Łatwo cofaj zmiany w WordPress z wersjami postów

Czy wiesz, że WordPress ma wbudowaną funkcję, która pozwala cofnąć zmiany i wrócić do poprzedniej wersji posta. Ta funkcja nazywa się po zmianach lub po prostu Zmiany.

Większość z nas popełnia błędy podczas pisania. Czasami możesz żałować, że nie usunąłeś tego, co napisałeś wcześniej. Poprawki pozwalają ci to naprawić, cofając się w czasie i cofając zmiany.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo cofnąć zmiany w WordPress za pomocą wersji post.

Easily undo changes in WordPress with post revisions

Co to jest post Revisions?

WordPress jest wyposażony w potężny system do przechowywania historii wersji dla każdego postu lub strony, którą piszesz.

Dla każdego projektu, nad którym pracujesz, WordPress automatycznie zapisuje tymczasową wersję. Ten typ rewizji nazywa się automatycznym zapisem.

WordPress przechowuje automatyczny zapis co 60 sekund. Automatycznie zastępuje również starszą wersję nowym automatycznym zapisem.

Autosave Posts in WordPress

Funkcja automatycznego zapisywania pomaga przywrócić zawartość, jeśli coś pójdzie nie tak, zanim będzie można ją zapisać. Na przykład, jeśli przeglądarka zawiesiła się lub komputer zawiesił się podczas pisania, możesz przywrócić najnowszą wersję roboczą z autozapisu.

WordPress zapisuje również wersje postów za każdym razem, gdy użytkownik kliknie przycisk Zapisz, zaktualizuj lub opublikuj. W przeciwieństwie do automatycznych zapisów, te wersje są trwale przechowywane w bazie danych WordPress.

Możesz zlokalizować, przeglądać i przywrócić dowolną z tych wersji z ekranu edycji postu.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak korzystać z funkcji post revisions, aby cofnąć zmiany w postach i stronach WordPress.

Dlaczego Warto Korzystać Z Wersji Post

Prawie każdy użytkownik WordPress może skorzystać z wersji post. Pisanie świetnych treści wymaga wielu poprawek i zmian. Wersje postów pozwalają zobaczyć swój proces i spojrzeć z lotu ptaka na to, jak twój post ewoluował.

Następnie możesz przełączać się między różnymi stanami wersji roboczej, wprowadzać zmiany i sprawić, że artykuł będzie idealny do publikacji.

W przypadku witryn WordPress z wieloma autorami wersje postów pozwalają redaktorom łatwo zarządzać pracą wielu autorów. Możesz zobaczyć, kto wprowadził zmiany w artykule, Jakie zmiany wprowadził i tak dalej.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak korzystać z wersji postów, aby poprawić swoje posty i strony WordPress.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli wolisz pisemne instrukcje, po prostu czytaj dalej.

Jak korzystać z wersji Post do cofania zmian w WordPress

WordPress wyświetla liczbę wersji w panelu “dokument” na ekranie edycji postu/strony.

Możesz to znaleźć po prawej stronie ekranu edytora postów. Kliknięcie na “wersje” przeniesie Cię do ekranu publikowania wersji.

Gutenberg WordPress Post Revisions

Ekran Post revision pokaże Ci najnowszą wersję postu z paskiem przewijania na górze. Przesuwanie przycisku na pasku przewijania przeniesie Cię do wcześniejszych wersji postu.

WordPress Post revision screen

Zmiany wprowadzone w każdej wersji zostaną wyróżnione kolorami zielonym i różowym. Na górze możesz zobaczyć użytkownika, który wprowadził te zmiany, czas i inne informacje.

WordPress poinformuje cię również, czy wersja jest autozapisem lub wersją roboczą.

Autosaved Post WordPress

Możesz użyć przycisków Następny i Poprzedni, aby poruszać się po wersjach.

Dodatkowo możesz zaznaczyć pole na górze, które mówi “Porównaj dowolne dwie wersje”. Spowoduje to podzielenie przycisku paska przewijania na dwa i można przenieść każdy przycisk do innej wersji i porównać różnicę między dwoma odległymi wersjami.

Compare Two revisions WordPress posts

Aby przywrócić wersję, możesz po prostu kliknąć Przywróć tę wersję lub Przywróć ten Przycisk Automatycznego zapisywania.

WordPress przywróci wybraną wersję jako bieżącą wersję post, a następnie możesz zapisać ją jako wersję roboczą.

Restore a Revision in WordPress

Pamiętaj, że przywrócenie wcześniejszej wersji nie spowoduje usunięcia najnowszej wersji Twojego posta. Zamiast tego WordPress przechowuje go w bazie danych jako kolejną wersję.

Korzystanie z wersji Post ze starym edytorem WordPress

Jeśli nie zaktualizowałeś swojego WordPressa do Gutenberga i nadal korzystasz ze starego klasycznego edytora, wersje postów znajdziesz w polu publikuj meta po prawej stronie ekranu edycji postów/stron.

Browse Post Revisions in WordPress Classic Editor

Aby wyświetlić wersje postów, możesz po prostu kliknąć łącze “Przeglądaj” obok liczby wersji. Poza tym poprawki postów działają podobnie zarówno w klasycznym edytorze, jak i Gutenbergu.

Ograniczanie lub usuwanie wersji postów w WordPress

Wszystkie wersje post są przechowywane w bazie danych WordPress. Z tego powodu wielu użytkowników martwi się, że zbyt wiele wersji może spowolnić ich witryny.

To nieprawda.

WordPress pomija poprawki postów podczas wykonywania połączeń z bazą danych w interfejsie użytkownika. Szuka tylko wersji na ekranie edycji postu lub podczas przeglądania wersji.

WordPress pozwala kontrolować, ile wersji chcesz zachować dla artykułu. Aby ograniczyć poprawki postów, po prostu dodaj ten kod do wp-config witryny WordPress.plik php.

define ('WP_POST_REVISIONS', 10) ;

Nie zapomnij zastąpić 10 liczbą wersji, które chcesz zachować dla każdego postu.

Możesz także usunąć stare wersje postów. Jeśli masz pewność, że nigdy nie będziesz potrzebować tych zmian, oto jak możesz je usunąć.

Najpierw Utwórz nową kopię zapasową WordPress swojej witryny. Pozwoli to przywrócić witrynę, jeśli coś pójdzie nie tak.

Następnie musisz zainstalować i aktywować wtyczkę WP-Optimize. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji przejdź do WP-Optimize ” baza danych strona i zaznacz pole obok opcji “Wyczyść wszystkie wersje postów”.

Clean post revisions

Teraz kliknij przycisk “Uruchom optymalizację”, aby usunąć wszystkie wersje postów. Możesz odinstalować wtyczkę po usunięciu wersji.

Uwaga: Usunięcie wersji nie powstrzyma WordPressa przed zapisywaniem wersji dla przyszłych postów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, jak używać wersji post do cofania zmian w WordPress. Możesz również zobaczyć nasze wskazówki dotyczące tworzenia kalendarza redakcyjnego killer w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…