Dodawanie filmów do witryny to inteligentny sposób na przyciągnięcie uwagi odwiedzających i zwiększenie konwersji. Ale dodawanie filmów do witryny może zająć dużo miejsca i przepustowości, zwiększając koszty hostingu i tworząc złe wrażenia dla odwiedzających.

Dlatego zalecamy nigdy nie przesyłanie filmów do witryny WordPress. W tym artykule przyjrzymy się wszystkim powodom, dla których nigdy nie powinieneś przesyłać wideo do WordPress i najlepszym sposobem dodawania filmów do swojej witryny.

Why you should never upload videos to WordPress

Upload vs. Embed (jest różnica)

Zanim powiemy ci, dlaczego nigdy nie powinieneś przesyłać ani hostować filmów w WordPress, upewnijmy się, że wszyscy rozumieją, że istnieje różnica między przesyłaniem a osadzaniem.

Przesyłanie lub hosting wideo oznacza, że będziesz przesyłać filmy na swoją witrynę, tak jak przesyłasz zdjęcia na swoją witrynę, korzystając z biblioteki multimediów WordPress. Jest to część, której zalecamy sprzeciwianie się.

Osadzanie filmu oznacza, że przesyłasz film na witrynę innej firmy, taką jak YouTube, a następnie możesz go łatwo osadzić w swoich postach na blogu. Zdecydowanie radzimy ludziom, aby umieszczali Filmy, kiedy tylko mogą.

Łatwe Udostępnianie

Osadzanie wideo w WordPress jest łatwiejsze niż przesyłanie go. Możesz udostępnić film przesłany na YouTube lub inne witryny do udostępniania wideo, po prostu wklejając adres URL w swoich postach na blogu.

Łatwiej jest również zarządzać kanałem na YouTube. Z drugiej strony w WordPress nie jest tak proste, aby utworzyć sekcję wideo oddzielnie od zdjęć i innych przesyłanych plików. Po przesłaniu filmu do WordPress zostanie on zmieszany ze wszystkimi innymi treściami biblioteki multimediów.

Przesyłając film na YouTube i inne witryny do udostępniania wideo, ułatwiasz widzom udostępnianie wideo, a nawet wirusowe.

Oszczędzaj na przepustowości

Przesyłanie filmów do witryny będzie kosztować przepustowość. Filmy o wyższej jakości kosztują większą przepustowość.

Jeśli pozwolisz odwiedzającym witrynę osadzić swoje filmy na ich własnych stronach internetowych, przepustowość zostanie zwielokrotniona za każdym razem, gdy film jest tam oglądany. Prawdopodobnie będziesz musiał również dodać więcej wtyczek do zarządzania i wyświetlania filmów. Te wtyczki mogą również zwiększyć obciążenie serwera, jeśli nie są zoptymalizowane pod kątem prędkości. Jeśli korzystasz ze wspólnego hostingu, istnieje szansa, że Twój host zawiesi Twoją witrynę i tymczasowo ją usunie.

Optymalizacja szybkości witryny WordPress jest ważniejsza niż kiedykolwiek, ponieważ wpływa również na rankingi SEO i ruch w witrynie.

Widoczność i ruch

YouTube jest drugim na świecie najczęściej używanych wyszukiwarek i numer jeden najczęściej odwiedzanych stron internetowych. To samo zmusza wielu właścicieli witryn do przesyłania filmów do YouTube.

Przesyłanie filmu na YouTube może przynieść więcej widzów niż przesyłanie go na własnej stronie internetowej. Funkcje społecznościowe YouTube i innych witryn do udostępniania wideo mogą wywołać wirusową popularność Twoich filmów. Na przykład na kanale WPBeginner YouTube mamy ponad subskrybentów 200,000 i otrzymujemy dziesiątki tysięcy nowych wyświetleń każdego tygodnia.

Optymalizacja Jakości Wideo

Gdy przesyłasz film na strony takie jak YouTube lub Vimeo, przetwarzają one każdy film, aby uzyskać lepsze wrażenia w Internecie. Widzowie mogą wybrać, czy chcą oglądać wideo w jakości HD, czy w niższych rozdzielczościach. Również te strony internetowe próbują automatycznie wykryć połączenie internetowe użytkownika i typ urządzenia, aby odtworzyć wideo w jakości, która jest najlepsza dla widza.

Jeśli przesyłasz swój film na WordPress, tracisz te optymalizacje, a Twój film wyświetli się tak, jak jest, co kosztuje większą przepustowość i niszczy wrażenia użytkownika.

Funkcje Bonusowe

Wiele platform hostingowych wideo oferuje również więcej funkcji, których brakuje, Jeśli po prostu przesyłasz do WordPress.

Na przykład możesz:

  • Dodaj automatyczne napisy do swoich filmów, aby uzyskać dostępność
  • Zarabiaj na reklamie
  • Uzyskaj analizę liczby osób oglądających Twoje filmy
  • Twórz własne miniatury wideo

… i wiele więcej.

Z Jakiej Usługi Hostingu Wideo Powinieneś Korzystać?

Usługi hostingu wideo oferują o wiele więcej korzyści niż rozwiązywanie wszystkich powyższych problemów. Dobra usługa hostingu wideo automatycznie dostosuje jakość wideo w oparciu o szybkość Internetu odwiedzających, a niektóre z nich pomogą Ci dotrzeć do zupełnie nowych odbiorców za pośrednictwem ich platformy.

Usługa hostingu wideo, z której korzystamy w WPBeginner, to YouTube. W rzeczywistości jest to druga najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie po Google, więc pomoże Ci przyciągnąć jeszcze więcej obserwujących.

Mają również program partnerski, który pomoże Ci zarabiać pieniądze online za pomocą filmów.

Jeśli YouTube nie jest dla ciebie, lub chcesz więcej opcji, zobacz naszą listę najlepszych witryn hostingowych wideo.

Mamy nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na pytanie, dlaczego nigdy nie należy przesyłać ani hostować wideo na WordPress. Możesz również sprawdzić naszą listę najlepszych wtyczek galerii wideo YouTube.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…