Co, dlaczego i jak jest z WordPress Pingbacks i Trackbacks

Ostatnio użytkownik zapytał nas o trackbacks i pingbacks w WordPress. Chcieli również wiedzieć, w jaki sposób te dwie funkcje można efektywniej wykorzystać.

Trackbacks i pingbacks to tryby komunikacji między blogami WordPress. Istnieją od wczesnych dni blogowania, ale bardzo niewielu użytkowników wie o tych funkcjach.

W tym artykule wyjaśnimy trackbacks i pingbacks w WordPress. Porozmawiamy o ich różnicy, jak działają i jak z nich korzystać.

What, Why, and How to's of WordPress Pingbacks and Trackbacks

Co To jest Trackback?

Trackbacki dają blogerom możliwość komunikowania się między stronami internetowymi. To prawie jak jedna osoba mówi do drugiej “to jest coś, co może Cię zainteresować”.

Oto jak działają trackbacki w WordPress:

  • Piszemy post na naszym blogu.
  • Chcesz skomentować nasz post, ale chcesz, aby Twoi czytelnicy zobaczyli, co masz do powiedzenia i mogli go skomentować.
  • Następnie napiszesz post na swoim blogu i wyślesz trackback do naszego posta na blogu. (Domyślnie WordPress nie pozwala na wysyłanie ręcznych trackbacków podczas pisania posta na blogu).
  • Otrzymamy Twój trackback i wybierzemy wyświetlanie go jako komentarz lub nie. Wyświetlanie komentarza będzie tytułem, fragmentem i linkiem do Twojego posta na blogu.

Co To jest Pingback?

Pingbacks dać blogom możliwość komunikowania się za pośrednictwem zautomatyzowanego systemu. To prawie jak zdalne komentarze.

Oto jak pingbacki działają w WordPress.:

  • Piszemy post na naszym blogu.
  • Następnie piszesz post na swoim blogu wspominając / linkując do naszego artykułu.
  • Twoje oprogramowanie do blogowania automatycznie wyśle pingback naszej platformie blogowej.
  • Nasz program do blogowania otrzyma pingback. Następnie automatycznie przejdzie do Twojego bloga, aby potwierdzić, że pingback pochodzi tam, a link jest obecny.
  • Następnie będziemy mieli możliwość wyświetlania pingbacku jako komentarza. Będzie to wyłącznie link do twojej witryny.

Pingbacks działają również w Twojej witrynie. Oznacza to, że jeśli link do jednego z własnych artykułów na tej samej stronie, to WordPress automatycznie wyśle pingback do siebie.

Nazywa się to samo-ping, a gdy zaczniesz regularnie blogować, może cię to irytować. Nie martw się, można je łatwo wyłączyć, jak pokażemy Ci w dalszej części tego artykułu.

Jaka jest różnica między Trackbackami a Pingbackami?

Niewiele. Oboje robią to samo, ale przyjmują nieco inne podejście.

Pierwszą różnicą jest to, że trackbacks są ręczne, podczas gdy pingbacks są automatyczne (inna technologia komunikacji).

Po drugie, pingbacki nie wysyłają żadnych treści, podczas gdy trackbackom towarzyszy fragment treści.

Jak wysłać Trackbacks i Pingbacks w WordPress

Od WordPress 5.0, możliwość ręcznego wysyłania trackbacku do innych blogów została usunięta z ekranu edycji postów.

Funkcja nie była używana tak często, a WordPress ma już domyślnie włączone automatyczne pingbacki.

Jednak funkcjonalność nadal istnieje i jest dostępna w starym klasycznym edytorze. Po prostu Edytuj post w klasycznym edytorze, a znajdziesz opcję wysyłania trackbacków poniżej obszaru edycji.

Send trackbacks in classic editor

Jeśli nie możesz znaleźć trackbacków metabox w klasycznym edytorze, kliknij przycisk Opcje ekranu w prawym górnym rogu ekranu. Zaznacz pole obok opcji “Wyślij trackbacks”, a WordPress zacznie wyświetlać pole Wyślij trackbacks poniżej obszaru edycji.

Show send trackbacks box

Jak moderować Pingbacks i Trackbacks w WordPress?

Umiar jest dość prosty. Zarówno trackbacki, jak i pingbacki pojawiają się w obszarze moderacji komentarzy. Tutaj Możesz zatwierdzić, usunąć lub oznaczyć je jako spam.

Moderate pingbacks and trackbacks

Z naszego doświadczenia wynika, że 99% wszystkich trackbacków i pingbacków to spam. Jest to najprostszy sposób dla spamerów, aby uzyskać link zwrotny z twojej witryny.

W naszym przypadku często widzimy pingbacki od skrobaków treści (złodziei treści), którzy kopiują całe nasze artykuły słowo po słowie, w tym wszystkie linki.

Ze względu na te linki, ich oprogramowanie do blogowania automatycznie wysyła pingbacki do naszych artykułów.

Kilka razy, gdy okazało się, że trackbacks / pingbacks są pomocne, gdy legit blogerzy łączą się z nami, pomogli nam odkryć, że byliśmy opisywani w Mashable i NYTimes.

Krótko mówiąc, znaleźliśmy 99% wszystkich trackbacków / pingbacków jako spam. To jest powód, dla którego całkowicie je wyłączyliśmy. Nie warto poświęcać czasu na moderowanie mnóstwa spamu.

Istnieją inne sposoby, aby dowiedzieć się, kto połączył się z Twoimi artykułami. Najłatwiej jest użyć Google Analytics, aby dowiedzieć się, kto łączy się z Twoją witryną.

Jak wyłączyć Trackbacki, Pingbacki i własne pingi

Jeśli jesteś zmęczony otrzymywaniem spamowych trackbacków i pingbacków, istnieje opcja, aby całkowicie je wyłączyć.

Po prostu przejdź do Ustawienia ” Dyskusja strona i odznacz opcję ” Zezwalaj na powiadomienia o linkach z innych blogów (pingbacks i trackbacks)”.

Disable incoming trackbacks and pingbacks in WordPress

Odznaczenie tego pola spowoduje wyłączenie tylko trackbacków i pingbacków dla przyszłych postów (nieistniejących postów).

Aby wyłączyć trackbacki na istniejących postach, musisz postępować zgodnie z naszym samouczkiem, jak wyłączyć trackbacki i pingbacki na istniejących postach WordPress.

Jeśli jesteś zmęczony własnym pingowaniem bloga, możesz po prostu zainstalować i aktywować wtyczkę No Self Pings. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji wtyczka wyłączy własne pingi w Twojej witrynie WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się o WordPress trackbacks i pingbacks, możesz również zobaczyć naszą listę musi mieć wtyczki WordPress i najlepsze usługi e-mail marketingu dla małych firm.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…