawni inne powiązane nazwy dla ciebie. Pokazuje zarówno nowe, jak i premium nazwy domen.

Na przykład spróbujmy znaleźć nazwę bloga podróżniczego. Jeśli wpiszesz “notatki z podróży” jako słowo kluczowe, zobaczysz wyniki wyszukiwania, jak poniżej.

Domain.com Blog Name Search Results

Domena. com dla tej nazwy nie jest dostępna. Wersja. Net jest dostępna w cenie premium. I jest więcej opcji z różnymi rozszerzeniami. Po prostu przewiń stronę w dół, aby zobaczyć więcej sugestii nazwy bloga.

Ważne jest, aby unikać nazw z myślnikami i liczbami, ponieważ są one mniej brandable.

Po wybraniu tytułu bloga możesz przystąpić do rejestracji. Domain.com jest doskonałym miejscem do rejestracji domen.

Domain.com oferuje czytniki WPBeginner 25% zniżki na produkty domenowe. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć link z naszej strony internetowej lub skorzystać z naszej Domain.com kod kuponu: nameboy

5. BlogTyrant

Blogtyrant Blog Name Generator

Blogtyrant ma darmowy generator nazw domen, który został zaprojektowany specjalnie, aby pomóc blogerom w burzy mózgów.

Po wpisaniu słowa kluczowego pokaże Ci dziesiątki kreatywnych pomysłów, dzięki czemu możesz go użyć do szybkiego rozpoczęcia bloga.

BlogTyrant Blog Name Generator Results

W przeciwieństwie do generatora nazw firm WPBeginner, to narzędzie domyślnie nie pokazuje statusu dostępności domeny. Musisz kliknąć przycisk Wyświetl szczegóły, aby sprawdzić, czy każda domena jest dostępna do użycia.

6. Rozwiązania Sieciowe

Network Solutions

Network Solutions jest jednym z najpopularniejszych rejestratorów domen na świecie z ponad 7 milionami domen zarejestrowanych na ich platformie.

Mają wbudowany generator nazw domen blogów, który pokazuje listę pomysłów na podstawie Twojego słowa kluczowego. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać swoje słowo kluczowe w polu wyszukiwania, a będzie szukać, czy .com jest dostępny, czy nie.

Następnie pokaże Ci listę innych rozszerzeń domen, a także nazwy domen premium blog, które możesz również kupić.

Network Solutions Domain Generator

Jak widać, chociaż domena .com nie jest dostępna do rejestracji, jest to domena premium na sprzedaż, którą możesz kupić. Ich generator nazw blogów pokazuje nam również inne rozszerzenia domen, takie jak .strona internetowa i inne.

Po wybraniu nazwy domeny bloga możesz przystąpić do rejestracji. Oferują czytelnikom WPBeginner 25% od rejestracji domeny, po prostu skorzystaj z naszego kodu kuponu Network Solutions: WPBEGINNER.

7. Koło Domen

Domain Wheel

Domain Wheel to niesamowite narzędzie do sugestii nazw blogów. Pomaga szybko zidentyfikować dostępne nazwy domen dla Twojego bloga za pomocą pożądanego słowa kluczowego.

Wystarczy dodać jedno lub więcej słów kluczowych do pola wyszukiwania domeny i kliknąć przycisk “Szukaj domeny”. Koło domen wymyśli wiele najlepszych nazw domen do wyszukiwania.

Na przykład przeszukaliśmy “yummy bites”, aby znaleźć nazwę bloga o jedzeniu.

Domain Wheel Blog Name Search Results

Jeśli przewiniesz stronę wyników w dół, Możesz znaleźć losowe pomysły na nazewnictwo z koła domen. Są to krótkie nazwy, które uważa, że można wykorzystać do budowania dobrej marki.

Jeśli uważasz, że możesz zbudować markę z własną nazwą, możesz zacząć od jednej z tych nazw. Wiele popularnych marek zaczęło od niezbyt często używanych słów, na przykład Google, Facebook, Reddit itp.

8. NameMesh

Name Mesh

NameMesh ułatwia znalezienie świetnych nazw blogów, oferując pomysły na nazwy w różnych kategoriach. Po przeszukiwaniu słów kluczowych wyświetli sugestie nazewnictwa w kategoriach takich jak wspólne, Nowe, Krótkie, podobne, SEO, zabawa itp.

Na przykład, jeśli chcesz rozpocząć blog sportowy z “Sport lover” w nazwie bloga. Oto jak NameMesh pokazuje pomysły na nazewnictwo dla Twojego bloga.

Name Mesh blog name generator search results

Zobaczysz wiele sugestii nazwy bloga dla każdej kategorii. Kategorie pomogą Ci wybrać idealną nazwę dla Twojego bloga.

Wybierz nazwę, klikając; następnie otworzy się witryna GoDaddy do rejestracji. Możesz jednak zarejestrować się u innych rejestratorów, takich jak Bluehost i SiteGround.

Lean Domain Search - Blog Domain Name Generator

Lean Domain Search to proste i przyjazne dla użytkownika narzędzie do wyszukiwania nazw blogów. Jest prowadzony przez Automattic, firmę za WordPress.com.

Po wyszukaniu słowa kluczowego w kilka sekund wyświetli listę sugestii nazwy bloga.

Na przykład, jeśli planujesz założyć blog o modzie, możesz użyć “top fashion” w nazwie swojego bloga. Poszukajmy terminów.

Lean Domain Search - Blog Name Generator Search Results

Jeśli podoba Ci się jakaś nazwa na liście, kliknij na nią, aby sprawdzić jej dostępność. Jeśli jest dostępny, zobaczysz opcje rejestracji z Bluehost lub WordPress.com.

Wybór WordPress.com oznacza korzystanie z WordPress.com Kreator stron internetowych. Jeśli chcesz hostować swojego bloga na popularnej platformie blogowej, zalecamy zarejestrowanie nazwy bloga i zakup hostingu w Bluehost.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze pełne porównanie na fully hosted WordPress.com vs. self-hosted WordPress.org.

Jedną z innych fajnych funkcji wyszukiwania w Lean Domain jest to, że wyszukuje również dostępność nazw na platformach społecznościowych, takich jak Twitter.

Chcesz zarejestrować swoją nazwę bloga za darmo?

Po wybraniu nazwy bloga musisz szybko go zarejestrować, zanim zrobi to ktokolwiek inny. Należy również upewnić się, że otrzymujesz najlepszą ofertę.

Użytkownicy WPBeginner mogą teraz zarejestrować nazwę bloga za darmo na Bluehost przy zakupie hostingu WordPress. Najlepszą częścią tej transakcji jest to, że otrzymasz 60% zniżki na hosting.

Zwykle nazwa domeny / bloga kosztuje 14 rocznie,a konto hostingowe kosztuje około 7.99 miesięcznie. Ale Bluehost pozwoli Ci uruchomić bloga tylko za $ 2.75 miesięcznie.

→ Kliknij tutaj, aby ubiegać się o tę ekskluzywną ofertę Bluehost ←

Jeśli potrzebujesz pomocy w uruchomieniu bloga, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak utworzyć bloga dla początkujących.

Po skonfigurowaniu bloga możesz skorzystać z naszych sprawdzonych wskazówek, aby zwiększyć ruch na blogu i wdrożyć taktykę z naszego przewodnika na temat zarabiania na blogach.

Możesz również skorzystać z naszego eksperckiego wyboru musi mieć wtyczki WordPress, które pomogą Ci rozwijać swój blog.

To wszystko!

Mamy nadzieję, że te Generatory nazw blogów pomogły Ci wymyślić fajną nazwę bloga. Jeśli chcesz przenieść swój blog na wyższy poziom, zobacz nasz przewodnik, Jak skonfigurować profesjonalny biznesowy adres e-mail i jak dodać Utwórz biuletyn e-mail, aby zbudować grupę odbiorców.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

Zastrzeżenie: istnieją dziesiątki innych angielskich generatorów nazw blogów na rynku, takich jak Panabee, Wordoid itp., ale nie uwzględniliśmy ich w tym artykule, ponieważ chcieliśmy pomóc ci uniknąć paraliżu wyboru.

You May Also Like

Praca z klientami, którzy chcą przeprojektować: Lista kontrolna rebrandingu

W artykule: Zmiana RynkuJest przestarzałyProblemy PrawneTo była pilna robota.Dlaczego warto postępować ostrożnie…

Administrator

Administrator to rola użytkownika w WordPressie. Kiedy użytkownik instaluje WordPressa, tworzy on…

3 największe zalety posiadania własnego sklepu internetowego

W artykule: 1. Zwiększenie zasięgu sprzedaży 2. Omijanie zakazu handlu w niedzielę…

Motorola 5G wyświetlacz — jak wybrać nowy wyświetlacz do telefonu?

W artykule: Motorola 5G wyświetlacz – dlaczego warto kupować profesjonalne komponenty dla…