Jak dodać limit tworzenia postów w WordPress

Szukasz sposobu na ograniczenie liczby postów, które użytkownik może opublikować lub przesłać do recenzji?

Ograniczenie tworzenia postów jest pomocne, jeśli prowadzisz witrynę z wieloma autorami lub masz wielu członków przesyłających treści. Pozwala kontrolować liczbę artykułów, które użytkownik może przesłać, dzięki czemu można łatwo zarządzać treścią na swojej stronie.

W tym artykule pokażemy, jak dodać limit tworzenia postów dla użytkowników w Twojej witrynie WordPress.

How to Add a Post Creation Limit in WordPress

Kto musi ograniczyć Tworzenie postów w WordPress?

Istnieje kilka przypadków użycia, w których możesz chcieć ograniczyć liczbę postów utworzonych przez autorów w określonym czasie.

Częstym scenariuszem jest prowadzenie bloga z wieloma autorami, możesz ograniczyć liczbę postów, które każdy autor może przesłać dziennie, tygodniowo, a nawet miesięcznie.

Ograniczenie postów na autora ułatwia zarządzanie treściami w witrynie i usprawnia przepływ pracy redakcyjnej. Będziesz miał więcej czasu na przeglądanie wielu artykułów i przypisywanie tematów różnym autorom.

Lub Załóżmy, że masz witrynę członkowską WordPress, która daje jej członkom możliwość promowania swoich treści poprzez ogłoszenia.

W takim przypadku możesz ograniczyć liczbę ogłoszeń, które każdy członek może opublikować na tydzień lub miesiąc.

Innym świetnym przypadkiem użycia Jest jakiś katalog z listą. Na przykład możesz mieć stronę internetową z nieruchomościami, na której zezwalasz agentom na dodawanie nieruchomości. Możesz ograniczyć liczbę właściwości, które każdy agent może dodać na dzień lub miesiąc.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak ograniczyć zgłoszenia i kreacje postów przez użytkowników w WordPress.

Jak ograniczyć posty użytkowników w WordPress

Możesz łatwo ograniczyć posty dla różnych użytkowników za pomocą wtyczki WordPress bez konieczności dotykania pojedynczej linii kodu.

W tym samouczku będziemy używać wtyczki user Post Limit. Jest to darmowa wtyczka i możesz jej użyć do Ustawienia limitów pocztowych za pomocą kilku kliknięć.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę user Post Limit na swojej stronie. Aby uzyskać więcej informacji, możesz skorzystać z naszego przewodnika na temat instalacji wtyczki WordPress.

Gdy wtyczka jest aktywna, po prostu przejdź do Ustawienia ” Limit Postów z pulpitu WordPress. Stamtąd zobaczysz opcje ustawiania limitów pocztowych na podstawie różnych ról użytkownika.

W polu “Tekst” wtyczka pozwala edytować powiadomienie, które użytkownik otrzyma, gdy przekroczy limit. Istnieją bardziej zaawansowane opcje, które można zmienić, ale ustawienia domyślne będą działać dla większości użytkowników.

User Posts Limit settings

Następnie możesz wybrać rolę użytkownika, dla której chcesz ustawić limit pocztowy. Możesz na przykład wybrać autora, redaktora, administratora lub inne role z menu rozwijanego.

Po wybraniu roli użytkownika wybierz typ zawartości, który chcesz ograniczyć. W menu rozwijanym zobaczysz wiele opcji, takich jak posty, strony, Multimedia, wersje i inne.

Po zakończeniu wprowadź limit liczby postów, które użytkownik może przesłać, i wybierz cykl, taki jak dni, lata, miesiące lub tygodnie. Po zakończeniu nie zapomnij kliknąć przycisku “Zapisz zmiany”.

Change post limit settings

Jeśli chcesz skonfigurować limity pocztowe dla różnych ról użytkowników w witrynie WordPress, Zmień numer reguł i powtórz kroki.

Na przykład możesz ustawić limit pocztowy dla autorów, a następnie utworzyć wyższy limit pocztowy dla redaktorów.

Aby utworzyć nową regułę, po prostu zmień liczbę reguł na 2 i wybierz rolę użytkownika, taką jak edytor. Następnie wybierz typ zawartości i wprowadź limit i cykl.

Po kliknięciu przycisku Zapisz zmiany zobaczysz nową regułę dodaną pod pierwszą regułą. Możesz śmiało tworzyć tyle reguł limitu pocztowego, ile chcesz dla każdej roli użytkownika.

Two different rules for post limits

To wszystko. Gdy użytkownicy spróbują utworzyć więcej postów niż ustawiony limit, otrzymają takie powiadomienie:

Post limit notification

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dodać limit tworzenia postów dla użytkowników WordPress w Twojej witrynie. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem, w jaki sposób poprawić przepływ pracy redakcyjnej w blogach wielu autorów i najlepszych usługach e-mail marketingu.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak budować lojalność klientów w WordPress z Gamification?

W artykule: Dlaczego budować lojalność klientów z Gamification w WordPress?Metoda 1. Dodaj…

7 Najlepsze Wtyczki Do Kompresji Obrazu WordPress W Porównaniu (2021)

W artykule: 1. EWWW Image Optimizer2. Optimol3. ShortPixel Image Optimizer4. reSmush.it5. Kompresuj…

Jak i dlaczego należy ograniczyć próby logowania w WordPress?

W artykule: Dlaczego warto ograniczyć próby logowania w WordPress?Jak ograniczyć próby logowania…

Jak umożliwić użytkownikom wybór metody płatności w formularzach WordPress?

W artykule: Dlaczego oferować wiele metod płatności w WordPress?Jak skonfigurować formularz płatności…