Jak rozpocząć działalność dropshipping z WordPress

Dropshipping stał się popularnym pomysłem na biznes online, ponieważ jest łatwy w konfiguracji, wymaga bardzo małych inwestycji, a rynek jest ogromny.

W przeciwieństwie do tradycyjnego biznesu eCommerce, który wymaga zarządzania zapasami produktów i obsługi logistyki wysyłkowej, dropshipping pozwala uruchomić sklep internetowy bez zarządzania zapasami lub radzenia sobie z wysyłką.

W tym przewodniku dla początkujących przeprowadzimy Cię przez cały proces tworzenia firmy dropshipping z WordPress. Podzielimy się również wskazówkami, jak znaleźć najlepsze produkty do dropshippingu i jak rozwijać swój biznes dropshipping.

How to start your dropshipping business with WordPress

Ponieważ jest to długi i szczegółowy przewodnik dropshipping, podzieliliśmy go na różne sekcje, do których możesz przejść za pomocą poniższej nawigacji:

 • Czym jest Dropshipping?
 • Jak założyć firmę dropshipping
 • Czego potrzebujesz, aby rozpocząć działalność dropshipping
 • Wybór projektu dla Twojego sklepu dropshipping
 • Wyszukiwanie produktów dropshipping dla Twojej witryny
 • Gdzie znaleźć dostawców i dostawców dropshipping
 • Dodawanie produktów dropshipping w WooCommerce
 • Zarządzanie zamówieniami dropshippingowymi w WooCommerce
 • Zasoby i narzędzia do rozwoju twojego biznesu dropshipping
 • FAQ o dropshipping z WordPress

Czym jest Dropshipping?

Dropshipping to firma internetowa, w której sklep eCommerce nie przechowuje produktów w magazynie, co oznacza brak kosztów zapasów. Zamiast tego, gdy klient kupuje produkt, właściciel sklepu składa zamówienie u pierwotnego sprzedawcy i każe mu wysłać przedmiot bezpośrednio do klienta.

Główną różnicą między firmą dropshipping a tradycyjnym biznesem e-commerce jest to, że dropshipping nie wymaga magazynowania ani posiadania zapasów. Nie musisz również zajmować się żadną wysyłką ani obsługą logistyki.

Gdy produkt jest sprzedawany za pośrednictwem sklepu internetowego, po prostu przekazujesz zamówienie do hurtownika lub producenta, który je realizuje.

Ze względu na niskie koszty operacyjne i łatwiejszą konfigurację dropshipping stał się globalnym trendem e-commerce.

Model biznesowy dropshipping ma kilka zalet i wad, o których należy pamiętać przed rozpoczęciem.

Plusy założenia sklepu dropshipping

 • Założenie firmy dropshipping wymaga znacznie niższych nakładów niż typowy sklep internetowy
 • Nie musisz kupować produktów ani zarządzać zapasami
 • Nie musisz sam wysyłać produktu
 • Możesz sprzedawać różne produkty od różnych dostawców i producentów

Wady założenia sklepu dropshipping

 • Nie masz kontroli nad jakością i dostępnością produktów
 • Zarządzanie oczekiwaniami Klientów może być trudne, gdy nie masz kontroli nad jakością lub wysyłką produktów
 • Zapewnienie obsługi klienta może być trudne
 • Będziesz zarabiać mniej, ponieważ zamiast kupować hurtowo produkty, będziesz sprzedawać jeden produkt na raz

Mając to na uwadze, dropshipping to sprawdzony sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie. Możesz użyć dropshipping, aby zarobić dodatkowe pieniądze na boku lub zbudować duży dochodowy biznes online.

Przyjrzyjmy się, jak prawidłowo założyć firmę dropshipping.

Jak założyć firmę Dropshipping

Rozpoczęcie działalności dropshipping nie jest tak trudne, jak myślisz. Istnieje wiele platform eCommerce, które pozwalają łatwo skonfigurować sklep dropshipping bez żadnych umiejętności technicznych.

Zalecamy korzystanie z WooCommerce ze względu na niskie koszty konfiguracji, możliwość korzystania z wielu bramek płatności i elastyczność dostosowywania sklepu internetowego.

Według Builtwith, WooCommerce jest #1 oprogramowanie używane do budowy sklepów eCommerce.

Jest to również najpopularniejszy wybór wśród sklepów dropshipping głównie dlatego, że działa na WordPress, popularnym kreatorze stron internetowych. Korzystanie z WooCommerce daje dostęp do tysięcy rozszerzeń WordPress, integracji innych firm i pięknych projektów sklepów.

Czego potrzebujesz, aby rozpocząć Dropshipping z WooCommerce

WooCommerce jest dostępny jako darmowa wtyczka do WordPress. Będziesz potrzebował własnego hostingu WordPress.org strona internetowa do uruchomienia sklepu dropshipping. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat różnicy między WordPress.com vs WordPress.org.

Aby rozpocząć korzystanie z WordPress i WooCommerce, potrzebujesz następujących elementów:

 • Nazwę domeny (będzie to adres internetowy Twojego sklepu np. wpbeginner.com)
 • Konto hostingowe (tutaj będą przechowywane pliki Twojej witryny)
 • Certyfikat SSL (potrzebny do przyjmowania płatności online)

Zwykle nazwa domeny kosztuje $14.99 / rok, Certyfikat SSL $69.99 / rok, a hosting zaczyna się od $7.99 / miesiąc.

Nie jest to mała inwestycja, jeśli dopiero zaczynasz.

Na szczęście Bluehost, nasz partner hostingowy, zgodził się zaoferować użytkownikom WPBeginner zniżkę na hosting z bezpłatną nazwą domeny + certyfikat SSL. Zasadniczo, można zacząć za $ 2.75 miesięcznie.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej ekskluzywnej oferty Bluehost ←

Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych na świecie i jest oficjalnie zalecanym dostawcą hostingu zarówno przez WordPress, jak i WooCommerce.

Po zarejestrowaniu się Bluehost wyśle Twoje dane logowania na twój adres e-mail. Automatycznie zainstaluje również WordPress, dzięki czemu możesz łatwo zalogować się do pulpitu WordPress z Panelu sterowania hostingu.

Login to WordPress

Następnie musisz zainstalować i aktywować wtyczkę WooCommerce. Zobacz nasz przewodnik, Jak zainstalować wtyczkę w WordPress, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Po aktywacji WooCommerce pokaże Ci ustawienia z przewodnikiem, aby wybrać walutę i inne podstawowe ustawienia.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym samouczkiem na temat uruchamiania sklepu internetowego.

Wybór projektu dla Twojego sklepu Dropshipping

Choosing templates and design for your online store

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to zmienić wygląd swojego sklepu dropshipping. Na szczęście jedną z najlepszych rzeczy w korzystaniu z WordPress jest to, że możesz wybierać spośród tysięcy motywów WooCommerce.

Oto nasze najlepsze typy dla motywu dropshipping WooCommerce.

 • Motyw Astra WooCommerce-potężny motyw WooCommerce zbudowany specjalnie w celu zwiększenia sprzedaży i zwiększenia konwersji.
 • Divi-kolejny wysoce konfigurowalny motyw WooCommerce z wbudowaną obsługą kreatora stron typu przeciągnij i upuść.
 • OceanWP-OceanWP to wielofunkcyjny motyw gotowy do WooCommerce z elastycznymi opcjami dostosowywania.
 • Ultra-Wielofunkcyjny motyw WordPress z kilkoma gotowymi układami i wbudowanym kreatorem stron typu przeciągnij i upuść.

Po znalezieniu motywu, który Ci się podoba, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, jak zainstalować motyw WordPress, aby uzyskać instrukcje krok po kroku.

Znajdowanie produktów Dropshipping do sprzedaży na twojej stronie

Finding dropshipping products

Następnym krokiem jest znalezienie produktów, które chcesz sprzedać w swoim sklepie dropshipping. Zanim zaczniesz wybierać produkty, najpierw musisz zdecydować, jakiego rodzaju produkty chcesz sprzedać.

Zalecamy wybór niszy dla Twojego sklepu. Ułatwi to znalezienie produktów, a także klientów.

Na przykład: jeśli chcesz sprzedawać ubrania i akcesoria, możesz zawęzić je do stylu, motywu lub grupy docelowej.

Ogólnie rzecz biorąc, dobrym pomysłem jest wybranie niszy, którą znasz i pasjonujesz się. Tworzenie sklepu o produktach lub tematach, które nie są ci znane, będzie wymagało znacznie więcej wysiłku.

Po wybraniu niszy dla swojego sklepu możesz szukać produktów w tej konkretnej kategorii.

W swoich badaniach produktowych chcesz szukać produktów o niskiej konkurencji i wysokim popycie.

Aby dowiedzieć się, które produkty są popularne, możesz przeglądać Amazon, aby zbierać dane i prowadzić własne badania. Amazon pokazuje najlepiej sprzedające się, najbardziej pożądane i Najwyżej oceniane produkty dla wielu kategorii.

Product research on Amazon

Możesz również użyć badania słów kluczowych, aby znaleźć kategorie produktów, których ludzie faktycznie szukają. Zobacz nasz przewodnik, jak prawidłowo wykonać badanie słów kluczowych, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz nasz szczegółowy przewodnik, jak znaleźć najlepsze produkty do sprzedaży online.

Gdzie znaleźć dostawców i dostawców Dropshipping

Po podjęciu decyzji, jakie produkty zamierzasz sprzedawać w swoim sklepie, następnym krokiem jest znalezienie dostawców dropshipping oferujących te produkty.

Istnieje wiele rynków internetowych, na których można znaleźć dostawców i dostawców dropshipping z całego świata. Oto krótka lista najlepszych rynków dropshipping, aby szukać dostawców.

 • AliExpress-to największy internetowy rynek dostawców oferujących miliony produktów. Możesz łatwo zintegrować go z witryną WordPress, aby importować produkty bezpośrednio ze strony AliExpress.
 • SaleHoo-potężny rynek online dla dropshipperów, dostawców i sklepów eCommerce. Jest to płatna platforma, a subskrypcja kosztuje 67 USD rocznie.
 • Doba-duży rynek, aby znaleźć dostawców dropshipping. Umożliwia zarządzanie listami, wyszukiwanie produktów i łączenie się z dostawcami. Abonament zaczyna się od $29 miesięcznie
 • Etsy-Etsy to platforma e-commerce dla unikalnych i ręcznie wykonanych produktów. Wielu z tych producentów chętnie dropship produktów bezpośrednio do klientów.

Zalecamy rozpoczęcie od AliExpress z wielu powodów. Po pierwsze, istnieją łatwe w użyciu wtyczki WordPress, które ułatwią importowanie produktów bezpośrednio z AliExpress do twojego sklepu (i synchronizowanie).

AliExpress sprawia również, że realizacja zamówień jest dość łatwa dla sklepów eCommerce. Jako największy rynek dostawców dropshipping, możesz znaleźć wiarygodnych dostawców z doskonałymi ocenami i recenzjami.

AliExpress

Oprócz produktów dropshipping możesz również sprzedawać produkty innych firm za prowizję partnerską w swoim sklepie. Pozwoli Ci to oferować szeroką gamę produktów, jednocześnie dywersyfikując strumień dochodów.

Amazon.com jest najlepszym źródłem, aby znaleźć produkty partnerskie. Twoje zarobki partnerskie będą niższe i nie będziesz mógł ustawić niestandardowych cen. Możesz jednak znaleźć unikalne produkty i użyć ich, aby zapewnić więcej opcji zakupów w swoim sklepie.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz nasz przewodnik, Jak stworzyć sklep partnerski Amazon z WooCommerce.

Dodawanie produktów Dropshipping do sklepu WooCommerce

Domyślnie WooCommerce nie ma płynnej funkcji dropshipping. Na szczęście istnieje kilka doskonałych dropshipping WooCommerce, które pozwalają ci to zrobić.

Korzystając z rozszerzenia dropshipping, możesz łatwo dodawać produkty dropshipping, ustawiać niestandardowe ceny z pożądaną marżą zysku, zbierać zamówienia, wysyłać je do dostawcy i wiele innych.

Funkcjonalność Twoich rozszerzeń dropshipping będzie całkowicie zależeć od wybranego dostawcy lub rynku.

Jeśli sprzedajesz produkty od wielu dostawców z różnych rynków, możesz potrzebować wielu rozszerzeń dropshipping, aby zautomatyzować proces realizacji transakcji.

Oto nasz wybór najlepszych dodatków dropshipping dla WordPress.

 • AliDropship-ułatwia importowanie z tysięcy produktów na AliExpress, oferuje bezproblemową realizację transakcji i realizację zamówienia jednym kliknięciem.
 • WooDropship-kolejna popularna wtyczka, która ułatwia importowanie produktów z AliExpress, automatyczne dodawanie zdjęć produktów i synchronizowanie cen.
 • WooCommerce Dropshipping-umożliwia dodawanie innych dostawców lub dostawców zewnętrznych do sklepu WooCommerce i wysyłanie im szczegółów zamówienia w formacie PDF do realizacji.

Sposób dodawania produktów do sklepu WooCommerce zależy od tego, z jakim rozszerzeniem, marketplace lub dostawcą korzystasz. Jeśli wybrane rozszerzenie pozwala na automatyczne importowanie produktów, możesz po prostu to zrobić (wskazówka: pierwsze dwa na naszej liście ułatwiają importowanie produktów z AliExpress).

Z drugiej strony, jeśli chcesz ręcznie dodać produkty do swojego sklepu, oto jak to zrobisz.

Ręczne dodawanie produktów Dropshipping w WooCommerce

Dodawanie produktów do sklepu WooCommerce jest dość proste. Po pierwsze, musisz odwiedzić Produkty ” Dodaj Nowy strona wewnątrz obszaru administracyjnego WordPress.

Add new product in WooCommerce

Zacznij od podania tytułu produktu i szczegółowego opisu produktu. Następnie musisz wybrać kategorię produktu i rozpocząć przesyłanie zdjęć produktu i zdjęć galerii produktów.

Choose product category and images

Zdjęcia produktów można znaleźć na stronie internetowej dostawcy. Musisz jednak poprosić ich o pozwolenie na użycie tych obrazów. Mogą również dostarczyć dodatkowe obrazy produktów, których możesz użyć.

Następnie musisz dodać szczegóły produktu w sekcji Dane produktu. W tym miejscu możesz ustawić cenę produktu, atrybuty i inne opcje.

Add product data

Poniżej możesz podać krótki opis produktu. Ten krótki opis pojawi się na stronie sklepu, kategorii produktu i na stronach wyszukiwania produktów.

Opublikuj swój produkt, aby pojawił się na żywo w Twoim sklepie.

Powtórz proces, aby dodać więcej produktów.

Zarządzanie zamówieniami Dropshippingowymi w WooCommerce

Po dodaniu produktów do sklepu klienci będą mogli je kupić z twojej strony internetowej. Będziesz mógł przejrzeć zamówienia klientów, odwiedzając WooCommerce ” Zamówienia strona.

Managing dropshipping orders

W zależności od rozszerzenia dropshipping możesz zobaczyć opcję realizacji zamówień tutaj. To w zasadzie wysłać Szczegóły zamówienia Klienta do dostawcy związanego z produktem.

Wtyczki WooCommerce, takie jak AliDropship, bardzo ułatwiają wysyłanie zamówień do dostawcy za pomocą jednego kliknięcia.

Jeśli Twoje rozszerzenie nie obsługuje tej funkcji, musisz ręcznie złożyć zamówienie u dostawcy, podając mu szczegóły zamówienia klienta i informacje o wysyłce.

Możesz przejrzeć każde zamówienie, klikając na nie.

Change order details

Na stronie szczegółów zamówienia możesz wyświetlić zamówione produkty, informacje o płatnościach klienta i edytować status zamówienia. Po wysłaniu zamówienia przez dostawcę możesz zmienić jego status na zakończony.

Zasoby i narzędzia do rozwoju twojego biznesu Dropshipping

Resources and tools to grow your dropshipping business

Konfiguracja sklepu dropshipping z WooCommerce jest dość łatwa. Jednak prawdziwa praca rozpoczyna się po uruchomieniu sklepu.

Będziesz musiał promować swoją firmę, przyciągać ruch do swojej witryny, konwertować ruch na klientów i z czasem ulepszać swoją strategię marketingową.

Na szczęście Istnieje mnóstwo świetnych narzędzi i rozszerzeń, których możesz użyć, aby pomóc ci osiągnąć te cele. Zacznijmy od podstaw.

1. ECommerce SEO

SEO lub Search engine Optimization pomaga uzyskać większy ruch z wyszukiwarek do twojego sklepu. Możesz postępować zgodnie z instrukcjami w naszym kompletnym przewodniku SEO WooCommerce, aby przyciągnąć więcej odwiedzających do twojej witryny.

2. Optymalizacja Konwersji

Gdy masz stały strumień odwiedzających, chciałbyś, aby dokonali zakupu. W kategoriach marketingowych nazywa się to konwersją (konwersją odwiedzającego Na wykonanie pożądanej akcji).

Optymalizacja konwersji pomaga zwiększyć sprzedaż, co czyni ją niezwykle ważną dla sukcesu online.

Zalecamy korzystanie z OptinMonster, zestawu narzędzi optymalizacji konwersji nr 1 w Internecie. Mamy szczegółowy przewodnik optymalizacji konwersji WooCommerce, który pomoże Ci nauczyć się tego przy użyciu najnowszych technik.

3. Odzyskiwanie Porzuconych Wózków

Korzystając z konwersji i SEO, będziesz w stanie przyciągnąć odwiedzających do swojej witryny i pomóc im odkryć więcej produktów. Jednak wielu z tych odwiedzających może nie sfinalizować zakupu.

Mogą opuścić konto, dodać produkty do koszyka, ale opuścić przed zakupem. Musisz dowiedzieć się, jak przywrócić tych klientów i odzyskać sprzedaż porzuconego koszyka.

4. Analityka Ecommerce

Oczywiście, chciałbyś zobaczyć, jak wszystkie twoje wysiłki się opłacają. Do tego potrzebujesz MonsterInsights, który pomaga zainstalować Google Analytics i jest wyposażony w ulepszoną funkcję śledzenia e-commerce.

Za pomocą MonsterInsights możesz śledzić klientów WooCommerce, zobaczyć, które produkty są popularne, które strony produktów nie działają tak dobrze i nie tylko.

5. Misc. Wtyczki

WooCommerce daje dostęp do ponad 55,000 + wtyczek WordPress, a wiele z nich jest wykonanych specjalnie dla witryn eCommerce.

Te wtyczki pozwalają dodawać funkcje, takie jak formularze kontaktowe, porównania produktów, przełączniki walut i inne. Zobacz naszą listę najlepszych wtyczek WooCommerce, aby znaleźć więcej wtyczek do swojego sklepu.

FAQ o Dropshipping z WordPress

Możesz natknąć się na nowe pytania, rozpoczynając pracę nad nowym sklepem dropshipping. Poniżej znajdują się odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących dropshippingu z WooCommerce.

1. Dlaczego nie rozpocząć mojej działalności dropshipping z Shopify?

Możesz całkowicie rozpocząć działalność dropshipping z Shopify. Jednak Shopify pobiera opłaty za każdą transakcję, co wpływa na twoje zyski jako sklepu dropshipping.

Kolejną wadą korzystania z Shopify jest ograniczona liczba rozszerzeń i aplikacji, z których możesz korzystać. Jako firma dropshipping, WooCommerce zapewnia więcej rozszerzeń i elastyczność sprzedaży, co chcesz w swojej witrynie.

Zobacz nasze porównanie Shopify vs WooCommerce, aby uzyskać więcej informacji.

2. Czy mogę rozpocząć działalność dropshipping z BigCommerce?

Możesz. BigCommerce to popularna platforma e-commerce, która integruje się nawet z WordPress. BigCommerce oferuje również więcej bramek płatności i nie pobiera opłat transakcyjnych.

Brakuje mu rozszerzeń i elastyczności WooCommerce, ale oferuje lepszą skalowalność. Zobacz nasze porównanie WooCommerce vs BigCommerce więcej szczegółów.

3. Którą firmę hostingową wybrać do mojego sklepu WooCommerce?

Zalecamy korzystanie z Bluehost dla nowej firmy dropshipping. Ich wspólny plan hostingowy jest idealny na początek i jest oficjalnie zalecanym dostawcą hostingu WooCommerce.

Jeśli szukasz alternatywy, zalecamy SiteGround. Są znani ze swojego heroicznego wsparcia i szybkich serwerów.

Jeśli możesz wydać trochę więcej, możesz przejść do WP Engine. Są zarządzanym dostawcą hostingu WordPress, który jest jak usługa concierge dla Twojego sklepu eCommerce.

4. Czy Mogę zainstalować WooCommerce na mojej istniejącej witrynie WordPress?

Możesz. WooCommerce jest dostępny jako wtyczka do WordPressa i można go zainstalować na dowolnej witrynie WordPress.

5. Jak upewnić się, że dostawcy dropshipping dostarczają produkty na czas?

Większość dostawców dropshipping znajduje się w Chinach. Oznacza to wolniejszą dostawę niż wybór dostawcy znajdującego się w Twoim kraju. Jednak wielu dostawców dropshipping używa ePacket do szybszych dostaw.

ePacket jest w zasadzie szybszą metodą wysyłki stosowaną przez dostawców w Chinach we współpracy z USPS i innymi usługami pocztowymi. Zapytaj swoich dostawców, czy dostarczają produkty za pośrednictwem ePacket, aby uzyskać szybsze dostawy.

6. Na co zwrócić uwagę przy znalezieniu dostawcy dropshipping?

AliExpress i inne rynki pozwalają przeglądać oceny dostawców, recenzje, liczbę produktów, które dostarczyli, i inne przydatne informacje. Dane te informują o tym, jak wiarygodny był dostawca w przeszłości. Możesz również przeczytać recenzje, aby dowiedzieć się więcej o jakości dostarczanych produktów.

Ponieważ nie masz kontroli nad jakością i dostawą produktów, musisz poświęcić czas na znalezienie wiarygodnych partnerów dropshipping dla swojego sklepu.

7. Czy dropshipping jest legalny?

Ponieważ rozpoczęcie działalności dropshipping jest niezwykle łatwe, wielu początkujących zastanawia się, czy dropshipping jest legalny. Odpowiedź brzmi: tak. Jest to całkowicie legalne na całym świecie.

W najprostszych słowach dropshipping to tylko forma realizacji zamówienia, w której dostawca lub producent zajmuje się wysyłką. Nie ma w tym nic nielegalnego.

Oczywiście, jak każda inna firma, musisz płacić odpowiednie podatki Biznesowe w zależności od kraju, w którym się znajdujesz.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci nauczyć się, jak rozpocząć działalność dropshipping z WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, Jak dodać obsługę czatu na żywo do sklepu WooCommerce.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…