Zastanawiasz się, gdzie WordPress przechowuje obrazy na twojej stronie? Wielu początkujących użytkowników zapytało nas, w jaki sposób WordPress przechowuje obrazy i co mogą zrobić, aby skuteczniej organizować swoją bibliotekę multimediów. W tym artykule wyjaśnimy, w jaki sposób WordPress przechowuje obrazy w Twojej witrynie.

Where does WordPress store images on your site

Jak WordPress Przechowuje Obrazy?

WordPress jest wyposażony we wbudowany system do zarządzania przesyłaniem multimediów, takich jak obrazy, filmy, muzyka, dokumenty itp. Ten system pozwala przesyłać, zarządzać, edytować i usuwać pliki z biblioteki multimediów WordPress.

Media Library view in WordPress admin area

Domyślnie WordPress przechowuje wszystkie Twoje obrazy i przesłane multimedia w folderze / wp-content / uploads / na twoim serwerze. Wszystkie przesłane pliki są zorganizowane w foldery oparte na miesiącu i roku.

Na przykład wszystkie pliki multimedialne przesłane w Marzec 2016 będą przechowywane w:

/ wp-content/uploads / 2016/03/

Możesz wyświetlić te foldery, łącząc się z witryną WordPress za pomocą klienta FTP.

FTP view of uploads directory of a WordPress site

WordPress dodaje również informacje o przesyłanych obrazach do bazy danych. Informacje o przesłanych plikach są przechowywane w bazie danych jako typ postu załącznika pod tabelą posty.

Database entry for attachment post type as seen in phpMyAdmin

WordPress zapisuje również informacje w tabeli meta postów, gdy wstawiasz obrazy do postów / stron lub dowolnego innego niestandardowego typu postu.

Po ustawieniu polecanego obrazu znanego również jako miniatury, WordPress zapisuje te informacje jako klucz meta _thumbnail_id i przechowuje je w tabeli postmeta Twojej bazy danych.

Thumbnail ID meta key stored in postmeta table

Usunięcie plików z serwera za pomocą klienta FTP usunie je z serwera, ale nie usunie ich z bazy danych WordPress. Te obrazy będą nadal pojawiać się w Twojej witrynie WordPress jako broken images.

Podobnie, jeśli usuniesz odniesienia do swoich obrazów i przesłanych multimediów z bazy danych, WordPress przestanie je wyświetlać w bibliotece multimediów. Nawet jeśli wszystkie obrazy są nienaruszone i przechowywane na serwerze.

Zmiana sposobu, w jaki WordPress przechowuje obrazy i przesyłanie multimediów

Domyślnie WordPress nie pozwala na zmianę lokalizacji przesyłania z obszaru administratora WordPress. Jedyną zmianą, którą możesz wprowadzić, jest wyłączenie folderów opartych na miesiącu i roku, odwiedzając Ustawienia ” Media strona.

Organizing uploads in months and year based folders

Po prostu odznacz pole obok “Uporządkuj moje przesłane pliki w folderach opartych na miesiącu i roku” opcja i zapisz zmiany. WordPress rozpocznie przechowywanie plików bezpośrednio w / wp-content / uploads / folderze.

Zaawansowani użytkownicy WordPress mogą używać niestandardowego katalogu przesyłania zamiast domyślnej lokalizacji. Zobacz nasz przewodnik, jak zmienić domyślną lokalizację przesyłania multimediów w WordPress.

Porządkowanie zdjęć w WordPress

WordPress nie pozwala na używanie niestandardowych folderów podczas przesyłania zdjęć. Utrudnia to użytkownikom organizowanie obrazów w strukturze opartej na folderach.

Możesz jednak użyć tagowania obrazów, aby zorganizować przesyłanie multimediów WordPress. Wtyczki galerii WordPress, takie jak Galeria Envira, ułatwiają organizację obrazów dzięki albumom i tagom obrazów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, gdzie WordPress przechowuje obrazy w Twojej witrynie. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, jak znaleźć Darmowe obrazy na swoim blogu WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…