Zrozumienie różnicy między trybem coming soon a trybem konserwacji

Niedawno czytelnik zapytał nas, czy istnieje różnica między trybem coming soon a trybem konserwacji?

Odpowiedź brzmi: tak. Oba są używane do różnych celów, a Wyszukiwarki traktują tryb coming soon inaczej niż tryb konserwacji.

W tym artykule wyjaśnimy różnicę między trybem coming soon a trybem konserwacji, abyś mógł wybrać najlepszą opcję dla swoich potrzeb.

Understanding the difference between coming soon mode and maintenance mode

Co będzie wkrótce tryb VS. Tryb konserwacji i dlaczego ma to znaczenie?

Tryb Coming soon jest używany, gdy Twoja strona nie została jeszcze uruchomiona. Tryb konserwacji jest używany, gdy witryna jest tymczasowo niedostępna w celu konserwacji.

Łatwo jest pomylić te 2 tryby. Kilka wtyczek WordPress, takich jak wtyczka Seedprod Coming Soon I Maintenance Mode, pozwala umieścić witrynę w trybie coming soon lub maintenance mode. Możesz nie być pewien różnicy.

Bardzo ważne jest, aby używać każdego trybu poprawnie. Ponieważ jeśli wybierzesz niewłaściwą opcję, może to zaszkodzić rankingom SEO witryny WordPress.

Kiedy korzystać ze strony Coming Soon

Powinieneś użyć strony coming soon po zarejestrowaniu nazwy domeny, ale przed zakończeniem tworzenia witryny.

Strona już wkrótce pozwoli Ci zainteresować się Twoją witryną przed jej uruchomieniem. Dodatkowo pozwala Google zacząć wysyłać odwiedzających.

Najlepiej jest mieć formularz biuletynu e-mail na swojej stronie coming soon. Pozwala to ludziom zarejestrować się i otrzymać e-mail, gdy witryna zostanie uruchomiona.

SeedProd pozwala tworzyć świetnie wyglądające Strony Już wkrótce za pomocą kilku kliknięć. Przyjrzyjmy się, jak stworzyć taką stronę w najbliższym czasie:

The Coming Soon page live on our demo website

Jak stworzyć stronę Coming Soon

Aby utworzyć stronę coming soon, musisz najpierw zainstalować i aktywować wtyczkę SeedProd. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Używamy wersji Pro do naszego samouczka, ale możesz również użyć darmowej wersji SeedProd.

Po aktywacji powinieneś zostać poproszony o klucz licencyjny. Znajdziesz to w obszarze swojego konta na stronie SeedProd. Po prostu wprowadź go w swojej witrynie WordPress i kliknij przycisk „Sprawdź licencję”:

Enter your SeedProd license. You can find this in your Account area on the SeedProd site.

Następnie przejdź do Ustawienia ” Już Wkrótce strony i kliknij przycisk „Edytuj stronę wkrótce / strona konserwacji” :

Editing the coming soon/maintenance page in SeedProd

Następnie po prostu wybierz szablon dla swojej strony coming soon. Do wyboru jest ponad 50 różnych szablonów już wkrótce:

Choosing a template for your coming soon page in SeedProd

Zostaniesz teraz przeniesiony do Edytora Stron seedprod. Śmiało i zmień wszystko, co chcesz, korzystając z kart na pasku bocznym po lewej stronie.

The SeedProd 'Kitchen Pattern' template

Na przykład możesz kliknąć kartę odliczanie, aby włączyć timer. Musisz określić datę zakończenia timera:

Enabling the coming soon countdown in SeedProd

Jeśli chcesz zintegrować formularz coming soon z usługą e-mail marketingu, po prostu kliknij kartę „Ustawienia formularza e-mail”. Następnie wybierz usługę e-mail marketingu z listy rozwijanej „Zapisz subskrybentów do”:

Choose your email service from the dropdown in the SeedProd coming soon page builder

Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby połączyć stronę coming soon z listą e-mail.

Śmiało, wprowadzaj inne zmiany. Gdy strona będzie już gotowa, kliknij przycisk „Zapisz” u góry ekranu. Następnie kliknij łącze „powrót do ustawień” :

Save your coming soon page then click the 'Back to Settings' link

Teraz wystarczy kliknąć przycisk „Włącz tryb wkrótce”, a następnie przycisk „Zapisz wszystkie zmiany”.

Enable coming soon mode in SeedProd

Twoja strona coming soon jest już dostępna. Aby go wyświetlić, Wyloguj się ze swojej witryny i odwiedź dowolną stronę:

The Coming Soon page live on our demo website

Kiedy używać trybu konserwacji

Należy użyć trybu konserwacji, jeśli chcesz na krótko wyłączyć witrynę w trybie offline w celu wprowadzenia zmian lub aktualizacji.

Na przykład możesz użyć trybu konserwacji podczas zmiany motywów WordPress. Dzięki temu Twoja witryna nadal działa poprawnie i wygląda dobrze z nowym motywem.

Innym dobrym momentem na korzystanie z trybu konserwacji jest dodanie sklepu internetowego do witryny. Możesz zostawić swoją witrynę online, ale przełączyć sklep w tryb konserwacji.

Tryb konserwacji pozwala wyszukiwarkom wiedzieć, że Twoja witryna jest obecnie wyłączona. Robi to zwracając kod nagłówka 503. W ten sposób czas przestoju nie wpłynie na SEO Twojej witryny.

Dobrą praktyką jest informowanie użytkowników, że Twoja witryna wkrótce wróci. Możesz to zrobić, umieszczając wiadomość na stronie konserwacji. Możesz dodać formularz e-mail, aby mogli otrzymać alert e-mail po utworzeniu kopii zapasowej witryny.

Tip: Po zaktualizowaniu wtyczek, motywów lub rdzenia WordPress witryna automatycznie przejdzie w tryb konserwacji na kilka sekund. Jeśli Twoja witryna utknie w tym trybie, mamy instrukcje dotyczące naprawy błędu trybu konserwacji WordPress.

Jak umieścić witrynę w trybie konserwacji

Aby umieścić swoją witrynę w trybie konserwacji, najpierw zainstaluj i aktywuj wtyczkę SeedProd.

Następnie postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami, aby utworzyć stronę w trybie konserwacji.

Gdy jesteś gotowy, aby umieścić swoją witrynę w trybie konserwacji, po prostu przejdź do Ustawienia ” Coming Soon Pro strona w Twoim adminie WordPress. Następnie wybierz opcję „Włącz tryb konserwacji” i kliknij przycisk „Zapisz wszystkie zmiany”.

Enabling maintenance mode in SeedProd

Pamiętaj, że tryb konserwacji powinien być używany tylko wtedy, gdy witryna jest niedostępna. Jeśli nie uruchomiłeś jeszcze swojej witryny, użyj trybu coming soon.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, jak wybrać tryb coming soon vs maintenance. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem dotyczącym wtyczek WordPress dla Twojej witryny i naszym przewodnikiem, jak zainstalować Google Analytics w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…