Często początkujący użytkownicy pytają nas, czym są wtyczki WordPress i jak działają? Wtyczki są ważną częścią ekosystemu WordPress i są niezbędne do budowania świetnych stron internetowych za pomocą WordPress. W tym przewodniku dla początkujących wyjaśnimy, czym są wtyczki WordPress i jak działają?

What Are WordPress Plugins? How Do They Work?

Czym Są Wtyczki WordPress?

Wtyczki WordPress to aplikacje, które umożliwiają dodawanie nowych funkcji i funkcjonalności do witryny WordPress. Dokładnie tak samo jak aplikacje na smartfona.

New plugins directory page on WordPress.org

Obecnie dostępnych jest ponad 48 000 darmowych wtyczek na WordPress.org katalog wtyczek. Tysiące innych są dostępne na stronach internetowych innych firm, takich jak Github.

Ponadto istnieją tysiące wtyczek premium WordPress, które są sprzedawane przez indywidualnych programistów i firmy takie jak my.

W 2003 roku WordPress zaczął jako proste narzędzie, które pomoże Ci założyć bloga. Z biegiem lat przekształcił się w potężny system zarządzania treścią i ramy aplikacji, głównie dzięki wtyczkom.

Co Mogą Zrobić Wtyczki WordPress?

Wtyczki WordPress to małe aplikacje, które integrują się i działają na oprogramowaniu WordPress. Pozwala to stworzyć prawie każdy rodzaj strony internetowej z WordPress (nie tylko blogi).

Na przykład możesz:

  • Uruchom sklep internetowy z WordPress za pomocą wtyczki WooCommerce
  • Utwórz tablicę ofert pracy za pomocą WordPress za pomocą wtyczki Job Manager
  • Zbuduj katalog firm z najlepszych wtyczek katalog dla WordPress
  • Rozpocznij stronę kuponu jak RetainMeNot
  • Zbuduj swoją stronę fotograficzną za pomocą wtyczki Envira Gallery
  • Tworzenie strony Wiki za pomocą wtyczki Baza Wiedzy
  • Załóż własną stronę internetową podcastu za pomocą WordPress
  • … i wiele więcej.

W społeczności WordPress jest popularne powiedzenie:”jest do tego wtyczka”.

Bez względu na to, co próbujesz zrobić w swojej witrynie WordPress, jest to możliwe. Jeśli funkcja nie jest dostępna w domyślnym WordPress, z pewnością dostępna jest do tego wtyczka.

Istnieją wtyczki WordPress do poprawy SEO, zwiększenia wydajności, dodawania formularzy kontaktowych, przycisków mediów społecznościowych, tworzenia galerii i wielu innych.

Wtyczki mogą być małe i oferują tylko jedną maleńką funkcję (taką jak dodawanie obrazu do paska bocznego).

Lub mogą być również dość duże i działać jako własna platforma (przykład: wtyczki eCommerce WordPress lub wtyczki członkostwa WordPress).

Więcej wtyczek bogatych w funkcje może mieć własne wtyczki dodatków, aby je rozszerzyć, tak jak rozszerzyłbyś WordPress.

Jak Działają Wtyczki WordPress?

WordPress jest napisany w taki sposób, aby inni programiści mogli dodać do niego własny kod. Interfejs API wtyczek WordPress oferuje solidny zestaw haczyków i filtrów, które pozwalają programistom modyfikować istniejącą funkcjonalność WordPress lub dodawać nową funkcjonalność.

WordPress umożliwia również programistom przechowywanie danych w bazie danych WordPress. Wtyczki mogą wykorzystywać typy treści WordPress, taksonomie i niestandardowe pola, które pozwalają użytkownikom przechowywać różne rodzaje treści, a nie tylko posty i strony.

Każda Wtyczka WordPress zainstalowana na twojej stronie jest zarejestrowana w Twojej bazie danych WordPress. Możesz je aktywować i dezaktywować w dowolnym momencie.

Installed WordPress plugins

Przy każdej wizycie WordPress łączy się z bazą danych, ładuje podstawowe oprogramowanie, a następnie ładuje aktywne wtyczki. Cały ten kod jest przetwarzany na serwerze, a następnie wysyłany do przeglądarki użytkownika.

Jak znaleźć i zainstalować wtyczki WordPress?

Możesz znaleźć darmowe wtyczki WordPress, odwiedzając WordPress.org katalog wtyczek lub możesz je znaleźć bezpośrednio z obszaru administracyjnego WordPress.

Wystarczy udać się do Wtyczki ” Dodaj Nowy strona i wyszukaj wpisując nazwę wtyczki lub funkcjonalność, którą chcesz dodać.

Searching for plugins from WordPress admin area

WordPress przeszukuje katalog wtyczek i wyświetla dostępne wtyczki na liście. Musisz przejrzeć wyniki i kliknąć przycisk Zainstaluj teraz obok wtyczki, którą chcesz zainstalować.

Reviewing and installing plugin from search results

Jednak wyniki wyszukiwania w obszarze administracyjnym WordPress nie zawsze są pomocne, ponieważ są ograniczone tylko do bezpłatnych wtyczek. Większość początkujących ma trudności z podjęciem decyzji, która wtyczka jest najlepsza do pracy.

Innym podejściem jest szukanie zaleceń wtyczek i samouczków na stronach takich jak WPBeginner.com. mamy sekcję wtyczek WordPress, gdzie można znaleźć najlepsze wtyczki WordPress, które dokładnie przetestowaliśmy i sprawdziliśmy.

Możesz również znaleźć wtyczki WordPress w naszym wyborze najlepszych wtyczek WordPress dla stron biznesowych lub Kasy wtyczki, których używamy na naszej stronie internetowej w WPBeginner ‘ s Blueprint.

Więcej Najczęściej Zadawanych Pytań Na Temat Wtyczek WordPress

Nie mogę zobaczyć lub zainstalować wtyczek na moim blogu WordPress?

Najprawdopodobniej używasz WordPress.com. możesz zainstalować wtyczki WordPress tylko na własnym hostingu WordPress.org strony internetowe. Zobacz nasz przewodnik na temat różnicy między self hosted WordPress.org vs free WordPress.com blog.

Ile wtyczek WordPress to za dużo?

Powszechnym błędem wśród użytkowników jest to, że zbyt wiele wtyczek może spowolnić ich witrynę. On Nigdy zbyt wiele wtyczek, które spowalniają Twoją witrynę. Jest to zawsze źle zakodowane wtyczki, które pogarszają wydajność. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz nasz przewodnik na ile wtyczek WordPress należy zainstalować?.

Czy powinienem instalować wtyczki, które nie są testowane z moją wersją WordPress?

Czasami autorzy darmowych wtyczek nie aktualizują swoich plików wtyczek przy każdym nowym wydaniu WordPress. Po prostu dlatego, że jeśli to działa, nie czują potrzeby aktualizowania go. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz nasz artykuł na temat instalowania wtyczek nie testowane z wersji WordPress.

Jak wybrać pomiędzy darmowymi a płatnymi wtyczkami?

Istnieją tysiące darmowych wtyczek i istnieje duża szansa, że znajdziesz darmową wtyczkę oferującą taką samą funkcjonalność jak płatna wtyczka. Jeśli to działa dobrze dla ciebie, użyj go.

Należy pamiętać, że DARMOWE wtyczki są oferowane tak, jak są, BEZ GWARANCJI i bez obietnicy wsparcia. Autor wtyczki może przestać pracować nad Wtyczką w dowolnym momencie.

Jeśli uważasz, że będziesz potrzebował dużo wsparcia i chcesz regularnych aktualizacji, płatne wtyczki wykonują znacznie lepszą pracę.

Korzystamy z połączenia darmowych i płatnych wtyczek na wszystkich naszych stronach internetowych.

Jak uzyskać wsparcie dla darmowych wtyczek WordPress?

Darmowe wtyczki WordPress są oferowane bez obietnicy wsparcia. Jednak większość dobrych wtyczek oferuje ograniczone bezpłatne wsparcie dla swoich wtyczek za pośrednictwem oficjalnych forów wsparcia WordPress. Po prostu odwiedź Stronę wtyczki i kliknij kartę wsparcie, aby opublikować pytanie.

Getting support for free WordPress plugins

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem, w jaki sposób prawidłowo poprosić o wsparcie WordPress i je uzyskać.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, czym są wtyczki WordPress i jak działają. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik dla początkujących, jak wybrać najlepszą wtyczkę WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…