Masz problem ze znalezieniem … plik htaccess w WordPress? Często pytają nas początkujący “Where is my”.plik htaccess?”i” dlaczego nie mogę go znaleźć na mojej stronie WordPress?’.

Czasami może być konieczne edytowanie .plik htaccess lub usuń go, aby naprawić typowe błędy WordPress. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego nie można znaleźć .plik htaccess w Twojej witrynie WordPress i jak go łatwo zlokalizować.

Finding the .htaccess file for your WordPress site

Co jest .plik htaccess?

The .plik htaccess to plik konfiguracyjny serwera, który mówi serwerowi, jak obsługiwać pewne rzeczy w witrynie. Jak przekierować użytkowników, zabezpieczyć hasłem obszar administracyjny lub chronić niektóre katalogi itp.

Znajduje się w folderze głównym witryny WordPress. WordPress używa go do zarządzania przekierowaniami i permalinkami.

The .plik htaccess jest niezwykle potężnym plikiem konfiguracyjnym i może być używany do wielu przydatnych rzeczy. Zobacz nasz artykuł na najbardziej przydatne .htaccess tricks dla WordPress dla kilku przykładów.

Dlaczego nie mogę znaleźć .plik htaccess?

Istnieją dwa typowe powody, dla których nie można znaleźć .plik htaccess w folderze głównym Twojej witryny. Jest albo ukryty przez oprogramowanie menedżera plików, albo w ogóle nie istnieje.

Wyjaśnimy oba rozwiązania.

1. Twój klient FTP nie pokazuje ukrytych plików

Kropka przed nazwą pliku htaccess wskazuje, że jest to plik Ukryty. Domyślnie, po połączeniu się z serwerem hostingowym WordPress za pomocą klienta FTP, nie wyświetli ukrytych plików.

Aby ukryte pliki były widoczne, musisz zmienić ustawienia klienta FTP.

Na przykład w Filezilli można znaleźć opcję w menu ‘Server’ Force showing hidden files’.

Show hidden files in FileZilla

Jeśli używasz aplikacji Menedżer plików w cPanel, znajdziesz opcję pokazania ukrytych plików przed uruchomieniem aplikacji.

Show hidden files in cPanel

W przypadku innych klientów FTP znajdziesz opcję wyświetlania ukrytych plików w ustawieniach aplikacji lub menu preferencji.

Po włączeniu tej opcji będziesz mógł przeglądać wszystkie ukryte pliki, w tym .plik htaccess dla Twojej witryny WordPress.

2. The .plik htaccess nie istnieje

Drugi najczęstszy powód zaginięcia .plik htaccess polega na tym, że Twoja witryna WordPress jeszcze go nie wygenerowała.

WordPress automatycznie generuje .plik htaccess, ponieważ wymagane jest prawidłowe przekierowanie permalinków.

Jeśli twój .brakuje pliku htaccess, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to odwiedzić Ustawienia ” Permalinks stronę i kliknij przycisk “Zapisz zmiany” bez zmiany czegokolwiek.

Permalinks settings page

WordPress będzie teraz próbował wygenerować .plik htaccess dla Ciebie.

W niektórych rzadkich przypadkach WordPress może nie być w stanie wygenerować .plik htaccess z powodu problemu z uprawnieniami do plików.

W takim przypadku pokaże Ci wiadomość na dole Ustawienia ” Permalinks strona, mówiąc, że”.htaccess file is not writeable’.

Trzeba będzie ręcznie utworzyć .plik htaccess i dodaj do niego wymagany kod.

htaccess file not writeable

Po prostu skopiuj i wklej ten kod w edytorze tekstu, takim jak Notatnik. Następnie musisz go zapisać jako .plik htaccess na pulpicie.

Teraz połącz się z witryną za pomocą klienta FTP i prześlij.plik htaccess z pulpitu.

Jeśli podczas przesyłania pliku pojawi się błąd, musisz zmienić uprawnienia do pliku dla katalogu głównego.

Załóżmy, że wszystkie Twoje pliki WordPress znajdują się pod /Home / johnsmith / public_html/ katalog.

To sprawia, że public_html folder katalogu głównego. Musisz przejść do katalogu nadrzędnego i kliknąć prawym przyciskiem myszy na public_html folder. Wybierz Uprawnienia Do Plików, które otworzy okno dialogowe uprawnienia pliku.

Teraz wprowadź 755 w oknie dialogowym Uprawnienia pliku, a następnie spróbuj przesłać swój .plik htaccess do folderu public_html.

Changing file permissions via FTP

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć .plik htaccess w Twojej witrynie WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem rozwiązywania problemów WordPress, aby dowiedzieć się, jak samodzielnie diagnozować i naprawiać problemy z WordPressem.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…