roleta dzien con

Rolety dzień i noc to od pewnego czasu prawdziwy hit wnętrzarski. Wykorzystywane są do osłaniania okien nie tylko w mieszkaniach i domach, ale również biurach czy obiektach użyteczności publicznej. Ze względu na to, że łączą funkcjonalność z atrakcyjnym wyglądem, stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych rolet. Czym dokładnie są rolety dzień i noc i gdzie warto je zamontować? Podpowiadamy.

Czym charakteryzują się rolety dzień i noc?

Cecha, która wyróżnia rolety dzień i noc, to bez wątpienia poziome pasy umieszczone na tkaninie, które umożliwiają kontrolę ilości wpadającego do pomieszczenia światła. Dodatkowo dla wielu osób paski te stanowią element dekoracyjny, który doskonale współgra zarówno z domową, jak i biurową stylistyką. W zależności od natężenia światła słonecznego, a także indywidualnych potrzeb użytkownika, rolety dzień i noc można dowolnie ustawiać w taki sposób, by na przykład do pomieszczenia dostawało się światło, lecz nie raziło ono domowników.

Jest to innowacyjne rozwiązanie w porównaniu do tradycyjnych rolet. Choć pozwala na całkowite zacienienie wnętrza, to przy odpowiednim ustawieniu pasów wpuszcza pożądaną ilość światła do pomieszczenia. Rolety dzień i noc dostępne są w wersji do montażu na ścianie oraz oknie. Niektóre z nich można zamontować bezinwazyjnie, a więc praktycznie bez żadnych narzędzi.

Budowa rolety dzień i noc

Rolety dzień i noc wykonane są z poziomych pasów tkanin, które są nawinięte na wał równolegle do siebie. Jest to więc innowacyjne rozwiązanie w porównaniu do tradycyjnych rolet, w których składająca się z jednego kawałka tkanina jest nawinięta na wał i podnoszona lub opuszczana, przez co nie mamy możliwości sterowania natężeniem światła słonecznego w pomieszczeniu. Modele dzień i noc umożliwiają kontrolowanie ilości światła wpadającego do wnętrza, ponieważ operuje się w nich nie tylko przez podnoszenie lub opuszczanie materiałów, ale także przez ruch pasm o różnej przepuszczalności względem siebie.

Rolety dzień/noc dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Poszczególne modele mogą różnić się między sobą również stopniem zacienienia, sposobem montażu, a przede wszystkim jakością. Mimo że takie modele przepuszczają światło, to odpowiednie ułożenie pasów na rozciągniętej na szybie rolecie umożliwia całkowite wyeliminowanie promieni słonecznych i zacienienie pokoju. Dlatego stawiając na taki produkt, nie musimy obawiać się, że nie będziemy w stanie całkowicie osłonić wnętrza od słońca.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się rolety dzień/noc?

Obecnie rolety dzień/noc podbijają serca użytkowników niezależnie od przestrzeni. Z tego powodu można je wykorzystać w niemal każdym pomieszczeniu. Po produkty takie sięgają zarówno właściciele mieszkań i domów, jak i firm czy obiektów użyteczności publicznej. Modele o neutralnej kolorystyce często montowane są w biurach, gdzie zwiększają komfort pracy.

Ze względu na aspekt praktyczny i dekoracyjny, rolety dzień i noc są chętnie stosowane w domach prywatnych i mieszkaniach, ponieważ pięknie się prezentują, pozwalają na regulację ilości wpadającego światła słonecznego, a także zapewniają prywatność. Z tego powodu świetnie sprawdzają się zarówno w salonach, sypialniach, gabinetach, jak i pokojach dziecięcych. Jeżeli wykonane są z odpowiedniego materiału o podwyższonej odporności na wilgoć, nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować je również jako osłony okienne w kuchniach czy łazienkach. Świetnie wpisują się zwłaszcza w klimat nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz.

You May Also Like

Co zrobić, aby odpocząć mimo braku urlopu? Podpowiadamy

W artykule: Gdzie na krótki urlop?Co, jeśli nie wędkarstwo? Aż 59 proc.…

Zmiana uchwytów meblowych sposobem na nową aranżację wnętrza

W artykule: Styl wnętrza a dodatki W jaki sposób dopasować uchwyty meblowe do…

Jak stworzyć ogród smart?

W artykule: Elektroniczny zawór wodyPo drugie oświetleniePo trzecie  – akcesoriaOgród Smart to…

Jak odświeżyć mieszkanie? – kilka wskazówek

W artykule: Odświeżenie mieszkania – tapeta na ścianęPostaw na fototapetę – pomysł…