Niedawno jeden z naszych użytkowników skontaktował się z nami w sprawie powiadomienia, które otrzymał od swojego dostawcy hostingu, o uaktualnieniu do nowej wersji PHP.

WordPress jest napisany w języku programowania PHP. Jest to język po stronie serwera, co oznacza, że działa na serwerze hostingowym, aby dynamicznie generować strony WordPress.

W tym artykule wyjaśnimy, w jaki sposób aktualizacje PHP przez twojego hosta wpływają na witryny WordPress. Omówimy również rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć konfliktów lub przestojów na swojej stronie internetowej.

Aktualizacja PHP przez hosta powinna przebiegać płynnie, ale może również pójść strasznie źle. Wszystko zależy od hosta i sposobu konfiguracji serwerów.

Dlatego zalecamy naszym użytkownikom wybór najlepszego hostingu WordPress, aby wiedzieli, że istnieją najwyższej klasy inżynierowie, którzy opiekują się tymi serwerami.

Wybór niewiarygodnego hosta internetowego dla witryny WordPress może spowodować nieoczekiwane przestoje w trakcie lub po aktualizacji i nie możesz nic na to poradzić, z wyjątkiem przejścia na lepszy host.

Aktualizacje WordPress i PHP

WordPress jest rozwijany przy użyciu języka programowania open-source PHP. W momencie pisania tego artykułu WordPress wymaga co najmniej wersji PHP 5.6.20 lub nowszej. Aktualna stabilna wersja dostępna dla PHP to 7.3.8.

Większość dostawców hostingu współdzielonego oferuje obecnie wersję PHP 7.0.+ zainstalowany na swoich serwerach.

Niektóre hosty internetowe mogą nawet pozwolić na zmianę wersji PHP z Panelu sterowania. Istnieją różne powody, dla których nie korzystasz z bleeding edge i najnowszych stabilnych wersji PHP przez hosty internetowe, ale najczęstszym powodem jest to, że najnowsze wersje mogą czasami zepsuć niektóre aplikacje PHP.

Jednak nie chcą też pozostawać daleko w tyle. Obecnie PHP 5.6.+ jest minimalną wymaganą wersją, A PHP 7.0+ jest ogólnie zalecane.

Rzeczy, które musisz zrobić, gdy Twój Host aktualizuje PHP

Twój Hosting prawdopodobnie już hostuje tysiące witryn WordPress. Podejmą wszelkie środki ostrożności, aby upewnić się, że wszystko przebiega sprawnie, a klienci nie odczuwają żadnych usterek w usłudze.

Powiadomienie, które otrzymałeś, pozwala być informowanym o aktualizacji i zwracać uwagę, aby zobaczyć, czy coś pójdzie nie tak. Chociaż jest mało prawdopodobne, że ta aktualizacja zepsuje rzeczy, zawsze dobrze jest mieć plan awaryjny.

Przede wszystkim zawsze zalecamy naszym użytkownikom regularne tworzenie kopii zapasowych witryn WordPress. Jeśli nie masz automatycznego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych, takiego jak BackupBuddy, VaultPress lub BackWPup, nadszedł czas, aby zainstalować jeden z nich lub przynajmniej utworzyć ręczną kopię zapasową witryny.

Po wykonaniu kopii zapasowych następną rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że używasz najnowszej wersji WordPress. Upewnij się również, że wszystkie wtyczki i motywy są aktualne.

Przejdź do ekranu aktualizacje i zainstaluj wszystkie dostępne aktualizacje.

Aktualizacja PHP nie będzie miała wpływu na sam WordPress i najpopularniejsze wtyczki WordPress. Możliwe jest jednak, że niektóre wtyczki mogą przestać działać.

Jeśli wtyczka w Twojej witrynie przestała działać z powodu aktualizacji PHP, musisz skontaktować się z autorem wtyczki w celu uzyskania wsparcia lub znaleźć alternatywę.

Co zrobić, jeśli aktualizacja PHP zepsuje Twoją witrynę WordPress?

Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że aktualizacja PHP złamie Twoją witrynę WordPress. Jednak przy obfitości darmowych i płatnych wtyczek pojedyncza linia słabego kodu może spowodować błąd.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że nie jest to wtyczka lub motyw powodujący ten błąd. Aby to zrobić, wyłącz wszystkie wtyczki WordPress i przełącz się na domyślny motyw WordPress.

Jeśli to nie rozwiąże problemu, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej hosta. Istnieje duża szansa, że problem, z którym masz do czynienia, będzie już w ich zawiadomieniu i będą mogli Ci pomóc.

Jeśli twój host internetowy nie jest w stanie Ci pomóc, spróbuj zainstalować świeżą kopię WordPress, a następnie przywrócić witrynę WordPress z kopii zapasowej.

Jeśli nic z tego nie pomoże, być może nadszedł czas, aby zmienić hosting WordPress.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci zrozumieć, w jaki sposób aktualizacje PHP przez twojego hosta wpływają na Twoją witrynę WordPress. Aby uzyskać opinie i pytania, zostaw komentarz poniżej.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…